Pitanja za ateiste???

Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Jako interesantni odgovori. Imam neke primjedbe, ali to ću sutra napisati.
Još bih vas nešto pitala kad ste već tako simpatični.
:dtyste:

Da li mislite da vas Isus ljubi? Da vas ljubi, iako vi ne ljubite Njega, jer, kako kažete, ne vjerujete?
Ali, da kojim slučajem počnete vjerovati, što očekujete od Isusa?




Starstuff, podsjetio si me na jedan vrlo duhovit strip o Isusu. Autor je jedan španjolski svećenik (karikaturist). Onda ima jedna slika kad Isus počinje svoje javno djelovanje i odlazi od kuće - s gitarom na ramenu.

Kada kazes ljubi verovatno mislis da nas voli, jel tako? Pa, kakva je to ljubav ako ti neko kaze -ako me ne volis bices vecno mucen-?
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Svi vernici se izvlace za zlocine napisane u bibliji stalno ukazujuci na isusa i na njegova dobra dela, niko ne spominje da je cela ta prica ustvari ucena, ili ga prihvatis, ili te nema ( ili jos gore ).
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Prica o Isusu je u biti jednostavna ako se posmatra sa stanovista vjere:

Rodjenje jednog proroka u Izraleu je najavljeno u predhodnim knjigama.
Kada je trebao da se rodi ocekivani prorok, rodila se Marija.
Ona je rodila proroka Isusa, Mesiju (Hrista)!
Ono sto nece povjerovati svako jeste da je Marija zacela bez muskog sjemena. O tome nema diksusije, neko ce povjerovati neko nece, a i jedni i drugi ce imati podjedanko valjane argumente: jedni sa stanocista vjere drugi sa stanovista medicine.

Isus je dobio Jevandjelje (Knjiga od Boga, Radosna Vijest) relativno kasno, u njegovoj koliko se zna tridesetoj godini ili slicno (nije narocito vazno).
U rijecima koje je Isus govorio u Ime Boga nema nedoumica, nema sumnje, nema magije.

Bog je dao Isusu mogucnost da ljudima pokaze da dolazi po Bozjoj Volji, dao mu je mogucnost da u Ime Boga ljudi cudesno ozdrave ili se vrate iz mrtvih.
Ovdje se moze reci da ce oni koji ne vjeruju naci mnogo argumenata da ospore i nece se moci naci valjan argument da se dokaze suprotno.

Problem je sto Biblija sadrzi stvari koje ne priadaju Istini, a onda postoje i stvari koje se negiraju jer ne odgovraju raznim sektama (katolicima, zidovima, pravolsvcima, protestantima, baptistima, jehovcima itd, mogu se svakako pribrojati i sekte koje imaju muslimanske predznake u nazivima).
Tako je doslo do strahovite zbrke iz koje se covjek mora povuci ukoliko zeli zadrzati razum i dusu.

Isus nije rekao da Bog ljubi ljude i takve stvari, on je rekao:

Vi morate voljeti Boga svim svojim razumom, srcem i dusom! I bliznjega kao sebe samog!

Rekao je dalje na ta dva zakona lezi sva vjera i proroci


Nije pominjao crkve, krscane, hriscane, nije spominjao ni sebe izdvojeno, nista od tog.

Medjutim, sljedbenici Sarine vjere uveli su haos medju sve vjernike negirajuci prava svima osim njima samima.

zato je meni zadovoljstvo citati ksd pise Jurivaka ili starstuff, jer pisu kao ljudi koji izbjegavaju gluposti, cak i jokermamma koji pise argumentirano sa svog stanovista gdje ja nemam primjedbe.
I ostali su svakako zanimljivi ali bi morali da paze da se sluze istinama svojim, a ne prenosenjem necijih fantazija.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Infa, ovo je neozbiljno.
Isus se nije ženio niti imao djecu. Mogao je naravno, ali to nije bilo u njegovom planu. I što bi bilo s tom djecom, da li bi oni bili polubogovi-poluljudi, koja bi onda bila njihova uloga. Neee!
Isus je s Neba sišao da spasi od grijeha ljudski rod. To je ya Njega bila Očeva volja.
Isus je pravi Bog i pravi čovjek. Kako je on s te dvije naravi izlazio na kraj, to On zna. Bio je gladan, žedan, umoran kao čovjek, a kao Bog mogao je u svakom trenutku imati što je htio, ali nije...
Isus kao Bog se ponizio kad je uzeo ljudsko lice, ali je samim tim uzvisio ljudski rod, dao smisao svim ljudskim naporima i potrebama.
I nemoj da vidim da opet pišeš o Isusovoj djeci...
:) jer mi smo Njegova djeca i braća i sestre i prijatelji.

Pitanje za ateiste:
Vidimo da ne prestaje interes za Isusa. On je jedinstven, ali ne samo za kršćane.
Što vi o Njemu mislite i o njegovom utjecaju na svijet?
pa zavisi kako za koga uciteljice :dtyste:, a izvini molim te sto se on to ponizio ako je uzeo ljudtski lik? on ih (nas) je stvorio sve, znaci da nas je stvorio tako jadne da mora da se ponizava? sta mu je to ponizno da bude covek? ja sam vec objasnjavao, da bog ne gleda coveka tako jadno i ponizno, nego gleda kao deo njega, inace da se on ponizio time sto je bio covek, pa on bi samo samog sebe ponizio i priznao svoju ne savrsenost. uciteljice ne upadaj u zamke amatera teologa, nemoj da mislis da se bog ponizio time sto je resio da bude covek, ja verujem da je za njega to bila cast, zato sto je bog koji voli ljude.
sto se tice te dece, hmmmm duga je to tema, svetom su vladali upravo ljudi koji su bili u krvnom srotstvu sa isusom. ali nije to toliko ni bitno, duboke su to teme da bi ih sad pricao ovde
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Imaju li ateisti neko objašnjenje kako se ova čaša kreće sama i još uz to ima i inteligenciju da se kreće po slovima i odgovara na misli ?

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
U islamskom vhjrovanju pominju se i dzinni kao nevidljiva bica. Oni su po mntalitetu slicni ljudima; ima ih dobrih(vjernici) a ima i losih.
Covjek moze da stupi s njima u kontakt na neki nacin. Njihovo je svojstvo kao i ljudsko da ne znaju, i drugo da odgovaraju kao da znaju. Na taj nacin oni navedu onog s kim su u komunikaciji na pogresan put ili pogresne zakljucke (slicno ljudima), sto moze da bude katastrofalno.
Tako da je tesko zakljuciti da li je u pitanju njihovo djelovanje ili trikovi, ukoliko trik ne moze da se otkrije.
U svakom slucaju opsjenarstvo, madjija i slicne stvari nisu primjerene vjeri.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Imaju li ateisti neko objašnjenje kako se ova čaša kreće sama i još uz to ima i inteligenciju da se kreće po slovima i odgovara na misli ?


Rekao si da vise neces da se bavis sotonskim poslovoma a eto opet si upao u zamku sotone pa gledas njegova dela.:D
Reklama za Pepsi Max.
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top