Pitanje dana

Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Vuče malo bi dopunio tvoj post:
Brod je nov, već napravljen i čeka da bude porinut, ali neće biti porinut dok se ne nađe kapetan sa posadom koji će upravljati brodom.
Ko zna da čita među redovima znaće šta sam hteo da kažem.
Čamci za spasavanje nam neće biti potrebni sa iskusnim kapetanom...

Srbiji je potreban mornar koji hoće da radi na svom brodu, da "podmazuje" motor broda kako bi isti mogao da se kreće a da ne zariba. Da plati svoju posadu onoliko koliko su realno zaslužili. Putnici bi imali jeftine karte i nebi im drali kožu sa leđa.

Kapetan je potreban, brod već postoji i čeka..
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Možda mi i nismo na moru kao što mislimo! Možda smo u nekom bazenčiću u parku,a našim brodom daljinski rukuje dete nekog bogataša! Kad mu dosade manevri - ili će nas potopiti ili poneti kući...

Hehehehehe... znaš ti... znaš. Mada si upotrebio alegoriju vidi se da sa svojih 30 nisi zaustavljen u razvoju. Slažem se da nama oduvjek upravljaju drugi, pa i za vrijeme dok smo bili pod vlašću "Lovca na međede".

Moj zemljak, urednik, mada dosta stariji od tebe to ne vidi.

.

Srbiji je potreban mornar koji hoće da radi na svom brodu, da "podmazuje" motor broda kako bi isti mogao da se kreće a da ne zariba. Da plati svoju posadu onoliko koliko su realno zaslužili. Putnici bi imali jeftine karte i nebi im drali kožu sa leđa.

Kapetan je potreban, brod već postoji i čeka..

Je l' Popaj?
------------
326POPAJ_PREDSEDNIKi.png
 
Poslednja izmena:

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Vuče malo bi dopunio tvoj post:
Brod je nov, već napravljen i čeka da bude porinut, ali neće biti porinut dok se ne nađe kapetan sa posadom koji će upravljati brodom.
Ko zna da čita među redovima znaće šta sam hteo da kažem.

Naš je brod odavno u vodi! Kroz istoriju je odolevao ogromnim talasima koji su ga hteli potopiti i dešavalo se to da se talasi rasprše,a na brodu bude sve manje mornara... Zahvaljujući komšijama koji su rado "surfovali" na tim talasima - brojčano smo unazadjeni,a danas smo dočekali da se udara na jedino što nas vodi kroz morske bure - udaraju na crkvu...to je druga tema pa neću sad o tome...
Dakle,nije pitanje broda nego prostora : da li smo u moru ili bazenu! ;)
Moram ovde da citiram Jovana Dučića:

"Čuvaj se, moj rode, svojih stranputica,
Jer put neizvestan uvek je put vražiji.
Ne boj se jastreba nego kukavica,
Ne boj se lažova nego njine laži.

Bog neka te spase tvojih spasilaca,
Na svakome uglu ima ih po jedan.
Prezri mudrost glupih i glupost mudraca!
Nož tvog izdajnika biće uvek žedan.

Kao grom ćeš naći svoga puta,
I kao nit zlatna probiti kroz stenu.
Zar hrabrost poltrona da ti snagu sputa,
I da nož zločinca prospe zadnju venu!"
 
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
Evo mi teme...Sad ste se vi tu zanijeli nekim politickim pitanjima(sto je za mene pretesko),a mene evo vec drugi dan muci pitanje...
Ako postoji dobar dan,dobro jutro,dobro vece,zasto postoji samo laku noc,a ne i lak dan ili lako jutro?:vorred:
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Evo mi teme...Sad ste se vi tu zanijeli nekim politickim pitanjima(sto je za mene pretesko),a mene evo vec drugi dan muci pitanje...
Ako postoji dobar dan,dobro jutro,dobro vece,zasto postoji samo laku noc,a ne i lak dan ili lako jutro?:vorred:

Zato što ideš da spavaš (noću),pa se "laku noć" kaže da bi imala lepe snove,da lepo spavaš... Ovo zaleganje preko dana se i onako zove "popodnevni odmor" pa ti zato kažu "ajd' odmori se..." kad ideš da se izvrkačiš na krevet preko dana! ;)

Još nešto - ovo ovde nije političenje! Mi ovde samo konstatujemo činjenično stanje u svetskoj floti,sa posebnim osvrtom na voljeni nam (paro)brod! ;)
 
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
Hvala Vuce konacno neko da prosvjetli mene mladu i glupu:D
Svi mi kazu kao mlada si pa jadna aj sto sam zelena jos moram ujedno s mozgom biti trula...ccc...
Ne znam ja sta je ja pocela citati nisam skontala i odustala te sam zakljucila onako odokativno da je politika u pitanju,ako nije ja se izvinjajem:D
Samo vi nastavite ja sad sam bogatija za jedan odgovor:D(na masu mojih glupih pitanjawacko2)
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Hvala Vuce konacno neko da prosvjetli mene mladu i glupu:D
Svi mi kazu kao mlada si pa jadna aj sto sam zelena jos moram ujedno s mozgom biti trula...ccc...
Ne znam ja sta je ja pocela citati nisam skontala i odustala te sam zakljucila onako odokativno da je politika u pitanju,ako nije ja se izvinjajem:D
Samo vi nastavite ja sad sam bogatija za jedan odgovor:D(na masu mojih glupih pitanjawacko2)
hahahaha... Koji si ti lik! :lol:

Ma,pitaj ti šta 'oćeš - ja ako znam odgovor reći ću! :D
 
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
hahahaha... Koji si ti lik! :lol:

Ma,pitaj ti šta 'oćeš - ja ako znam odgovor reći ću! :D

Sto mi svi govore da sam lik???:???:(eto ti pitanje)
I jos jedno...
Da li to znaci da sam ja ono zrela za Cakinih tigrova(ludnicu)ili vi to meni da ja kupim svoje prnjice kantice i lopatice i da bjezim s foruma?
I jos jedno...
Zanima me...kad je zena trudna...te beba zaposjedne cijeli stomak...GDJE DODJAVOLA STANE ZELUDAC I CRIJEVA I OSTALE SITNICE???:???:
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Sto mi svi govore da sam lik???:???:(eto ti pitanje)
I jos jedno...
Da li to znaci da sam ja ono zrela za Cakinih tigrova(ludnicu)ili vi to meni da ja kupim svoje prnjice kantice i lopatice i da bjezim s foruma?
I jos jedno...
Zanima me...kad je zena trudna...te beba zaposjedne cijeli stomak...GDJE DODJAVOLA STANE ZELUDAC I CRIJEVA I OSTALE SITNICE???:???:
Svi ti govore da si lik jer imaš lik! Smajli ( :) ),na primer,nema lik! :D
Ne,nisi za ludnicu i ne treba da kupiš prnjice,kantice,lopatice... "Ovo je javno dečije igralište..." "Govori tiho i nosi psa sa sobom..."
Što se tiče trudnoće - žena je šuplja na mnogo mesta... Jednu od tih šupljuna popunjava beba,dok je neke (na žalost) nemoguće popuniti! :lol:
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Sto mi svi govore da sam lik???:???:(eto ti pitanje)
I jos jedno...
Da li to znaci da sam ja ono zrela za Cakinih tigrova(ludnicu)ili vi to meni da ja kupim svoje prnjice kantice i lopatice i da bjezim s foruma?
I jos jedno...
Zanima me...kad je zena trudna...te beba zaposjedne cijeli stomak...GDJE DODJAVOLA STANE ZELUDAC I CRIJEVA I OSTALE SITNICE???:???:

Hehehehehehe... kad vas Bog napravio ko rupu... moš svašta da stane u vas. :lol:
 
Natrag
Top