Poziv ucesnicima ovog foruma

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa nece se Marko javiti niko, videces.. Nije njima do Hrista.. A meni nije problem da cutim, evo, nek pisu i udaraju po crkvi, ako im je to satisfakcija ako to doprinosi njihovoj sujeti...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Smatram da je ovaj problem više psihološke prirode, i da podrazumeva bolest nazvane "MANIJA GONJENJA"

Tako da je sam poziv u redu, ali neće kod pojedinih izlečiti tu bolest, jer će oni pre biti spremni da se isključe, i da tu praksu nastave na nekom drugom forumu, nego što će se uljuditi, i početi diskusiju u duhu tolerancije, ljubavi, i samom sagledavanju dokaza, što lično smatram iziskuje i samoispitivanje, za šta smatram da niko ovde nije spreman na takve žrtve, i ako postane svestan manjkavosti dokaza, pa tada usleđuje napad kao najbolja odbrana.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Smatram da je ovaj problem više psihološke prirode, i da podrazumeva bolest nazvane "MANIJA GONJENJA"
Štosi sovim mislijo reći ?????????

Tako da je sam poziv u redu, ali neće kod pojedinih izlečiti tu bolest
Evo javljaš se prvi put ,i neveruješ u izlečenje , i jasam bolesna , ali nesumljam dase mogu izlječiti , ali bićiću još zdravija akomi iti pomogneš

početi diskusiju u duhu tolerancije, ljubavi, i samom sagledavanju dokaza,
Štoje po tebi dokaz ???
Za mene je dokaz dase poštujemo , kao štoje Marko rekao , prvo poštuj tuđe ,i onda tek poštuješ i svoje
Evo navešću neki primer , kad vi napišete PAPA je antikrist ,i Rimo katolička crkva je sve samo ne crkva , viste moj ponos povredili , ne samo moj nego i druge sledbenike te vjero ispovjedi ,i ja da šutim nemogu ,i burno reagiram ,i napadam tvoju crkvu i vređam ,ijako znam da nisam u pravu nastavljam sa uvredama , eto jel to normalno , nije , upravo nas Marko oće pomirit ,i ujedinit , ali mi nebi bili mi kadbi to samo tako išlo lako , ali Mirin pokušaj hvale je vredan , ali mi ćemo opet ostati samo mi
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Štosi sovim mislijo reći ?????????
Hoce reci da su oni progonjeni od strane nas, a niko ih ne dira. Kao mi imamo potrebu da ih gonimo, a 90% tema otvorili su oni da gone nas. On nije svestan sta pise.. Da prestanemo da odgovaramo na njihove postove, oni bi i onda postavljali novinske clanke, cak ne ni iz srbije nego iz drugih delova sveta i tako opet potkrepljivali mit da su "progonjeni". Onaj ko ne vidi da mi samo odgovaramo na njihove prozivke, stvarno nema veze sa realnoscu. Evo necu vise ni da im odgovaram, da vidim hoce li i onda nastaviti da nas prozivaju?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zahvaljujem na komentarim. Mi smo izgleda hronicni bolesnici. Izuzev Antonijadze. obvicno komentari su usmereni na druge. Sta ce oni uraditi? Kako ce Reagovati. Da li ce se popraviti ili ne?
Predlazem da u ovim novim temama zaboravimo na druge, radije reci sta ses ti uciniti? Sta cu ja pametnoga, hriscanskoga i verskoga ponuditi ucesnicima foruma?

Dobro je to sto ste neki od vas dusebriznici drugih, mi i treba da mislimo i na njih, ali promenu i hriscansko ponasanje ne mozemo ocekivsati od "NJIH". Pocnimo od sebe. Jer obicno nismo u stanju da menjamo druge, posebno ako to oni i ne zele, ali uz Bozju pomoc pokusajmo da se mi promenimo.
Poneki put upotrebaljavamo recnik koji uopste ne dolikuje da se cuje na forumu religiji. U kafani, mozda, ali ne na religiji.

Rekao sam Miretu da onu vulgarnu rec koju neki upotrebljavaju za jednu od crkava, ne ponavlja. Ja je nikad nisam izgovorio niti na bilo koga primenio, Ali Mire je toliko pogodjen time pa je poceo i on to da ponavlja.
Ponavljajmo ono sto je korisno i sto ce posluziti drugima na dobro, a ne onu sto rusi veru dugih i ozaloscava ih.
Izgledi su veom dobri i zahvaljujem na podrsci i saradnji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Štosi sovim mislijo reći ?????????


Manija gonjenja

Ubeđen je da mu svi rade o glavi. Da ga ogoravaju i omalovažavaju. Da protiv njega rovare i spletkare. Da pokušavaju da ga onemoguće u svemu što preduzima i što bi da preduzme. Da smeraju da ga gurnu u propast, unište. Ne veruje u bilo čiju dobronamernost. Smatra je opasnom maskom, čiji je cilj da ga zavara i uspava, a iza koje se kriju najpodmuklije namere.
Uvek je na oprezu. Bezopasnima drži samo one koje ima u svojoj vlasti. Samo one koje je uspeo da slomi, lišivši ih volje i misli. Nepokolebljivo je uveren da mu tuđa misao misli samo zlo i da je tuđa volja uvek volja koja mu može samo zlo naneti. Otuda njegova potreba da gospodari svima oko sebe. Tako se brani od nasrtaja koje unapred pretpostavlja.
Zašto je to tako? Zašto veruje da ga proganjaju i da žele da ga unište?
Čovek posednut manijom gonjenja zapravo proganja samog sebe. I ovo duboko i ogorčeno neprijateljstvo prema sebi samom prenosi na ljude koji ga okružuju. Tako se bar delimično oslobađa nepodnošljive unutrašnje napetosti, rođene iz podvojenosti na vlastito biće koje surovo sudi i vlastito biće kome se sudi.
Čovek koji veruje da o njemu svi rđavo misle, sasvim sigurno rđavo misli o sebi. Iako toga najčešće nije svestan.
Čovek koji veruje da bi svako da mu nanese štetu i da ga, po mogućnosti, uništi sebe svakodnevno oštećuje i uništava.
Što se čovek sa više neprijateljstva odnosi prema sebi, to je uvereniji da je okružen sve samim neprijateljima.
Jedini način da se čovek oslobodi manije gonjenja je da prihvati sebe onakvog kakav jeste, sa svim svojim vrlinama i manama, spsobonostima i slabostima, mogućnostima i ograničenjima. Bez samoprezara, bez mahnite mržnje prema sebi i bez samoosude.
Tek kada se počne prijateljski ophoditi prema sebi, čovek će poverovati da se i drugi ljudi prema njemu mogu odnositi sa prijateljstvom i bez zadnjih namera.

IZVOR: Iza ogledala ( razmatranje o duši )


Evo javljaš se prvi put ,i neveruješ u izlečenje , i jasam bolesna , ali nesumljam dase mogu izlječiti , ali bićiću još zdravija akomi iti pomogneš

Ako imaš prehladu ili neku lakšu, pa čak i težu fizičku bolest to je OK.
Postoje lekovi, bolnica, a najefikasnija je molitva.

Za ovu bolest o kojoj ja govorim, to spada u granu psihologije, a u težim slučajevima psihijatrije.

Koliko vidim ti ne boluješ od te bolesti, ali pojedini na forumu i te kako.


Štoje po tebi dokaz ???

Pa ako raspravljamo o veri, onda bi dokaz trebalo priložiti iz biblije, i eventualno iz istorije ili filozofije.

Taj dokaz treba sagledati sa svih strana i videti njegovu istinitost, a istina je ono što u sebi ne sadrži kontradiktornosti.

Za mene je dokaz dase poštujemo , kao štoje Marko rekao , prvo poštuj tuđe ,i onda tek poštuješ i svoje
Evo navešću neki primer , kad vi napišete PAPA je antikrist ,i Rimo katolička crkva je sve samo ne crkva , viste moj ponos povredili , ne samo moj nego i druge sledbenike te vjero ispovjedi ,i ja da šutim nemogu ,i burno reagiram ,i napadam tvoju crkvu i vređam ,ijako znam da nisam u pravu nastavljam sa uvredama , eto jel to normalno , nije , upravo nas Marko oće pomirit ,i ujedinit , ali mi nebi bili mi kadbi to samo tako išlo lako , ali Mirin pokušaj hvale je vredan , ali mi ćemo opet ostati samo mi

Da bi diskusija bila kvalitetna, i da bi se neko uključio u diskusiju, on mora biti spreman na sve što će se u tim diskusijama izneti.
Ja nikada nisam počinjao diskusiju u cilju da protiv nekoga pišem, niti je to moj princip.
Moj princip je da iznosim biblijsku istinu, a ta istina koliko vidim pogađa upravo one koji imaju maniju gonjenja, pa umesto da daju kontraargumente iz biblije, oni prisežu linijom manjeg otpora, vređanjem, omalovažavanjem, blaćenjem i pljuvanjem po ličnosti, bilo ljudi u prošlosti ili ovih danas..itd..

Dakle, problem je ipak manija gonjenja.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Manija gonjenja

Ubeđen je da mu svi rade o glavi. Da ga ogoravaju i omalovažavaju. Da protiv njega rovare i spletkare. Da pokušavaju da ga onemoguće u svemu što preduzima i što bi da preduzme. Da smeraju da ga gurnu u propast, unište. Ne veruje u bilo čiju dobronamernost. Smatra je opasnom maskom, čiji je cilj da ga zavara i uspava, a iza koje se kriju najpodmuklije namere.
Uvek je na oprezu. Bezopasnima drži samo one koje ima u svojoj vlasti. Samo one koje je uspeo da slomi, lišivši ih volje i misli. Nepokolebljivo je uveren da mu tuđa misao misli samo zlo i da je tuđa volja uvek volja koja mu može samo zlo naneti. Otuda njegova potreba da gospodari svima oko sebe. Tako se brani od nasrtaja koje unapred pretpostavlja.
Zašto je to tako? Zašto veruje da ga proganjaju i da žele da ga unište?
Čovek posednut manijom gonjenja zapravo proganja samog sebe. I ovo duboko i ogorčeno neprijateljstvo prema sebi samom prenosi na ljude koji ga okružuju. Tako se bar delimično oslobađa nepodnošljive unutrašnje napetosti, rođene iz podvojenosti na vlastito biće koje surovo sudi i vlastito biće kome se sudi.
Čovek koji veruje da o njemu svi rđavo misle, sasvim sigurno rđavo misli o sebi. Iako toga najčešće nije svestan.
Čovek koji veruje da bi svako da mu nanese štetu i da ga, po mogućnosti, uništi sebe svakodnevno oštećuje i uništava.
Što se čovek sa više neprijateljstva odnosi prema sebi, to je uvereniji da je okružen sve samim neprijateljima.
Jedini način da se čovek oslobodi manije gonjenja je da prihvati sebe onakvog kakav jeste, sa svim svojim vrlinama i manama, spsobonostima i slabostima, mogućnostima i ograničenjima. Bez samoprezara, bez mahnite mržnje prema sebi i bez samoosude.
Tek kada se počne prijateljski ophoditi prema sebi, čovek će poverovati da se i drugi ljudi prema njemu mogu odnositi sa prijateljstvom i bez zadnjih namera.

IZVOR: Iza ogledala ( razmatranje o duši )




Ako imaš prehladu ili neku lakšu, pa čak i težu fizičku bolest to je OK.
Postoje lekovi, bolnica, a najefikasnija je molitva.

Za ovu bolest o kojoj ja govorim, to spada u granu psihologije, a u težim slučajevima psihijatrije.

Koliko vidim ti ne boluješ od te bolesti, ali pojedini na forumu i te kako.




Pa ako raspravljamo o veri, onda bi dokaz trebalo priložiti iz biblije, i eventualno iz istorije ili filozofije.

Taj dokaz treba sagledati sa svih strana i videti njegovu istinitost, a istina je ono što u sebi ne sadrži kontradiktornosti.



Da bi diskusija bila kvalitetna, i da bi se neko uključio u diskusiju, on mora biti spreman na sve što će se u tim diskusijama izneti.
Ja nikada nisam počinjao diskusiju u cilju da protiv nekoga pišem, niti je to moj princip.
Moj princip je da iznosim biblijsku istinu, a ta istina koliko vidim pogađa upravo one koji imaju maniju gonjenja, pa umesto da daju kontraargumente iz biblije, oni prisežu linijom manjeg otpora, vređanjem, omalovažavanjem, blaćenjem i pljuvanjem po ličnosti, bilo ljudi u prošlosti ili ovih danas..itd..

Dakle, problem je ipak manija gonjenja.
Izgleda da tebi nema pomoći , a ni ljeka ,ovo neželim komentirati , samo mogu reći damije žao
 
Natrag
Top