Postavljanje potpisa

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Z1G3r.jpg



U vasem potpisu mozete jednostavavno postaviti zeljenu sliku,userbar,....ili napisati vec sta god hocete .Postupak je sledeci...Prvo u vasem racunaru odredite i locirajte sliku koju zelite postaviti za vas potpis..Naprimer ja sam odredio ovu u .gif formatu......

vc1zB.jpg


Posto smo odredili koju sliku zelimo postaviti u nas podpis sadacemo je i uploadovati na neki od servera koji sluzi za upload fotografija.Ja sam izabrao server Tinypic...Odite na adresu......

Kod:
www.tinypic.com

i posto stigli na zeljeni server kliknite misem na dugme Choose....broj 1

fSGsz.jpg


U novom prozoru pronadjite u racunaru sliku koju ste odredili za potpis,obelezite misem i kliknite na dugme Open....broj 2

hquFA.jpg


Zatim kliknite na UPLOAD NOW!.....broj 3

TaQFI.jpg


Kroz par trenutaka dobicemo link nase slike koji cemo kasnije upotrebiti za postavljanje potpisa......potreban link je u delu Direct Link for Layouts na tinypic serveru...

lPxQW.jpg


Posto dobili link naseg potpisa sada prelazimo na nas forum i u gornjem meniju foruma sa leve strane kliknite na Korisnicki panel......broj 4

w08FB.jpg


U novom prozoru u meniju sa leve strane kliknite misem na Izmeni potpis...broj 5

q6oRs.jpg


Otvorice nam se novi prozor ,a mi cemo preci sada na tinypic server obeleziti misem link u delu Direct Link for Layouts,zatim kliknuti desnim klikom misa te u padajucem meniju takodje kliknuti misem na Copy....broj 6

RQabB.jpg


Sada cemo preci na nas forum te u prozoru koji se malopre otvorio kliknuti misem na ikonu Ubaci sliku......broj 7

P8av1.jpg


U novom prozoru kliknucemo levim tasterom misa na prazan deo za postavljanje linkova(obeleziti ga) a zatim takodje kliknuti na desni taster misa te u padajucem meniju ,kliknuti na Paste.....(klasicno kopiranje)..broj 8

BeKIM.jpg


Posto ubacili link nase slike sa tinypic servera preostaje samo jos da kliknemo misem na dugme OK......broj 9

iWf9k.jpg


Link naseg podpisa je postavljen u polje predvidjeno za to...Da bi se uverilu da je postavljeni potpis uredu kliknite misem na Pogledaj potpis....broj 10

CTrBz.jpg


Ako je sve uredu u gornjem delu ugledacete vas potpis.......


VtCtb.jpg


Posto je sve uredu,preostaje jos da upamtimo potpis.kliknite misem na Sacuvaj potpis......broj 11

NtfAn.jpg


Mozete jos obici neki od vasih postova i ugledacete postavljen vas zeljeni potpis.....

VBEjU.jpg


Nadam se da sam bio jasan u svemu ovome......
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF.......

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!1265&authkey=ABS6Sn3HSnv5-Eg" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Poslednja izmena od urednika:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Na novoj verziji foruma nacin menjanja avatara i postavljanje zeljenog je potpuno isti stim sto cete kliknuti misem na Korisnicki Panel..broj 1

ITZIx.png


U novootvorenom prozoru videcete opciju Izmeni potpis i kliknuti misem na nju......broj 2

0Rcue.png


Dalji postupak promene ili postavljanja novog potpisa je potpuno isti kao u gore navedenom tutorijalu....

mG6xz.png
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
48
Potrebna mala pomoc. Nikako ne mogu da nadjem opciju da promenim potpis?
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Klikni na svoje ime gore iznad chata, otvorićeti se padajući meni. Odaberi opciju "lični detalji". Kad uđeš, u meniju sa leve strane nađi "potpis". Klikni na njega i promeni ga, kao što već vidiš gore na slikama. :)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Ne znam o čemu se radi. Evo pogledaj kako i trebalo da izgleda:
potpis_zpsbf9d578a.png


Mada, koliko vidim ti već imaš potpis.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
48
Neznam ni ja o cemu se radi ali nije mi jasno. Mozda kao obican clan nemam funkciju za promenu potpisa? Jos neko ovakav problem? Imam potpis to je postavljen na starom forumu, i hteo da ga promenim i corak. :(:)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Zaista ne znam u čemu je problem. Probaj to da uradiš u nekom drugom browseru.
 
Natrag
Top