Postati ateista

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Sta je sa hiljadama dece koja su danas samo umrla od gladi, zasto njima ne pomaze, sta je sa njihovim roditeljima koji placu i gledaju decu koja im umiru svakodnevno ? Zasto nikada nije pomogao nekome ko nema nogu, nisam cuo da je nekome cudesno izrasla nova noga nakon sto se molio u bilo kojoj crkvi ili dzamiji ?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Sta je sa hiljadama dece koja su danas samo umrla od gladi, zasto njima ne pomaze, sta je sa njihovim roditeljima koji placu i gledaju decu koja im umiru svakodnevno ? Zasto nikada nije pomogao nekome ko nema nogu, nisam cuo da je nekome cudesno izrasla nova noga nakon sto se molio u bilo kojoj crkvi ili dzamiji ?

To je zato sto oni nisu pravi vernici i njih Jahue ne voli.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Sad bez namere da ismevam ili vređam želim da postavim sledeće pitanje - ako je osobno iskustvo Krista validan dokaz za postojanje boga i svega što hrišćanska vera propoveda (zapravo, nemoguće je da bude dokaz svega jer postoji dosta kontradikcija, ali da kažemo većine stvari) da li to znači da bi moje osobno iskustvo, recimo jednoroga ili Odina, značilo da su sve bajke o jednorozima istinite, kao i čitasi zatvorenva Nordijska mitologija? Šta ako, npr. imam osobno iskustvo Šive ili Ozirisa? Razumeš šta želim da pitam, zar ne?

Razumijem, naravno. Odgovorit ću ti, ali bojim se da ti nećeš razumjeti jer ti je duh zatvoren za duhovne stvari. Da li uopće vjeruješ da imaš dušu ili da si iznutra prazan?
 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2013
Poruka
114
Sta je sa hiljadama dece koja su danas samo umrla od gladi, zasto njima ne pomaze, sta je sa njihovim roditeljima koji placu i gledaju decu koja im umiru svakodnevno ? Zasto nikada nije pomogao nekome ko nema nogu, nisam cuo da je nekome cudesno izrasla nova noga nakon sto se molio u bilo kojoj crkvi ili dzamiji ?

Ako je tjelesna smrt kraj, the end,onda je tvoje pitanje dobro i Bog je samo izmišljena priča.
Tragedija nevjernika je što ne može vidjeti iza granice smrti.I zbog svoje sljepoće ne vjeruje onima koji vide.
Zar stvarno misliš da Bog ako ga ima će ostaviti gladne u ništavilu ili paklu?
Isus je ovako govorio:
3»Blago siromasima duhom:
njihovo je kraljevstvo nebesko!
[SUP] 4[/SUP]Blago ožalošćenima:
oni će se utješiti!
[SUP] 5[/SUP]Blago krotkima:
oni će baštiniti zemlju!
[SUP] 6[/SUP]Blago gladnima i žednima pravednosti:
oni će se nasititi!
[SUP] 7[/SUP]Blago milosrdnima:
oni će zadobiti milosrđe!
[SUP] 8[/SUP]Blago čistima srcem:
oni će Boga gledati!
[SUP] 9[/SUP]Blago mirotvorcima:
oni će se sinovima Božjim zvati!
[SUP] 10[/SUP]Blago progonjenima zbog pravednosti:
njihovo je kraljevstvo nebesko!«
1000 dinara ne zaboravi hiljade ljudi koji tvrde da su ih oteli vanzemaljci :) sto je najgore vecina njih stvarno misli da su imali to iskustvo.

Kako mislis da se hristov silazak desava i danas , gde to ? Religijsko iskustvo ne znaci nista, jer svaki vernik ima to iskustvo sa svojim bogom, isto iskustvo muslimani imaju sa alahom.
Šanse da smo jedina inteligentna vrsta u svemiru je 50%:50%
Zašto je nemoguće da je neka vrsta došla sa druge planete,otela i vratila ljude?

Muslimani nemaju iskustvo sa Alahom,samo sa knjigom koju zovu Kuran.
Ali zato ćeš naći njihova iskustva sa Isusom ili Marijom.
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Razumijem, naravno. Odgovorit ću ti, ali bojim se da ti nećeš razumjeti jer ti je duh zatvoren za duhovne stvari. Da li uopće vjeruješ da imaš dušu ili da si iznutra prazan?

Ja iznutra imam organe, kao i svako drugo ljudsko biće. Šalu na stranu, duša nije ništa drugo do psihički deo čoveka, što opet nije ništa drugo do produkt rada mozga. U tom smislu ne možemo govoriti da je neko "prazan" kada, čim postoji autopsihička svest, postoji i psihički deo čoveka.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Otac nikad boga u zivotu nije pomenuo, a posto znam mog caleta, on je skriveni ateista, da ga ovi propagatori i zasticeni jehovini svedoci ne bi napastvovali, majka pravoslavne veroispovesti, prekrsti se nekad, upali nekad svecu i to je to. Moj tip vernika, nikad u zivotu nije nista rekla o religiji. Nikad religija na mene nije imala uticaja, ali sam prosao kroz faze citanja lakih basni i bajki zvanih biblija, citao teske basne i bajke zvane kuran, izucavao indijske bogove, grcke, rimske, egipatske. Zatim sam samostalno izucavao psihologiju i reagovanje ljudi na situacije, moji su mi bili zamorcici, oduvek sam zeleo da saznam zbog cega je covek podlozan lazima, i zbog cega lakse prihvata sarenu laz, nego istinu. Zbog cega ne moze da razlikuje laz od istine, i sta je to u istinitosti sto je odbojno.

Odgovor na pitanje topica, ateista se ne postaje, to je jasno kao dan. Ateista je default stanje sa kojim se radjas. Kasnije te napune simikama, i onda se konvertujes uz pomoc teizam v2.0 aplikacije u neku od drustveno izabranih religija. Uz malo srece, onda procitas neku od basni, i skontas da teizam v2.0 ima bug, i da moras da deinstaliras tu aplikaciju, posto pocinjes da siris viruse na ostale programe, kao i tudje racunare, te racunar sporije radi, neke aplikacije nece da startuju i ceo sistem zabaguje. To stanje inace zovu i fundamentalizam. Najgori stadijum je kad si online pa pocnes da prskas sa svojim virusima i kijes po ljudima u zelji da ih namerno zarazis, da bi ste imali sta da pricate. Naravno ima i onih koji nisu zivotni experti pa virus ostane da deluje i da se siri, a ima i onih kod kojih virus jednostavno stagnira, posto ne klikcu puno po desktopu. Svaka cast onima sto ne klikcu.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top