Šta je novo?
SerbianForum

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Postavljanje potpisa

• Začetnik teme boki71
  • Datum pokretanja
boki71

boki71

Uz duplu Anu...
Legend
Z1G3r.jpg

U vasem potpisu mozete jednostavavno postaviti zeljenu sliku,userbar,....ili napisati vec sta god hocete .Postupak je sledeci...Prvo u vasem racunaru odredite i locirajte sliku koju zelite postaviti za vas potpis..Naprimer ja sam odredio ovu u .gif formatu......

vc1zB.jpg

Posto smo odredili koju sliku zelimo postaviti u nas podpis sadacemo je i uploadovati na neki od servera koji sluzi za upload fotografija.Ja sam izabrao server Tinypic...Odite na adresu......

Kod:
www.tinypic.com
i posto stigli na zeljeni server kliknite misem na dugme Choose....broj 1

fSGsz.jpg

U novom prozoru pronadjite u racunaru sliku koju ste odredili za potpis,obelezite misem i kliknite na dugme Open....broj 2

hquFA.jpg

Zatim kliknite na UPLOAD NOW!.....broj 3

TaQFI.jpg

Kroz par trenutaka dobicemo link nase slike koji cemo kasnije upotrebiti za postavljanje potpisa......potreban link je u delu Direct Link for Layouts na tinypic serveru...

lPxQW.jpg

Posto dobili link naseg potpisa sada prelazimo na nas forum i u gornjem meniju foruma sa leve strane kliknite na Korisnicki panel......broj 4

w08FB.jpg

U novom prozoru u meniju sa leve strane kliknite misem na Izmeni potpis...broj 5

q6oRs.jpg

Otvorice nam se novi prozor ,a mi cemo preci sada na tinypic server obeleziti misem link u delu Direct Link for Layouts,zatim kliknuti desnim klikom misa te u padajucem meniju takodje kliknuti misem na Copy....broj 6

RQabB.jpg

Sada cemo preci na nas forum te u prozoru koji se malopre otvorio kliknuti misem na ikonu Ubaci sliku......broj 7

P8av1.jpg

U novom prozoru kliknucemo levim tasterom misa na prazan deo za postavljanje linkova(obeleziti ga) a zatim takodje kliknuti na desni taster misa te u padajucem meniju ,kliknuti na Paste.....(klasicno kopiranje)..broj 8

BeKIM.jpg

Posto ubacili link nase slike sa tinypic servera preostaje samo jos da kliknemo misem na dugme OK......broj 9

iWf9k.jpg

Link naseg podpisa je postavljen u polje predvidjeno za to...Da bi se uverilu da je postavljeni potpis uredu kliknite misem na Pogledaj potpis....broj 10

CTrBz.jpg

Ako je sve uredu u gornjem delu ugledacete vas potpis.......

VtCtb.jpg

Posto je sve uredu,preostaje jos da upamtimo potpis.kliknite misem na Sacuvaj potpis......broj 11

NtfAn.jpg

Mozete jos obici neki od vasih postova i ugledacete postavljen vas zeljeni potpis.....

VBEjU.jpg

Nadam se da sam bio jasan u svemu ovome......

boki71

boki71

Uz duplu Anu...
Legend
Na novoj verziji foruma nacin menjanja avatara i postavljanje zeljenog je potpuno isti stim sto cete kliknuti misem na Korisnicki Panel..broj 1

ITZIx.png

U novootvorenom prozoru videcete opciju Izmeni potpis i kliknuti misem na nju......broj 2

0Rcue.png

Dalji postupak promene ili postavljanja novog potpisa je potpuno isti kao u gore navedenom tutorijalu....

mG6xz.png

crvendac_011

crvendac_011

Always a lady
Moderator
Klikni na svoje ime gore iznad chata, otvorićeti se padajući meni. Odaberi opciju "lični detalji". Kad uđeš, u meniju sa leve strane nađi "potpis". Klikni na njega i promeni ga, kao što već vidiš gore na slikama. :)

crvendac_011

crvendac_011

Always a lady
Moderator
Ne znam o čemu se radi. Evo pogledaj kako i trebalo da izgleda:
potpis_zpsbf9d578a.png

Mada, koliko vidim ti već imaš potpis.

bokio

bokio

Član
Neznam ni ja o cemu se radi ali nije mi jasno. Mozda kao obican clan nemam funkciju za promenu potpisa? Jos neko ovakav problem? Imam potpis to je postavljen na starom forumu, i hteo da ga promenim i corak. :(:)

crvendac_011

crvendac_011

Always a lady
Moderator
Zaista ne znam u čemu je problem. Probaj to da uradiš u nekom drugom browseru.