Postoji li Sudbina? - Da li je Bog znao da ce se Adam i Eva pobuniti?

Da li je Bog znao da ce se Adam i Eva pobuniti?

  • Bog je znao da ce da mu ukradu zabranjeni plod

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    3
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Cudna je ta logika Jehovinih svedoka.
Oni ce izmisliti 1000 000 pitanja koristeci svoju praznu logiku, samo da bi izbegli suceljavanje sa biblijskom istinom.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Glavno pitanje je ono što proizilazi iz stava da Bog "nije znao" da će oni sagrešiti.

Prvo je ako nije znao da će sagrešiti onda iz toga proizilazi da Bog ne bi stvorio Adama i Evu da je znao. Verovatno se to krije iza cele konstrukcije jer Bog ne bi dozvolio greh.

Međutim, drugo pitanje je ako je Bog savršen kakvo je to savršenstvo ako "ne zna"?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To znaci da neko moze otici na neko skriveno mesto, u podrum, duboku pecinu, podmornicu pod morem, ili uci u orman ili zamzivac sanducar - jer ga Bog na tim mestima nece videti, i tamo gresiti do mile volje, i potom izaci i pred Bogom glumiti pravednost.

Boze, sta ljudi sve izmisljaju izjednacavajuci Boga sa nesavrsenim covekom.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
To znači da Bog ne zna šta ćeš ti uraditi u narednih 1 sat..On samo pretpostavlja i predviđa kako kaže Mistery77 ili ne zna kako kaže Zaokret.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pitam..da je znao po tvom shvatanju ne bi ih ni stvorio zar ne? Pošto kažeš da Bog nije znao.
Odgovor je jednostavan.
Jehova dobro zna da ce sve biti onako kako je ON to zamislio. On ima svoj Plan u globalu. Planovi Adama i Eve i celog ljudskog roda ne mogu da poremete njegov plan. Jednom recju dao je svima slobodnu volju do odredjene crvene linije.
Zbog svega toga Jehova ne zeli nikoga na silu da tera da radi onako kako mu je on zapovedio.
Niti radnik zeli da ima non stop gazdu iznad svoje glave dok radi,pa tako i mi ljudi,a i gazda koji je pametan takodje nece da smeta.
Pravi gazda ce doci u odredjeno vreme da vidi kako mu radnici rade i sta su uradili.
Bas tako je i Jehova dosao da vidi sta se desava sa Adamom i Evom i onda je doneo neke nove odluke u cilju da se njegova namera ostvari,i OSTARUJE se.
Mislis li da Adam i Eva nisu znali da ih ne gleda,ili pak da Sotona nije znao da ih Jehova Bog ne gleda kad je poceo da ispituje Evu i da je nagovara da uzme ono sto nije bilo njeno. A gde je bio Adam za to vreme??? Da li je i Adam znao i video kako sotona vara Evu i ona uzima zabranjen plod???
Ali sta dobijate tom vasom pricom da je Bog sve znao???
Pa time se stavljate na Sotoninu stranu kao nevinog jer on je radio ono za sta ga je Bog stvorio da vara???
Time otvarate pandorinu kutiju sa bogohulnim naukama.,i naravno svu krivicu svaljujete na Boga,znali to ili nemajuci pojma.
Da li ste malo dublje razmisljali o svemu tome,o toj paganskoj nauci o "Sudbini"
Ta nauka o sudbini nije nista novo.Nju su prihvatili svi paganski narodi. To nije Hriscanska nauka.
Ta vasa nauka o sudbini kaze Radite sta god hocete,ako ste predodredjeni Bog ce vas spasiti ,a ako nemate tu sudbinu nece vas spasiti.
Tako se ljudi destimulisu 100% ,nasuprot Bozjih zapovedi i cele nauke njegovog sina Isusa Hrista.
Zasto ljudi moraju da slede Isusa Hrista i da se muce,ako sve zavisi od njihove sudbine???
A to sta o sudbini pise Biblija ja sam postavio na pocetku,ali badava jer vi u to ne verujete ,vec izvrcete,
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Planovi Adama i Eve i celog ljudskog roda ne mogu da poremete njegov plan. Jednom recju dao je svima slobodnu volju do odredjene crvene linije.

Mi ovde govorimo o tome da je Bog sve znao...i znao je da će Adam i Eva sagrešiti. Zašto je to toliko teško tebi da razumeš? Sveznanje o budućem i prošlom Bogu Jahveu nije ništa problematično. On sve zna i budućnosti i prošlost i sadašnjost.

Ali sta dobijate tom vasom pricom da je Bog sve znao???


Upravo dobijamo Boga. Jer Bog ne može biti Bog ako nešto ne zna. I dalje mi je čudno kako ne možeš razumeti da Bog sve zna. I to Njegovo znanje nije optužba protiv Njega kako bi ti ovde predstavio. Njegovo znanje po pitanju toga šta će Adam i Eva činiti je odlika Boga a to što su oni sagrešili a On znao da će sagrešiti nije optužba na Boga. Jer ih On nije nateraoniti stvorio tako da sagreše već je to njihov izbor. Tvoja logika ide u pravcu optužbe Boga ako je znao da će sagrešiti a stvorio ih je. Pogrešna ti je percepcija stvari.

Pa time se stavljate na Sotoninu stranu kao nevinog jer on je radio ono za sta ga je Bog stvorio da vara???


Znaš šta Zaokret. Tvoja teorija da Bog predviđa a ne da zna jeste zapravo pripisaivanje Bogu onoga što je zapravo odlika samog Sotone. On upavo ne zna budućnost ali je može perfektno predvideti..i ti te osobine pripisuješ Jahveu. Eto to je problem, moj Zaokrete. Sotona predviđa "u dlaku" jer ima znanje i moć..ali Bog pravi je iznad njega jer Bog pravi sve zna unapred i ne treba mu da predviđa. Ne znam kako to nisi uspeo razumeti?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Mi ovde govorimo o tome da je Bog sve znao...i znao je da će Adam i Eva sagrešiti. Zašto je to toliko teško tebi da razumeš? Sveznanje o budućem i prošlom Bogu Jahveu nije ništa problematično. On sve zna i budućnosti i prošlost i sadašnjost.




Upravo dobijamo Boga. Jer Bog ne može biti Bog ako nešto ne zna. I dalje mi je čudno kako ne možeš razumeti da Bog sve zna. I to Njegovo znanje nije optužba protiv Njega kako bi ti ovde predstavio. Njegovo znanje po pitanju toga šta će Adam i Eva činiti je odlika Boga a to što su oni sagrešili a On znao da će sagrešiti nije optužba na Boga. Jer ih On nije nateraoniti stvorio tako da sagreše već je to njihov izbor. Tvoja logika ide u pravcu optužbe Boga ako je znao da će sagrešiti a stvorio ih je. Pogrešna ti je percepcija stvari.




Znaš šta Zaokret. Tvoja teorija da Bog predviđa a ne da zna jeste zapravo pripisaivanje Bogu onoga što je zapravo odlika samog Sotone. On upavo ne zna budućnost ali je može perfektno predvideti..i ti te osobine pripisuješ Jahveu. Eto to je problem, moj Zaokrete. Sotona predviđa "u dlaku" jer ima znanje i moć..ali Bog pravi je iznad njega jer Bog pravi sve zna unapred i ne treba mu da predviđa. Ne znam kako to nisi uspeo razumeti?
1.Da li mozda znas,da je Jehova Bog imao nameru da samo Adam bude na Zemlji da je pazi?
Ako ga je napravio krajem 6.dana,kada je napravio Evu i zasto?,znas li?

2.Da li je Bog znao da ce morati da napravi Adamu zenu?
Jednostavno receno Jehova Bog ima svoj cilj i ostvarice ga na ovaj ili onaj nacin.Ne moze ni sotona niti bilo ko drugi da spreci Jehovu Boga u postizanju svog cilja,ali moze da pokusa.I znas li koji su to pokusaju Sotone da spreci Boga da ostvari svoj cilj? Jedan od njih je bogohulna nauka o sudbini ,gde je Bog unapred zapisao u svoju knjigu gde ce se i ko napraviti ,kako ce ziveti i kako ce umreti i to u cilju razvodnjavanja istine.
Bog ide ka svom cilju ,a ko ga slusa i on ce takodje,a ko nece proci ce kao Adam i Eva...

3.Poenta te bogohulne nauke jeste da ismejava Boga.Sotona je strucnjak za svaku vrstu obmane.On je taj koji u misli ljudi stavlja pitanja kao sto je
-Ako Bog sve vidi i sve zna,onda je znao i zna kako ce svako od nas da prodje.Onda dzaba Bozja upozorenja,onda ljudi nisu krivi sto ubijaju jedni druge jer im je Bog tako zapisao.A tako nije ni sotona kriv,vec Bog koji je zapisao ljudsku sudbinu,zar ne?
-Ako je Bog Svemocan zasto onda ne napravi ogromnu stenu koju ne moze da podigne??? Eto to su ta sulda pitanja.
I naravno Bog ne predvidja.On tacno zna i posledicu i sled dogadjaja i kraj.
Znas li sta je kraj zbog neposlusnosti?

4.Da li mislis da je Bog znao jos pre nego je stvorio adama i Evu da ovi ne samo da ce mu sagresiti,nego da ce morati da posalje na zemlju svog sina kojeg ce ljudi ubiti???
Osoba koja bi to znala ,zar ne bi delovala da na vreme ispravi greske kako se to ne bi desilo?
Da li je Bog nesposoban da ispravi greske,jel ne zna kako da ispravi greske?
Ili pak svesno ide da se ljudi muce,pa cak da se ubije i Sin Bozji???


NE. Bog to nije znao,niti mu tako nesto pada na pamet.
 
Natrag
Top