Podmladjivanje od Boga ili elikser mladosti

Da li verujete da Jehova Bog moze da nas podmladi u odredjeno vreme preko svog sina Isusa?

  • DA

    Votes: 4 100,0%
  • NE

    Votes: 0 0,0%
  • Ljudi ce postati kao Bogovi,medecina je mocna

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    4
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Da li ce ljudi moci ikada da se podmlade?
Biti star je veoma tuzno,a starost je vrsta bolesti.
Sveto pismo pise o tome na vise mesta ,a ja cu citirati te stihove.
Otkrivenje 21:4
4 I Bog će otrti svaku suzu od očiju njihovih, i smrti neće biti više, ni plača, ni vike, ni bolesti neće biti više; jer prvo prođe.
2.Carevima 5:
1 I beše Neman vojvoda cara sirskog čovek velik u gospodara svog i u časti, jer preko njega sačuva Gospod Siriju; ali taj veliki junak beše gubav.
2 A iz Sirije izađe četa i zarobi u zemlji izrailjskoj malu devojku, te ona služaše ženu Nemanovu.
3 I ona reče svojoj gospođi: O da bi moj gospodar otišao k proroku u Samariji! On bi ga oprostio od gube.
4 Tada on otide k svom gospodaru i javi mu govoreći: Tako i tako kaže devojka iz zemlje izrailjske.
5 A car sirski reče mu: Hajde idi, a ja ću poslati knjigu caru Izrailjevom. I on otide, i ponese deset talanata srebra i šest hiljada sikala zlata i desetore stajaće haljine.
6 I odnese knjigu caru Izrailjevom koja ovako govoraše: Eto, kad ti dođe ova knjiga, znaj da šaljem k tebi Nemana, slugu svog, da ga oprostiš gube.
7 A kad car Izrailjev pročita knjigu, razdre haljine svoje i reče: Zar sam ja Bog da mogu ubiti i povratiti život, te šalje k meni da oprostim čoveka gube! Pazite i vidite kako traži zadevice sa mnom.
8 A kad ču Jelisije, čovek Božji, da je car Izrailjev razdro haljine svoje, posla k caru i poruči: Zašto si razdro haljine svoje? Neka dođe k meni, da pozna da ima prorok u Izrailju.
9 I tako dođe Neman s konjima i kolima svojim, i stade na vratima doma Jelisijeva.
10 A Jelisije posla k njemu i poruči: Idi i okupaj se sedam puta u Jordanu, i ozdraviće telo tvoje, i očistićeš se.
11 Tada se rasrdi Neman i pođe govoreći: Gle! Ja mišljah, on će izaći k meni, i staće, i prizvaće ime Gospoda Boga svog, i metnuti ruku svoju na mesto, i očistiti gubu.
12 Nisu li Avana i Farfar vode u Damasku bolje od svih voda izrailjskih? Ne bih li se mogao u njima okupati i očistiti? I okrenuvši se otide gnevan.
13 Ali sluge njegove pristupivši rekoše mu govoreći: Oče, da ti je kazao prorok šta veliko, ne bi li učinio? A zašto ne bi kad ti reče: Okupaj se, pa ćeš se očistiti?
14 I tako siđe, i zaroni u Jordan sedam puta po rečima čoveka Božijeg, i telo njegovo posta kao u malog deteta, i očisti se.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pogrešno formulisana tema.
Bog može sve ali je dao odabranim ljudima vlast a sa njom i moć kojom će činiti čuda Bogu na slavu da bi ljudi videli sa kim je Bog i odvratili se od idola.
Proročki duh se pokorava prorocima a proroku se stavi u srce šta da čini.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Hahaha, dobar stos. Pa jel znas da je telo krletka za dusu. Kada bi covek ostao vecno mlad u ovom telu, ne bi uopste mogao da istarazi i druge mogucnosti, jes da bio bi besmrtan, ali bio bi i zarobljenik. Na sebe treba da gledamo kao na obicnu tacku ili misao, koja se uselila u telo sa ciljem da istrazi i tu opciju. Na zalost, sa smrcu sve nestaje, bar prividno, svest se dize i razmislja - gle koliku snagu ima telo, a zakleo sam se da ne potkleknem. Recimo zacrtate da u sledecem telu ne budete pusac cigareta, a ispadne na kraju da drzite fabriku cigareta, vrlo nezgodno ...po moral, mislim. A sledeci put recimo, zacrtate da cete biti borac za ljudska prava, a na kraju ispadnete zlocinac, haha ...vrlo komicna situacija. Kad se gleda sa stane kad dvojica igraju Sah, vi mislite kako bi ste vi bolje, dokazana slabost, verujte mi. Nego ti si previse zaokupljen ovim, pogle...doterao si broj postova na te tri 999 i ispario si sa sajta. Evo bas brisem suze kako te nema na ovaj Veliki Petak, da nas pocastis svojim nemilosrdno dobrim postom.
Al, evo da bude u duhu posta, posto je Bog rekao, znaci ne Gospod nego Bog, da se moj duh nece vecno nalaziti u telu ...i nece, al to nema nikakve veze sa covekom i Gospodom. Znaci pojmovi su u pitanju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Starost je posledica procesa koji pocinju da se odigravaju u coveku reodjenjem, i to je jedan neprirodan proces koji se zavrsava smrcu.

Ovde se postavlja pitanje, kada je Bog stvorio prve ljude u raju i dao im moc reprodukcije, da li to znaci da bi Adam i Eva radjauci decu - napunili zemlju decom koja ne bi nikada odrasla.
Ovo je zanimljivo pitanje, i moguci odgovor je taj - da bi Bog dopustio da se ljudi razvijaju do odredjenog perioda zivota, a potom bi njihovo starenje bilo zaustavljeno, i oni vecno ziveli u zemaljskom raju.

Naime, ovo potvrdjuje i cinjenica - da se covek telesno razvija u punoj snazi do negde cetrdesete godine, a potom pocinje fizicko propadanje, gde covek stari i gubi fizicku snagu, i pretvara se u starca ili staricu.

Covek ne moze na zemlji da dozivi podmladjivanje, i takav slucaj u bibliji ne postoji, osim pomenuti koji govori o bolesti gube koja je bila izlecena.

Biblija napminje da je Nemanova koza kada je izasao iz Jordan - bila kao u malog deteta.

Postavlja se pitanje - da li je to medicinski moguce, da koza deteta bude transplantovana na kozu odraslog coveka.

Licno smatram da se u ovom biblijskom slucaju ne radi o pitanju same strukture koze - da je Nemam stvarno navodno dobio decju kozu, vec da se tu govori o samoj cistoti koze, da je bolest sasvim nestala i koza izgledala cista kao u deteta.

Tako se recimo danas za ljude koji se obriju kaze da njigova koza lica izgleda mekana kao decija straznjica, sto ne znaci da su se oni brijanjem podmladili i dobili strukturu decje straznjice na licu, vec da su skinuli svaku dlacicu i koza je postala glatka.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Evo zasto mislim da se ovde radi o prolaznom mestu. Pa zamisli sad da se svi radjaju, a da niko ne umire. Posle koliko godina bi se stvorilo toliko ljudi ili dece da bi ih imalo toliko da izmedju njih ne bi mogao da stane ni jedan obican moto-kultivator. Znaci bila bi toliko velika guzva, kao da pod mikroskopom gledas bakterije. To i nije ideja ovog mesta, ideja je da odavde izadjes sa iskustvom i ides dalje. Sto se tice samog postojanja, ti si takav kakav si, ides dalje ili ponavljas razred, potpuno nevazno.
Sto se tice podmladjene koze, nauka je danas na takvom nivou, da kad bi te obradeli hirurzi, ne bi mogo da prepoznas samog sebe. E sad, kako je moguce da u tom vremenu ima takvih cuda, ostaje misterija za sebe. Moguce da zivimo u akvarijumu, neka vrsta. Moguce je da vreme kao vreme i nije merilo postojanja. Bez adekvatnih dokaza iz prvog lica, sve se zavrsava na pretpostavkama i tvrdnjama nekih brkato-bradatih tipova koji su pisali knjige, ko zna mozda iz maste ili dokolice.
Evo ja recimo sada nisam lud, al niko od tih programera DNK strukture ne izadje i ne rece, brate ....ja te stvorih. Gle, sto bi se neko stideo svojeg projekta, Sina, nazovi ga kako hoces. Izadjes lepo pred publiku i kazes, vi ste moja deca ili niste. Vi ste robovi, opet svejedno, ali je igranje zmurke malo preterana taktika. Recimi iskreno Laodikeja, da imas sina, a mozda i imas, jel bi se krio od njega okolo ili bi priso da ga uputis kroz zivot, da pogleda levo Desno na ulici. A ako pak ne bi, da li taj sin ili dete onda sutra treba tebi da duguje nesto, strahuje od pakla i slicni stosovi. Malo je sve zuznuto ovde...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tvoj nacin pisanja mi izgleda kao da je kod tebe sve relativno, i ako ne shvatam da li si ti vernik ili ne.
Ja jesam sin Bozji, kao sto smo svi ljudi na planeti sinovi Bzji, jer nas je on stvorio.
Njegova rec i Duh Sveti koji je poslan da pomogne coveku da tu rec primeni iskustveno - je u stvari oceva ruka kojom nas upravlja i vodi kroz zivot.
Ne samo rec, vec ako ga potrazimo on ce nam se objaviti i voditi kroz zivot zajednice sa njim.

Sto se tice ostalog - Bog bi zaustavio radjanje kroz neko vreme kada bi se zemlja napunila dovoljnim brojem stanovnika, i kada Isus ponovo dodje i stvori novu zemlju na kojoj ce ziveti spaseni iz svih vekova - ljudi se nece vise radjati na zemlji..

I jos nesto, prilikom Isusovog dolaska - svi ljudi ( oni spaseni ), ce dobiti nova neraspadljiva fizicka tela, i odrazavati mladost i svezinu.
Starac ce zadrzati oblicje starijeg coveka, i prepoznace se kao stariji, ali ce biti vitalan, pun snage i elana..

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Bog bi zaustavio radjanje kroz neko vreme kada bi se zemlja napunila dovoljnim brojem stanovnika,
Shvatam, ostali bi ostali u redu, cekajuci , dok gresnici zaginu, a sta ako nema gresnika?, ...formirao bi se red od supernove do velikog praska. Mislim da je potcenjivanje Gospoda velika greska, zar stvarno neko misli da ce da zaglavi pakao. Ako Bog, zna buducnost, a pri tome je u telo dotcnog kandidata usadio deo sebe - dusu, jel stvarno neko misli da ce taj u pakao. Nema ni teoretske sanse. Ima da ide u krug do beskraja...dok ne nauci gradivo. Stvarno teska tema...Medjutim, ako nije usadio dusu, tema postaje deo kladionicke spekulacije, gde se svi ulozi racunaju...ako je ovo istine, eeeee... onda smo obrali neposadjen bostan....
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U pocetku nije bilo gresnika, a Adam i Jeva su nazalost doziveli pad pre nego sto su poceli stvarati potomstvo u tom savrsenom stanju pre svog pada, tako da je ovo o cemu sam pisao samo hipoteticka verovatnoca.

Pakao ne postoji, vec ce na kraju gresnici dobiti priliku da se obrate Bogu gledajuci srecu spasenih u raju.

U bibliji postoji neka vrsta osude koju ce ipak morati da podnesu oni koji u svakon slucaju ostanu nepokajani, ali to nije vecno mucenje u nekakvom paklu, vec jednostavno nestajanje za vecnost, ali ce Bog dati svima priliku, i samo ce iskljucivo od slobodne volje coveka zavisiti da li ce se naci u Bozjem carstvu, ili ce biti osudjen.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Hahaha, dobar stos. Pa jel znas da je telo krletka za dusu. Kada bi covek ostao vecno mlad u ovom telu, ne bi uopste mogao da istarazi i druge mogucnosti, jes da bio bi besmrtan, ali bio bi i zarobljenik. Na sebe treba da gledamo kao na obicnu tacku ili misao, koja se uselila u telo sa ciljem da istrazi i tu opciju. Na zalost, sa smrcu sve nestaje, bar prividno, svest se dize i razmislja - gle koliku snagu ima telo, a zakleo sam se da ne potkleknem. Recimo zacrtate da u sledecem telu ne budete pusac cigareta, a ispadne na kraju da drzite fabriku cigareta, vrlo nezgodno ...po moral, mislim. A sledeci put recimo, zacrtate da cete biti borac za ljudska prava, a na kraju ispadnete zlocinac, haha ...vrlo komicna situacija. Kad se gleda sa stane kad dvojica igraju Sah, vi mislite kako bi ste vi bolje, dokazana slabost, verujte mi. Nego ti si previse zaokupljen ovim, pogle...doterao si broj postova na te tri 999 i ispario si sa sajta. Evo bas brisem suze kako te nema na ovaj Veliki Petak, da nas pocastis svojim nemilosrdno dobrim postom.
Al, evo da bude u duhu posta, posto je Bog rekao, znaci ne Gospod nego Bog, da se moj duh nece vecno nalaziti u telu ...i nece, al to nema nikakve veze sa covekom i Gospodom. Znaci pojmovi su u pitanju.


Ja isto tako mogu kritikovati reinkarnaciju sa cisto racionalnog pristupa kao i ti ucenje biblije, i mnogo vise kritike mogu uputiti na tu ideju, nego sto ti mozes na racun biblije...
Zato i verujem bibliji..

Ali me jedno zanima, kada si ti u pitanju, citas li bibliju iz zabave, ili je smatras nadahnutom?
A ako je ona za tebe nadahnuta knjiga, kako objasnjavas odsustvo bilo kakvog pomena o reinkarnaciji???

Hvala.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
kada si ti u pitanju,
Reinkarnacija se verovatno ne spominje iz razloga da se covek ne bi opustio. Recimo neko ti kaze, hej sta te briga, moci ces to popraviti sledeci put, i ti se zatim raspistoljis, oslobodjen sto to moze da uradis sledeceg puta. Prakticno ne moze da izvuces maksimum iz sadasnjeg trenutka, jel znas da imas opet sansu. Zamisli sad poziciju, neko te drzi na nisanu pistolja i razmislja. "Aha, sad cu da ga koknem, ali sta me briga sledeci put necu, a i malo cu sledeci put da se sibam koprivama da se samokaznim". ...Osim toga Biblija nije ni pisana u vidu okultnih recepata, autori nisu bas morali da otvaraju sve karte iza kulisa, u vidu opisa, kako oziveti mrtvaca, jel bi to znacilo upotrebu sila na neposten nacin. Sve u svemu neki apokrifi nisu ni usli u glavni sastav zbog svoje kontroverzne sadrzine, pa je tako dragi citalac uskracen da saslusa i stav druge strane. Mogo bi sad da kazem, da ni ja ne verujem u reinkarnaciju, ovo sam napisao sa stanovista analize, ali me potiru ljudi koji se radjaju okolo i secaju se svojih prethodnih zivota - do u detalje.
 
Natrag
Top