Prava i lažna duhovnost. Motivi srca.

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ovo JS i mnogi drugi neće ni da pogledaju, jer ih ukorava za grijehe.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ma kako da ne, ti ces da ih ukoravas za grehe, bavis li se ti sobom malo ili samo upires prstom u druge???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ma kako da ne, ti ces da ih ukoravas za grehe, bavis li se ti sobom malo ili samo upires prstom u druge???

Da znate ne bih temu ni otvorio. Taman dokazujete da sve shvatate kao fariseji.

Isus je opravdao Davida jer je jeo hljebove koji su bili u Hramu i za sveštenike što je bio težak prestup, ali David je bio gladan tako da nije kriv jer nije jeo iz oholosti.

Ovo je za vas nepoznato potpuno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ono što većina hrišćana i ne shvataju jesu motivi iz kog se nešto radi. Posebno JS to ne razumiju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Primjere različitih moiva imamo u Bibliji. Isus kritikuje slijepo shvatanje zakona od strane fariseja.

Veliki primjer imamo kod Davida, on je pojeo hljebove u Hramu, iako je to bilo strogo zabranjeno. Ali njegov motiv je isparvan, bio je gladan, dakle nije uzeo iz oholosti. Isus kaže da nije David nije kriv, a tada bi mogao da bude pa i ubijen zbog toga. Većina hrišć. i ne zna da je to mjerilo duhovnosti, iz kog motiva nešto radimo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Da znate ne bih temu ni otvorio. Taman dokazujete da sve shvatate kao fariseji.

Isus je opravdao Davida jer je jeo hljebove koji su bili u Hramu i za sveštenike što je bio težak prestup, ali David je bio gladan tako da nije kriv jer nije jeo iz oholosti.

Ovo je za vas nepoznato potpuno.

Jasta ti mislis da je za nas nepoznato :)

Meni je sama tvoja prica zalosna, jer ti ovom temom pricas o sebi..

Ovo su osnovne stvari u teologiji, koje svaki Hriscanin prvo nauci, ali ti mislis da samo ti znas..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jasta ti mislis da je za nas nepoznato :)

Meni je sama tvoja prica zalosna, jer ti ovom temom pricas o sebi..

Ovo su osnovne stvari u teologiji, koje svaki Hriscanin prvo nauci, ali ti mislis da samo ti znas..

To ne zna 99,9 % pravosl. a sigurno dosta i dr. hrišćana.

Nisi znao o ovome ne izvlači se, odnedavno si počeo da shvataš i da daješ neke postove u skladu sa ovim.

U Pravosl. teologiji se ovo i ne uči. A to se vidi po odbijanju subote, kritici Isusa Navina, smatranju da Samson neće biti spasen. To sam već vidio za ovo što sam sada spomenuo.

Totalna nepoznanica. A malo prije si dokazao da ne znaš šta je motiv za subotu, nego si ekao da su držale iz neznanja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nisi znao o ovome ne izvlači se

ZNAO SAM!

Tebi stvarno nije dobro..

odnedavno si počeo da shvataš i da daješ neke postove u skladu sa ovim.

Ti ne citas postove, pa nemozes ni znati sta sam ja pre tebe ovde pisao.

Pitaj Laodikeju sta sam pisao on zna, ti me i ne poznajes, a sudis me!

Nemas pojma o ljudima a sudis ih.

U Pravosl. teologiji se ovo i ne uči.

Naravno da se uci, a o pravoslavlju ti ne znas nista! Zalosno je da ne znas, a hvalis se da si bio veliki pravoslavac.

Ali nista cudno, jer ni o adventizmu ne znas nista , vec prosipas neke svoje izmisljotine..

A to se vidi po odbijanju subote, kritici Isusa Navina, smatranju da Samson neće biti spasen. To sam već vidio za ovo što sam sada spomenuo.

Samo da ti kazem, o Isusu Navinu, hlebovima i o tome da nije greh slagati da bi se spasao neciji zivot sam pisao pre tebe, pitaj Laodikeju upravo sam njemu pisao o tome.

Hoces da ti dam gde sam ja to pisao, pre ko zna koliko godina?

I subotu sam branio upravo od legalistickog shvatanja, pitaj ga!

A ti si mnogo umisljen, kako ti sve znas , a drugi niko ne zna, tako neces stici nigde!

A malo prije si dokazao da ne znaš šta je motiv za subotu, nego si ekao da su držale iz neznanja.

Naravno da su drzale zato jer nisu shvatale da je on subotu ispunio svojim zivotom i smrcu, i jer nisu verovale ni da ce uskrsnuti!

A to sa motivom, odnosno stavom srca, nema veze!

Meni je tebe zao, stvarno zao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Po pitanju motiva, mislim da je motiv nešto što ne može određivati ispravnost neke ideje.

Postoje mnoga loša dela koja ljudi čine - a smatraju da ih čine iz ispravnih motiva.

Recimo - postoje masovne ubice koje smatraju da ubijaju iz pravih motiva.
Takođe - postoje lopovi koji kradu smatrajući da to čine iz ispravnih motiva.
Čak se i mržnja prikazuje kao ispravna - ako je usmerena prema protivnicima bilo koje vrste.

Tako u Hrišćanstvu možemo smatrati - da motiv iz koga neko nešto čini nije dokaz ispravnosti onoga što se čini.

Danas masa ljudi u različitim crkvama smatraju da imaju ispravne motive iz kojih čine i obavljaju svoje verske dužnosti, čak se u to može uvrstiti i sam satanizam, ljudi koji iz iskrenih i pravih motiva služe satani.

Dakle, tema motiva se ne može staviti u isti koš sa temom istine, i reći "ONAJ KO SLUŽI IZ PRAVIH MOTIVA - ON IMA ISTINU" jer istina je jedna, i onaj ko tu istinu ima, on tu istinu drži, i kroz nju održava zajednicu sa Bogom.

Svi naizgled ispravni motivi u laži, su u stvari samoobmana.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Naravno da se uci, a o pravoslavlju ti ne znas nista! Zalosno je da ne znas, a hvalis se da si bio veliki pravoslavac.

Ne uči, da se uči ne bi lupali gluposti da Samson neće biti spasen i da Isus N. nije trebao pobiti djecu. Ja nisam bio licemejr išao sam u crkvu i 81. itd. godina. Dok su Srbi bili veliki licemjeri 95% ih je zaziralo od crkve tada. Pljuvali po istoj, a onda to došli da izglade.

Naravno da su drzale zato jer nisu shvatale da je on subotu ispunio svojim zivotom i smrcu, i jer nisu verovale ni da ce uskrsnuti!

A to sa motivom, odnosno stavom srca, nema veze!

Meni je tebe zao, stvarno zao.

Opet dokazuješ da ne znaš šta je ispravan motiv, sve zavisi od motiva pa ko drži subotu iz legalizma on je i ne drži. Nikakve veze uskrs nema sa subotom. Uskrs je ceremon. zakon, a subota moralni.

Tako u Hrišćanstvu možemo smatrati - da motiv iz koga neko nešto čini nije dokaz ispravnosti onoga što se čini.

Itekako može jer Bog u Bibliji daje šta je ispravan motiv, nije nikakvo mjerilo nečije ubjeđenje.

Danas masa ljudi u različitim crkvama smatraju da imaju ispravne motive iz kojih čine i obavljaju svoje verske dužnosti, čak se u to može uvrstiti i sam satanizam, ljudi koji iz iskrenih i pravih motiva služe satani.

Pa Biblija daje jasan okvir i proriče to kao negativno.

Jovan 16,2 Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vrijeme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini.

Tako da to nije ispravan motiv pred Bogom.

A ničije uvjerenje nije mjerilo nego Biblija.

Dakle, tema motiva se ne može staviti u isti koš sa temom istine, i reći "ONAJ KO SLUŽI IZ PRAVIH MOTIVA - ON IMA ISTINU" jer istina je jedna, i onaj ko tu istinu ima, on tu istinu drži, i kroz nju održava zajednicu sa Bogom

Naravno da je ovo najbitnije jer Bog gleda na motive, pa i EGV je pisala o tome.

Naravno da ko služi iz pravih motiva da ima istinu, ali po Bibliji a ne po svom uvjerenju.

Svi naizgled ispravni motivi u laži, su u stvari samoobmana.

Zato Biblija daje jasan okvir šta je ispravan motiv, a šta nije.
 
Natrag
Top