Prava i lažna duhovnost. Motivi srca.

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Šta ako neko ubije nekoga, iz iskrenih motiva da ga oslobodi ovozemaljskih muka?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Šta ako neko ubije nekoga, iz iskrenih motiva da ga oslobodi ovozemaljskih muka?

Hoćeš reći da Biblija tj. Bog u Bibliji ne gleda na motive?

Naravno da može biti ispravan ili pogrešan motiv, a to zvisi od stanja.

Ko ne shvati da je glavno pitanje duhovnosti pitanje motiva, ko da i nije čitao Bibliju.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Moj stav je - da motivaciju za sluzbu Bogu covek mora da pronadje u licnom iskustvu koji dozivljava sa Bogom,odnosno - Bozjim delovanjem u coveku i njegovom zivotu, gde se on licno objavljuje coveku, prosvetljava ga, menja, i daje mu ziva iskustva, jer u suprotnom - sta moze da pokrene coveka da mu sluzi?

Ja licno ne mogu da shvatim veru ciste forme, i u cemu ljudi pronalaze motivaciju da sluze Bogu u okrilju verskog formalizma, bez zivota i licne zive zajednice sa Bogom.

Ne govorim o onima koji motivaciju za bilo kakav oblik sluzenja pronalaze u novcu, druzenju u crkvi, itd.. jer je tu onda sve jasno, da sluze iz pogresnih pobuda, i da ih motivise bogacenje i lagodan zivot koji im takav oblik vere pruza.

Govorim o obicnim, takoreci iskrenim ljudima po razlicitim crkvama.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Moj stav je - da motivaciju za sluzbu Bogu covek mora da pronadje u licnom iskustvu koji dozivljava sa Bogom,odnosno - Bozjim delovanjem u coveku i njegovom zivotu, gde se on licno objavljuje coveku, prosvetljava ga, menja, i daje mu ziva iskustva, jer u suprotnom - sta moze da pokrene coveka da mu sluzi?

Biblija daje taj okvir a može se u ličnom odnosu.

Ja licno ne mogu da shvatim veru ciste forme, i u cemu ljudi pronalaze motivaciju da sluze Bogu u okrilju verskog formalizma, bez zivota i licne zive zajednice sa Bogom.

Ne govorim o onima koji motivaciju za bilo kakav oblik sluzenja pronalaze u novcu, druzenju u crkvi, itd.. jer je tu onda sve jasno, da sluze iz pogresnih pobuda, i da ih motivise bogacenje i lagodan zivot koji im takav oblik vere pruza.

Govorim o obicnim, takoreci iskrenim ljudima po razlicitim crkvama.

To i jeste glvna suština svega. zato sam i pokrenuo ovu temu jer je mnogima nepoznata.

a veoma je bitna, jer čovjek može da uradi istu stvar, hoću reći dva čovjeka iz različitih motiva. JS i pravosl. gotovo nepoznata stvar.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zato je forma vere najveca opasnost za coveka.
Ja se upravo protiv toga borim, i zalazem za versko probudjenje i reformu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mire je pomiješao uvjerenja i motive. Misli da su uvjerenja motivi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne znaju da sve zavisi od motiva.

Kako je Bog različito gledao na potpuno ista dela spolja.

Zato se jedni raspadaju, a drugi imaju haos od kriminala.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ko ne shvati da je glavno pitanje duhovnosti pitanje motiva, ko da i nije čitao Bibliju.
Ma samo ti shvatas! Ti si mlogo pametan, niko nema "kapacitet" kao ti!

Sta obozavanje samog sebe ucini coveku, to je strasno!

A to je bas lazna duhovnost, obozavanje svog uma!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ovo nikada tradicionalni vernici neće shvatiti.

Sve zavisi od motiva.
 
Natrag
Top