Podizanje vodene bašte

LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
  • Jesenje održavanje

Tokom jeseni bitno je skupljati lišće koje upadne u vodu, takođe izumrli delovi biljaka se uklanjaju. Jedan od načina prevencije jeste postavljanja žičane mreže, koja sprečava upadanje lišća i otpadaka u vodenu baštu.
uradi_sam3_clip_image054.jpg
uradi_sam3_clip_image056.jpg
 
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
  • Zimsko održavanje
Pred samu zimu iz vode se uklanjaju vrste koje ne mogu da prežive ovaj predstojeći period. Ako u vodenoj bašti ima ribe, najbitnija stvar je da se često voda koja se zaledi odmrzava. To se postiže na više praktičnih načina.
U vodu se može ubaciti teniska loptica i kad god se voda zaledi udaranjem po njoj lomi se led. Drugi način je spuštanje posude sa vrelom vodom na površinu leda, on se topi i puca. Najbolji i najuspešniji način je instaliranje grejača. Led se mora razbijati, kako bi toksini iz vode izlazili na površinu, a u vodu ulazio kiseonik iz vazduha. Na taj način omogućavamo ribama da dišu. Ribe se ili retko hrane ili uopšte ne hrane, iz razloga što u zimskom periodu riba miruje, krije se ispod korenja, na dnu i moglo bi se reći delimično hibernira do proleća, tj. štedi energiju.
uradi_sam3_clip_image057.jpg

© 2001–2012 MRF Gardening Company. Sva prava zadržana.
 
Natrag
Top