Poslednji dani

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
I ne znaš koliko si u pravu. Mileritizam i njegovi plodovi su najopasniji vid Lyssa Spiritualis, štetniji od bilo kog drugog parazitizma.

Milijune ljudi upropaštavaju. Pogledaj ovdje u što se pretvaraju klanjatelji Ellen White. Zagovaraju i štite djecoubojice po adventističkim bolnicama. Kad je čovjek nula, onda je "nula od čovjeka". Ali kad netko podržava ubijanje djece i djecoubojice, onda više uopće nije riječ o ljudima.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Milijune ljudi upropaštavaju. Pogledaj ovdje u što se pretvaraju klanjatelji Ellen White. Zagovaraju i štite djecoubojice po adventističkim bolnicama. Kad je čovjek nula, onda je "nula od čovjeka". Ali kad netko podržava ubijanje djece i djecoubojice, onda više uopće nije riječ o ljudima.

Pitam se zašto me to ne čudi. No, to je samo dokaz ko je u stvari njihov "bog", upropastitelj od iskona. Jer ne zaboravimo da mu je titula kojom se ponosi i po kojoj ga znamo "neprijatelj, opajdara" hebrejski ha satan.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sekta ti je bludnica i bludniči s molohom. Zaista, samo đavlina može zagovarati ubijanje djece i braniti djecoubojice.

Što nije ni čudo, jer ne zaboravimo koga je najviše pominjala njihova osnivačica, "duh proroštva" iz Maine-a. A isti je po njenom zaumlju bio ne samo "brat" Kristov, nego i onaj koji na kraju vremena nosi grehe.

Toliko ga je naime volela da uz njenog supruga, James-a White-a, da ga pominje čak i više od Isusa.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovim si pobio citav adventizam!

Adventisti uce nedeljni zakon, otkrivenje po redosledu, dok ti ovo porices i izbacujes iz redosleda, te tvrdis da se nista od toga nece desiti..

Ali neka, veruj kako zelis..

A ja verujem bibliji, jer Htistos je izjavio:

"nece nestati ni jedno slovce ni najmanja titla iz zakona ( tore -biblije) dok se sve ne ispuni (dok se ne ispune prorocanstva)"

Ovim nisam pobio Adventizam, vec ucenje formalne Adventisticke crkve koja je odbacila delo probudjenja i reforme, i time upravo postala jedan od osnovnih uzroka zasto Bog u ovom vremenu deluje drugacije.

Adventisti imaju bibliju i Ellen White, a ta biblija i Ellen White uce - da se u crkvi treba desiti probudjenje zasnovano na poruici Laodikejskoj crkvi iz otkrivenja 3 poglavlja.
Tok dogadjaja poslednjeg vremena zavise od toga da li ce se u crkvi desiti probudjenje, i Ellen White govori o tome, da ce crkvi biti objavljena Laodikejska poruka u cilju probudjenja crkve, ali da ce ona biti odbacena, i da ce oni koji je budu odbacili ustati da se bore protiv Bozjih slugu koje ce Bog podici u crkvi u cilju probudjenja crkve, sto ce dovesti do resetanja ili otpada u okrilju crkve.

Takodje, Ellen White govori - da ako se u crkvi ne dogodi probudjenje, da ce Bog odbaciti svoj narod, odnosno Adventisticku crkvu.

U crkvi se nije dogodilo probudjenje, i zato su sva prorocanstva otkrivenja i onoga sto pise Ellen White uslovna, i nista se nece dogoditi onako kako jos uvek uci formalna Adventisticka crkva, a dogodilo bi se da se probudjenje sprovelo u crkvi.

Adventisti dakle zive i dalje u proslom vremenu, ocekujuci da ce se dogoditi nesto zasta je vreme odavno proslo.

Bog ce iz razloga sto danas ne postoji niko ko bi na zemlji zavrsio delo, sam to delo zavrsiti, objaviti sebe i svoju slavu, i svoj zakon na nebeskom svodu, i pozvati svakog coveka na planeti zemlji pa i one u Adventistickoj crkvi i drugim crkvama da se obrate, i obave duhovnu pripremu za Hristov drugi dolazak u slavi vrlo ubrzo nakon tog cina.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Adventisti imaju bibliju i Ellen White, a ta biblija i Ellen White uce - da se u crkvi treba desiti probudjenje zasnovano na poruici Laodikejskoj crkvi iz otkrivenja 3 poglavlja.

Naravno, uce da ce doci do probudjenja..

Tok dogadjaja poslednjeg vremena zavise od toga da li ce se u crkvi desiti probudjenje, i Ellen White govori o tome

Naravno da desavanja zavise od probudjenja i objave evandjelja, ali nije pitanje da li ce se to desiti, vec kada ce se desiti!

I to je ucenje HAC, a ne ovo sto ti pises!

ali da ce ona biti odbacena

Nigde ne kaze da ce poziv na probudjenje biti odbacen! Vec samo da tu poruku nece svi prihvatiti, i da ce zbog toga mnogi u crkvi otpasti i da ce doci do resetanja. Ali SAMA CRKVA NECE PASTI!

Sto znaci, da ce crkva svo vreme imati istinu a ne laz! Kao sto ti ucis da ce crkva PASTI ili uciti lazi i neistine. A jedna od tih neistina po tebi je "da se Bog drzi zacrtanog plana u bibliji".

Znaci ti njih optuzujes sto veruju bibliji da ce se kroz crkvu KOJA NECE PASTI, objaviti evandjelje! Pa ti bi izgleda da se samo kroz tebe objavi evandjelje, a ne kroz crkvu!

sto ce dovesti do resetanja ili otpada u okrilju crkve.

Kakve veze ima "resetanje" i nemoralnost pojedinaca i vodecih ljudi, sa samom crkvom? Ona je rekla da crkva kao telo NECE PASTI!

Dakle, "crkva ne pada", i kroz nju ce se objaviti evandjelje! A to ce mozda biti pojedinci u okviru crkve koji ce na sebe preuzeti zadatak objave evandjlja, nasuprot velike vecine koja nece, ali nikako crkva kao telo nece pasti, pa cak ni u pogledu doktrine ni u pogledu ispunjavanja svog zadatka!

Elen White ne pise ono sto ti tvrdis!

Kroz crkvu se sve ispunjava, i ona nikako nece "pasti"!

To sam video svuda da ucite, i ti i Simovic i Bogdanovic i vama slicni o "otpadu u crkvi"!

Ali crkva ne moze pasti kao organizacija, niti njena doktrina moze biti dovedena u pitanje! Mogu pasti samo pojedinci koji ce propustiti da ispune svoj zadatak. Moze biti puno nemoralnih u crkvi i na videcim pozicijama, o cemu je ona govorila, pa ce IZGLEDATI KAO DA CE CRKVA PASTI, ALI ONA NECE PASTI!

Takodje je napisala, da "NOVOG IZLAZENJA ILI OSNIVAJA DRUGE CRKVE NECE BITI".

A vi svi osnivate neke svoje sekte i delite se.. Kad si poslednji put bio u crkvi? Imamo adventiste reformnog pokreta sedmog dana, imamo arijanske adventiste, pa Simoviceve, pa Bogdanoviceve itd.. I svi se vi delite i osnivate zasebne sekte ne priznajuci glavnu! Katastrofa!

Problem je vasa sujeta i nepoznavanje EGW, a takodje i same adventisticke poruke..

Ja sam mnogo duze u crkvi od tebe i od Bogdanovica, ja sam od rodjenja tamo, a vi ste dosli spolja da pravite razdor! Vi ne znate o crkvi nista!

Takodje, Ellen White govori - da ako se u crkvi ne dogodi probudjenje, da ce Bog odbaciti svoj narod, odnosno Adventisticku crkvu.

Znaci ti ucis suprotno Elen White, da je BOG ODBACIO ADVENTISTICKU CRKVU?

Iz tvog pisanja i nacina prezentacije se vidi da ti u to verujes!

Ona to apsolutno nigde nije rekla! Navedi mi citat! Pa nije ona sama sebi kontradiktorna da na jednom mestu tvrdi kako "Bog nece odbaciti svoj narod" i da "Crkva nece pasti" a na drugom suprotno.

Nista uslovno ne postoji u pogledu Bozjeg plana da kroz svoju crkvu sprovede svoju nameru. On ce svoju nameru sprovesti, makar bio i samo jedan jedini covek u crkvi koji ce obaviti to delo! Zato ne pricaj gluposti!

Bez crkve nista ne biva!

Sramota me je kad tako blatite adventizam, i sto ste sujetni, pa bi hteli da budete veci adventisti od adventista i od same crkve i od EGW. Pa iako nisam vise vas clan, sramota me je!

Daj se vise spustite na zemlju!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, sve si pomesao.
Ja sam pomenuo reci Ellen White, a ne svoje reci, i te reci se danas ostvaruju.
Crkva u kompletu je odbacila delo a ne pojedinci.
Pojedinci ga prihvataju ali nemaju snage da to javno priznaju.

Ti sagledavas crkvu kroz zidove i pojedince na polozajima.

Crkva nije zgrada na kojoj pise "HRISCANSKA ADVENTISTICKA CRKVA" vec verni zapisani na nebesima pa bilo da sede u klupama Adventisticke crkve, ili se mole kod svojih kuca.

Formalna crkva sa otpalim rukovodstvom je pala jer su odbacili Boga i pohulili na Boga odbacivanjem njegovog dela.

Svaki verni Adventista je crkva, pa sedeo ili ne sedeo u crkvenim klupama.

Ti verni cine crkvu, ne osmu, nego sedmu laodikejsku, medju kojima sam i ja, i svi drugi verni iskreni Adventisti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Crkva u kompletu je odbacila delo a ne pojedinci.
Znaci po tebi "BOG JE ODBACIO ADVENTISTICKU CRKVU KAO ORGANIZACIJU?"

Samo mi navedi njene reci, gde je ona to izjavila?

Svaki verni Adventista je crkva, pa sedeo ili ne sedeo u crkvenim klupama.

To znaci da crkva nije pala sve dok ima vernih! Zasto onda pises da je "pala"?

A sto se tice "rukovodstva" tj. ckrve kao organizacije, ona je rekla da "nece biti potrebe za novim izlazenjem i pravljenjem nove crkve" a ako nece biti potrebe za time, to znaci da ce HAC govoriti istinu svo vreme a ne lazi. Jer kako ti mozes ostati u crkvi koja govori lazi a ne izaci iz nje?

Ti prosto iznosis neistine! Okreces reci kako ti se svidja..

Oprosti ako sam mozda ostar, ali to je tako..
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Izjavila je "AKO SE U CRKVI NE DOGODI PROBUDJENJE, BOG CE ODBACITI SVOJ NAROD"

Palo je kompletno bezbozno rukovodstvo zajedno sa generalnom konferencijom, divizijama, unijama, kao i vecina vernika koji su navedeni od rukovodstva da odbace delo probudjenja i da u njemu ne prepoznaju Bozji pecat, o cemu govori Ellen White, da oni koji sebe nisu ponizili u iskrenom pokajanju i predanju nece prepoznati delo jer ono na njih nece uticati,
Bog od 2008 godine kada je crkva konacno odbacila svaki pokusaj da se u njoj sprovede probudjjenje vise ne vodi crkvu i preko nje ne radi.

Ona postoji ali je u mrtvom stanju, i oni u njoj ce se probuditi tek kada se Bog uskoro sam objavi.

Sve sto iznosim je istina, i sve je od Boga, sve sto mi je dao u vidjenjima, i moje pozvanje za sluzbu, i sve ostalo.

Ti si nazalost zaslepljen kao i svi ostali, i ne vidis realnost onakvu kakva jeste.

Nema osme crkve, niti sam je ja stvorio, vec sam pozvan sa ostalom bracom na probudjenje te postojece sedme i poslednje crkve.
Posto je crkva odbacila vest za probudjenje, nakon nje nema nista, vec ta sedma crkva koja se nalazi u mrtvom stanju, i probudice se kada se Bog uskoro sam bude objavio.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top