Poziv ucesnicima ovog foruma

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ima li ovde ijednog ucesnika koji bi mogao da raspravlja o duhvnim predmetima i da izostavi ogovaranja, pljuvanja po drugima sto nikako nije obeleznje hriscanina.

Iznošenje činjenica i argumenata nije ogovaranje i pljuvanje po drugima. Na primjer: Vama Adventistima može strašno izgledati kad čujete da su Ellen White i pioniri ASD, skoro deset godina, vjerovali i naučavali kako je 22.10.1844. završilo vrijeme pokajanja i spasenja grešnika, ali ovo je naprosto istina - notorna istina. Vi Adventisti možete mene zbog ovoga optuživati, možete me mrziti, ali ne možete promijeniti ovu činjenicu.

Zato molim Marka da ne optužuje nikoga za pljuvanje, samo zbog toga što mu nije ugodno pročitati iznesene činjenice.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ovo je već visok nivo frustracije.

Jel vidis kako si bezobrazan! Koristis moje reci, prvi sam rekao da si "isfruatriran" i sad me kopiras a kazes da ja tebe kopiram i za ono "jado jadni" dokazao sam iz privat da si mi to izgovorio pa tvrdio da sam ja tebi. Lazes konstantno, dvolican si i pretvaras se. Nicemu ne vredis. Hriscanin ni nisi!

Ti prvo nemaš biblijska mjerila moralnosti, a kamoli ova izvan Biblije.

Videli smo ko ima biblijska merila moralnosti po tome sto si me nazvao "debilom" u private. A na forumu konstantno nazivao "umno nesposonbnim" u prenesenom znacenju, pa sam sad ja los sto sam rekao da ja to 'nisam ja vec si ti' i da ti sebe projektujes i pripisujes svoje grehe meni. I to si zloupotrebio i ukrao mi argument! Ti si sramota ziva sta radis! Lecenje tebi treba Hristovo.

Dobro jutro brate Mire,
Bilo bi korisno prvo za tebe pa onda i za sve nas, da nam prilosi neku od duhovnih istina i da te zaraze sa ostalih tema ne prenosis i na duhovne.
Ima li ovde ijednog ucesnika koji bi mogao da raspravlja o duhvnim predmetima i da izostavi ogovaranja, pljuvanja po drugima sto nikako nije obeleznje hriscanina.

Sve najbolje
Nisam ja Laodikeja ti je promenio temu, pa opet skreces u napad na mene. Nisam ja skrenuo temu pobogu! Zasto sve okrexes na nas? Zar stcarno ne vidis ili se pravis? Strasno koliko ste pristrasni u svemu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jel vidis kako si bezobrazan! Koristis moje reci, prvi sam rekao da si "isfruatriran" i sad me kopiras a kazes da ja tebe kopiram i za ono "jado jadni" dokazao sam iz privat da si mi to izgovorio pa tvrdio da sam ja tebi. Lazes konstantno, dvolican si i pretvaras se. Nicemu ne vredis. Hriscanin ni nisi!

Ne daj Bože da me ti hvališ. Odmah bi se zabrinuo.

Videli smo ko ima biblijska merila moralnosti po tome sto si me nazvao "debilom" u private. A na forumu konstantno nazivao "umno nesposonbnim" u prenesenom znacenju, pa sam sad ja los sto sam rekao da ja to 'nisam ja vec si ti' i da ti sebe projektujes i pripisujes svoje grehe meni. I to si zloupotrebio i ukrao mi argument! Ti si sramota ziva sta radis! Lecenje tebi treba Hristovo.

Ti si baš uporan da dokažeš da je tačno ono što sam rekao.

I moram reći da si dokazao.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ti si baš uporan da dokažeš da je tačno ono što sam rekao.I moram reći da si dokazao.

Naravno! Tacno je sve sto si rekao da sam ja "debil" i da sam "jado jadni" i da sam" umno nesposoban" da sam "kao klinac" da mi je "razmisljanje kao u deteta od 3-5 godina" da sam "formalista" . Sav ovaj bezobrazluk je tacan! Jedino nije tacno kad sam ja rekao da ti ovim recima "projektujes svoje grehe meni"!

I sve moje argumente si pokrao, sve svoje zle reci pripisao meni a glumis tu neko postenje i poboznost, dok pljujes na sve redom i svi su ti "ispod tvog nivoa", jer si ti Boze moj "profesor" a mi smo svi "ovce"!

Dakle, sve si u pravu, ali O SEBI SI GOVORIO!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mire, ovo ti je pozdrav od tvoga brata pre nego sto doruckujes.

Ne mogu da te razumem zbog cega ti toliko insistiras da Laodikeja i ja JAVNO osudimo Tripa?
Zar nije Isus rekao, "Ako ti sagresi brat idi i pokaraj ga samoga.." A ti zahtervas da treba javno da ga napadnemo.

Za tvoju informciju, ja sam mu skrenuo paznju ne neke postupke ,a ti nisi ni primetio da je to prihvatio i ono sto sam mu rekoa vise ne ponavlja. Kad bi mu i ti lepo rekao, verovatno da bi te u mnogcmu i poslusao.

Zbog cega ti to neprestano trazis. Voleo bi da se adventisti svadjaju, a ti da se smejes. Jel tako? Ili bi voleo da posmatras dvoboj.

Secas se kad je David otisao da poseti bracu u borbi pa je zeleo da upozna kako se odvijaju ti sukobe, sta mu je brat rekao? Ti si dosao da vidis rat. Izgleda Mire da bi i ti to zeleo da vidis od nas. Zasto to trazis i na ovoj temi. Otvoriosi temu RAT, pa pozovi tamo na megdan sve koji traze rat, a mani se nas.
Ti si ogorcen na Tripa sto je, kao sto si rekao, napadao tvoju crkvu, a sta mislis, jesi li mu ti odgopvorio ista bolje od njega????
E sada tesko je utvrditi ko je koliko kruiv, a koliko je prav.
Sve u svemu, nema dvoboja.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Naravno! Tacno je sve sto si rekao da sam ja "debil" i da sam "jado jadni" i da sam" umno nesposoban" da sam "kao klinac" da mi je "razmisljanje kao u deteta od 3-5 godina" da sam "formalista" . Sav ovaj bezobrazluk je tacan! Jedino nije tacno kad sam ja rekao da ti ovim recima "projektujes svoje grehe meni"!

Opet uzimaš moje arg.

sve moje argumente si pokrao,

I još to kažeš.

sve svoje zle reci pripisao meni a glumis tu neko postenje i poboznost, dok pljujes na sve redom i svi su ti "ispod tvog nivoa", jer si ti Boze moj "profesor" a mi smo svi "ovce"!

Dakle, sve si u pravu, ali O SEBI SI GOVORIO!

Bilo bi smiješno da nije žalosno.

Ne mogu da te razumem zbog cega ti toliko insistiras da Laodikeja i ja JAVNO osudimo Tripa?
Zar nije Isus rekao, "Ako ti sagresi brat idi i pokaraj ga samoga.." A ti zahtervas da treba javno da ga napadnemo.

Šta je problem kod Miroslava. Očito da je jako frustriran i uporan u dokazivanju onoga što sam mu rekao.

A zašto to kažem, iznio je čitav niz optužbi a nije iznio i ono što sam mu još dao, a to je izvinjenje za ovo i prestanak nazivanja njega sa tim pogrdnim riječima.

I to namjerno ignoriše na krajnje bezobrazan i pokvaren način i stalno da je to, kao da mu se nisam izvinuo za te uvrede, a jesam.

A sce sa ciljem da ovdje tebi i svima pokaže kako sam ga samo vrijeđao i da vi mene JAVNO ukorite za to.

I da napravi zavadu među nama. Dakle svijesno i ciljano daje ono što sam govorio da bi vas doveo u zabludu, a neće kaže kako sam se izvinuo.

I već sam mu rekao da sam mu se izvinuo za to, a on i dalje u svom bezobrazluku daje to kao dokaz mog karaktera.



A za razliku od mene Mire je ponosan na ono što mi je rekao.

E u tome se razlikujemo, kao ona dva razbojnika na krstu.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže ti Bog!

Jel ti nebi bio problem da mi pošalješ u kom poglavlju se ovo dole, što si parafrazirao, nalazi?

Voleo bih da to pročitam u Svetom Pismu a ne sećam se gde je.

Secas se kad je David otisao da poseti bracu u borbi pa je zeleo da upozna
kako se odvijaju ti sukobe, sta mu je brat rekao? Ti si dosao da vidis rat.

brat Toma
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Kada cemo mi poceti da ostavimo medjusobne nesporazume i pcetici sa teoloskim diskusijama?

Mire, prosle sedmice postavio si pitasnje: Gde je u Biblij zabranjena upotreba ljutih paprika?
Secas se tog pitanje Miore. Moj odgovor je jasan:
NIGDE.

A mene zanima Mire,
gde si ti procitao da su ljute pap[rike Zabranjene?
Ja to do danas nisam nasao. Ako ti znas za takav navod, molim te prilozi ga ovde i kazi makar u kojoj se knjizi nalazi a ako znas i straniicu to ce biti jos bolje.

Unapred hvala
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne mogu da te razumem zbog cega ti toliko insistiras da Laodikeja i ja JAVNO osudimo Tripa?
Zar nije Isus rekao, "Ako ti sagresi brat idi i pokaraj ga samoga.." A ti zahtervas da treba javno da ga napadnemo.

Zasto? Zato sto se to tako radi! Ovo je "javni forum", i ako se posle privatnog upozorenja osoba ne pokaje i ne promeni onda ide javna osuda i ogradjivanje od doticnog i od njegovog pisanja!

Vi to niste ucinili, znaci da podrzavate to sto on pise!

A posto necete ni sada da osudite doticnog, posle neprestanih poziva, znaci da ga svesrdno podrzavate!

Za tvoju informciju, ja sam mu skrenuo paznju ne neke postupke ,a ti nisi ni primetio da je to prihvatio i ono sto sam mu rekoa vise ne ponavlja

Sta vise ne ponavlja!? Neprestano pise isto!

Jel se ti to salis? Pa ti si ga cak i podsticao, i nazivao "pravim vernikom" na forumu i bodrio ga! Znaci ti si njegov bezobrazluk cak i podrzavao! Hoces da te citiram kako si ga hvalio??? A to si radio i u private videli smo.

Kad bi mu i ti lepo rekao, verovatno da bi te u mnogcmu i poslusao.

Nemoj me zasmejavati molim te! Ja sam mu pisao kao bratu, molio, preklinjao, pozivao na piće, i da se dogovorimo o nacinu komunikacije. Pa ti pojma nemas sta je on meni sve rekao i kako je bio bezobrazan, arogantan i drzak, kako me je izvredjao!

Sa takvim nema razgovora!

A vi mu necete nista reci, ne zato sto ne zasluzuje, nego zato sto ste zaglibili podrzavajuci ga, ne smete ga sad osuditi jer mislite da cete time osramotirti i sebe i crkvu. A tonete sve vise i vise i potonucete sasvim!

Zalosno je to i gledati!

Ja da sam adventista momentalno bi ga osudio, ne bi sebe diskreditivao poistovecujuci se sa bezobraznikom, ali vi niste ni inteligentini..

Od vas trojice , niko nikad nije vise osramotio adv.. Ali trebalo je to da se desi, a recicu posle i zasto, cekam samo da pukne ovo...
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zasto? Zato sto se to tako radi! Ovo je "javni forum", i ako se posle privatnog upozorenja osoba ne pokaje i ne promeni onda ide javna osuda i ogradjivanje od doticnog i od njegovog pisanja!

Vi to niste ucinili, znaci da podrzavate to sto on pise! A posto necete ni sada da osudite doticnog, posle neprestanih poziva, znaci da ga svesrdno podrzavate!.


Mire, ako je to pravilo na forumu da prestupnika javno napadas, zasto ti nisi nikad ukorio Slapa i Dartha, a izneli su vise neistina o Adventistima nego iko. Dakle, ti ne postupas po pravilima, ali zato zameris nama sto tako ne postupamo. Vidis da to nije dobro.



Pa ti si ga cak i podsticao, i nazivao "pravim vernikom" na forumu i bodrio ga! Znaci ti si njegov bezobrazluk cak i podrzavao! Hoces da te citiram kako si ga hvalio??? A to si radio i u private videli smo..[/QUOTE]

Mire, ponovo mesas babe i zabe. Ako je neko spasi coveka kome je pretila opasnost da pogine, svakako bih ga pohvali za to. Ali ako bi isti ubio drugoga, to ne znaci da sam ga ja cuteci i za to pohvali. Ja pohvalim ono sto je dobro, a svima i uvek ne odgovaram ni za njihove rdjave izjave.


Ja da sam adventista momentalno bi ga osudio, ne bi sebe diskreditivao poistovecujuci se sa bezobraznikom, ali vi niste ni inteligentini...[/QUOTE]

Mire, mi mozda i jesmo "neintelegentmi" jer verujmo da nemam uverenje od doktora da jesam, a ne mislim ni da ga trazim. Medjutim, ako se po tome meri inteligencija, a ti Slapa i Dartha nikd nisi opomenuo, onda reci nam na kom stepenu je tvoja inteligencija? Kazi ti, jer ja nism tako brz da druge sudim, kao ti.

cekam samo da pukne ovo...[/QUOTE]

Mire, pa zar ne vidis da si pukao mnogo pre nas!
Tek kad javno osudis svoju bracu, onda ces imati pravi i od nas da trazis da ucinimo isto sto si ti ucinio. A ako to ne ucinis, pokri se po glavi i cuti!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top