Plastična hirururgija - šta ako mi se ne svidi?

Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Evo moje dileme!
Gledam emisije gde se neki ljudi komplet preobraze u novi lik... Tu sad meni nešto nije jasno... Hajde kada su upitanju neki deformiteti koji se rekonstruktivnom hirurgijom srede ili neka teška bolest... Međutim, javljaju se prosečni ljudi i onda kreće njihov hod po mukama zarad neke lepote, boljeg života ili momka odnosno devojke... Evo ako uzmemo mene za primer - ja sam jedna debelica koja ima gomilu nekih sitnih nedostataka na koje ja iskreno ne bih obratila ni minimum minimuma pažnje da nije bilo dotičnih emisija - i ako ja odem na sva ta silna "doterivanja"... Ko meni garantuje da će mi se finalni proizvod dopasti? Šta ako moj muž kaže - ova nova Milenčica mi se ne dopada!!! Šta onda? Tu sad nema reklamacije i naknadne popravke...
Šta onda...
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Šta onda....pa onda nađeš novog muža :)....šalu na stranu,evo ovako moje lično mišljenje je da nemam ništa protiv plastične hirurgije,ako neko želi da popravi svoj izgled jel mu se postojeći ne dopada zašto da ne kada već postoji mogućnost....ne znam nismo svi istog mišljenja naravno,ali meni lično ne smeta kada se neko podvrgne plastičnoj hirurgiji zarad boljeg izgleda,čak naprotiv mislim da se osoba bolje i oseća i ima veće samopouzdanje u sebe.
To je neko moje mišljenje ;)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Evo moje dileme!
Gledam emisije gde se neki ljudi komplet preobraze u novi lik... Tu sad meni nešto nije jasno... Hajde kada su upitanju neki deformiteti koji se rekonstruktivnom hirurgijom srede ili neka teška bolest... Međutim, javljaju se prosečni ljudi i onda kreće njihov hod po mukama zarad neke lepote, boljeg života ili momka odnosno devojke... Evo ako uzmemo mene za primer - ja sam jedna debelica koja ima gomilu nekih sitnih nedostataka na koje ja iskreno ne bih obratila ni minimum minimuma pažnje da nije bilo dotičnih emisija - i ako ja odem na sva ta silna "doterivanja"... Ko meni garantuje da će mi se finalni proizvod dopasti? Šta ako moj muž kaže - ova nova Milenčica mi se ne dopada!!! Šta onda? Tu sad nema reklamacije i naknadne popravke...
Šta onda...


Sasvim si u pravu. Gledala sam i ja, čini mi se kod Opre, da postoji čak i bolest zavisnosti. Ljudi krenu da "ispravljaju greške prirode", pa im loši hirurzi naprave nešto još gore. Pa posle krene trčanje od jednog do drugog hirurga, plaćaju basnoslovne sume i nikada ne budu zadovoljni svojim izgledom. A stvarno izgledaju strašno. I pritom njihove porodice trpe, jer su u stanju da pare koje su odvojili za školovanje dece, potroše na plastične operacije. Užas!
U principu, ja sam više za varijantu da ako se već odlučiš da radiš tako nešto, to uradiš iz zdravstvenih razloga. U srednjoj školi sam, recimo, imala drugaricu koja je htela da smanji grudi, i to je i učinila. Bile su joj već tada, kao tinejdžerki, tolike, da je počela kičma da joj se krivi. I stvarno je bilo greh ne uraditi tako nešto.
Ili kad neko recimo ima devijaciju u nosu, pa treba da je operiše a reši ujedno i da malo izmeni nos. I to je ok.
Ali, iz čiste obesti, ispravljati "krive Drine" i ići "pod nož", to stvarno ne razumem. To vrlo često rade oni kojima to uopšte nije potrebno. Gledala sam i te tzv. kompletne preobražaje koje si pomenula. Pa im na početku odrede trenera i dijetu i oni već bolje izgledaju dok uopšte dodju do dela sa plastičnom hirurgijom. I mislim da im plastika i nije potrebna, da će se telo sasvim lepo oblikovati budu li nastavili da vežbaju po instrukcijama i hrane se po određenom režimu.
Ali malo sam se udaljila od teme. Šta ako ti se (ili onome zbog koga to u suštini i radiš), ne dopadne ishod? Moraćeš da živiš s tim, možda još nezadovoljniji nego pre, i da svaki put kad se pogledaš u ogledalo pomalo mrziš sebe. Ali ćeš, svakako, morati da se navikneš, i ti i tvoji bližnji...
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
205
Ajde bWee, šta bi joj falilo??

Ja mojoj Kumi godinama služim kao potpora :lol: :lol:!!
 
Natrag
Top