Pravoslavlje

Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Bog i čeka na nas!

"O čemu nam sve ne govori Nedelja o bludnom sinu?
Govori i o našem spokojstvu i punoti u domu Oca nebeskog, i o našem bezumnom napuštanju Očevog pokroviteljstva radi neobuzdane slobode,
i o bogatom nasleđu koji čovek ima bez obzira na svoju nepokornost, o nepromišljenom traćenju tog bogatstva na svakakve nepotrebnosti,
i o krajnjem osiromašenju kao posledici toga traćenja.

Ona govori i o tome kako čovek, osvestivši se i došavši k sebi, promislivši i rešivši da se vrati mnogomilostivome Ocu,
sa ljubavlju biva primljen i vraćen u svoje prvobitno stanje. I ko neće ovde za sebe naći blagu i korisnu pouku?
Ako se nalaziš u Očevom domu, ne žuri napolje na slobodu. Jer, vidiš kako se završio takav pokušaj?!
Ako si, pak, otišao i proćerdao imetak, onda se brzo zaustavi. Ako si sve utraćio i upao u krajnju bedu, brzo se reši i – vrati se.
Jer, tamo te očekuje svaka snishodljivost, ranija ljubav i obilje. I ovaj poslednji korak se pokazuje kao najnužniji.

O tome nije potrebno opširno govoriti.
Osvesti se, reši da se vratiš, ustani i požuri ka Ocu.
Njegovo naručje te čeka otvoreno, gotovo da te primi."

sv. Teofan Zatvornik
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ne može gorko i slatko, džabe daješ to. kada ima i gorko.

Bog nije odobrio takav način propovijedanja.
Glavno da iz tvojih usta tece samo "gorko", slatko nisi ni u stanju!

Toma D. nisam vam ja kriv što su djela sve pokazala.

Bog je rekao da se samo djela priznaju kao dokaz vjere, a vjeru svi kažu da imaju.
Videsmo tvoja dela u kovanju zavera da oteras neistomisljenike sa foruma. Tvoja dela govore da ljubavi nemas u sebi a propovedas ljubav.

Lazan si! I ti i tvoja crkva ,koja ti dade takav duh!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Lazan si! I ti i tvoja crkva ,koja ti dade takav duh!

A kakav duh je Mire u Pravoslavnoj crkvi iz koje me je svojevremeno u par navrata isteralo nekoliko sveštenika.

Jedan je bio pijan, i psujući izbacio me iz hrama, na očigled nekih žena koje su se čudile i krstile.

U drugoj prilici sveštenik je psovao, proklinjao, pretio sav crven u licu.

Ima takvih slučajeva na pretek.

Ja lično na osnovu ponašanja pojedinaca ne sudim i ne generalizujem.
ALI ti tu priliku koristiš, jer si ispunjen zlobom i mržnjom prema Adventizmu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A kakav duh je Mire u Pravoslavnoj crkvi iz koje me je svojevremeno isteralo nekoliko sveštenika.

Jedan je bio pijan, i psujući me izbacio ih hrama, na očigled nekih žena koje su se krstile.

U drugoj prilici sveštenik je psovao, proklinjao, pretio sav crven u licu.

Ima takvih slučajeva na pretek.

Ne preostaje mi ništa drugo do da zapalim jednu, skuvam kafu, i posmatram kako se potvrđuju reči kojima sam opisao šta ljude tera da postanu zombiji američkih korporativnih kultova.

O tome da su možda ta dva sveštenika bili izazvani da tako reaguju, da su i oni ljudi, a čovek je grešan, nisi pomislio, nego pravac u EgWizam. Kako predvidljivo...

No da se ne bi ovaj post našao na meti prijava, kao ovakav ili onakav. Pomeuću samo jedno. što me je prijatno iznenadilo, juče je naime župnik na misi kao deo svoje propovedi pomenuo vladiku Nikolaja i njegovu "Molitvu na jezeru" i to u veoma pozitivnom kontekstu, naime bila mu je osnova propovedi. Toliko o podeli na koju vi "bibličari" računate.
Što više takvih primera na vašu sablazan, i biće dobro, ako je volja Božija.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
kakav duh je Mire u Pravoslavnoj crkvi iz koje me je svojevremeno u par navrata isteralo nekoliko sveštenika.

I ja bi te izbacio da sam bio na njegovom mestu, jer si dosao tamo da izazivas! Kao sto radis i na ovom forumu! Pijan svestenik? Pa pijan si ti od propagande! Ti si tamo isao da "rovaris" a ne da saznas istinu!

Zato nista i ne znas o crkvi, jer neces da znas"! I Bog te ostavlja u neznanju jer si to sam izabrao!

A krijes jedno - "da su te na isti nacin izbacili iz adventisticke crkve" jer si isao da "propovedas svoju nauku"!

Uvek zmija ima dva kraja, jedan ugura u rupu da se ne vidi!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Glavno da iz tvojih usta tece samo "gorko", slatko nisi ni u stanju!

I to Bog više cijeni nego miješano. Naravno da ćeš temu da svedeš na ličnu raspravu, pošto i u ovom dijelu kršite Bibliju.

Bog kaže ne može oboje, a vi i dalje oboje.

Videsmo tvoja dela u kovanju zavera da oteras neistomisljenike sa foruma. Tvoja dela govore da ljubavi nemas u sebi a propovedas ljubav.

Jesi se ispraznio?

Lazan si! I ti i tvoja crkva ,koja ti dade takav duh!

Vjerujem da ti je sada lakše.
E kad smo već kod crkve kod nas nema gorkog, samo slatko.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Bog i neka vam bude dobar dan!

Deo žitija svetog Aksentija, čitano u Crkvi Hristovoj i Pravoslavnoj danas:

"I počeše k njemu dovoditi bolesnike na isceljenje. I on isceli mnoge.
Slepome povrati vid, gubave očisti, pomazavši ih uljem, tako i uzetoga podiže, i mnoge demonijake oslobodi demona.
Sve je to za divljenje, ali je njegova smernost još za veće divljenje. Kad god su ga molili da nekoga isceli, on se branio rečima:
"I ja sam čovek grešan!" No prinuđen mnogim molbama on je pristupao isceljenju na sledeće načine:
ili je pozivao sve prisutne da se s njim zajedno pomole Bogu za bolesnika;
ili je prvo utvrđivao veru u ljudima, pa onda im govorio, da će im Bog dati po veri;
ili je govorio nad glavom bolesnikovom: "Isceljuje te Gospod Isus Hristos!"

To je sve činio, samo da se ne bi čudotvorstvo pripisivalo njemu nego Bogu Svemogućem.

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
I to Bog više cijeni nego miješano. Naravno da ćeš temu da svedeš na ličnu raspravu

Pa jesi sam rekao, ili slatko ili gorko, iz jednog izvora ne teku oba! A od tebe tece samo "gorko" ti slatko nisi ni u stanju!

To su tvoji "rodovi" - cega je srce puno to usta govore!

Jesi se ispraznio?

Praznis se ti po celom forumu! Opet nase argumente koristis.. Ovaj forum koristite da se ispraznite! Sav jad i bedu prosipate, pokakite se na sve nase i onda se jos "puvate" jer ste naduvani od ponosa (ne od trave)! A to tako ide kad koristis internet umesto wc-a!

E kad smo već kod crkve kod nas nema gorkog, samo slatko.

Videli smo kako nema! Pa od tebe tece "samo gorko"! I ti si im glavni predstavnik i "ucitelj"!

Treba da budu ponosni sto te imaju!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I ja bi te izbacio da sam bio na njegovom mestu, jer si dosao tamo da izazivas! Kao sto radis i na ovom forumu! Pijan svestenik? Pa pijan si ti od propagande! Ti si tamo isao da "rovaris" a ne da saznas istinu!

Mire izmišljaš svašta.

U tom slučaju nikoga ja nisam izazivao, već je bio poveden razgovor od strane jednog mog prijatelja inače dobrog poznavaoca istorije o nekom kovčegu I izrezbarenim ornamentima na njemu, o njihovom poreklu, itd..
Tada se uključio neki sveštenik koji je bio vidno pijan I osećao se na rakiju.
Predpostavljam da ga je ovaj moj prijatelj nešto pitao što je dovelo do njegove reakcije.

Zato nista i ne znas o crkvi, jer neces da znas"! I Bog te ostavlja u neznanju jer si to sam izabrao!!

Ja Mire biblijsku istinu imam, I spoznao sam je putem reči Božje, ali što je najbitnije, u nju me je osvedočio I otkrio mi je sam Bog, I dao mi živa iskustva u tom procesu spoznanja istine.

A krijes jedno - "da su te na isti nacin izbacili iz adventisticke crkve" jer si isao da "propovedas svoju nauku"!

Uvek zmija ima dva kraja, jedan ugura u rupu da se ne vidi!

O kakvom sakrivanju pričaš, kada nikada to I nije bila tema na diskusijama.
Ja jesam u par navrata govorio o probuđenju I reformi koju je Bog pokrenuo u svojoj crkvi, I da crkva to delo ne prepoznaje I odbacuje ga, kao što je Bog I otkrio kroz sestru Ellen White.

Dakle, iznosiš zajedljive reči I neistine.

Bog te vidi šta činiš.
 
Natrag
Top