Postanak Zemlje-Kako i Koliko dugo

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Na kraju se jedan od njih zamislio, i izjavio - "priznaj ti si nama dosao da svedocis, a mi u principu ne razgovaramo sa onima koji ne zele da prihvate nase ucenje".

A drugi razg.

Na kraju je izjavio:

"Ja necu menjati svoju veru, mozda da sam od pocetka isao u adv. crkvu, mozda bi ja u to verovao, ali ja sam vec krsten"...

Pa najviše to pravosl. govore. Jedni su kod mene dotukli popa jer nije bio spreman, kada su mu iznijeli dokaze iz Biblije samo je ljutito rekao "Ko je dolazio kod vas (misleći na advent.)".

Poslje toga je rekao da mu predaju Bibliju i da ih Biblija zaglupljuje.

Naravno da i on zna šta je istina, jadno i porazno da nije imao nikavog odg. na ono što mu je dato, jer se kao niko drugi ne spremaju za manipulaciju, a kada ih uhvatiš nespremne "ostaju bez gaća" što bi se reklo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Rise,
Ja nisam pitao kako Bog meri vreme, jer znam da On nije vezan za vreme ni prostor kao sto smo mi ljudi vezani.

Da ponovim Ovo sam te pitao:

Posto mi je poznato da ste nekad tvrdili da je svaki dan stvarnja trajao 7000 godina sto su 6 dana 42 hiljade, a od stvranja Adama pocinje sedmi dan stvaranja koji takodje traje 7000 godina. Prvih 6 delova SEDNOGA dana zavrsavaju se godine 1975. kada ste bili predvideli da ce biti Armagedonski rat i da ce poceti hiljadugodisnje carstvo na Zemlji.

Odgovori: DA LI JOS UVEK TAKO UCITE VI JS, a ne kako Bog uci.


Posto se to nije ostvarilo, jednostavno te pitam, KAKO TO DANAS TUMACITE? Da li je jos uvek dan stvaranje 7000 godina ili nije? Mozes li nam to objasniti, ako ste neparavili nekakvu promenu mozes li nam objasniti koju promenu ste ucinili?



IMAS LI ODGOVOR NA OVO PUITANJE ILI NEMAS?

Danas se tumacenje trajanja jednog Bozjeg dana svodi na neodredjen period. Mi zaista ne znamo kolko vremena traje Bozji dan...Bog ima svoje merilo za racunanje vremena,ali sigurno se stvaranje zemlje ne moze meriti sa 6 zemaljskih dana od po 24 sata.
U Bibliji postoji redosled stvaranja.Bog je prvo stvorio nebo i zemlju,prema 1.Mojsijevoj 1poglavlja:1stih
U početku stvori Bog nebo i zemlju.
Tak kasnije u neodredjenom vremenu Bog je oblikovao zemlju za ljude u toku svojih 6 stvaralackih dana. Dakle do tog pocetka oblikovanja,Zemlja je mogla da postoji milijarde godina.
Mene zanima sta je cilj da se dokaze da je Bog stvorio zemlju za doslovnih 6 dana od po 24 sata???
To je i nelogicno i nerazumno.
Biblijski izvor objasnjava stvaranje zemlje sa gledista coveka na zemlji,bez detaljnih objasnjenja nacina kako je to sve Bog radio....
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Nisam uopste, ja sam razgovarao sa staresinama, pre nego sto cu otici od njih, preko puta su bili dvoje staresina i dvoje vernika, a preko puta ja.

Prvo sam ih saslusao, pa onda izneo svoje argumente i odgovore. Znaci bukvalno sam ih dotukao. Na kraju se jedan od njih zamislio, i izjavio - "priznaj ti si nama dosao da svedocis, a mi u principu ne razgovaramo sa onima koji ne zele da prihvate nase ucenje".

Drugim recima, "mi svoje ucenje namecemo svima i svakome, a tudje ne prihvatamo, i ne zelimo da slusamo, nemoj ni da pokusavas da nam govoris"!

Na kraju je izjavio:

"Ja necu menjati svoju veru, mozda da sam od pocetka isao u adv. crkvu, mozda bi ja u to verovao, ali ja sam vec krsten"...

To pokazuje, da vecini njih nije do ozbiljnog iskrenog razgovora, nego je jedini cilj misionarenje.

To je i generalni problem svih ovde na forumu, niko nikog ne slusa, vec su preko mere ubedjeni u svoje ucenje, a tudje ih misljenje ne interesuje, i ne zele cuti.

Odgovori koji se daju , su pripremljeni po sablonu, a pitanja se ni ne citaju, niti se uzimaju ozbiljno, a sa time i onaj kome je odgovor dat, nece biti zadovoljan, jel je to pripremljen odgovor, i na njegovo pitanje nije zaista odgovoreno.

Takodje kada nikakvog , cak ni pripremljenog odgovora nema, onda se zaobilazi i skrece tema, zamajava se sagovornik. A to pokazuje da njima uopste nije bitno sta druga strana govori, i uopste ih ne pogadja sto ne mogu odgovoriti, istrajace u svom.

To je pokazatelj neiskrenosti!

Mnogi od njih su clanovi svojih crkava i svojih zajednica, iz prostog razloga sto tamo zele da budu. Svidja im se drustvo, forma, muzika i crkvena organizacija. To nece da menjaju. A forum im dodje kao mesto misionarenja, ili pak pokusaj skupljanja poena u zajednici kojoj pripadaju...

To je neiskrenost, sa takvima ne treba ni razgovarati. Ali eto ja pisem ponekad zbog drugih...

Ovo je tema o postanku zemlje,a ne o JS....
Hajde da se potrudimo da pisemo samo ono sto je u skladu sa doticnom temom.
JS nikome ne namecu svoju veru,JS samo prenose razloge zbog koje veruju da je naprimer zemlja postojala neogranicen vremeneski period zajedno sa Suncem ,Mesecom i ostalim zvezdama ,pre nego sto je Bog poceo da je oblikuje za zivot biljaka,zivotinja i ljudi i ko zna cega sve jos....
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ovo je tema o postanku zemlje,a ne o JS....
Hajde da se potrudimo da pisemo samo ono sto je u skladu sa doticnom temom.
JS nikome ne namecu svoju veru,JS samo prenose razloge zbog koje veruju da je naprimer zemlja postojala neogranicen vremeneski period zajedno sa Suncem ,Mesecom i ostalim zvezdama ,pre nego sto je Bog poceo da je oblikuje za zivot biljaka,zivotinja i ljudi i ko zna cega sve jos....
Pa u skladu sa temom ti je Marko i postavio pitanje da li ste ranije verovali da jedan dan traje 7000 godina a da li je tacno da danas kazete da dan traje neogranicen period vremena. I da li je to vodilo do vaseg zakljucka da ce 1975. biti kraj. To je sve.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
JS nikome ne namecu svoju veru,

Samo ste često agresivni u propovijedanju.

,JS samo prenose razloge zbog koje veruju da je naprimer zemlja postojala neogranicen vremeneski period zajedno sa Suncem ,Mesecom i ostalim zvezdama ,pre nego sto je Bog poceo da je oblikuje za zivot biljaka,zivotinja i ljudi i ko zna cega sve jos....

Kakva besmislica, da Bog nešto stvori i to stoji milijardama godina i onda tek da počne stvarati živa bića na Zemlji. Pa dobro je rekao Solomon da ... vjeruje svašta.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nisam uopste, ja sam razgovarao sa staresinama, pre nego sto cu otici od njih, preko puta su bili dvoje staresina i dvoje vernika, a preko puta ja.

Prvo sam ih saslusao, pa onda izneo svoje argumente i odgovore. Znaci bukvalno sam ih dotukao. Na kraju se jedan od njih zamislio, i izjavio - "priznaj ti si nama dosao da svedocis, a mi u principu ne razgovaramo sa onima koji ne zele da prihvate nase ucenje".

Drugim recima, "mi svoje ucenje namecemo svima i svakome, a tudje ne prihvatamo, i ne zelimo da slusamo, nemoj ni da pokusavas da nam govoris"!

Na kraju je izjavio:

"Ja necu menjati svoju veru, mozda da sam od pocetka isao u adv. crkvu, mozda bi ja u to verovao, ali ja sam vec krsten"...

To pokazuje, da vecini njih nije do ozbiljnog iskrenog razgovora, nego je jedini cilj misionarenje.

To je i generalni problem svih ovde na forumu, niko nikog ne slusa, vec su preko mere ubedjeni u svoje ucenje, a tudje ih misljenje ne interesuje, i ne zele cuti.

Odgovori koji se daju , su pripremljeni po sablonu, a pitanja se ni ne citaju, niti se uzimaju ozbiljno, a sa time i onaj kome je odgovor dat, nece biti zadovoljan, jel je to pripremljen odgovor, i na njegovo pitanje nije zaista odgovoreno.

Takodje kada nikakvog , cak ni pripremljenog odgovora nema, onda se zaobilazi i skrece tema, zamajava se sagovornik. A to pokazuje da njima uopste nije bitno sta druga strana govori, i uopste ih ne pogadja sto ne mogu odgovoriti, istrajace u svom.

To je pokazatelj neiskrenosti!

Mnogi od njih su clanovi svojih crkava i svojih zajednica, iz prostog razloga sto tamo zele da budu. Svidja im se drustvo, forma, muzika i crkvena organizacija. To nece da menjaju. A forum im dodje kao mesto misionarenja, ili pak pokusaj skupljanja poena u zajednici kojoj pripadaju...

To je neiskrenost, sa takvima ne treba ni razgovarati. Ali eto ja pisem ponekad zbog drugih...


Dobro jutro brate Mire,
izvinjavam se sto si tako dugo cekao na moj odgovor, ali bio sam na putu.

To je upravo i moje iskustvo. Jednom su isli od kuce do kuce i dosli i na moja vrata. Zamolio sam ih da mi donesu sto vise mogu njihovih Year Books, godisnje knjige u kojima je njihova statistika za tu godinu. Posetila su me dva mladica i obecali da ce doci sledece sedmice i doneti knjige. Sledece sedmice dosao je samo jedan i ja sam iskoristio priliku da mu postavim treza pitanja. Kad sam ga doterao u kraj, on je upitao: "Ko koga ovde obraca, ja tebe ili ti mene?" Ja sam odgovorio: "Ti mene" On je dodao: "Ja sam krsten". Ustao i otisao i vise nikad nije dosao,cak nije dosao da uzme ni svoje knjige.
Zalosno je da su toliko skuceni.

Sve najbolje
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Danas se tumacenje trajanja jednog Bozjeg dana svodi na neodredjen period. Mi zaista ne znamo kolko vremena traje Bozji dan...Bog ima svoje merilo za racunanje vremena,ali sigurno se stvaranje zemlje ne moze meriti sa 6 zemaljskih dana od po 24 sata.

Postovanje Rise,
Hvala ti sto si odgovorio na moje pitanje. Znaci da vise ne verujete da je svaki dana stvaranja trajao 7000 godina kao sto ste to verovali sve do 1975.

Drugo, Kad kazes: "sigurno se stvaranje zemlje ne moze meriti sa 6 zemaljskih dana od po 24 sata", da li shvatas da se time suprotsvljas YAHW i Njegovom zakonu? U cetvrtoj zapovesti jasno pise: "...Jer je ZA SEST DANA STVORIO GOSPOD BOG NEBO I ZEMLJU MORE I SVE STO JE GOD U NJIMA a U SEDMI DAN POCINU, ZATO JE BLAGOSLOVIO GOSPOD DANA SUBOTNI I POSVETIO GA."
2. Mojsijeva 20,11.
Ako je dan stvaranja trajao hiljade godina, koji covek je na zemlji po Jehovinoj zapovesti mogao da praznuje makar jednu subotu. Vidis Ris, kad bi to zaista tako bilo kako ti tvrdis, onda bi ova Bozja zapovest bila mesmislena.

U Bibliji postoji redosled stvaranja.Bog je prvo stvorio nebo i zemlju,prema 1.Mojsijevoj 1poglavlja:1stih
U početku stvori Bog nebo i zemlju.
Tak kasnije u neodredjenom vremenu Bog je oblikovao zemlju za ljude u toku svojih 6 stvaralackih dana.[/QUOTE]

Rise gde pise da je Bog oblikovao zemli za SVOJIH 6 dana? NIGDE!
Nije dobro da dodajes Bibliji ono sto je u tvojoj glavi, a u njoj to ne pise.


Dakle do tog pocetka oblikovanja,Zemlja je mogla da postoji milijarde godina.
Mene zanima sta je cilj da se dokaze da je Bog stvorio zemlju za doslovnih 6 dana od po 24 sata??? [/QUOTE]

To pitanje morao bi da postavis Mojsiju, a ne meni. Zar ne pise da je zemlja stvorena za 6 dana? Vi ste to prikazali kao 42,000 godina. I to vrme ste pretvorili u prorocko vreme. U Bibliji nigde ne pise da je dan stvaranja trajao 7000 godina niti nekakav duzi period kao sto sada verujete.

To je i nelogicno i nerazumno.
Biblijski izvor objasnjava stvaranje zemlje sa gledista coveka na zemlji,bez detaljnih objasnjenja nacina kako je to sve Bog radio....[/QUOTE]

Rise, pa ne mozes reci da je YHWH napisao nerazumnu i nelogicnu zapovest!
Ako zaista tako mislis, zar ne vudus da hulis na YHWH i Njegov savrseni Zakon?

Sve najbolje
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ovo je tema o postanku zemlje,a ne o JS....
Hajde da se potrudimo da pisemo samo ono sto je u skladu sa doticnom temom.
JS nikome ne namecu svoju veru,JS samo prenose razloge zbog koje veruju da je naprimer zemlja postojala neogranicen vremeneski period zajedno sa Suncem ,Mesecom i ostalim zvezdama ,pre nego sto je Bog poceo da je oblikuje za zivot biljaka,zivotinja i ljudi i ko zna cega sve jos....

Mire ti je vec odgovoro na ovaj komentar.

Mi diskutujemo upravo o onome cemu si ti posvetio ovu temu, a to je Stavranje Zemlje kako samo veruju JS i svi ostali vernici. Zar to nije teme? Ti si u njoj izneo ucenje Kule strazare, a mi trazimo detaljne informacije o vasem verovanju, jer po svim izgledima ono se ne slaze sa Biblijom.Iz toga razloga ostajemo i dalje na tvojoj temi onakvoj kako si je u pocetku izneo.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Pa u skladu sa temom ti je Marko i postavio pitanje da li ste ranije verovali da jedan dan traje 7000 godina a da li je tacno da danas kazete da dan traje neogranicen period vremena. I da li je to vodilo do vaseg zakljucka da ce 1975. biti kraj. To je sve.
Najkrace receno,ne znam sta se nekada verovalo,niti sta sam juce rucao.
Znam da su u svom pocetku licnog istrazivanja Biblije Carls Rasel i njegovi najblizi verovali u krst,slavili i bozic i uskrs itd,ali su na svakom mestu kad su uvideli da je nesto pogresno ,to i ostavljali,naprimer kad su saznali da je dusa smrtna ,ostavili su nauku o besmrtnosti ljudske duse koju vi zagovarate. Njihovi naslednici na kraju pod imenom Jehovini svedoci su razotkrili mnogo laznih Biblijskih nauka i ne zele da ih upraznjavaju.
Tako da najkrace receno nemam pojma sta je Carls Rasel verovao u vezi trajanja jednog Bozjeg dana (mozda sam znao,al sam zaboravio kao nebitno).jedno je sasvim sigurno,a to je da jedan dan ne moze nikako da traje doslovnih 24 sata ,a evo vam i najjednostavniji dokaz.

Nije li Bog rekao Adamu da u dan kada bude jeo sa drveta spoznanja dobra i zla da ce umreti???
1.Moj 2:17
17 Ali s drveta od znanja dobra i zla, s njega ne jedi;
jer u koji dan okusiš s njega, umrećeš.
E sad ,ako se radi o doslovnom danu ,zasto Adam nije umro odmah toga dana nego je ziveo jos 930 godina ,kad ste vec tolko pametni???
Dal je Bog mozda slagao Adama da bi ga uplasio???
ajd odgovor pa da nastavimo dalje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Po Js to znaci da je Bog lagao Adama.

Adam jeste umro, ali DUHOVNO, izgubio je savrsenstvo, i izagnan je iz raja, a fizicki je umro kasnije.
 
Natrag
Top