Pitajte doktora

Član
Učlanjen(a)
30.10.2012
Poruka
7
Pozdrav
Da li možete da mi prevedete ovu dijagnizu?
Hvala :)

Leasiones multifocalis cerebri,cerebelli etmedullae spinalis reg C3-C4 (Sklerosis multiplex).Reductio cerebri corticis diff.
 
Član
Učlanjen(a)
29.11.2010
Poruka
21
Multifokalne (više žarišta) lezije mozga, malog mozga i kičmene moždine u nivou trećeg i četvrtog vratnog pršljena (karakteristične za multiplex sklerozu). Redukcija kore velikog mozga.

- ja sam se potrudio da bude razumljivo, ako treba neko dodatno pojašnjenje, tu sam :)

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2012
Poruka
7
Hvala vam. :)
Imam ms 14 godina.
Recite mi "Redukcija kore velikog mozga" je odumiranje.Zanima me da li postoji neki način da se to zaustavi?
 
Član
Učlanjen(a)
29.11.2010
Poruka
21
Moja saznanja iz oblasti neurologije nisu toliko opširna da bih sa sigurnošću mogao da tvrdim, ali koliko znam, MS je progresivno oboljenje koje ima svoj tok, naravno da zavisi od odredjenih faktora i individualan je, takoreći, a da li i koliko moze na to da se utiče, čime i u kojoj fazi bolesti, najbolje bi bilo da se posavetujete sa vašim neurologom.

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2012
Poruka
7
Hvala vam mnogo.recite mi samo da li redukcija znači odumiranje ili smanjivanje?
 
Član
Učlanjen(a)
29.11.2010
Poruka
21
Najpre bih to opisao kao kvantitativno smanjivanje kore velikog mozga.

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2012
Poruka
7
Hvala.
Još jedno pitanje.
Thiogama 600 da li je to potrebno da koristim i da li će značiti nešto?
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2012
Poruka
7
Ja se izvinjavam ako sam dosadna :)
Recite mi da li bi ishranom,i kojom i nekim vitaminima mogla sprečiti to kvantitativno smanjivanje kore velikog mozga?
 
Član
Učlanjen(a)
29.11.2010
Poruka
21
Thiogama 600 je lek koji se koristi koliko mi je poznato kod pacijenata sa dijabetom u slučajevima kada nastane polineuropatija, mišljenja sam da Vama ovaj lek nije od neke koristi (ukoliko niste dijabetičar). Ali možete se posavetovati sa Vašim neutologom vezano za to... Što se tiče ishrane i vitamina, ne mogu sprečiti, ali svakako će pravilna i zdrava ishrana uz dodatak vitamina pomoći da se bolje osećate..
Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2012
Poruka
7
Nisam dijbetičar,doktorka mi rekla da uzmem Thiogamu kao prihrana mozgu.
Hvala Vam :)
 
Natrag
Top