Poziv ucesnicima ovog foruma

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Najprije kažeš da lažem, a onda priznaš da je ipak istina ono što sam ja tvrdio.

Da, i to tvrdim i sada, da ste to što sam napisao, ali zbog "VAŠEG PONAŠANJA, VREĐANJA, LAGANJA PROTIV DRUGIH I IZVRTANJA TUĐIH REČI I IZJAVA"

Izgleda da tebi nema pomoći , a ni ljeka ,ovo neželim komentirati , samo mogu reći damije žao

I meni je žao onih koji boluju od ove bolesti, a znamo ko su ti ovde na forumu.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mnogo se trudite da pisete o drugima, a mozda bi bilo neophodno da makar malo pisemo o sebi i da upotrebimo malo i samokritiku, a ne samo uvek kritiku drugih.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam hvalio iz njihovog tabora one kojima hvala priliči, kao što je TomaD, a kudio iz našeg one ili onoga kome je to priličilo.

Slažem se da trebamo da se okrenemo sebi, ali niko to ovde ne čini, već samo pljuje po drugima.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zasto se ljudi toliko vredjaju kad ih drugi kritikuju, a vole kad ih hvale?

Blez Paskal je rekao: "Otkuda dolazi da nas svaki covek ne gnevi, a da nas sakat
um gnevi? Zato sto svaki covek priznaje da idemo pravu, a svaki um veli da smo mi ti koji hramljemo; kad tog ne bi bilo , osecali bismo prem njemu, ne gnev nogo sazaljenje...
Zasto se ne ljutimo kad nam kazu da nas boli glava, a ljutimo se kad nam kazu da lose rasudjujemo, ili da pravimo rdjav izbor?
Uzrok lezi u tome sto smo sigurni da nas ne boli glava, i da nismo sakati, ali nismo tako sigurni da biramo istinu."Misli str. 19.


Kad govori o samoljublju, Paskal nastavlja:
"Prirodno svojstvo samoljublja i ljudskoga ja sastoji se u tome da covek gleda samo sebe. Covek nije u stanju da spreci da taj objekat koji on voli ne bude pun nedostataka i bede:
Covek hoce da bude velik, a vidi da je mali; hoce da bude srecan, a vidi da je jadan; hoce da bude savrsen, a vidi da je pun nedostataka; hoce da ga ljudi vole i postuju, a vidi da njegove mane zasluzuju samo njihov prezir i mrznju. Ta nezgoda u kojoj se nalazi radja u njemu najgoru i najneprivlacniju strast koja se moze zamisliti:
U njemu se zacinje smrtna mrznja protiv te istine koja ga ukorava i koja mu ukazuje na njegove nedostatke. On bi zeleo da je unisti, i posto ne mooze da unisti nju samu, on je koliko god moze, unistava u svom saznanju i u saznanju drugih; to jest, cin sve sto moze da skrije svoje pogreske. od sebe i od drugih I NE MOZE PODNETI DA MU IKO NA NJIH UKAZUJE, NITI DA IH VIDI.

Dosita je veliko zlo biti pun mana, ali je jos vece ne hteti to prizantij jer se na taj nacin pridodaje jos jedna mana - svesno samoobmanjivanje.

Mi necemo da nas drugi ubmanjuju, nalazimo da nije pravo ako traze da ih postujemo vise nego sto zasluzuju, nije onda pravo ni da mi njih obmanjujemo i da od njih zahtevamo da nas postuju vise nego sto zasluzujemo." Isto ste 26
"Mi bismo rado bili kukavice, samo kad biu se moglo procuti da smo heroji."
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"O da si paszio na zapovesti Moje! Mir bi tvoj bio kao rijeka i pravda tvoja kao valovi morski." Isaija 48,18.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Kao sto viditre na ovoj temi nema navale, ali na temi RAT, tamo su asovi koji zele da pokazu jacinu svojih isuica, a ne velicinu svoje vre i hriscanskog zivota.
"Biraj Ago, sto ti srcu drago."
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ja sam hvalio iz njihovog tabora one kojima hvala priliči, kao što je TomaD, a kudio iz našeg one ili onoga kome je to priličilo.

Slažem se da trebamo da se okrenemo sebi, ali niko to ovde ne čini, već samo pljuje po drugima.

Toma ti nije konkurencija, nisi od njega teoloski ugrozen, zato ti nesmeta!

Dokazi da si ukoravao Tripa, ajde?
I ako jesi ukoravao to je bilo bledo i sracunato da sebe izvuces. A zasto se ustrucavas sada opet na mojoj temi to da ucinis i da potvrdis da smo u pravu za njega? Nego nas jos i napadas da smo zli? Njegove propuste krijes a nase istices! I Marko to isto radi a videli smo kako se dogovarate sa njim a na forumu se pravite fini, vi cete se i sa crnim djavolom udruziti ako vam je u interesu da sebe opravdate!

Nego ste sad u bezizlaznoj situaciji, jer smo dokazali da ovde na forumu pricate jedno i toboze ste kao fini, a u private se dogovarate sa njim kako da nam smestite. E sad ako ga osudite to ne bi bilo vise u vasem interesu jer biste time i sebe osudili kao gresnike! Zato se pravite ludi i nas krivite da bi prebacili krivicu sa vas na nas.. Uzas cime se vi bavite! Pa nismo mi mala deca da ne vidimo vase manipulacije!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Dokazi da si ukoravao Tripa, ajde?

Ovo je već visok nivo frustracije.

Nego ste sad u bezizlaznoj situaciji, jer smo dokazali da ovde na forumu pricate jedno i toboze ste kao fini, a u private se dogovarate sa njim kako da nam smestite.

Ti prvo nemaš biblijska mjerila moralnosti, a kamoli ova izvan Biblije.

E sad ako ga osudite to ne bi bilo vise u vasem interesu jer biste time i sebe osudili kao gresnike!

Znaš kako Bog gleda na one koji braću zavađaju.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Toma ti nije konkurencija, nisi od njega teoloski ugrozen, zato ti nesmeta!

Dokazi da si ukoravao Tripa, ajde?
I ako jesi ukoravao to je bilo bledo i sracunato da sebe izvuces. A zasto se ustrucavas sada opet na mojoj temi to da ucinis i da potvrdis da smo u pravu za njega? Nego nas jos i napadas da smo zli? Njegove propuste krijes a nase istices! I Marko to isto radi a videli smo kako se dogovarate sa njim a na forumu se pravite fini, vi cete se i sa crnim djavolom udruziti ako vam je u interesu da sebe opravdate!

Dobro jutro brate Mire,
Bilo bi korisno prvo za tebe pa onda i za sve nas, da nam prilosi neku od duhovnih istina i da te zaraze sa ostalih tema ne prenosis i na duhovne.
Ima li ovde ijednog ucesnika koji bi mogao da raspravlja o duhvnim predmetima i da izostavi ogovaranja, pljuvanja po drugima sto nikako nije obeleznje hriscanina.


Sve najbolje
 
Natrag
Top