Postanak Zemlje-Kako i Koliko dugo

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Po Js to znaci da je Bog lagao Adama.

Adam jeste umro, ali DUHOVNO, izgubio je savrsenstvo, i izagnan je iz raja, a fizicki je umro kasnije.

Eto kako ti izvrces Bozju rec da bi dokazao da bozji dan stvaranja traje 24 sata.
Dal ti shvatas da je Adam bio poslusan ,nikada ne bi umro???
Mozda ces jos da tvrdis da je sada na nebu u raju kao bog,da je besmrtan,da mu je bog oprostio???
A otkud znas da ga je Bog bas tog 24 satnog dana posetio kad se ovaj krio od njega?
A sta mislis kojeg dana je sagresila eva,a kojeg dana adam?
Jesi li siguran da je cak i Eva stvorena 6-og dana od 24 sata???
Znas li redosled svega sto je Bog stvorio 6-og dana od 24 sata i koje je sve zadatke imao Adam da izvrsi,a jos Eva????ccccc
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Eto kako ti izvrces Bozju rec da bi dokazao da bozji dan stvaranja traje 24 sata.

Ako nije trajao 24 č. onda reci koliko je trajao, što je onda Bog dao kao blagoslov 7. dan ako nije 24 č.

Dal ti shvatas da je Adam bio poslusan ,nikada ne bi umro???

Kkave to ima veze sa temom?

A otkud znas da ga je Bog bas tog 24 satnog dana posetio kad se ovaj krio od njega?
A sta mislis kojeg dana je sagresila eva,a kojeg dana adam?
Jesi li siguran da je cak i Eva stvorena 6-og dana od 24 sata???

Ti samo postavljaš pitanja, a nisi u stanju sam da odg. i da razumnom analizom smisla bilo šta dokažeš.

Jesi li siguran da je cak i Eva stvorena 6-og dana od 24 sata???

A ti dokaži da nije.

Besmisleno je da nešto tvrdiš da nije a nisi u stanju da dokažeš svoje tvrdnje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Po svedocima - Bog je toliko kilavo i nemoćno biće, nemoćnije od čoveka, da mu je potrebno 1000 godina da bi stvorio elemente u prirodi, a potom da čeka 1000 godina da bi stvorio sledeće, jer čovek za vrlo kratko vreme može da stvori veliki broj novih biljnih vrsta ili sorti biljke kalemljenjem, ili da zasadi šektare šuma u jednom danu, i da se potom odmara jednu noć od 8 - 9 sati koliko mu je potrebno za odmor, a Bog to ne može.

Samo nekoliko pitanja za tebe Zaokret.

Šta je smisao toga - da Bog čeka toliki vremenski period od 1000 godina između svake etape stvaranja?

Zašto Isus u trenutcima kada je stvorio mnoštvo hrane od sedam hlebova i dve ribe - na opasku učenika "da narod nema hrane" nije odgovorio "da moraju da čekaju 1000 godina da bi on to stvorio, jer ne može u trenutku?
Ovo je isto pitanje i za Isusovo čudo pretvaranje vode u vinoisto.

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ako nije trajao 24 č. onda reci koliko je trajao, što je onda Bog dao kao blagoslov 7. dan ako nije 24 č.



Kkave to ima veze sa temom?



Ti samo postavljaš pitanja, a nisi u stanju sam da odg. i da razumnom analizom smisla bilo šta dokažeš.



A ti dokaži da nije.

Besmisleno je da nešto tvrdiš da nije a nisi u stanju da dokažeš svoje tvrdnje.

Jedan Bozji dan svakako nije ljudski dan od 24 sata.Zalosno je da jos ima mnogo onih koji tako misle,a razloga je previse.
Imamo biblijske,naucne i logicne dokaze da je bogohulno tvrditi da je Bog stvarao zemlju za doslovnih 6 ljudskih dana od 24 sata,to je samo izrugivanje i Boga i Biblije.
Biblijski dokaza ima vise
,a ja cu spiomenuti samo dva glavna koji su sasvim dovoljni za razumne ljude.
1.Prema 1 stihu iz Biblije vidi se da je Bog u pocetku stvorio po redosledu nebo i zemlju.Zemlja je bila prekrivena vodom i pusta.
Tada je Bog resio da je oblikuje ,da je prilagodi za zivot.
Da li Vam je to sada jasno?
Da bi je prilagodio za zivot bilo mu je potrebno 6 dana.
To je isto kao da sada resi da oblikuje mesec da zivimo na njemu,mesec koji postoji vec ko zna kolko vekova.
Zasto tolko ogromno forsiranje da je Bog stvorio zemlju za 6 dana od po 24 sata sem da ga ismevate i njega i Bibliju i logiku i nauku,da bi ljudi sto lakse odbacili i Boga i Bibliju jer vi sto radite samo zbunjujete obican narod.
Kao drugi Biblijski dokaz uzimam 2.Petrovu 3:8
8 Ali ovo jedno da vam ne bude nepoznato, ljubazni, da je jedan dan pred Gospodom kao hiljadu godina, i hiljadu godina kao jedan dan.
naucnih dokaza ima jos mnogo vise.
Logicni dokazi zar mislis da Bog koji je stvorio ceo svemir da se upravlja prema zemaljskom vremenu,prema trunki prasine???Da li ste se ikada pitali kolko vremena traje jedan mesecev dan,ili jedan dan na Jupiteru,Suncu itd???
Moje objasnjenje je zapisano mnogo puta pa evo jos jednom,specijalno za tebe
Jehova Bog je stvorio zemlju kao planetu pre ko zna koliko hiljada ,a mozda i milijardi godina...
Ta zemlja bi se mogla pre nazvati kao planeta VODA,jer ze kopno nigde nije videlo,a iznad vode su bili oblaci ko zna kakvih gasova .Bila je pusta i bez oblicja u Tami (potpunom mraku).
I tada Bog resava da je prilagodi za zivot.
Zarotirao ju je ,pocela je da se obrce oko svoje ose i i oblaci gasova su poceli da se razilaze tako da je svetlost ostalih nebeskih tela mogla da dopre kroz oblake gasova.
dakle to je bila difuzna svetlost dovoljna za jednostavne oblike biljaka...
Vremenom ,rotacijom zemlje su nestali ti oblaci gasova i ukazalo se Sunce mesec i zvezde kao Izvori svetlosti...
5-og dana oblikovanja je vec stvarao uveliko i ribe i ptice .
Za normalnog coveka je ovo vec krajnje vreme da stavi prst na glavu i da kaze pa Bog je vec odavno napravio zamlju,sad stvara vec odavno nesto drugo,zar ne???
a sta sve radi Jehova Bog 6-og dana???
prvo stvara kopnene zivotinje i stoku,zar ne? kolko to vremena traje? par sekundi ili par sati.???
pa zatim stvara Adama,sta mislis u koji sekund tog 6-og dana ga je stvorio???
a kolko mu je vremena trebalo da izda adamu zapovedi?i znas li koje?
Ako je Bog sve to mogao da uradi za nekoliko sekundi ili sati,kolko je onda Adamu trebalo da svakoj zivotinji da ime i kolko mu je vremena trebalo da ustanovi da je sam i da mu treba zena?
Pa kolko vremena je trebalo Bogu da mu uslisi molbu i da mu stvori Evu.Kolko je brzo nakon svega toga Eva zgresila????Jel sve u tom sestom danu od 24 sata???
zar to nije zalosno i bogohulno ucenje???
A tek naucnici sto vas ismevaju zbog te bogohulne vere u stvaralacke dane od 24 sata? cccc
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
...

Po svedocima - Bog je toliko kilavo i nemoćno biće, nemoćnije od čoveka, da mu je potrebno 1000 godina da bi stvorio elemente u prirodi, a potom da čeka 1000 godina da bi stvorio sledeće, jer čovek za vrlo kratko vreme može da stvori veliki broj novih biljnih vrsta ili sorti biljke kalemljenjem, ili da zasadi šektare šuma u jednom danu, i da se potom odmara jednu noć od 8 - 9 sati koliko mu je potrebno za odmor, a Bog to ne može.

Samo nekoliko pitanja za tebe Zaokret.

Šta je smisao toga - da Bog čeka toliki vremenski period od 1000 godina između svake etape stvaranja?

Zašto Isus u trenutcima kada je stvorio mnoštvo hrane od sedam hlebova i dve ribe - na opasku učenika "da narod nema hrane" nije odgovorio "da moraju da čekaju 1000 godina da bi on to stvorio, jer ne može u trenutku?
Ovo je isto pitanje i za Isusovo čudo pretvaranje vode u vinoisto.

Hvala.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
naucnih dokaza ima jos mnogo vise.

Zaokret moj brate...to su evolucionistički "naučni" dokazi a oni upravo žele da pokažu da je Zemlja stara milijardama godina...znaš što? Upravo da dokažu da Biblija nije u pravu jer govori o šest doslovnih dana i starosti Zemlje od nekoliko hiljada godina po Biblijskoj hronologiji. Dakle, ti kvazi naučni dokazi su evolucionistički dokazi. Ne znam šta jedna verska organizacija može imati zajedničko sa onima koji negiraju Bibliju i Boga?:).

Svako dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
8 Ali ovo jedno da vam ne bude nepoznato, ljubazni, da je jedan dan pred Gospodom kao hiljadu godina, i hiljadu godina kao jedan dan.
naucnih dokaza ima jos mnogo vise.

Još da kažeš u kontekstu su te godine i šta znači taj stih.

I evolucionisti kažu da imaju dokaze za TE.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
1.Prema 1 stihu iz Biblije vidi se da je Bog u pocetku stvorio po redosledu nebo i zemlju.Zemlja je bila prekrivena vodom i pusta.
Tada je Bog resio da je oblikuje ,da je prilagodi za zivot.
Da li Vam je to sada jasno?
Da bi je prilagodio za zivot bilo mu je potrebno 6 dana.
To je isto kao da sada resi da oblikuje mesec da zivimo na njemu,mesec koji postoji vec ko zna kolko vekova.

Citiranje Biblije nije nikakvo mjerilo to je radio i satana Isusu, mjerilo je kontekst ti uopšte nisi u stanju da na razuman način osporiš dio po dio nečijeg izlaganja i nečije primjedbe, nego kao papagaj samo udaraš po svome.

Uopšte nisi u stanju da uzmeš nečiji dio koment. i da ga daš svoj komentar na taj njegov. To je dokaz da nimalo ne iskazuješ poštovanje prema sagovorniku.

Ali i ne čudi me kad pripadaš JS.

Što si onda uopšte i uzeo moj koment. kada nisi na njega ništa odg. što je vezano sa onim što sam dao.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ti samo postavljaš pitanja, a nisi u stanju sam da odg. i da razumnom analizom smisla bilo šta dokažeš.
A ti si samo u stanju da jedno isto ponavljas svima i svakome. Nazivajuci sve sagovornike formalistima i tvrdeci kako oni razumnom analizom i logikom nisu u stanju ista dokazati, kako su na nivou dece od 3-5 god, kako je i sotona citirao bibliju i kako pozivanje na nju nista ne znaci, kako i dzihadisti tumace stihove pa u njima nalaze opravdanje za svoja ubistva i sl..

Aman covece, daj oladi!

Pa prestani ljude karakterisati, i praviti ih budalama i nerazumnima, a sebe isticati kao jedinog koji razume smisao teksta!

Ovo sto ti pises je uvredljivo za sve na forumu, vredjas tudju inteligenciju.

Ja te podrzavam teoloski na ovoj temi, ali molim te prestati da optuzujes ljude bezveze i pravis ih budalama, ponavljajuci jedne iste komentare svuda i primenjujuci ih na ljude koji to ni ne zasluzuju.

Postao si dosadan.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
kako je i sotona citirao bibliju i kako pozivanje na nju nista ne znaci,

Naravno da samo pozivanje na Bibliju nije mjerilo. Jer svi kažu da imaju nauku u Bibliji.

Mjerilo je smisao teksta. Da li ga ima ili je izvlačenje iz konteksta.

Nazivajuci sve sagovornike formalistima i tvrdeci kako oni razumnom analizom i logikom nisu u stanju ista dokazati, kako su na nivou dece od 3-5 god

Pa kada nisu u stanju da shvate smisao teksta.

kako i dzihadisti tumace stihove pa u njima nalaze opravdanje za svoja ubistva i sl..

Zar nije tako.

Pa prestani ljude karakterisati, i praviti ih budalama i nerazumnima, a sebe isticati kao jedinog koji razume smisao teksta!

NIkog ja ne pravim budalama, samo ukazujem na njihov način shvatanja.

Ovo sto ti pises je uvredljivo za sve na forumu, vredjas tudju inteligenciju.

Pa zdrava nauka je za tebe uvredljiva.

Ja te podrzavam teoloski na ovoj temi, ali molim te prestati da optuzujes ljude bezveze i pravis ih budalama,

Pa zar oni shvataju smisao teksta?
 
Natrag
Top