Plastična hirururgija - šta ako mi se ne svidi?

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Ha,
s njom sam se družiJo na snimanju "Velikog transporta"!!
BiJo lep, mlad, visok .... u 3.14zdu materinu, ter'o kosu na prirodno :lol: :lol:!!

"Sad si se sprčk'o"! :lol:

Znaš ono kad pita jedan čovek drugog šta je po profesiji. Ovaj kaže - biohemičar. Na to će onaj prvi: "Eh... svi smo mi nekad nešto bili"... :lol:
 
Učlanjen(a)
11.06.2009
Poruka
505
Slažem se sa ostalima, ali tri puta razmisli pre nego što bilo šta uradiš. Ako možeš raspitaj se kod nekoga ko je to prošao.
Pozdrav:vorred:
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Šta ako mi se ne dopadne? Ili njemu?...

Gleadam ove emisije tipa "totalni probražaj" gde ti različiti stručnjaci seku kosu, vade zube, isisavaju celulit, podižu grudi i šta ti ja znam, šta sve ne a sve u cilju da budeš lepši i srećniji...
E, ja imam dilemu - neko, hirurg za plastičnu i rekonstruktivnu hirurgiju, ti kaže da treba da koriguješ nos, naduvaš usta, isečeš sa stražnjice ubaciš u obraze... I, ti sve to uradiš... Šta ako ti se finalni proizvod ne dopadne? Pa, još dođeš kući, deca te ne prepoznaju a muž ti kaže da si ga onako "nesavršena" više privlačila? Ako izuzmemo ekstremne situacije gde je plastična hirurgija zaista jedino rešenje (na primer zečija usna) da li nam je potrebna ta težnja za savršenstvom? Da li po svaku cenu moramo da budemo tip-top kad najlepše prirodne pojave nisu savršene! Pa šta ako imam razmak između zuba ili ovo ili ono (govorim generalno)? Da li je nesavršenost tako veliki greh? Ili želimo da neka druga nezadovoljstva sakrijemo na ovaj način?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Zanimljiva tema,Milencice :)

Mislim da mozemo totalno da promenimo licni opis ali ako nismo sposobni da u sebi samima nadjemo i spoznamo nase vrednosti,uzalud svi hirurzi.Postoje stvari na meni koji mi se ne dopadaju ali mislim da sam srecna i sa njima (koliko je moguce biti uopste u potpunosti srecan je vec druga tema...) i mislim da bi mi korigovanje tih nedostataka donelo samo neku trenutnu satisfakciju.Ono sto,ustvari,nedostaje hirurzi ne mogu da nadomeste.I ovde bih i ja da se ogradim,ne govorim o onim ekstremnim slucajevima koje si pomenula,kad su plasticne operacije jedino moguce resenje.Ne bih da govorim generalno ali se slazem sa tvojom poslednjom recenicom.

Nemam nista protiv (a i ko sam da bih imala...) onih koji pribegavaju,iz ovih ili onih razloga,plasticnoj hirurgiji ali mislim da se prave vrednosti kriju u nama,bez obzira kako su "upakovane" pa sam za ono da je:"Prava lepota u ljudskoj dusi".:)
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Ova tema mi se nametnula dok sam gledala te emisije i shvatila da mi se "finalni" proizvod manje dopada od onog početno stanja... Smešno mi je što ti hirurzi koji ti nabrajaju sve te mane i sami izgledaju zrelo za "plastičara"...

Opet, ako neko nađe neki svoj unutrašnji mir time što je smanjio nos ili povećao grudi, pa neka...

U pravu si Sendi, ko smo mi da sudimo?...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Ih, pa ovakve stvari se dešavaju. A dešava se i da hirurzi totalno upropaste nekoga. Mislim da sam kod Opre u emisiji gledala žene zavisne od plastične hirurgije (i to postoji wacko2), od kojih su neke bile totalno unakarađene. Otišle kao prilično normalne, da nešto "dorade", a vratile se kao cirkuske nakaze. Joj, na šta to liči...
U svakom slučaju, mogu da razumem korekcije kad je nešto stvarno očigledno, i kad je čovek zbog toga iskompleksiran ili mu to smeta iz zdravstvenih razloga. Recimo, moj drug iz osnovne škole je sa 13 godina operisao klempave uši. Malo su mu ih zalepili, i to je bilo prilično bezbolno. Ili recimo, moja drugarica iz srednje škole je imala ogromne grudi, zbog kojih je od težine krenula da joj se krivi kičma, i otišla je i smanjila ih.
Najgore od svega je što se 80% takvih operacija radi iz obesti. Pa se dešava da kad se pogledaju u ogledalo, više ne vide same sebe.
Mogu samo da kažem - sami su to tražili.
Što reče Sendi, "prava lepota je u ljudskoj duši", i ko je nema u sebi, ništa mu neće vredeti ona koju ima na sebi.
U svakom slučaju, i za ovo važi isto što i za tetovaže, dobro razmisli pre, jer ponekad nema povratka.
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
"Lepota je u oku posmatrača". yes3
Svako bi nešto promenio na sebi,ali mislim da to treba da je umereno,a ne tako da ne može da te prepozna sopstvena porodica... Ali,manje-više,sve želje za promenom izgleda potiču od nekih kompleksa ili strahova (da se nećeš svideti momku/devojci recimo...)! :dntknw:

Ako bi moja slabija polovina ubacila silikone - rekao bih joj da nije trebala i...lagao bih! Verovatno bi tako uradila i većina nas,jer svi (ili većina) bi hteli pored sebe Pamelu (na primer)! yes3

Mislim da ne moramo da budemo po svaku cenu tip-top! Takvo nešto (po mom mišljenju) propagira TV vec duže vreme! Babe na slikama za novi album izgledaju k'o devojčice,a kad je vidiš "u živo" ne bi na nju ni bicikl naslonio... Ako neko krene sa ispravkama tela - nema tu kraja! Ajd' sad ću usne,pa sledeći put nos,pa onda ovo,pa ono... wacko2 Postaješ rob mišljenja drugih i rob sopstvene nesigurnosti ili "tripova"...
Nešto sitno "odraditi" je OK,ali je ,svakako, bolje promeniti sebe iznutra nego spolja! A,iznutra sve kreće... yes3
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Ja ću da ugradim slikonsko oko sa 150 Mpx,10x HD zoom i da ga tetoviram u plavo...mojoj deci će se dopasti provereno.
 
Natrag
Top