Porijeklo zla

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Da li je Ellen White mislila na te stihove kada je zajedno sa mužem od velike sirotinje postala vrlo imućna žena sa nekretninama? Mislim, vi govorite o biblijskom kršćanstvu pa zar se takvi ljudi ne bi trebali držati onog što je u Bibliji?

Što će Biblija onima koji imaju od Biblije stostruko obimniji "duh proroštva".

P.S. A mogu ti reći da je kreativnost 'Jelene i Đeme', što se tiče šišanja ovaca po adventističkim torovima, negdje u rangu 'kreativnosti' "svetih protestanata Amerikanaca", koji su se dosjetili otimati iračku naftu i njome puniti svoje ispražnjene bušotine u Americi.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Jeste i to.
Ljubav za novcem.

I Ellen White jeste imala imanje.
Ali se previđa činjenica da bogatstvo samo po sebi nije greh, već srebroljublje.

Elen White na jednom mestu piše "DA JE BOG DAO BOGATSTVO BOGATIMA DA UBLAŽAVAJU PATNJE SIROMŠNIH"
Ellen White je pomagala na taj način i zalagala se za siromašne.

Na samom imanju sa njom su živeli drugi siromašni ljudi koje je ona primila iz samilosti.
Žao mi je ali ne vidimo to na isti način. Jest ona pomagala siromašnima kasnije ali na početku ne znam baš...
Ajde mogu prihvatiti da je imala savjest ali i rekla sam da mi ne izgleda da je bila baš zla osoba
No za mene nije žena nježnog srca jednostavno to za mene nije ni jedan čovjek koji prodaje duhovnost, ni muškarac ni žena, ne mogu ti to objasniti ali trebaš imati takvo srce i biti takav... Znam da me ne možeš razumjeti jer jednostavno voliš njene spise i imaš neki opis nje u glavi, možda romantično ali nerealno-- razumijem te
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
No za mene nije žena nježnog srca jednostavno to za mene nije ni jedan čovjek koji prodaje duhovnost, ni muškarac ni žena,

A tek oni koji prodaju bogohulnu duhovnost, kakvu je prodavala Ellen White urličući da je Kristova crkva Bludnica i da je 22.10.1844. završilo vrijeme spasenja za grešnike.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Obraćen čovek je i nežan.

A ona na jednom mestu opisuje karakteristike obraćenog čoveka u superlativu.

Ako nađem tekst postaviću.

U svakom slučaju, takav čovek je Hristolik.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Najgora zla koja je učinio čovek čoveku - potekla su iz čvrstog uverenja u ispravnost pogrešnih ubeđenja" ( Bertrand Rasel )
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Obucite svu opremu Božju da se mognete oduprijeti lukavstvima đavlovim. Jer nije nam se boriti protiv krvi i mesa, nego protiv Vrhovništava, protiv Vlasti, protiv upravljača ovoga mračnoga svijeta, protiv zlih duhova po nebesima.
EFEŽANIMA 6:11, 12

Ta oružje našega vojevanja nije tjelesno, nego božanski snažno za rušenje utvrda. Obaramo mudrovanja i svaku oholost koja se podiže protiv spoznanja Boga i zarobljujemo svaki um na pokornost Kristu;
2 Korinčanima 10:4,5

Otrijeznite se! Bdijte! Protivnik vaš, đavao, kao ričući lav obilazi tražeći koga da proždre. Oprite mu se stameni u vjeri znajući da takve iste patnje podnose vaša braća po svijetu.
1 Petrova 5:8,9
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Noćas sanjam - kao nalazim se u mojoj školi.

A u hodnicima puno ljudi.

I stolice na kojima sede i gledaju nekakav film.

Ja pitam jednog kakav je to film, a on kaže 'o skinhedsima.

I tako ja šetam hodnicima..

Potom sam jutros čuo ovu vest na radiju.

 Inače, otac mu je lekar radiolog.

---------------------
Radiolog.
Skinhedsi - ćelavci.

Lečeni na radiologiji nemaju kosu zbog zračenja.

Nove informacije iz razgovora sa dečakom su - da je nad njim vršeno vršnjačko nasilje.
Bio je najbolji u svemu, i zbog toga odbačen.
Molio je roditelje da ga prebace u drugo odeljenje.
Tu je imao samo tri druga koji su ga podržavali da bude još bolji.

Odlučio je da osveti, i to dugo planirao.

Eto u šta su se škole pretvorile.

Sve su ovo plodovi i posljedice “amerikanizacije Europe”, a otrov je iscurio iz bezbožnog protestantskog liberalizma. Brat Jovan ti na ovom forumu popularizira taj sotonski sustav. Današnja dječja krv je i na rukama svih onih koji podržavaju, a pogotovo onih koji aktivno sudjeluju u ovom trovanju čitavih naroda, među kojima se najviše ističu mediji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, nego posledica nemarnosti i nerada crkava, prvenstveno tradicionalnih - kojima se svet klanja, i koje sebe nazivaju Hristovim - da propovedaju jevanđelje svetu.

Naravno, jer za to nemaju sile jer sa Hristom nemaju veze.

Tako se svet nalazi pred ponorom koji preti da ga odvuče u svoje mračne dubine.
Svet u kome nema vere, nade, ljubavi, i gde je satanizacija obuzela ljudska društva.

Zato će Bog sam sebe objaviti, i pozvati svet na versko probuđenje.

A vi i dalje mašite kandilima, i pevajte liturgije - koje ne site ljudsku dušu za Bogom.
I nemojte se žaliti i kukati kada se ovakve stvari dese, jer sami ste do toga doveli.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svijet se tradicionalnim crkvama klanja!?!? Na kojim si ti drogama? Teške ti opijate konzumiraš.

Svijet se klanja djecoubojicama, u koje se svrstala i tvoja sekta.

To je zamena teze.

Papi Jovanu Pavlu II su se na obeležavanju 2000 godina poklonili svi svetski lideri.

I klanjaju se i danas.
 
Natrag
Top