Pitanje za Jehovine svedoke:

Učlanjen(a)
19.11.2017
Poruka
29
I ja mislim da se ovde odnosi na ljude ovaj stih. Zato što "moćnici" misle da neće nikada umreti i da su večni. Oni zapravo izgube pojam o svojoj smrtnosti i vladaju tako. Zato im Pslamista i kaže da će pomreti kao ljudi...tj. kao i svaki običan čovek.

Nemoguće je da se anđelima obraća u kontekstu ovog stiha:"Dokle ćete suditi nepravo, i bezbožnicima gledati ko je ko", Psalam 82,2. Kad su to anđeli dobili pravo da sude u ljudskim parnicama:). Dakle, sve je jasno.

Gledam prepisku sa JS i nadam se da će Arijanna ovde biti konkretnija:)
Pozdrav tebi Jovan Prezviter :) Drago mi je da te ovde vidim :)
Ja sam uvek konkretna :)
To sam i ja rekla za Ps 82:2 nemoguce je da se to odnosi na andjele :)
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog se ovim tekstom obraća ljudima koji su u starom zavetu obavljali ulogu sudija i kaže "BOGOVI STE" zato što su oni obavljali službu koju može da ima samo Bog.

Dakle, oni su u prenesenom smislu bili Bogovi, jer su imali autoritet da donose sudske presude, i vlast nad samim životom i smrti, a to je službu koju može da ima samo Bog.

Zato im Bog kaže "VI IMATE AUTORITET BOGA, ALI ĆE TE KAO LJUDI POMRETI.

Kontekst je jasan.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Iskreno i meni je drago da si ti ovde i neopravdavam što su te zabranili tamo. Eto slažemo se u nečemu. Ja ovde neću mnogo pitanja ti postavljati kao tamo a ima ovde mnogo dobrih ljudi i teološki potkovanih...recimo Mire, Laodikeja...i milna je diskutovati ovde sa takvim ljudima... a imaš i pripadnike tvoje verske zajednice poput Risa..tako da ću ja povremeno se ubacivati. Ti ako želiš možeš odgovoriti na ona pitanja i stihove o Isusuovom Božanstvu o kojima smo raspravljali ali verujem da ćeš imati jednako dobre sagovrnike ovde pored mene i bolje. Preporučujem ti da ovde pišeš slobodnije i svaka verska zajednica je dobrodošla...

Svako dobro:)
 
Učlanjen(a)
19.11.2017
Poruka
29
Iskreno i meni je drago da si ti ovde i neopravdavam što su te zabranili tamo. Eto slažemo se u nečemu. Ja ovde neću mnogo pitanja ti postavljati kao tamo a ima ovde mnogo dobrih ljudi i teološki potkovanih...recimo Mire, Laodikeja...i milna je diskutovati ovde sa takvim ljudima... a imaš i pripadnike tvoje verske zajednice poput Risa..tako da ću ja povremeno se ubacivati. Ti ako želiš možeš odgovoriti na ona pitanja i stihove o Isusuovom Božanstvu o kojima smo raspravljali ali verujem da ćeš imati jednako dobre sagovrnike ovde pored mene i bolje. Preporučujem ti da ovde pišeš slobodnije i svaka verska zajednica je dobrodošla...

Svako dobro:)
E hvala.
Nisu mi tamo zabranili, imam samo ban par dana :)
A koriste priluku jer administrator nije pisutan, pa me demoni tamo proganjaju :) I ne mogu mi nista.
Ja dovoljno poznajem Bibliju i mogu da diskutujem o svemu. pitanje je da li hocu i da li ima svrhe.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne postavljajte uzastopne postove, jer se takvi postovi brišu!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
E hvala.
Nisu mi tamo zabranili, imam samo ban par dana :)
A koriste priluku jer administrator nije pisutan, pa me demoni tamo proganjaju :) I ne mogu mi nista.
Ja dovoljno poznajem Bibliju i mogu da diskutujem o svemu. pitanje je da li hocu i da li ima svrhe.

Ne daj se, ima svrhe pricati sa iskrenim ljudima koji zele biti pouceni od Boga, i primeniti nauceno. Nema svrhe pricati sa onima koji su ovde dosli jedino da brane svoju crkvu ili zajednicu, kojima je jedini cilj odbraniti svoje ucenje po svaku cenu.
Jer takvi nisu spremni priznati gresku.

Eto, ja postavim pitanje, ako ima odgovora ima, ako nema, idemo dalje, nije vazno.

I niko od nas ovde ne zna sve. A priznanje da ne znamo sve je preduslov da Bog deluje na nase srce..

Nadam se da ces ostati sa nama.

Pozdrav.

Ja se izvinjavam nova sam na forumu sta znaci uzastopne postove?
Valjda za svaki post mogu odgovoriti postom?
Ili ne razumem kako da odgovorim na vise postova?
Sve u jednom?

Uzastopni postovi su ti kad pises jedan post za drugim redom.. Kao ovo gore sad..

Trebas odgovoriti u jednom postu, tako sto ispod svakog posta na koji zelis dati odgovor kliknes "reply", i onda pises svoj tekst.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Po tebi Mire, mi branimo crkvu, a ti braniš Boga.

Mire Mire, ko ne čita tvoje komentare - može ti i poverovati.

Svako ko čita moje ili nekih sličnih meni, videće da mi iznosimo samo isključivo biblijsko učenje u kontekstu.

Ti kažeš sledeće "Ne daj se, ima svrhe pricati sa iskrenim ljudima koji zele biti pouceni od Boga, i primeniti nauceno"

Ti kao onaj koji se izdaješ za Pravoslavnog vernika, u tom slučaju ne možeš poučiti druge ničemu drugom osim Pravoslavnom ideologijom, i podstaći ih da je primene.

Ja nemam ništa protiv toga, jer svako ima slobodu da iznosi svoja učenja koja smatra ispravnim.

Problem je što ti nas osuđuješ da branimo crkvu ( i ako mi iznosimo samo biblijsko učenje ), a ti navodno ne braniš svoju crkvu kada iznosiš učenje svoje crkve.

To je po meni kontradiktorno, i paradoksalno.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top