Pravoslavlje

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mire izmišljaš svašta.

U tom slučaju nikoga ja nisam izazivao, već je bio poveden razgovor od strane jednog mog prijatelja inače dobrog poznavaoca istorije o nekom kovčegu I izrezbarenim ornamentima na njemu, o njihovom poreklu, itd..
Tada se uključio neki sveštenik koji je bio vidno pijan I osećao se na rakiju.
Predpostavljam da ga je ovaj moj prijatelj nešto pitao što je dovelo do njegove reakcije.



Ja Mire biblijsku istinu imam, I spoznao sam je putem reči Božje, ali što je najbitnije, u nju me je osvedočio I otkrio mi je sam Bog, I dao mi živa iskustva u tom procesu spoznanja istine.



O kakvom sakrivanju pričaš, kada nikada to I nije bila tema na diskusijama.
Ja jesam u par navrata govorio o probuđenju I reformi koju je Bog pokrenuo u svojoj crkvi, I da crkva to delo ne prepoznaje I odbacuje ga, kao što je Bog I otkrio kroz sestru Ellen White.

Dakle, iznosiš zajedljive reči I neistine.

Bog te vidi šta činiš.

Biblijsku istinu? Hoćeš reći da svi ostali koji se takođe pozivaju na Bibliju nemaju istinu, nego samo produkt uma udarene u glavu? To celo vreme pokušavate da na silu dokažete. Što se i vidi iz pominjanja već pomenute. Ovo je tema o PRAVOSLAVLJU, koje je vama takođe trn u oku, a ne tema o biblijskoj istini koju tvrde da imaju 50.000 zajednica nastalih na tumačenju pisma po principu dunulo mi.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Duhom Svojim Svetim, Bog život daje svakome!

Zanimljivo mi je da u Svetom Pismu Novog Zaveta, u stihu Dela Apostolskih 13,2 stoji:
"Kad su oni služili Gospodu i postili, Duh Sveti reče.....",
a reč koja je prevedena sa "služili" je - Liturgija.

Pitam se - da li se može reći da se Duh Sveti javio onima koji su učestvovali u Liturgiji i koji su postili?

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
U tom slučaju nikoga ja nisam izazivao, već je bio poveden razgovor od strane jednog mog prijatelja inače dobrog poznavaoca istorije o nekom kovčegu I izrezbarenim ornamentima na njemu, o njihovom poreklu, itd..
Tada se uključio neki sveštenik koji je bio vidno pijan I osećao se na rakiju.
Predpostavljam da ga je ovaj moj prijatelj nešto pitao što je dovelo do njegove reakcije.

Ma jel molim te, samo se eto poveo razgovor i kao slucajno ste pricali da su te rezbarine "paganskog porekla"? I niste ga izazvali. Pazi da ti ne poverujem! :)

Ja Mire biblijsku istinu imam, I spoznao sam je putem reči Božje

A mi nemamo, mi smo "pagani"!
Mi nismo bibliju ni citali!

u nju me je osvedočio I otkrio mi je sam Bog,

Kao i to da ce "Slap napustiti forum" u piramidologiju numerologiju i ostale gluposti.. U sve to te je licno Bog osvedocio i jos ti rekao da gatas fudbalskim utakmicama i od tvoje babe do tebe racunicama!

O kakvom sakrivanju pričaš, kada nikada to I nije bila tema na diskusijama.

Naravno da nije bilo reci, sve dok vas Marko nije razotkrio. Pravite zavere kako da nas se resite i oterate sa foruma..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Naravno da je nemate jer sve suprotno od Biblije učite a isto tako se i ponašate.

Džabe ste je čitali kada ste njenu nauku izvrnuli.

Ima samo jedan mali problemčić koji ruši ovaj mirijadama ponovljeni "argument". Najmanje 15 kontradikcija učenja Ellen Gould White sa Biblijom. Ako je ko nauku Biblije izvrnuo, to je onda ona i njeni sledbenici.

To je legalno. Urednik je skrenuo pažnju da u PP to pišemo.

Vidi vidi, prvo, ovo je spamovanje, tj zloupotreba teme o pravoslavlju, a drugo, lukavi bošnjo, đetić, šta li je, sada u svoju zaveru uključuje i moderatora. Na njegovu žalost i tu postoji jedan mali problemčić:

"Ta ništa nije tajno što se neće očitovati; ništa skriveno što se neće saznati i na vidjelo doći." Lk 8-17
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Bog medju nama, Pravoslavna duhovna familijo!

Danas se Crkva Hristova i Pravoslavno seća ovog Božijeg sluge:

Sveti apostol Onisim.
Bi rob Filimona, čoveka bogata i ugledna u gradu Kolosaju u Frigiji, no pogrešio nešto svome gospodaru i pobeže u Rim
gde ču Jevanđelje od apostola Pavla i krsti se. Pa kako je apostol Pavle i Filimona ranije bio priveo pravoj veri,
to on izmiri ovu dvojicu, Filimona i Onisima, gospodara i roba, napisavši naročitu poslanicu Filimonu,
jedan od najdirljivijih pisanih sastava koji uopšte postoje u Svetom Pismu.
"Molimo te", piše apostol Filimonu, "za čedo moje Onisima, kojega rodih u okovima svojim... Jer možda se zato i rastade s tobom za kratko
da ga dobiješ za vječnost, ne više kao roba, nego više od roba, brata ljubljenoga..." (Fil 1, 10 i 15-16).
Tronut ovim pismom Filimon zaista primi Onisima kao brata oslobodivši ga robovanja.
Docnije Onisim bude postavljen za episkopa od samih apostola i primi Efesku stolicu po smrti apostola Timoteja.
To se vidi iz poslanice Ignjatija Bogonosca.
U vreme Trajanovog gonjenja Onisim već kao starac bi uhapšen i u Rim doveden.
Tu je odgovarao pred sudijom Tertulom, tamnovao i najzad posečen bio.
Telo njegovo uze neka bogata žena, stavi u srebrni kovčeg i česno sahrani.

brat Toma
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Bog pomogao svakome svuda i stalno!

Samo dve "crtice" iz poslanice Filimonu sv. Apostola Pavla:
1. Kada on piše "... hteo bih da od tebe vidim neku korist u Gospodu..."
on to piše imajući na umu da ime Onisim u prevodu znači "koristan".

2. A u sledećem, 21. stihu, vidimo da je poslušnost Bogu bila izražavana (i) kroz poslušnost odabranom duhovnom autoritetu:
"Napisah ti ovo uzdajući se u tvoju poslušnost, jer znam da ćeš učiniti i više no što ja kažem".

brat Toma
 
Natrag
Top