Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Advocatus Diaboli opet provocira.

Zato što vas razokrivam.

Pravoslavlje je Orthodoxia - pravoverje, a ne pripadnost ovom ili onom.

To svi kažu, a pokazalo se da je PC nacionalna i da se formira po nacijama. Što je Ukrajina pokazala.

Dakle ništa više od pukog farisejstva, a kako se to završilo znamo.

Što se tiče isključenosti razuma, po tome su pojedine sekte najpoznatije,

To su pokazala djela, samo su djela dokaz vjere. Ili lažne vjere.

kao i njihovi pripadnici, akoliti i "apologeti". Tvrde da imaju razuma, a razuma nisu ni videle.

Vidimo to po djelima vašim.

Kako svi oni ljudi koji su bili u Pravoslavlju i tražili iskreno Boga nisu doživeli živo iskustvo pokajanja u Pravoslavnoj crkvi, niti ostvarili prisnu blisku zajednicu sa Bogom i promenu u svom biću, a to su doživeli u Adventizmu.

90% pravosl. vjernika bi napustilo PC kada bi uključili znaš već šta.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže nam Bog, utehom Svojom nas teši!

Danas je Crkva Pravoslavna čitala 3. Poslanicu svetog Jovana.
Potom je Crkva čitala i ove reči svetog Teofana Zatvornika:

"Šta znači „hoditi u istini“? Znači – misliti i osećati kako zahteva istina koja se primi u srce. Istina je da je Bog svugde i da sve vidi.
Onaj ko tu istinu prihvati srcem i počne da se ponaša, i iznutra i spolja, kao da je pred njim sam Bog koji vidi sve
što se u njemu nalazi – hodi u istini. Istina je da Bog sve drži u svojim rukama i da bez Njega mi ništa uspešno ne možemo učiniti.

Onaj ko tu istinu primi k srcu i počne da se u svemu što radi Bogu molitvom obraća za pomoć; onaj ko sve što se sa njim dešava
prima kao da je iz ruke Gospodnje – hodi u istini. Istina je da nas smrt može svakog časa uzeti i da nas po smrti odmah čeka sud.

Ko tu istinu primi srcem i počne da živi kao da će sledeće minute umreti i predstati sudu Božijem – hodi u istini.
Tako treba razumeti i u vezi sa svakom drugom istinom."

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
.Ко Канавку с молитвом пролази и 150 пута Богородицу помене, томе је све ту: и Атон, и Јерусалим, и Кијев!"

Šta Biblija kaže. Koji misle da će zbog mnoštva riječi.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže nam Bog, utehom Svojom nas teši!
...................................
Ko tu istinu primi srcem i počne da živi kao da će sledeće minute umreti i predstati sudu Božijem – hodi u istini.
Tako treba razumeti i u vezi sa svakom drugom istinom."

brat Toma

Bog pomogao svakome!

Samo da dodam i ove svete reči, a na temu istine:

"Treba da praznujemo ne sa starim kvascem, niti sa kvascem zloće i nevaljalstva,
već sa beskvasnim hlebovima iskrenosti i istine."

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
"Treba da praznujemo ne sa starim kvascem, niti sa kvascem zloće i nevaljalstva,
već sa beskvasnim hlebovima iskrenosti i istine."

A može i sa krstićem.

ДА ЛИ ПРИ КУПАЊУ ТРЕБА СКИДАТИ КРСТ ИЛИ СЕ ТРЕБА КУПАТИ ЗАЈЕДНО С ЊИМ?

Не саветује се скидање крста, пошто у то време може и да се умре, а човек може да буде и замађијан (пошто у то време није заштићен). Да ланчић не би гребао тело, треба га поквасити хладном водом.”

Iz knjige "Posavetujte me oče".
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Bog, Svemogući, Sveprisutni i Dobri!

Zanimljivo mi je da je negde u Psalimima zapisano "Bože, Tvoje su zapovesti - moje pesme"!

Moja urodjena gordost ne želi zapovesti kao da ... kao da one ugrožavaju moju slobodu,
a one ipak definišu moju slobodu. Jer ono što bih ja želeo više liči na sebičnu anarhiju,
i hvala Bogu na okolnostima moga života koje me sputavaju da svoju volju vršim neograničeno,
i oslobadjaju da Njegovu volju činim, što sledstveno mene oslobadja od najvećeg zatvora:
od mene samoga!

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
PC uči ovu molitvu.
"...Ко Канавку с молитвом пролази и 150 пута Богородицу помене, томе је све ту: и Атон, и Јерусалим, и Кијев!

---------------------

misle da će s mnoštva riječi biti uslišani“ (Mt 6,7).
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Gospod i Bog naš!

Svim pravoslavnim vernicima želim da u smirenju, dvigom po dvigom,
tokom predstojećeg Vaskršnjeg posta, verujući u Mnogomilostivog Boga,
sebe duhovno, duševno i telesno predaju u ruke Stvoritelja i Roditelja našega.

Da nas On, Koji Jedini zna "preobražava iz slave u slavu, kako to čini Duh Gospodnji"!

I praštajte meni grešnome!

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Svima preporučujem knjigu "Posavetujte me oče-pitanja vernika" u njoj ćete naći puno pitanja koja će da učvrste vašu vjeru.

Npr. da li se kupati sa krstićem, da li žvakati žvaku nakon pričešća i sl.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Svima preporučujem knjigu "Posavetujte me oče-pitanja vernika" u njoj ćete naći puno pitanja koja će da učvrste vašu vjeru.

Npr. da li se kupati sa krstićem, da li žvakati žvaku nakon pričešća i sl.
Zvakati zvaku prilikom pricesca je isto sto i uci pijan u sator od sastanka! - nepostovanje!

Skrnaviti sveti predmet (krst) je isto sto i skrnaviti sveto posudje u hramu!

Nemas ti pojma o veri! Niti imas postovanja prema Bogu!

Ti bi zvakao zvaku tokom pricesca!

E zato ces vecma biti osudjen jer se ismejavas, a to radis cak i namerno iako ti se kaze da se smiris!

Gde je kraj tvojim glupostima vise???
Da ne znam, mislio bi da si satanista kako pises!
 
Natrag
Top