POROK PUŠENjA - GREHOVNA NAVIKA

Član
Učlanjen(a)
14.02.2010
Poruka
156
A sta je tebe do sada vise puta vracalo njima?

Pa ja ustvari volim cigare, volim eto napr. uz kafu da zapalim,problem je sto ja ne mogu zapaliti 2,3 cigare dnevno samo uz kafu i onda bolje da ne pusim uopste...moram da se odricem dosta stvari kako bih se odrekao pusenja u potpunosti...
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Pa ja ustvari volim cigare, volim eto napr. uz kafu da zapalim,problem je sto ja ne mogu zapaliti 2,3 cigare dnevno samo uz kafu i onda bolje da ne pusim uopste...moram da se odricem dosta stvari kako bih se odrekao pusenja u potpunosti...

Hm? Pa kada nesto volis, onda je stvarno tesko odreci se toga. Znam i po sebi. Ali pazi ovo! Svestan si stetnih posledica. Cak i bez tih posledica, imas i devojku koja te nagovara da prestanes da pusis. Pa uz to i trosis novac koji mozes da upotrebis za druge stvari. Nemam pojma ali meni se cini kao dovoljan broj razloga da ostavis cigarete.

Ima li nesto sto si ranije voleo da jedes ili bilo kako da upotrebljavas a danas to vise ne koristis? Jesi li probao nekada da kada ti naidje ta potreba za pusenjem da se nasmejes sebi i kazes: "Hehe, evo ga. Hoce da pusim. Aj necu sada, mozda neki drugi put. Ajde da radim nesto kako bih prestao da mislim na to"? Poenta je da ne nateras sebe na silu da ne pusis vec da svesno zbog skodljivih sastojaka kroz osmeh napustis pusenje.
 
Član
Učlanjen(a)
14.02.2010
Poruka
156
Ma vreme leci sve, pa tako i ovo. Sto brze prolazi vreme, prolazi i moja volja za pusenjem :D
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Vreme je prijatelj ali ume da bude i neprijatelj. Zavisi. Sve u svemu, pozdrav za bivseg pusaca :) i nemoj vise dozvoljavati sebi taj luksuz da se vlasnici trafika bogate na tebi :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2010
Poruka
63
Bravo Shuvaka!

Pa ja ustvari volim cigare, volim eto napr. uz kafu da zapalim,problem je sto ja ne mogu zapaliti 2,3 cigare dnevno samo uz kafu i onda bolje da ne pusim uopste...moram da se odricem dosta stvari kako bih se odrekao pusenja u potpunosti...

E,ovo se i meni desavalo,nisi jedini.Ja sam bila gora nego ti.Meni se plakalo koliko mi je bilo zao!Suze su same kretale...Sramota(moja),ali,istina ziva.
Shvati,sve dolazi iz glave-probaj sebe da ubedis da si nepusac bio(nekad) i sad i zauvek,to ti je pola posla,odmah je lakse.
Ne odrices se nicega-samo dobijas.I to mnogo.Veruj mi,sada kada ne pusim,toga se setim najcesce u kriznim situacijama-kad bih obicno popusila brdo cigareta,i sada samo kazem-Hvala Bogu sto se oslobodih!
 
Natrag
Top