Postati ateista

Učlanjen(a)
23.02.2013
Poruka
78
Ovo je smišljena dezinformacija. Netačno je da ovdje bilo ko nije dobrodošao, pa i ateisti. Urednik ovoga foruma je ateista i to znaju svi koji pišu na ovoj sekciji, pa je samim tim ovakva tvoja tvrdnje posve deplasirana.
Jedna od tvoji netrpeljivih, sta vise, mogu reci i neprijateljskih reakcija na moje "koliko sam ja mogao da spoznam”. A , tu moju spoznaju si samo ovim potvrdio. Da si u pravu tvoje prva recenica ne bi bila puna netrpeljivog naboja sa kvalifikacijama, vec bi pokusao, kao urednik, pa i kao ateista, da me ubedis da nisam u pravu. No, sta da se cini, srpska posla, ne trpe se ni u kojoj varijanti. Sta ces, ni nasi stari nisu bili bolji – rec dve pa za nozeve. Sreca da nismo ni u vizulenom kontaktu.

Drugo, mogao si nesto vise da nam kazes o svom ateistickom vidjenju nase stvarnosti i Sveta.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Dobro je, jos uvek ima nade za tebe.:yea:

Ma, vidi ga! To sam ja tebi htjela reći.:blum3:

Nego,da te pitam. Što ćeš ti, crni starstuffe, napraviti kad dođeš pred vrata raja i vidiš da su unutra svi dragi ljudi koje znaš i ti hoćeš ući, sjesti za taj veliki stol, zamisli da svi nebesnici čine jedan veeeliki nebeski forum... dakle, hoćeš unutra, a ne možeš se logirati. Zaboravio lozinku. Ha?
:???:
A vidiš Bog nam je svima otkrio lozinku za nebo. To je Isus Krist.

I pusti na miru dobrog razbojnika. Čovjek je u presudni trenutak svog živoa učinio pravu stvar: zazvao je Ime Gospodnje i bi spašen. Ili ti je krivo što je Bog dobar?
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2013
Poruka
5
Može se prestati ići u crkvu, živjeti po Božjim zapovjedima, pokušati ne misliti na Boga, čak vjerovati da On ne postoji...može se pokušati, ali sasvim sigurno da će jedan nutarnji glas u čovjeku zvati...da se čovjek vrati k sebi i Bogu.

Isabeleta, ovo su ozbiljne reci i ne mogu biti tek tako napisane, a da nisu iskustveno prozivljene. Da li to pises iz licnog iskustva ili je ovo tudja misao? Da ti nisi mozda bila u slicnoj situaciji pa si se nakon odredjenog vremena vratila pa ti to iskustvo daje za pravo i osnov da pises na ovaj nacin?
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Nije svima otkrio lozinku, postoje ljudi koji nisu ni culi za hrista, i postoje milijarde onih koji su se rodili u zemljama u kojima se on ne slavi, svi oni idu u pakao ?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ma, vidi ga! To sam ja tebi htjela reći.:blum3:

Nego,da te pitam. Što ćeš ti, crni starstuffe, napraviti kad dođeš pred vrata raja i vidiš da su unutra svi dragi ljudi koje znaš i ti hoćeš ući, sjesti za taj veliki stol, zamisli da svi nebesnici čine jedan veeeliki nebeski forum... dakle, hoćeš unutra, a ne možeš se logirati. Zaboravio lozinku. Ha?
:???:
A vidiš Bog nam je svima otkrio lozinku za nebo. To je Isus Krist.

Reci cu sv. Petru da znam Isabeletu sa foruma pa ako moze nesto preko veze... ovaj deo tvog posta mi dodje kao neka modernizovana kombinacija ponude koja se ne odbija i Paskalove opklade, opasne ste vi jezuitkinje.
:D

I pusti na miru dobrog razbojnika. Čovjek je u presudni trenutak svog živoa učinio pravu stvar: zazvao je Ime Gospodnje i bi spašen. Ili ti je krivo što je Bog dobar?

Poenta je da nije bilo bitno sta je cinio u zivotu, bilo je samo bitno da veruje. Moram da priznam, to mi malo smeta.sorry
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jedna od tvoji netrpeljivih, sta vise, mogu reci i neprijateljskih reakcija na moje "koliko sam ja mogao da spoznam”. A , tu moju spoznaju si samo ovim potvrdio. Da si u pravu tvoje prva recenica ne bi bila puna netrpeljivog naboja sa kvalifikacijama, vec bi pokusao, kao urednik, pa i kao ateista, da me ubedis da nisam u pravu. No, sta da se cini, srpska posla, ne trpe se ni u kojoj varijanti. Sta ces, ni nasi stari nisu bili bolji – rec dve pa za nozeve. Sreca da nismo ni u vizulenom kontaktu.

Ne radi se ni o kakvoj netrpeljivosti, nego o tačnoj konstataciji. Što je ti tako čitaš, vjerovatno imaš neki razlog za to. Dezinformisao si novog člana i iznio netačnu tvrdnju da ovdje neko nije dobrodošao. Vidiš, posao urednika je, između ostalog, da demaantuje neistine koje se iznose u vezi foruma.


Drugo, mogao si nesto vise da nam kazes o svom ateistickom vidjenju nase stvarnosti i Sveta.
Mnogo sam o tome rekao na stranicama ovoga foruma. Ako te zanima, "prošetaj" malo i po PF filozofije i psihologije.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380

Isabeleta, ovo su ozbiljne reci i ne mogu biti tek tako napisane, a da nisu iskustveno prozivljene. Da li to pises iz licnog iskustva ili je ovo tudja misao? Da ti nisi mozda bila u slicnoj situaciji pa si se nakon odredjenog vremena vratila pa ti to iskustvo daje za pravo i osnov da pises na ovaj nacin?

Iz vlastitog iskustva. :dtyste: No, ne treba dramatizirati. Svi vjernici mogu imati sumnje i proživljavati krize, ali svi se jednako ne odnose prema njima. Neki iz krize iziđu jači, a drugi odustanu.
Dobro, mogu ti napisati još par stvari koje mi se čine važnim, ali sutra...


JokerMMA: Nije svima otkrio lozinku, postoje ljudi koji nisu ni culi za hrista, i postoje milijarde onih koji su se rodili u zemljama u kojima se on ne slavi, svi oni idu u pakao ?

Haha, naravno da ne idu. Bog je stvorio sve ljude ne da ih pogubi, već spasi. A Bog zna i što je čovjeku dao kad ga je stvorio - glas savjesti. Svi se spašavaju po Isusu Kristu makar nikad nisu čuli za njega, ali svatko prema svojim djelima učinjenim po savjesti.


starstuff: Poenta je da nije bilo bitno sta je cinio u zivotu, bilo je samo bitno da veruje. Moram da priznam, to mi malo smeta.

Razbojnik je povjerovao, nije prije vjerovao.Zaboravljaš da je ukorio onog drugog razbojnika što se rugao Isusu, rekavši mu: Mi smo zaslužili ovo, ali Isus nije. On je nevin... i onda mu rekao: Isuse, sjeti me se...
Ponizno, raskajano, skrušeno...u jednom času je shvatio da je on mizeran, sama bijeda, a Isus Bog, beskrajno Milosrđe. To samo znači da mu srce nije bilo tvrdo i okorjelo u grijehu, dotakla ga je milost Božja i on je povjerovao.
Nema Isus problema s grešnicima, zna da su ljudi grešni, ali opominje koji su tvrda srca.
 
Učlanjen(a)
23.02.2013
Poruka
78
Ne radi se ni o kakvoj netrpeljivosti, nego o tačnoj konstataciji. Što je ti tako čitaš, vjerovatno imaš neki razlog za to. Dezinformisao si novog člana i iznio netačnu tvrdnju da ovdje neko nije dobrodošao. Vidiš, posao urednika je, između ostalog, da demaantuje neistine koje se iznose u vezi foruma.

[/SIZE]

Mnogo sam o tome rekao na stranicama ovoga foruma. Ako te zanima, "prošetaj" malo i po PF filozofije i psihologije.
Interesantno, da li ja govorim nekim tebi nerazumljivim jezikom? I zastoi bih se ja setao da lovim sta si ti sve rekao na ovom forumu. Da li ti bas toliko izgledam zaludan?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Interesantno, da li ja govorim nekim tebi nerazumljivim jezikom? I zastoi bih se ja setao da lovim sta si ti sve rekao na ovom forumu. Da li ti bas toliko izgledam zaludan?
Još je interesantnije što bi ti htio da ti posebno prepričavam šta sam sve pisao o "našoj stvarnosti i svetu". Da li ja tebi izgledam toliko bezposlen?
 
Natrag
Top