Pitanje za Jehovine svedoke:

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
144000 živi na zemlji do poslednjeg trenutka, i to su oni će živi dočekati Hrista.

Razmisljaj malo sta pises,
Ogromna vecina od tog broja 144.000 je umrla.Na zemlji je ostao samo malecki ostatak od tog broja od kojeg ce opet vevina umreti,ali neki od njih ce doziveti vreme do pred izbijanje velike nevolje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije umrla, to je po učenju JS.

144000 je grupa koja će primiti pečat koji se stavlja u poslednje vreme kada na scenu stupi antihrist.
To je stvar budućnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nije umrla, to je po učenju JS.

144000 je grupa koja će primiti pečat koji se stavlja u poslednje vreme kada na scenu stupi antihrist.
To je stvar budućnosti.
U 1.Solunjanima 4:17
ap.Pavle se osvrce na buduce dogadjaje koji ce se desiti u Gospodov dan,koji je tek pred nama
17 A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti
Mnogo vise o tome na mojoj temi o 144.000
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pavle tu nigde ne piše da će on biti u 144 000, već govori o umrlima koji će vaskrsnuti, i biti uzeti na nebo, a on je imao nadu da će on biti u toj grupi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pavle tu nigde ne piše da će on biti u 144 000, već govori o umrlima koji će vaskrsnuti, i biti uzeti na nebo, a on je imao nadu da će on biti u toj grupi.

Jehova Bog otkupljuje sa zemlje 144.000 osoba nakon Isusovog uskrsenja .
Isus Hrist je prvi i jedini koga je licno Jehova Bog Otac vaskrsnuo iz mrtvih u zivot.
Zato je Isus i prvorodjeni i jedinorodjeni.U Bibliji pise i da mu je Jehova Bog Otac dao svu vlast pa i da uskrsava mrtve u odredjeni dan.
144.000 vaskrsavaju sa nebeskim (duhovnim )telom,a ostali u ljudskom telu za zivot na zemlji..dok jedna grupa nazvana veliko mnostvo iz svih naroda i jezika prezivljava veliku nevolju i ima priliku da nikada ne umre.
U 1.Sol 4:17
17 A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Dakle to je Pavlova vizija ili pak prorocanstvo onoga sto ce se desiti u buducnosti .
Ako neko misli da se to desilo sa smrcu ap.Pavla ljuto se vara iz vise razloga,a jedan od njih je ono sto je pavle zapisao dva stiha ranije.
15 Jer vam ovo kazujemo rečju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onih koji su pomrli.
Zamenica "MI" govori da je Pavle pripadao toj grupi pomazanika od 144.000
vise o ovome na mojoj temi o 144.000
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
ehova Bog otkupljuje sa zemlje 144.000 osoba nakon Isusovog uskrsenja .
Isus Hrist je prvi i jedini koga je licno Jehova Bog Otac vaskrsnuo iz mrtvih u zivot.
Zato je Isus i prvorodjeni i jedinorodjeni.U Bibliji pise i da mu je Jehova Bog Otac dao svu vlast pa i da uskrsava mrtve u odredjeni dan.

A ko je onda vaskrsnuo Mojsija? Zar može stvorenje da vaskrsne stvorenje?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nigde ne pise u tom tekstu da samo 144 000 idu na nebo, vec SVI spaseni, i umrli vaskrsli, i oni koji zivi docekaju Hrista.

Evo sta kaze:

"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada.
Jer ako vjerujemo da Isus umrije i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s njim.
Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapoviješću, s glasom aranđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utješavajte jedan drugoga ovijem riječima"


Dakle, Pavle nigde ovde ne odvaja ljude na nikakve grupe, vec kaze SVI, i oni vaskrsli, i zivi bivaju uzeti u oblake na nebo.

Ja razumem zasto JS tvrde suprotno, jer njihova vera se zasniva na predpostavkama, i to cesto isticu recima "TO SE PODRAZUMEVA" i ako se kod JS uglavnom nista ne podrazumeva, vec su kod njih sve samo ljudske predpostavke.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja razumem zasto JS tvrde suprotno, jer njihova vera se zasniva na predpostavkama, i to cesto isticu recima "TO SE PODRAZUMEVA" i ako se kod JS uglavnom nista ne podrazumeva, vec su kod njih sve samo ljudske predpostavke.

Njihova nauka je laskanje njihovoj pravednosti kao kod onog fariseja koji se molio "Hvala ti Bože što nisam kao hajduci, carinici itd." što znači da Bog odbija njihovu molitvu.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
[QUOTE="15 Jer vam ovo kazujemo rečju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onih koji su pomrli.
Zamenica "MI" govori da je Pavle pripadao toj grupi pomazanika od 144.000
vise o ovome na mojoj temi o 144.000

[/QUOTE]

Rise,
Pavle uopste ne govori o 144000. On istice da ce prilikom Hristovog dolaska oni koji su pomrli vaskrsnuti a zivi ce biti preobrazeni. Tako nema ni traga ni glasa o 14400

Posto je ovo tema Pitanje za JS, moje pitanje je sledece:

ZASTO SE NIJEDAN JS NE USUDJUJE DA SE JAVI NA TEMU HRONOLOGIJA JS?

Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1975 "GODINA 1925. JE DOSLA I PROSLA. Hristovi pomazanici su jos uvek na zemlji. Verni iz starih vremena - Avram, David, i ostali - ne vaskrsnuse da budu princevi ovoga sveta. Tako kao sto rece Ana Makdonald “1925. bila je zalosna godina za mnogu bracu i sestre. Neki od njih su pali; njihova nada pretvorila se u prah." (Yearbook, 1975, p. 146)
 
Natrag
Top