Postanak Zemlje-Kako i Koliko dugo

Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Kada Andrej , potomak Nemanjića zasedne na Serbski tron , onda će Kota (trenutno serbijanhunter) da stupi u kaznenu ekspediciju - Kotoslavov kazneni korpus (KKK) - da očisti Srbiju od jeresi. Zato sada treba paziti šta se piše jer bog više neće da prašta a tu je Kota koji sa anđelima sve zapisuje a kada dođe vreme , njegovo vreme, onda će on jezditi po Srbiji i hvatati nas ko zečeve a tada ne pomažu zapomaganja "Nisam ja , nisam ja" tada će Kota ozarena lica vaditi cedulju i sa gorčinom pravednika čitati sve napisane grehe " A nisi ti , a ko je napisao dana tog i tog da je nečastivi stvarao zemlju, evo citat . . . . . ". I tako će svima onima koji su se usudili pisati lukavu jeres jezici biti isčupani ili urezani u grlo njihovo. A anđeli neće pustiti ni jednu suzu jer i oni mogu ostati bez jezika.
Bolje se susresti sa svih četiri jahača apokalipse nego sa Kotom osvetnikom.
Bice onih koji ce mozda negativno komentarisati ovaj post ali neka znaju da time meni ne nanose zlo vec samo sebi i nikome drogom.
Eto ja nisam negativno komenttarisao post - samo da upozorim da se ne pišu svakakve jeresi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
To sam želeo da pročitam , znači osim jednog Boga , ovaj svet je stvarao i nečastivi , sve zlo , mrak , bedu , mržnju itd.
Međutim ova misao nije hrišćanska , a posebno ne pravoslavna ,ona je dualistična. Indoevropljani a kasnije sve grupe naroda koje su proistekle iz njih su imali ovakvu religiju. Indoevropljani su imali podelu na Bogove - Demone, Sloveni (pre Peruna) Crnoboga - Beloboga . Kasne je ovaj koncept preuzo persijski filozof Manihej (ili Mani) i preko svojih sledbenika on se proširio na daleku Aziju ali i Evropu gde je potom pod ovim uticajem nastalo Bogumilstvo.
Sve ovo znači da mi na ovom forumu imamo jednoga koji se pretstavlja kao Hrišćanin Pravoslavac a zapravo nije, jer su njegova ubeđenja bliska Bogumilstvu. Da je peko71 živeo u srednjem veku njemu bi Nemanjići odsekli jezik jer propoveda jeres.
Znači ne bih samo ja ostao bez jezika.
O prizivanju duhova nemam komentara ( bolje je ).

Znao sam da to ne možeš da shvatiš.Mrak nije stvorio niko,to je samo nedostatak svetla isto hladnoću niko nije stvorio to je nedostatak toplote a zlo je samo razgradnja onoga što je ljubav stvorila.Daleko si od istine.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ako bi i prihvatili da je hladnoća nedostatak toplote a mrak nedostatak svetlosti , zlo nije nedostatak ljubavi , jer između zla i ljubavi postoji neutralna pozicija ravnodušnosti. Znači neko je stvorio zlo a to nije bog. I sam si to rekao, evo da te citiram ;
Bog je ljubav ali ovo nije .Kako ovo objasniti?Šta mislite ko je sve učestvovao u stvaranju?
Pa ovo ;
Kolko vam je poznato da satana nije uvek bio to što sad jeste?Po bibliji uvek je bio fokusiran na Zemlju i sasvim sigurno je učestvovao u stvaranju.Kad shatiš da Bog nije stvorio mrak nego svetlost možda ćeš i ovo shvatiti.
Znači i satana je stvorio zemlju a sad se odjednom odričeš tog stava jer se plašiš - a lepo ja napisah da je religija strah.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
U pravu je rollmilan...
Vratimo se temi. Ovde je veoma zanimljiva bibliografija na koju se pozivaju učesnici diskusije. Letimičan pregled daje sledeće bibliotečke jedinice:
1. Biblija
2. Internet-Vikipedija
3.Galaksija
4.Lično iskustvo (ljudi koji su vršili eksperimente sa ugljendikom i ostalim andrmoljama)
Ostaje još da se citira nešto iz Mikijevog zabavnika i Kule stražare...
 
Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
126
Kaže čovek koji veruje u Boga, Boga koji kaže "Oprosti im jer ne znaju šta rade", Boga koji je ljubav i pravda a ne osuđivanje i vređanje. Svaka ti čast, uspeo si u jednom postu da pokažeš kako si ti sve ono za što optužuješ druge.

Posto si ti njegov istomisljenik ono vazi i za tebe i ti ne znas gdje si supalj.

1. У почетку створи Бог небо и земљу.

2. А земља беше без обличја и пуста, и беше тама над безданом; и дух Божји дизаше се над водом.

3. И рече Бог: Нека буде светлост. И би светлост.

4. И виде Бог светлост да је добра; и растави Бог светлост од таме.
5. И светлост назва Бог дан, а таму назва ноћ. И би вече и би јутро, дан први.

6. Потом рече Бог: Нека буде свод посред воде, да раставља воду од воде.

7. И створи Бог свод, и растави воду под сводом од воде над сводом; и би тако.

8. А свод назва Бог небо. И би вече и би јутро, дан други.
9. Потом рече Бог: Нека се сабере вода што је под небом на једно место, и нека се покаже суво. И би тако.

10. И суво назва Бог земља, а зборишта водена назва мора; и виде Бог да је добро.
11. Опет рече Бог: Нека пусти земља из себе траву, биље, што носи семе, и дрво родно, које рађа род по својим врстама, у коме ће бити семе његово на земљи. И би тако.

12. И пусти земља из себе траву, биље, што носи семе по својим врстама, и дрво, које рађа род, у коме је семе његово по његовим врстама. И виде Бог да је добро.
13. И би вече и би јутро, дан трећи.
14. Потом рече Бог: Нека буду видела на своду небеском, да деле дан и ноћ, да буду знаци временима и данима и годинама;

15. И нека светле на своду небеском, да обасјавају земљу. И би тако.
16. И створи Бог два видела велика: видело веће да управља даном, и видело мање да управља ноћу, и звезде.
17. И постави их Бог на своду небеском да обасјавају земљу.

18. И да управљају даном и ноћу, и да деле светлост од таме. И виде Бог да је добро.
19. И би вече и би јутро, дан четврти.
20. Потом рече Бог: Нека врве по води живе душе, и птице нека лете изнад земље под свод небески.

21. И створи Бог китове велике и све живе душе што се мичу, што проврвеше по води по врстама својим, и све птице крилате по врстама њиховим. И виде Бог да је добро;
22. И благослови их Бог говорећи: Рађајте се и множите се, и напуните воду по морима, и птице нека се множе на земљи.

23. И би вече и би јутро, дан пети.
24. Потом рече Бог: Нека земља пусти из себе душе живе по врстама њиховим, стоку и ситне животиње и звери земаљске по врстама њиховим. И би тако.

25. И створи Бог звери земаљске по врстама њиховим, и стоку по врстама њеним, и све ситне животиње на земљи по врстама њиховим. И виде Бог да је добро.
26. Потом рече Бог: Да начинимо човека по свом обличју, као што смо ми, који ће бити господар од риба морских и од птица небеских и од стоке и од целе земље и од свих животиња што се мичу по земљи.

27. И створи Бог човека по обличју свом, по обличју Божјем створи га; мушко и женско створи их.

28. И благослови их Бог, и рече им Бог: Рађајте се и множите се, и напуните земљу, и владајте њом, и будите господари од риба морских и од птица небеских и од свих звери што се миче по земљи.

29. И још рече Бог: Ево, дао сам вам све биље што носи семе по свој земљи, и сва дрвета родна која носе семе; то ће вам бити за храну.

30. А свим зверима земаљским и свим птицама небеским и свему што се миче на земљи и у чему има душа жива, дао сам сву траву да једу. И би тако.

31. Тада погледа Бог све што је створио, и гле, добро беше веома. И би вече и би јутро, дан шести.


1. Тако се доврши небо и земља и сва војска њихова.
2. И сврши Бог до седмог дана дела своја, која учини; и почину у седми дан од свих дела својих, која учини;

3. И благослови Бог седми дан, и посвети га, јер у тај дан почину од свих дела својих, која учини;

4. То је постање неба и земље, кад посташе, кад Господ Бог створи земљу и небо,
5. И сваку биљку пољску, докле је још не беше на земљи, и сваку травку пољску, докле још не ницаше; јер Господ Бог још не пусти дажда на земљу, нити беше човека да ради земљу,

6. Али се подизаше пара са земље да натапа сву земљу.
7. А створи Господ Бог човека од праха земаљског, и дуну му у нос дух животни; и поста човек душа жива.

8. И насади Господ Бог врт у Едему на истоку; и онде намести човека, ког створи.

9. И учини Господ Бог, те никоше из земље свакаква дрвећа лепа за гледање и добра за јело, и дрво од живота усред врта и дрво од знања добра и зла.

10. А вода течаше из Едема натапајући врт, и оданде се делише у четири реке.

11. Једној је име Фисон, она тече око целе земље евилске, а онде има злата,

12. И злато је оне земље врло добро; онде има и бдела и драгог камена ониха.
13. А другој је реци име Геон, она тече око целе земље хуске.
14. А трећој је реци име Хидекел, она тече к асирској. А четврта је река Ефрат.

15. И узевши Господ Бог човека намести га у врту едемском, да га ради и да га чува.
16. И запрети Господ Бог човеку говорећи: Једи слободно са сваког дрвета у врту;
17. Али с дрвета од знања добра и зла, с њега не једи; јер у који дан окусиш с њега, умрећеш.

18. И рече Господ Бог: Није добро да је човек сам; да му начиним друга према њему.

19. Јер Господ Бог створи од земље све звери пољске и све птице небеске, и доведе к Адаму да види како ће коју назвати, па како Адам назове коју животињу онако да јој буде име;

20. И Адам надеде име сваком живинчету и свакој птици небеској и свакој звери пољској; али се не нађе Адаму друг према њему.
21. И Господ Бог пусти тврд сан на Адама, те заспа; па му узе једно ребро, и место попуни месом;

22. И Господ Бог створи жену од ребра, које узе Адаму, и доведе је к Адаму.

23. А Адам рече: Сада ето кост од мојих кости, и тело од мог тела. Нека јој буде име човечица, јер је узета од човека.

24. Зато ће оставити човек оца свог и матер своју, и прилепиће се к жени својој, и биће двоје једно тело.

25. А беху обоје голи. Адам и жена му, и не беше их срамота.
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Divno, evo i tebi jedna:

Nek niko ubuduće nepotreban povod ne traži
Da dokaže veru; kad najviše traže
Dokaz takav, počinju, u stvari, da greše.
1140-1142 IX, "Izgubljeni raj" John Milton
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Lepo što si ovo dao da se čita. Neg, sad sve u detalj iščitah i ne vidim nešto ona čuvena mitarstva. Ni andjele, ni pakao... Ne vidim nešto ni demone... Je l to postoje dva teksta: ovaj i neki u kojem se pominje sve ranije nabrojano? Jer kad je Bog stvarao šest dana a sedmog odmarao (mada mi je čudno da se Bog umori) nigde nema drugih bića sem pobrojanih...
Deder neka kaludjer pripravnik ponovo sve iščita i malko mi pojasni...
 
Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
126
Vidi jednu stvar zasto bih ja bio fin prema jereticima, svi vi znate istinu ali posto ste na strani djavola morate pisati kontra od istine.Mene to i ne cudi jer 200.000 hiljada registrovanih sektasa u Srbiji sve govori oni i dolaze ovdje da pobiju istinu i da reklamiraju svoju sektu!Malo njih se smije izjasniti da je u sekti jer ce ljudi poceti da ih prozivaju ali oni se vjesto kriju ko zmija noge.Cak uzmu za pravo da kazu da su Pravoslavci ne bi li tako zbunili ljude!Vi ste sektasi i satanisti i to treba da se zna vi nista sa Bogom nemate niti ste ikada imali!Zasto fino ne napises da sluzis djavolu,kako ja fino napisem da sluzim Bogu.Zasto se stidis svog vodje u kog vjerujes jel ti on rekao da se malo krijes iza neke vjere i da tako zbunjujes ljude?!

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Lepo što si ovo dao da se čita. Neg, sad sve u detalj iščitah i ne vidim nešto ona čuvena mitarstva. Ni andjele, ni pakao... Ne vidim nešto ni demone... Je l to postoje dva teksta: ovaj i neki u kojem se pominje sve ranije nabrojano? Jer kad je Bog stvarao šest dana a sedmog odmarao (mada mi je čudno da se Bog umori) nigde nema drugih bića sem pobrojanih...
Deder neka kaludjer pripravnik ponovo sve iščita i malko mi pojasni...

Nemam potrebu da ti objasnjavam imas demone oko sebe i u sebi pa neka ti oni objasne!demoni znaju od pocetka do kraja Sveto Pismo a posto njima sluzis pitaj njih sve ce ti reci nece te slagati jer ne smiju od Boga!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Vidi jednu stvar zasto bih ja bio fin prema jereticima, svi vi znate istinu ali posto ste na strani djavola morate pisati kontra od istine.Mene to i ne cudi jer 200.000 hiljada registrovanih sektasa u Srbiji sve govori oni i dolaze ovdje da pobiju istinu i da reklamiraju svoju sektu!Malo njih se smije izjasniti da je u sekti jer ce ljudi poceti da ih prozivaju ali oni se vjesto kriju ko zmija noge.Cak uzmu za pravo da kazu da su Pravoslavci ne bi li tako zbunili ljude!Vi ste sektasi i satanisti i to treba da se zna vi nista sa Bogom nemate niti ste ikada imali!Zasto fino ne napises da sluzis djavolu,kako ja fino napisem da sluzim Bogu.Zasto se stidis svog vodje u kog vjerujes jel ti on rekao da se malo krijes iza neke vjere i da tako zbunjujes ljude?!

Čestitam velikom Božijem ratniku, mene si pročitao! Evo, da javno obznanim, ja sam poslat na Zemlju od strane mog gospodara Sotone, da širim svoju jerezu i napadam vernike kao što si ti, pravoslavlje i sve što tvoj Bog voli. Sada, kada sam razotkriven, moram da idem; ali nije ovo kraj, još ćete vi videti mene i mog gospodara....... (Nestajem u oblaku crvenkaste izmaglice uz gromoglasno HA HA HA HAAAA)
 
Natrag
Top