Потоп из Библије

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
da da, hriscanske vrline, necemo da spominjemo lose strane svetih knjiga, izvuci vrline, i nije dao hriscanski bog svog sina, nego ga je pozajmio, vecina ljudi bi prihvatili da im se desi ono sta se hristu desilo, da te muce i ubiju al znas da ces za 3 dana da se vratis kao bog, i nije neka zrtva

Да ти знаш као човек да ће те неко понижавати, малтретирати, неправедно оптужити и разапети, не би тако причао гадости и хуљења. Жао ми је што тако говориш, али толику мржњу човек једноставно и не може да сакрије. Срећом доброта Божија и праштање важи још увек и никада се не зна када неко ко толико хули и руга се, може да се покаје:

28. Заиста вам кажем: сви греси опростиће се синовима човечјим, и хуљења на Бога, макар каква била: (Марко 3)

Нојева барка је била неко време отворена, а нико не хтеде да буде у њој до часа када се затвори. Ругаше се људи све док не удари невреме и пропаст на њих, а барка беше затворена. Онда беше касно. Тако су и врата милости још увек отворена и још постоји нада да ће они који се исмевају и ругају да промене срце.

14. И збива се на њима пророштво Исаијино, које говори: Ушима ћете чути, и нећете разумети; и очима ћете гледати, и нећете видети.
15. Јер је одрвенило срце ових људи, и ушима тешко чују, и очи су своје затворили да како не виде очима, и ушима не чују, и срцем не разумеју, и не обрате се да их исцелим.

16. А благо вашим очима што виде, и ушима вашим што чују.

17. Јер вам кажем заиста да су многи пророци и праведници желели видети шта ви видите, и не видеше; и чути шта ви чујете, и не чуше. (Матеј 13)



 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Да ти знаш као човек да ће те неко понижавати, малтретирати, неправедно оптужити и разапети, не би тако причао гадости и хуљења. Жао ми је што тако говориш, али толику мржњу човек једноставно и не може да сакрије. Срећом доброта Божија и праштање важи још увек и никада се не зна када неко ко толико хули и руга се, може да се покаје:

28. Заиста вам кажем: сви греси опростиће се синовима човечјим, и хуљења на Бога, макар каква била: (Марко 3)

Нојева барка је била неко време отворена, а нико не хтеде да буде у њој до часа када се затвори. Ругаше се људи све док не удари невреме и пропаст на њих, а барка беше затворена. Онда беше касно. Тако су и врата милости још увек отворена и још постоји нада да ће они који се исмевају и ругају да промене срце.

14. И збива се на њима пророштво Исаијино, које говори: Ушима ћете чути, и нећете разумети; и очима ћете гледати, и нећете видети.
15. Јер је одрвенило срце ових људи, и ушима тешко чују, и очи су своје затворили да како не виде очима, и ушима не чују, и срцем не разумеју, и не обрате се да их исцелим.

16. А благо вашим очима што виде, и ушима вашим што чују.

17. Јер вам кажем заиста да су многи пророци и праведници желели видети шта ви видите, и не видеше; и чути шта ви чујете, и не чуше. (Матеј 13)




Ti druze Adriane i dalje racionalizujes genocid?
"Pokajte se ili cu vas pobiti sve!"
Kad ces da ukapiras da pokajanje u takvom slucaju nije moralni cin nego prinuda.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ti druze Adriane i dalje racionalizujes genocid?
"Pokajte se ili cu vas pobiti sve!"
Kad ces da ukapiras da pokajanje u takvom slucaju nije moralni cin nego prinuda.

Не видим да те неко бије по глави да се покајеш и да будеш добар. Ако закон каже да ће убица лежати доживотну робију или имати смртну казну ако је убиство сурово и сл., да ли је и то принуда? Наравно да није, то је упозорење. Ако идеш у крађу, да ли је принуда ако ти се каже да ћеш сносити последице? Изврнута вам је свест, све видите погрешно у својој одбојности према Божијој праведности.

Бог се и обраћа са речима: кад ли ће се више одвратити од зла? Или: хоће ли се више одвратити од безакоња мој народ кога се трудим да сачувам? На све трудове Његове, они одговарају баш као и ви. Потпуно исте речи користе. И онда када им каже да ће их све истребити јер и даље чине безакоње: убиства, силовања, крађе, хуљења, грађење лажних богова и много још гадости, они и се и даље противе и говоре као ви. А зашто? Баш бих волео да знам чему толико противљење и одбојност? Просто не могу да се помирим са чињеницом да неко може да има зло срце и да воли безакоње.

Да теби неко убије члана породице, силује сестру (не дај Боже!), пљачка оно што у муци зарадиш, да ли би тражио правду? Због оних који траже правду, а ја сам један од њих, мораће да се искорени безакоње. Јер се и мени лично гади безакоње, а када осетиш на својој кожи неправду и тражиш правду, а овај покварени свет ти се исмејава и руга, знаћеш о чему причам. Овако остајеш у свом бунту, и после се чуди што нема милости за тебе и оне за које је Суд. Као што рекох, врата милости су још увек отворена (врата Христове барке), ја сам одлучио да прихватим опроштај за сва безакоња која сам ја починио. И не хулим на Бога, него захваљујем Христу што је за мене бедног црва и грешника учинио нешто што нико за људски род није.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Не видим да те неко бије по глави да се покајеш и да будеш добар. Ако закон каже да ће убица лежати доживотну робију или имати смртну казну ако је убиство сурово и сл., да ли је и то принуда? Наравно да није, то је упозорење. Ако идеш у крађу, да ли је принуда ако ти се каже да ћеш сносити последице? Изврнута вам је свест, све видите погрешно у својој одбојности према Божијој праведности.

Бог се и обраћа са речима: кад ли ће се више одвратити од зла? Или: хоће ли се више одвратити од безакоња мој народ кога се трудим да сачувам? На све трудове Његове, они одговарају баш као и ви. Потпуно исте речи користе. И онда када им каже да ће их све истребити јер и даље чине безакоње: убиства, силовања, крађе, хуљења, грађење лажних богова и много још гадости, они и се и даље противе и говоре као ви. А зашто? Баш бих волео да знам чему толико противљење и одбојност? Просто не могу да се помирим са чињеницом да неко може да има зло срце и да воли безакоње.

Да теби неко убије члана породице, силује сестру (не дај Боже!), пљачка оно што у муци зарадиш, да ли би тражио правду? Због оних који траже правду, а ја сам један од њих, мораће да се искорени безакоње. Јер се и мени лично гади безакоње, а када осетиш на својој кожи неправду и тражиш правду, а овај покварени свет ти се исмејава и руга, знаћеш о чему причам. Овако остајеш у свом бунту, и после се чуди што нема милости за тебе и оне за које је Суд. Као што рекох, врата милости су још увек отворена (врата Христове барке), ја сам одлучио да прихватим опроштај за сва безакоња која сам ја починио. И не хулим на Бога, него захваљујем Христу што је за мене бедног црва и грешника учинио нешто што нико за људски род није.

I dalje ne kapiras.
Pricas o bezakonju, ja ne pricam o tome. Sve stvari koje si naveo su radili akteri biblije u bozje ime. Ubijali, silovali, otimali zemlju....
Vecina ljudi ne krade, ne ubija ,ne siluje , voli bliznjeg svoga, ali uprkos tome ako odbaci ideju o licnom spasitelju je osudjena na pakao.
Reci mi da li su deca iz protivnickih plemena Izrailja krala, ubijala, silovala ili se to njima desilo u ime boga.
U hriscanstvu mozes da radis sve ove stvari bez ikakve licne odgovornosti i odgovornosti prema drugima, samo je bitno da prihvatis spasitelja. Zato je cela hipoteza o spasitelju i iskupljenju preko treceg lica nemoralna.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
ZXato je tvoja teza moralna! ti mozes sve da radis ali odgovaras ne pred Hristom a pred ljudcim zakonom?

Koliko si u zabludi da nisi ni svestan,evon ko si ti,poznaj sam sebe:14 Dužan sam i Grcima i divljacima, i mudrima i nerazumnima.


15 Zato, od moje strane, gotov sam i vama u Rimu propovedati jevanđelje.



16 Jer se ne stidim jevanđelja Hristovog; jer je sila Božija na spasenje svakome koji veruje, a najpre Jevrejinu i Grku.



17 Jer se u Njemu javlja pravda Božija iz vere u veru, kao što je napisano: Pravednik će od vere živ biti.



18 Jer se otkriva gnev Božji s neba na svaku bezbožnost i nepravdu ljudi koji drže istinu u nepravdi.



19 Jer šta se može doznati za Boga poznato je njima: jer im je Bog javio;



20 Jer šta se na Njemu ne može videti, od postanja sveta moglo se poznati i videti na stvorenjima, i Njegova večna sila i božanstvo, da nemaju izgovora.
Ps. 19:1


21 Jer kad poznaše Boga, ne proslaviše Ga kao Boga niti Mu zahvališe, nego zaludeše u svojim mislima, i potamne nerazumno srce njihovo.



22 Kad se građahu mudri, poludeše,



23 I pretvoriše slavu večnog Boga u obličje smrtnog čoveka i ptica i četvoronožnih životinja i gadova.



24 Zato ih predade Bog u željama njihovih srca u nečistotu, da se pogane telesa njihova među njima samima;

25 Koji pretvoriše istinu Božiju u laž, i većma poštovaše i poslužiše tvar nego Tvorca, koji je blagosloven va vek. Amin.

26 Zato ih predade Bog u sramne slasti; jer žene njihove pretvoriše putno upotrebljavanje u besputno.



27 Tako i ljudi ostavivši putno upotrebljavanje ženskog roda, raspališe se željom svojom jedan na drugog, i ljudi s ljudima činjahu sram, i platu koja trebaše za prevaru njihovu primahu na sebi.



28 I kao što ne marahu da poznadu Boga, zato ih Bog predade u pokvaren um da čine šta ne valja,



29 Da budu napunjeni svake nepravde, kurvarstva, zloće, lakomstva, pakosti; puni zavisti, ubistva, svađe lukavstva, zloćudnosti;


30 Šaptači, opadači, bogomrsci, siledžije, hvališe, ponositi, izmišljači zala, nepokorni roditeljima,



31 Nerazumni, nevere, neljubavni, neprimirljivi, nemilostivi.


32 A neki pravdu Božiju poznavši da koji to čine zaslužuju smrt, ne samo to čine, nego pristaju na to i onima koji čine.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Ovo je tema: pitanje o nojevoj barci. O tome ovdje treba pisati.[/WARNING]
 
Natrag
Top