Povijest nedjeljnog bogoštovlja

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Tako je.

Svi spisi Ellen White su dati od Boga, i nadahnuti Svetim Duhom.

Adventistički profesor crkvene povjesti Samuela Bacchiocchia kaže :)

Je li nedjelja proizašla iz moći države?

Još jedna netočnost u prikazu Ellen White o podrijetlu nedjelje
je njezina tvrdnja da je promjenu izvršio papa sa "snagom države". Ona piše: “U korist nedjelje papstvo je najprije istupilo sa svojim drskim zahtjevima, i prvi put pozvalo državu u pomoć kad je htjelo da prisili narod na svetkovanje nedjelje kao »dana Gospodnjeg'” (Velika borba, str. 447)

Očigledno je da je Ellen White vjerovala da je "snagom države" papa potvrdio svoje drske tvrdnje prisiljavanjem na svetkovanje nedjelje. Kasnije ona ponovno izražava to uvjerenje, dodajući: “Kraljevski edikti, opći sabori i crkvene uredbe poduprte od strane svjetovne vlasti bili su koraci kojima je poganska svetkovina zauzela svoj počasni položaj u kršćanskom svijetu.” (Velika borba, str. 574)

Obje ove citirane izjave su netočne, jer svjetovna vlast države nije utjecala niti prisilila kršćane da prihvate nedjelju tijekom drugog i trećeg stoljeća. U to su vrijeme rimski carevi bili prilično neprijateljski raspoloženi prema kršćanstvu. Bili su više zainteresirani za suzbijanje kršćanstva nego za podršku crkvenim vođama u njihovom promicanju nedjeljnog bogoslužja. Rimski biskup nije mogao pribjeći “moći države da prisili na svetkovanje nedjelje kao 'Dana Gospodnjeg'.” Na kraju, počevši od četvrtog stoljeća, neki su rimski carevi aktivno podržavali plan crkve, ali ovo je bilo dugo nakon uspostave svetkovanja nedjelje.
---------------
Kao što možeš vidjeti, vaš adventistički profesor Samuele Bacchiocchi priznaje i tvrdi da su temeljne teze i tvrdnje Ellen White o tzv. promjeni subote u nedjelju neistinite, iskrenije rečeno laži su. A laži sigurno nisu od Boga i nisu nadahnute od Duha Svetog, kako ti tvrdiš za spise Ellen White.

Kroz njih Duh Sveti vodi coveka ka Bogu, ka Hristu, i Bozjoj reci.

Duh Sveti čovjeka k Bogu i Kristu vodi preko Kristove Majke Blažene Djevice Marije, a ne preko bogohulnice, plagijatorice i alkoholičarke Jezavelje Ellen White. Sram te bilo za ovo svetogrđe.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Veruj tako i iznosi lazi ako ti to pricinjava zadovoljstvo.

I budi srecan ti meni.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Veruj tako i iznosi lazi ako ti to pricinjava zadovoljstvo.

I budi srecan ti meni.

Iznesoh tvrdnje adventističkog profesora, crkvenog povjesničara Samuela Bacchiocchia, koji iznosi povijesne činjenice koje su u potpunoj sukladnosti sa onim što znaju i iznose svi drugi povjesničari. I svi klasični povjesničari, specijalisti za ovo povjesno razdoblje, i svi crkveni povjesničari neovisno o denominaciji kojoj pripadaju. Jednostavnim jezikom rečeno, ovo su notorne činjenice, koje nitko niti može niti pokušava dovesti u pitanje. :) Osim, evo tebe. Tebe koji, dakle, istinu proglasavaš lažju. A znamo kome služe oni koji istinu nazivaju laž, i obrnuto.

Još nisi odgovorio kakva je to osoba koja je desetljećima tiskala i prodavala knjigu Velika borba, s hrpom tekstova koje je kopirala, plagirala (ukrala), od drugih autora, a da niti jednu referencu nije navela na knjige i autore od kojih je kopirala. Kakva je osoba karakterno koja ovo čini.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I sa ovim poslednjim komentarom si pokazao da si paranoicni lazov.

Kazes "jos nisam odgovorio"

A sam znas da jesam.

Znaci "SVESNI LAZOV"

Ja bih se postideo sam sebe, da imam takav lazljivi duh.

Evo ponovo:

Ellen White nikada nije tudje reci prisvajala kao svoje.

Ona je samo u velikoj borbi koja predstavlja istorijsku knjigu - u njoj citirala odredjene citate iz istorijskih knjiga onoga vremena, kao sto to cine i drugi pisci, citirajuci citate iz dela drugih pisaca.

A tvoje mutne radnje su ucinjene svesno sa pakoscu i mrznjom prema Adventistima i Ellen White.

Bolje pocni da pises nesto o bibliji i biblijskim temama, o Hristu, a ne da se godinama bavis napadima na druge, posebno Adventiste.

Tako apostoli nisu cinili, vec su propovedali Hrista i spasenje u njemu.

Ali, to je razumljivo, jer ko sta ima u sebi, taj to i iznosi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Evo ponovo:

Ellen White nikada nije tudje reci prisvajala kao svoje.

Netočno. Ellen White je desetljećima krala tuđe tekstove, potpisivala ih kao svoje i Božje, nikada ne navodeći reference na autore i knjige iz kojih je krala, i na svemu tome novce mlatila. Ovo su notorne činjenice koje su lako dokazive. Kako te nije sramota braniti jednu ovako drsku osobu?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ellen White je desetljećima krala tuđe tekstove, potpisivala ih kao svoje i Božje, nikada ne navodeći reference na autore i knjige iz kojih je krala, i na svemu tome novce mlatila. Ovo su notorne činjenice koje su lako dokazive. Kako te nije sramota braniti jednu ovako drsku osobu?

To je dokaz da ti ne možeš osporiti te tekstove jer su od Boga, pa ajd onda laži kako nisu njeni.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
To je dokaz da ti ne možeš osporiti te tekstove jer su od Boga, pa ajd onda laži kako nisu njeni.

Da je krala k'o najveći lopovi to i budala vidi, a da je lagala k'o sam đavo to čak i adventistički profesor Samuele Bacchiocchi priznaje. Evo:

Još jedna netočnost u prikazu Ellen White o podrijetlu nedjelje je njezina tvrdnja da je promjenu izvršio papa sa "snagom države". Ona piše: “U korist nedjelje papstvo je najprije istupilo sa svojim drskim zahtjevima, i prvi put pozvalo državu u pomoć kad je htjelo da prisili narod na svetkovanje nedjelje kao »dana Gospodnjeg'” (Velika borba, str. 447)

Očigledno je da je Ellen White vjerovala da je "snagom države" papa potvrdio svoje drske tvrdnje prisiljavanjem na svetkovanje nedjelje. Kasnije ona ponovno izražava to uvjerenje, dodajući: “Kraljevski edikti, opći sabori i crkvene uredbe poduprte od strane svjetovne vlasti bili su koraci kojima je poganska svetkovina zauzela svoj počasni položaj u kršćanskom svijetu.” (Velika borba, str. 574)

Obje ove citirane izjave su netočne, jer svjetovna vlast države nije utjecala niti prisilila kršćane da prihvate nedjelju tijekom drugog i trećeg stoljeća. .... Rimski biskup nije mogao pribjeći “moći države da prisili na svetkovanje nedjelje kao 'Dana Gospodnjeg'.”
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tripo.

Ja ne pravim svinjarije koje ti cinis, i zato trebas da se stidis.

Ja propovedam Hrista, moral, rec Bozju, i pozivam ljude da se obrate.

A tvoja pakost je samo tvoja.

A evo odgovora.

Sto se tice mojih predvidjanja 99,99 % onoga sto mi je Bog pokazao se ispunilo.

I pocetak sudova 2011 pracenim zemljotresom u Japanu i Krajstchurch- u, i poplave 2014 u Srbiji i okolini, i pojava Korone 2020, i pocetak zavrsnih dogadjaja 2021.

Ono sto mi je Bog pokazao, je to da je 2022 godina u kojoj ce se odigrati dogadjaji od presudnog znacaja za zavrsetak dela na zemlji.

MOJ LICNI zakljucak je bio da ce tada Bog objaviti sebe, i Hristos doci.

Ali, to je bio pocetak svetskog rata.

Dakle, jedino je to bio pogresan zakljucak na osnovu Bozjeg otkrivenja.

Ali mi on nije otkrio da ce Hristos tada doci, vec da je to vreme kljucno za zavrsetak dela i Hristov dolazak.

Naravno, Hristos ce doci nakon jesenjeg perioda, da bi ispunio starozavetne jesenje praznike koji ukazuju na njegov dolazak u slavi.

22 oktobra ce se zavrsiti vreme milosti, nastupiti sedam poslednjih zala, tisina na nebu od prorockih po sahata, i Hristos doci pred kraj godine.
 
Natrag
Top