Pitanje za Jehovine svedoke:

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zaokerete! Pa gde si? Kada ces se udostojiti da odgovoris na ova mnogobrojna pitanja?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Izgleda da je Zaokret zokrenuo brzo na krivini i ispao iz vozila pa se sada leci.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Kada cete nam objasniti ovu vasu izjavu?

1966. "PREMA IZVESTAJIMA BIBLIJSKE HRONOLOGIJE 6000 GODINA OD STVARANJA COVEKA ZAVRSICE SE 1975. godine i sedmi deo od 1000 goina ljudske istorije ce poceti u jesen 1975." (Life Everlasting in Freedom of the Sons of God, 1966, p. 29-30)

Prema njihovom predvidjanju, te godine verovali su da ce biti sveopsti rat, Armagedon u kom ce preziveti samo JS i da ce iste godine poceti Hiljadugodisnje carstvo na zemlji.
Pa evo dajemo im priliku da nam objasne sta se od predvidjenog te godine ispunila a sta nije?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Posudio sam joj jednu knjigu u kojoj je objasnjeno pitanje o kom smo razgovarali i naglasio sam da mi vrati knjigu. Ona vise nikad nije dosla. Posle dve sedmise posetio me je njihov staresina i obavestio me da je ona knjigu koju sam joj posudo istoga dana predala njima. Objasnio mi je da oni tako rade sa tudjim knjigama, bace ih u kantu za otpatke ili u vatru. Mmeni je dobro poznato da vi ne smete posecivati druge bogomolje niti smete citati knjige drugih religija.

Marko, mene je staresina Jehovinih Svedoka, sada vec moj dugogodisnji prijatelj, terao da bacim tudje knjige u kantu.

Zato me je svakodnevno snabdevao knjigama zajednice, da bi ove zamenio njihovim, svaki dan sam vukao knjige iz njihove skupstine kuci i popunjavao biblioteku.

Srecom nisam ga poslusao i nisam bacio.

Oni veruju da su te knjige od sotone.
Nije kriviti obicne vernike, vec ove u Bruklinu sto ih tako uce. A ja sam primer da oni to stvarno uce.

Ne moze Zaokret pricati kako je citanje dozvoljeno. Jeste dozvoljeno, ali onda te svi popreko gledaju kao otpadnika, i ti si prisiljen baciti...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko, mene je staresina Jehovinih Svedoka, sada vec moj dugogodisnji prijatelj, terao da bacim tudje knjige u kantu.

Zato me je svakodnevno snabdevao knjigama zajednice, da bi ove zamenio njihovim, svaki dan sam vukao knjige iz njihove skupstine kuci i popunjavao biblioteku.

Srecom nisam ga poslusao i nisam bacio.

Oni veruju da su te knjige od sotone.
Nije kriviti obicne vernike, vec ove u Bruklinu sto ih tako uce. A ja sam primer da oni to stvarno uce.

Ne moze Zaokret pricati kako je citanje dozvoljeno. Jeste dozvoljeno, ali onda te svi popreko gledaju kao otpadnika, i ti si prisiljen baciti...

Mire, u pravu si! To pokazuje i moje dugogodisnje iskustvo sa Jehovinim svedocimsa.
Evo kako oni drze pod kontrolon svoje vernike:

Prvo, posebno im naglase da ne smeju posecivati tudje Bogomolje.
Gospodji Vajzer u Nemackoj, koja je bikla JS. dodeljen je jedan deo grada i ona je bila duzna da ide od varata do varata u tom kvartu i ona je to svaki dan cinila. Medjutim, u tom njenom predelu bila je i Adventisticka crkva pored koje je stanovala i porodica pastora te cerkve i posebno su joj skrenuli paznju da ne sme posetiti tu crkvu ni pastora i njegovu porodici. Ona to nikako nije mogla da razume.Ako je ona odgovorna za spasenje svake duse u tom predelu grada, onda bi trebalo da i tu porodicu poseti.

U svom kvartu starijem bracnom paru ponidila je da im drzi biblijske cacove sto su oni rado prihvatili. Vec za vreme prvog proucavanja rekli su joj da su advetisti. Cim je ona staresinama podnela taj izvestaj o toj porodici, zabranili su joj da ih vise posecuje. Ona je bila odusevljena njihovim poznavanjem Boblije i nastavila je. Odmah su je pozvali na odbor. Ona se nije odazvala tom pozivu i za dva dana dobila je pismo da su je iskljucili i da je vise ne mogu zvati sestrom.

Drugo, kako drze vernike pod kontrolom, obicno oni idu dvoje po dvoje od vrata do vrata, a to nije samo da jedni drugima pomazu, nego i da cuvaju jedan drugaga i ako jedan primeti bilo kakvo zastranjivanje svoga saradnika, duzan je da o tome obavesti staresine.

Trece. oni obicno imaju po 5 veceri sedmicno sastanke na kijima studirsaju casopise i knjige Kule strazare. Tako da njihovg vernik ni nema vremna da sam za sebe nesto proucava i sitrazuje.


Zaokret pokusava da ublazi te njihove anomalije, ali iskusto dokazuje da je tako.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zaokret, zaokreni vozilo i dodji da nam odgovoris na pitanje: Da li jos uvek verujete da je svaki dan stvaranja trajao 7000 godina i da smo sada pri kraju sedmoga dana?
Odgovor je jednostavan i nije tezak. Kazi verujemo ili ne verujemo, vec sada verojenmo ovako...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Zaokret, zaokreni vozilo i dodji da nam odgovoris na pitanje: Da li jos uvek verujete da je svaki dan stvaranja trajao 7000 godina i da smo sada pri kraju sedmoga dana?
Odgovor je jednostavan i nije tezak. Kazi verujemo ili ne verujemo, vec sada verojenmo ovako...
Ne veruju vise tako , sad im je jedan dan nekoliko hiljada mozda i miliona godina :)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pre oko mesec dana posetili su me JS, otc oko 30 godina star sa sinom od 6 godina
koji se zove Ezdra. Upitao sam Ezdru sata ja treba da ucinim da se spasem. On rece: Molo se Jehovi i citaj Bibliju.' Odlican odgovor od deteta od 6 godina.

Zatim sam ocu postavio pitanje: Poznato mi je da ste ucili da je jedan dan stvaranja trajao 7000 godina i da mi sada zivimo u sedmom danu koji takodje traje 7000 godina. Da li to jos uvek tako verujete?

Otac je odgovorio: Koliko ja znam jedan dan stvaranja trajao je 1000 godina.
Obecao mi je da ce pronasi pravi odgovor i da ce doci ponovo sledece subote posle podne.
Prosle su tri subote, a oni se vise nikad nisu ni pojavili. Sta mislite zasto su odjednom odustali da mi propovedaju?
Prtedpostavljam da kada su upitali staresine koje je odgovor na to pitsanje, da su im rekli. BEZI OD TAKVIH STO DALE!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Pre oko mesec dana posetili su me JS, otc oko 30 godina star sa sinom od 6 godina
koji se zove Ezdra. Upitao sam Ezdru sata ja treba da ucinim da se spasem. On rece: Molo se Jehovi i citaj Bibliju.' Odlican odgovor od deteta od 6 godina.

Zatim sam ocu postavio pitanje: Poznato mi je da ste ucili da je jedan dan stvaranja trajao 7000 godina i da mi sada zivimo u sedmom danu koji takodje traje 7000 godina. Da li to jos uvek tako verujete?

Otac je odgovorio: Koliko ja znam jedan dan stvaranja trajao je 1000 godina.
Obecao mi je da ce pronasi pravi odgovor i da ce doci ponovo sledece subote posle podne.
Prosle su tri subote, a oni se vise nikad nisu ni pojavili. Sta mislite zasto su odjednom odustali da mi propovedaju?
Prtedpostavljam da kada su upitali staresine koje je odgovor na to pitsanje, da su im rekli. BEZI OD TAKVIH STO DALE!

Sigurno kad je pomenuo 7000 godina staresinama, oni su mu savetovali da se ne vraca. Obavesteni su oni dobro..
 
Natrag
Top