Pitajte doktora

Član
Učlanjen(a)
12.10.2012
Poruka
3
Pozdrav..

Imam vec neko vreme problema sa herpesom na usnama.
Do sada sam imao mozda jednom kroz 7-8 meseci herpes i to brzo prodje, ali evo u zadnja 2 meseca imam ga skoro svake druge nedelje na 2 mesta na usni, nekad dole nekad gore, nekad veci herpes nekad u vidu manjih tacaka na usni.
Mazem 'virumerz-om' i dosta sporo prolazi, treba i po 6-7 dana.

Zaista ne kapiram kako je moguce da mi tako cesto izlazi herpes sobzirom da ne pipam prljavim rukama usne, i redovno u zadnjih 6 meseci uzimam MultiVitamin tablete, kao i posebno tablete B komplex i Vitamin C (svakog dana).

Imate li kakav savet za mene?
Hvala unapred :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
2
pijem antidepresiv seroksat po polovinu ujutru oko god.dana , hoce mucnina kad ga popijem koja prolazi u toku dana.da li je moguce da je to od leka ili je to samo moja psiha? inace imam averziju prema lekovima.hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Radim u proizvodnji.
Poštovan User 007,Vi imate problem sa digestivnim traktom,a posebno sa debelim crevom.Potrebno je da se uradi nutritivni status pomoću darkfild mikroskopa,koprokultura na parazite i gljivice,krvnu grupu,i na osnovu tih analiza možemo delovati na rešenje problema.Za početak,dok se ne urade potrebni pregledi,koristite digestivne enzime 15 minuta pre jela,i neki čaj radi smanjenja nervne napetosti,recimo čaj od lipe.
Srdačan pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Pozdrav..

Imam vec neko vreme problema sa herpesom na usnama.
Do sada sam imao mozda jednom kroz 7-8 meseci herpes i to brzo prodje, ali evo u zadnja 2 meseca imam ga skoro svake druge nedelje na 2 mesta na usni, nekad dole nekad gore, nekad veci herpes nekad u vidu manjih tacaka na usni.
Mazem 'virumerz-om' i dosta sporo prolazi, treba i po 6-7 dana.

Zaista ne kapiram kako je moguce da mi tako cesto izlazi herpes sobzirom da ne pipam prljavim rukama usne, i redovno u zadnjih 6 meseci uzimam MultiVitamin tablete, kao i posebno tablete B komplex i Vitamin C (svakog dana).

Imate li kakav savet za mene?
Hvala unapred :)


Poštovani Sarbon,Vi imate poremećaj imuniteta koji dozvoljava virusu herpesa,koga imaju sve osobe ovog sveta,da se aktivira i razmnožava.Na osnovu šturih podataka nemoguće je dati neki dobar savet.Poslao sam Vam pp.
Srdačan pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
pijem antidepresiv seroksat po polovinu ujutru oko god.dana , hoce mucnina kad ga popijem koja prolazi u toku dana.da li je moguce da je to od leka ili je to samo moja psiha? inace imam averziju prema lekovima.hvala unapred.

Potovana Larica,Seroksat može dati mučnine koje su centralnog porekla,njegovo dejstvo je kompleksno na mozak.
Ako mi objasnite razlog korižćenja antidepresiva,i nešto više o sebi,preporučio bih Vam antidepresive i adaptogene iz prirodne,biljne apoteke,koji imaju dejstvo ali bez negativnih nuspojava.Najbolje da mi pošaljete PP.
Srdačan pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
05.05.2010
Poruka
2
Прво и основно желим да поздравим све добре људе овде :hi:!Имам један специфичан прохтев и надам се да ћу овде успети да нађем прави савет.Већ годинама муку мучим са стравичним главобољама и изузетно јаким спазмом мишића ( мислим да се тако каже ).Ишао сам на снимања, кљукао се лековима а једино што ми је стварно помогло је Диадинамик у Центру за рехабилитацију.После пар недеља нестали су болови, главобоља, мишићи и нерви су се тотално опустили а проблем је што никад терапују нисам могао да завршим до краја из разноразних разлога.Можете ли молим Вас да ми препоручите неки поуздан апарат ( диадинамик ) који бих могао да користим кући цене до 600 е?Ја сам наишао на следеће:

DIA

PROXIMA - elektronika u medicini

JENA - Proizvodnja i servis medicinskih aparata

Compex Srbija

ALEKSANDAR MN: Globus: Aparati za fizikalnu medicinu

HAROX diadinamik sa galvanom HX-C2

HAROX diadinamik sa galvanom HX-C2p (programski)

али пошто се стварно не разумем у ово не знам који би био најпаметније решење.Хвала унапред.
 
Učlanjen(a)
22.10.2012
Poruka
1
Pozdrav!
Imam ovako jedno pitanje na koje mi nadam se možete dati odgovor,zanima me da li je štetno ako ljudi piju vitamine za životinje?
Pitanje je totalno ludačko znam,ali evo o čemu se radi,pošto idem u teretanu i to,jedan moj drugar mi je preporučio neke kapi koje su uvoz iz Španije zovu se Promotor L,rekao mi je da ima vitamina amino kiselina i šta ja znam,a kako i sam pije kaže da nema problema nikakvih....ja sam te kapi od njega i uzeo sve super ali normalno kad sam otvorio video sam da su te kapi namenjene životinjama,sisarima itd itd......Tako da sam odlučio da to ne pijem dok ne pitam nekog stručnog,da li to može da mi ošteti zdravlje,tj da li smem to da pijem?
Hvala najlepše na odgovoru!
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Прво и основно желим да поздравим све добре људе овде :hi:!Имам један специфичан прохтев и надам се да ћу овде успети да нађем прави савет.Већ годинама муку мучим са стравичним главобољама и изузетно јаким спазмом мишића ( мислим да се тако каже ).Ишао сам на снимања, кљукао се лековима а једино што ми је стварно помогло је Диадинамик у Центру за рехабилитацију.После пар недеља нестали су болови, главобоља, мишићи и нерви су се тотално опустили а проблем је што никад терапују нисам могао да завршим до краја из разноразних разлога.Можете ли молим Вас да ми препоручите неки поуздан апарат ( диадинамик ) који бих могао да користим кући цене до 600 е?Ја сам наишао на следеће:

DIA

PROXIMA - elektronika u medicini

JENA - Proizvodnja i servis medicinskih aparata

Compex Srbija

ALEKSANDAR MN: Globus: Aparati za fizikalnu medicinu

HAROX diadinamik sa galvanom HX-C2

HAROX diadinamik sa galvanom HX-C2p (programski)

али пошто се стварно не разумем у ово не знам који би био најпаметније решење.Хвала унапред.

Poštovani,ne znam kako radi taj aparat,ali protivnik sam tretiranja simptoma,bez da se zna uzrok bolesti.Simptomi nešto znače,nešto nam poručuju,i ako ih suzbijamo,nećemo čuti njihovu poruku.To upravo čini akademska medicina,i zbog toga ima sve više bolesnih.Tome doprinose i bolesnici,jer njihov interes je često da nemaju bolove,a za razvijanje bolesti ih nimalo nije briga.Bojim se da,eliminišući glavobolju,izgubiti vreme ibolest će se razvijati do stadijuma kad če biti teško izlečiti.Preispitujući početak bolesti,povezanost sa događajima u to vreme,životnim stilom koji je prethodio,mislim da će te otkriti i uzrok glavobolje i uštedeti novac.
Srdačan pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
05.05.2010
Poruka
2
Хвала Вам на одговору Др. Пешићу.Свакако да ми је интерес да истражим све аспекте како Ви кажете болести али то не могу да урадим када одем код доктора због ишијаса а он ми каже да сам повредио скочни зглоб.Толико о стручности неких овдашњих доктора.Преиспитао сам и сам почетак тзв. болести а он је везан за период моје Основне и Средње школе када сам као и сваки клинац хтео да изгледам савршено што сам уласком у Средњу школу и постигао али по цену главобоља, дислоцираних пршљенова, ишијаса, јаких спазама мишића груди, леђа и вратног дела чак сам успео да народски речено укљештим и неки нерв који пролази средином груди па се повремено јави јак оштар бол.Од свих вежби које сам радио по препоруци доктора, од свих масажа и лекова које сам попио највише су ми помогле те дијадинамичке струје зато сам и поставио питање за тај апарат.Хвала још једном.
 
Član
Učlanjen(a)
29.11.2010
Poruka
21
Pozdrav!
Malo je neobicno da se tako ucestalo pojavljuje i to zasluzuje detaljno ispitivanje... Sto se terapije tice, mast Aciklovir lokalno, a ovi komplexi vitamina su ok...
 
Natrag
Top