Postanak Zemlje-Kako i Koliko dugo

Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
126
Čestitam velikom Božijem ratniku, mene si pročitao! Evo, da javno obznanim, ja sam poslat na Zemlju od strane mog gospodara Sotone, da širim svoju jerezu i napadam vernike kao što si ti, pravoslavlje i sve što tvoj Bog voli. Sada, kada sam razotkriven, moram da idem; ali nije ovo kraj, još ćete vi videti mene i mog gospodara....... (Nestajem u oblaku crvenkaste izmaglice)

Kada budes gorio zbog ovih svojih rijeci dozivaj svog gospodara da te spasi!
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Momci : serbianhunter,ALEKSIJE D.,100Dinara, izvinjavam se što upadam u vaš žar rasprave, ali ste me svojim postovima slatko zasmijali.:lol: Nikada niko neće znati ni o početku, ni o eventualnom kraju.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
126
Gospod je sve fino napisao u Svetom Pismu i pocetak i kraj pa ko ima uma neka skonta.A oni se nasli da pricaju kako Gospod nije u pravu i da Sveto Pismo nije istina!Pa to se vidi iz aviona o kakvim se ljudima radi to su pripadnici sekti koji svojim slatkorijecivim pisanjem zbunjuju ljude i navode ih na pogresno razmisljanje i tako ljudi slusajuci njih upadaju u zamku djavolju i jos veci grijeh.

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

I samo jos da dodam*Gospode Isuse Hriste sine Boziji spasi nas gresne i nedostojne amin*
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Kako je lepo da se nakon svega kao glavni argument prilepljuje citat biblije. E sad smo svi ubeđeni da je zemlja nastala pre 6 000 godina.
Lepo napisah da to nije ništa drugo nego neuroza , samo kod Kote je to otišlo dalje., njemu ni elektrošokovi ne mogu pomoći (pokušavali doktori ali ništa).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132
Ajde malo da smirimo tenziju. Evo za početak jedan zanimljiv fosil.Pogledajte prilog 11541 Fosil je za sada još neutvrđenog porekla i čitav svet je u čudu šta bi to moglo da predstavlja, ali je procenjena starost u rasponu od 20 god. do 50 mil. godina (izvor - 98% neiskoristivog Gundarkovog mozga wacko2).
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Obrisani su svi postovi koji se nisu odnosili na temu. Molim da se piše o temi![/WARNING]
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Dragi moj Jure
Mi ovde pricamo o nastanku zemlje.
Pokusavam da tebi i drugima (koji dele misljenje da je zemlja nastala SLUCAJNO),
OBJASNIM ZDRAVOM LOGIKOM da nista ne moze nastati slucajno,samo od sebe.
Ako ti mislis da je nesto sto vidis ,naprimer u tvojoj sobi nastalo sasvim slucajno,napisi.
Ako shvatas da nista u tvojoj sobi nije nastalo SLUCAJNO,kako onda mozes da kazes da je Zemlja mogla da nastane slucajno???
U tu sam svrhu i pomenuo "DUGME od pantalona"...Moze li ono da nastane slucajno i za koliko milijardi godina???

Nadalje kad govorimo o RAZUMU,Biblija pise da Bog ima Razum
psalam 147:5: "Velik je Gospod naš i velika je krepost Njegova, i Razumu Njegovom nema mere."
Apostol Petar takodje zeli da "probudi nas CISTI RAZUM.
2.petrova 3:1
"Evo vam, ljubazni, već pišem drugu poslanicu u kojima budim napominjanjem vaš čisti razum."
Zbog toga sam ti i prepricao pricu iz Njutnovog zivota ,da te navede na logicno razmisljanje,da ne moze nista da nastane slucajno!!!
Pitao sam te da navedes razloge zbog cega mislis suprotno,ali ti bezis od teme.
Njutnov prijatelj je odustao od ateizma,mozda ces i ti?

za jevrejina
Dragi moj jevrejine
U bibliji nigde ne pise koliko su tacno trajali Bozji dani stvaranja od 6 dana.
Ako bi se merilo po ljudskom bukvalnom gledanju od 24 sata,
kako onda objasnjavas da Bozji SEDMI DAN traje i dan danas(ili bar u vreme kad je pisan novi zavet).
Svako meri vreme iz svog ugla gledanja.
Zasto mislis da Bog treba da se upravlja po ljudskom merenju vremena?
Da li si se mozda pitao,po kom se vremenu Bog upravljao ,dok zemlja nije postojala?
Ko je pre postojao Bog ili zemlja???

za Gundarka
Dragi moj Gundark
Ne pada mi na pamet da ja nekoga menjam,a kamoli da unistim starog coveka.
Ljubav je ta koja cini cudesa od ljudi.
Ja samo zelim da PRENESEM drugima ono sto sam saznao ili naucio,a mislim da je korisno i plemenito.
Nadalje i ja sam nekad bio ljuti ateista,ali sam se promenio.
Ljudi mogu da se menjaju u oba pravca i nabolje i nagore,a prihvatanje biblije moze ovome mnogo da pripomogne.
Sto se tice starosti zemlje i tu treba biti oprezan,jer postoje dve vrste mere,slicno kao i za zgrade.
Postoji datum kad je zgrada napravljena,ali postoji i datum kad je koji gradivni deo zgrade nastao.Naprimer za beton koristimo soder i cement.Soder koji se vadi iz reke moze biti star i vise hiljada godina,da ne kazem milijardi godina,ali nasa zgrada je stara mnogo manje,zar ne?
Tako je i sa zemljom.Materijal od kojeg je ona stvorena moze biti star i vise milijardi godina,ostalo je napisano...

za romilana
Dragi moj rolmilane drgao mi je da razmisljas i govoris o dokazima u korist teorije evolucije..,ali to ne pije vodu.
I ja sam nekada delio tvoje misljenje,dok nisam pogledao i drugu stranu medalje.
Spominjes naftu,gas,pesak,sljunak,rude gvozdja....,itd
Po tebi su oni nastali slucajno,sami od sebe???
Pa mogao si da dodas i zemlju i vodu,jedino njih nisi naveo.,a o njima i govorimo.
Mozes li ti da napravis kucu bez gradivnih elemenata (beton,cigla,armatura,cret,blokovi,stolarija,itd?
Zar mislis da je zemlja mogla da nastane bez "slicnih" gradivnih elemenata?
Valjda dobro znas o cemu govori II zakon "termodinamike"
Sve sto postoji tezi "rasturanju",ili rasipanju.Naprimer kuca ako se ne pazi,pretvorice se u pesak i zemlju .
Moze li IKADA da se pesak sam od sebe pomesa sa vodom i krecom i to u odgovarajucoj razmeri i baci na zid kuce da ga omalterise?,ili slicno.
Pogledaj zemlju.Ti tvrdis da se zemlja sama od sebe pomesala sa vodom i naftom i stenama Fe itd !!!
I gradivni elementi su stvoreni.Ne znam sta te to buni?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Dragi moj Jure
Mi ovde pricamo o nastanku zemlje.
Pokusavam da tebi i drugima (koji dele misljenje da je zemlja nastala SLUCAJNO),
OBJASNIM ZDRAVOM LOGIKOM da nista ne moze nastati slucajno,samo od sebe.
Ako ti mislis da je nesto sto vidis ,naprimer u tvojoj sobi nastalo sasvim slucajno,napisi.
Ako shvatas da nista u tvojoj sobi nije nastalo SLUCAJNO,kako onda mozes da kazes da je Zemlja mogla da nastane slucajno???
U tu sam svrhu i pomenuo "DUGME od pantalona"...Moze li ono da nastane slucajno i za koliko milijardi godina???
Izvodiš nemoguće komparacije i, narano, iz toga proizilaze i neodrživi zaključci. Ako znaš da ekser ne može nastati slučajno, to je za tebe dovoljno da zaključiš da ni Zemlja nije nastala slučajno!??? Zar ne uviđaš da je takav rezon neodrživ?
No, da odgovorim na tvoja pitanja. Ništa u mojoj sobi nije nastalo slučajno. Sve je u njoj tvorevina ljudskih ruku. Hoću da kažem: sve što vidimo oko sebe, a što je na bilo koji način opredmećeno djelovanjem čovjeka, ne može se smatrati da je nastalo slučajno. Istovremeno, sve što vidimo oko sebe, a nije opredmećeno ljudskim djelovanjem, nastalo je slučajno.
Nadam se da sam bio jasan.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
za romilana
Dragi moj rolmilane drgao mi je da razmisljas i govoris o dokazima u korist teorije evolucije..,ali to ne pije vodu.
I ja sam nekada delio tvoje misljenje,dok nisam pogledao i drugu stranu medalje.
Spominjes naftu,gas,pesak,sljunak,rude gvozdja....,itd
Po tebi su oni nastali slucajno,sami od sebe???
Pa mogao si da dodas i zemlju i vodu,jedino njih nisi naveo.,a o njima i govorimo.
Mozes li ti da napravis kucu bez gradivnih elemenata (beton,cigla,armatura,cret,blokovi,stolarija,itd?
Zar mislis da je zemlja mogla da nastane bez "slicnih" gradivnih elemenata?
Valjda dobro znas o cemu govori II zakon "termodinamike"
Sve sto postoji tezi "rasturanju",ili rasipanju.Naprimer kuca ako se ne pazi,pretvorice se u pesak i zemlju .
Moze li IKADA da se pesak sam od sebe pomesa sa vodom i krecom i to u odgovarajucoj razmeri i baci na zid kuce da ga omalterise?,ili slicno.
Pogledaj zemlju.Ti tvrdis da se zemlja sama od sebe pomesala sa vodom i naftom i stenama Fe itd !!!
I gradivni elementi su stvoreni.Ne znam sta te to buni?
Prvo pogrešno si me razumeo, tako da moram da objasnim neke svoje stavove. . Moj stav je da ima sasvim dovoljno raznovrsnih dokaza da je zemlja stara nekoliko milijardi godina kao i to da je evolucija u najopštijem smislu činjenica . Što znači da vrste imaju tu sposobnost da se prilagođavaju životnim uslovima a kroz veliki vremenski period to dovodi do preobražaja u nove vrste.Ovim stavovima ne odbacujem kreaciju (ti ga nazivaš bog) ni samu bibliju - samo njeno bukvalno tumačenje postaje apsurdno. Ovim ne tvrdim ni to da sve nije stvoreno slučajno - ja to stvarno ne znam. Takođe ostavljam otvorenim za neke druge teorije o nastanku. Ono što sam tvrdio to je da je religija neuroza i da religozni kompleks iskrivljuje racionalno gledanje na stvari - ali o ovome drugi put.
Drugo, nafta, gas, pesak, zemlja (glina, crnica itd.) , voda - nju sam naveo kao meteorološke padavine (kiša , sneg , grad) jer reke nastaju od njih i otapanjem lednika(koji su opet nastali od padavina).
Sve ovo je nastalo kao prirodni procesi (interakcijom više elemenata) i u ovom trenutku dok mi pišemo ove stvari nastaju (naravno za to je potreban veliki vremenski period). Recimo crnica nastaje opadanjem lišća i đubrenjem , zatim pesak ispiranjem zemljišta u rečnom koritu ( kao i šljunak) ili erozijom (npr. eolskom), voda tj. kiše i snegovi kondezacijom, nafta fosilizacijom itd.I u pravu je Jurevaka , ti mešaš nešto što je napravio čovek za svoje potrebe i prirodne supstance i pojave koje nisu stvorene svrsishodno za čoveka već ih on prilagođava sebi.
Drugo , tačno je to da svaki sistem teži entropiji pa i sama zemlja ali do potpune dezorganizacije zemlje trebaće mnogo vremena.
O samom nastanku zemlje ne znam puno ali nju nije niko lepio , već je ona stvorena od usijane lave (zato je i danas središnji deo zemlje usijana lava). Evo jedne teorije Laplasova teorija magline | Milan Milošević | Svet nauke - naravno ja ne tvrdim da je tačna.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top