Pitanje dana

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Kada ce policija vise da se skloni sa ulica grada Chikaga.:vorred:

Policija je u svakoj zemlji organ vlasti. Instrument prinude. Kada se vlast osjeti ugroženom policije je više na ulicama i prinuda i slila se više koriste, često i preko propozicija koje je putem zakonodavnog dijela vlasti propisala ta ista vlast. Čikago je dobar primjer nakojem se vidi sva nemoć vlasti i njena nesigurnost i zbunjenost. Simptomi nesigurnosti vlasti se ogledaju i u pojačanom represivnom djelovanju sva tri oblika vlasti, izvršnog, zakonodavnog i sudskog. Pravilo je da u takvim situacijama vlasti na staklenim nogama izvršna vlast daje predloge za rigoroznije zakone, zakonodavna ih usvaja i donosi a sudska provodi. Kada bi se vlast u Čikagu i u cijeloj državi osjetila sigurnijom povukla bi se i policija sa ulica.
 
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
Joj mala što i ti imaš pitanja, kupi sebi kombajn i rješen problem... ko će to čupkat jednu po jednu.:lol::lol::lol:


Vako Ljiki... dlake ti rastu iz nečega što se zove folikul dlake, a folikul se opisuje kao ulegnuće epidermisa (tj. površinskog sloja kože) u dermis (dublji sloj kože), koji se normalno nalazi ispod epidermisa. Kada ti pincetom iščupaš dlaku ne uništiš taj folikul a on je pun nediferenciranih ćelija koje se poslije čupanja diferenciraju u ćelije koje prave dlaku. To nije ko kad iščupaš drvo sa korjenom pa ono ne moše više rast jer je iščupano... ovo je malo drugačije jer su ćelije od kojih sa stvara dlaka oko korjena same dlake i ti ih čupanjem ne uništavaš.

------
5291.jpg

Hvala...Skidam kapu...
Ali fkt sam znala da ces ti odgovoriti ko bi se drugi za*ebavao sa mnom i mojim super glupim pitanjima...imas zivce za 10,ja bi mene na tvom mjestu mrsnula:mrgreen:
Puno hvala na odgovoru to pitanje me muci jos od vremena kad sam pocela da se rijesavam dlaka i dlacica:mrgreen:
I mLogo brate zajebaTe te dlake mamicu im...:girl_mad:
 
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
Opet sam se malo dala u razmisljanje...Zimsko vrijeme i sta cujem non-stop:"Curi mi nos..."
Sto se kaze curi mi nos kad ne curi nos nego curi IZ nosa?:???:
Bas bezze...nije mi jasno:vorred:
Nadam se da ce mi neko odgovoriti...
 
Natrag
Top