Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Da da, SPC dobija konkurenciju.

Udruženje „Staroslavci“ pokušava da obnovi i vrati se staroj srpskoj religiji i običajima. Planiraju da osnuju versku zajednicu. Rodnoverje priznato u svim slovenskim zemljama.

Kod:
[url=http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:445843-Srbi-ponovo-slave-boga-Peruna]Srbi ponovo slave boga Peruna | Reportaže | Novosti.rs[/url]
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Da da, SPC dobija konkurenciju.

Udruženje „Staroslavci“ pokušava da obnovi i vrati se staroj srpskoj religiji i običajima. Planiraju da osnuju versku zajednicu. Rodnoverje priznato u svim slovenskim zemljama.

Kod:
[URL="http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:445843-Srbi-ponovo-slave-boga-Peruna"]Srbi ponovo slave boga Peruna | Reportaže | Novosti.rs[/URL]
Znači još jedna sekta više!:dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Znači još jedna sekta više!:dtyste:

Jeste ali ce biti interesantno ako ovo malo zazivi. Ovi vracevi iz SPC nisu navikli na konkurenciju a postoji razlika izmedju recimo adventista i ovih novih (bolje reci starih) jer SPC moze uvek da igra na nacionalnu kartu ( znas ono nisi srbin ako nisi pravoslavac) a adventisit ne mogu. Sa druge strane ovi novi mogu da igraju na nacionalizam jednako jako kao i Irinej&co. Sada kad se Irinej vrati iz Rusije punih dzepova i sazna za ovu reklamu bice feste.:D
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne mislim da ti "novovjerci" mogu biti ozbiljna konkurencija SPC.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ne mislim da ti "novovjerci" mogu biti ozbiljna konkurencija SPC.

Pa u verovatno si u pravu, najveca konkurencija SPC i njihov najveci neprijatelj je njihova sopstvena pohlepa i bezobrazluk ali bi ipak bilo interesantno kada bi mladi ljudi poceli vise da praktikuju ovo kao deo tradicije. Barem u inat ovim samanima u crnom. U stvari ne bi trebalo ih nazivam samanima, samani imaju korisnu funkciju koju vrse i dan danas, tretman ajovaskom. :DAli to je vec neka druga tema.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Da, bilo bi interesantno, a i dobro, kada bi mladi ljudi, mislim na mlade ljude koji su vjernici, malo "povisili svoj glas" i tražili da se SPC više uljudi i prihvati se istinski svoga poslanja - duhovne brige za svoje vjernike, a ne brige za što bolji sopstveni materijalni položaj.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Da, bilo bi interesantno, a i dobro, kada bi mladi ljudi, mislim na mlade ljude koji su vjernici, malo "povisili svoj glas" i tražili da se SPC više uljudi i prihvati se istinski svoga poslanja - duhovne brige za svoje vjernike, a ne brige za što bolji sopstveni materijalni položaj.

Bilo bi jos bolje kada bi mladi ljudi batalili sve te primitivne i nepotrebne obicaje i okrenuli se realmu u kome zivimo.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Ma ovi nasi su mnogobosci. Em obozavaju trojednog boga,em devicu Mariju,em imaju milion svetaca na ikonama ,sem Njegosa,ne bi me zacudilo da vec negde imaju i Peruna,ali pod nekim drugim imenom....
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ma ovi nasi su mnogobosci. Em obozavaju trojednog boga,em devicu Mariju,em imaju milion svetaca na ikonama ,sem Njegosa,ne bi me zacudilo da vec negde imaju i Peruna,ali pod nekim drugim imenom....

Slazem se ali nece to da priznaju. Mada sta je tu lose sto oni obozavaju tri boga i bogorodicu i svetog ovog i onog (osim sto je licemerno sto ne priznaju) u odnosu na obozovanje samo Jehove. Ne vidim tu ni prednoisti ni mane. Stvar licnog afiniteta. Evo ovi ljudi iz clanka koji sam postavio obozavaju hrast. Njihova stvar. Dobro, hrast barem postoji.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
što se više Biblijska istina širi,
ako je ljudi ne prihvate
onda tonu sve dublje i dublje
rezultat svega toga je i pojava nekih novih vjernika
jer
ljudi ne prihvačaju Put koji je Bog odredio da se spase
nego rade samostalno, imaju neke svoje puteve koji če ih odvesti u propast
iz koje nema povratka
 
Natrag
Top