Postoji li Sudbina? - Da li je Bog znao da ce se Adam i Eva pobuniti?

Da li je Bog znao da ce se Adam i Eva pobuniti?

  • Bog je znao da ce da mu ukradu zabranjeni plod

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    3
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Samo u Sotoninim snovima je Bog znao da ce Adam i Eva da ukradu.
Da ih sotona nije podgovorio i oklevetao Boga,da li bi Adam i Eva ukrali ono sto je bozje?
Znao je. Jer je imao plan i znao je šta će učiniti kada pogreše.

No, nisu morali da sagreše. Naravno. Bog zna šta ćeš ti recimo meni odgovoriti na novoj temi na kojoj mi odgovaraš...šta misliš..ne zna:)? Zna naravno. Ali On neće tebe sprečiti da pišeš što pišeš iako zna da ne pišeš tačno.

Eto malo da direktnije pojasnim.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Znao je. Jer je imao plan i znao je šta će učiniti kada pogreše.

No, nisu morali da sagreše. Naravno. Bog zna šta ćeš ti recimo meni odgovoriti na novoj temi na kojoj mi odgovaraš...šta misliš..ne zna:)? Zna naravno. Ali On neće tebe sprečiti da pišeš što pišeš iako zna da ne pišeš tačno.

Eto malo da direktnije pojasnim.
Brate Jovane,
Dal ti znas zasto je Bog stvorio ljude na zemlji???
Da li ih je stvorio da se zlopate i umiru ili da se raduju zivotu pretvarajuci celu zemlju u raj???
Izaberi jedno od dva ponudjenog.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kazes Jovanu "IZABERI JEDNO OD TA DVA"

E vidis, i Bog je rekao Adamu pre pada "U KOJI DAN OKUSIS SA DRVETA POZNANJA DOBRA I ZLA UMRECES"

Dakle, dao mu je slobodu izbora.
A ako je tako - onda Bog nece spreciti coveka da izabere zlo jer je to izbor covekove slobodne volje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Brate Jovane,
Dal ti znas zasto je Bog stvorio ljude na zemlji???
Da li ih je stvorio da se zlopate i umiru ili da se raduju zivotu pretvarajuci celu zemlju u raj???

Brate Zaokret, moraš shvatiti da je Bog znao da će Adam i Eva zgrešiti i pored toga ih je stvorio. On nije kriv što će oni zgrešiti..ti smatraš da Bog ne bi ni stvorio Adama i Evu da je znao da će zgrešiti..jel tako?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Brate Zaokret, moraš shvatiti da je Bog znao da će Adam i Eva zgrešiti i pored toga ih je stvorio. On nije kriv što će oni zgrešiti..ti smatraš da Bog ne bi ni stvorio Adama i Evu da je znao da će zgrešiti..jel tako?
Eh Jovane i Laodikejac,
pa kolko je proslo od kako je Bog stvorio Adama i Evu?
Jel i Evu Bog stvorio 6.dana?
Da nisu mozda i zgresili 6.dana?
ili su mozda zgresili 11 dana ili kad vec???
Koji je to roditelj,pokazi mi ga,da ako vidi da hoce da mu dete izvrsi samoubistvo,da ga ne spasi???
Jel bi ti sprecio samoubistvo svog deteta ili rodjaka ,ili bi h pustio da se ubiju,jer imaju dar slobodne volje???

Time sto tako pises,time osudjujes i Boga,a oslobadjas sotonu sve krivice.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Šta ti misliš Zaokret, da Bog ne bi stvarao Adama i Evu da je znao da će pogrešiti?
Bog ne gresi,
Bog sve sto radi ,radi savrseno bez greske.
I naravno Bog nije znao da li ce Adam i Eva da uzmu zabranjen plod. to je njihova slobodna volja.,ali bi ih sigurno sprecio u tome da je video da ce to da ucine.
 
Natrag
Top