Pečat Božji ili pečat sotonin

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
S obzirom na sadašnji vaš stav prema Svedočanstvima, koja su data da vas spreče kada ste na pogrešnom putu i isprave kad ste u zabludi, da li biste se osećali potpuno slobodnim da ih primite ili odbacite, bilo delimično ili u potpunosti? Upravo oni delovi Svedočanstva koje ste najmanje skloni da prihvatite, predstavljaju ono što vam je najpotrebnije. U delu Božjem ne može da bude nikakve saradnje sa sotonom. Svedočanstva nose pečat ili Božji ili sotonin. (Ellen White, Svedočanstva za crkvu - knjiga peta, str.47-48)

Evo, sama Ellen White priznaje kako su njena Svjedočanstva - ili od Boga ili od sotone - "Svedočanstva nose pečat ili Božji ili sotonin", kaže ona.

Provjerimo, čiji bi pečat moglo nositi ovo slijedeće:

Razum treba diktirati broj djece. Roditelji koji povećavaju broj djece pozivajući se na savjet razuma, moraju znati da će njihovo naslijeđe biti tjelesna i umna slabost; oni krše posljednjih šest zapovijedi Božjeg zakona. ... Oni su uzeli udjela u povećavanju stupnja degeneracije čovječanstva kao i u svođenju ljudskog društva na još nižu razinu, čime nanose zlo svojim bližnjima. Ako se Bog ovako brine za prava naših bližnjih, zar se neće brinuti i za prisniji i svetiji odnos među njima i nama? Ako bez Njegovog znanja ni vrabac ne pada na zemlju, hoće li On zanemariti djecu koja na svijet dolaze bolesna tjelesno i umno i koja će, u manjem ili većem stupnju, patiti cijelog života? Neće li pozvati na odgovornost roditelje kojima je dao sposobnost razmišljanja i zaključivanja, što su te uzvišenije sposobnosti potisnuli u pozadinu, postali robovi strasti i što zbog toga čitave generacije moraju nositi žig njihovih tjelesnih, umnih i moralnih nedostataka? (Ellen White; Um, karakter i osobnost)
-------------------------------------------------------------------------------
Postavimo nekoliko pitanja i probajmo na njih odgovoriti.

1. Tko poučava, i od koga je tako poučena Ellen White, da će djeca u obiteljima s više djece trpjeiti "tjelesnu i umnu slabost"? Je li joj to dano od Boga, od znanosti ili od nekog trećeg?

2. Tko poučava, i od koga je tako poučena Ellen White, da se rađanjem većeg broja djece u obiteljima, "povećava stupanj degeneracije čitavog čovječanstva"? o_O Je li joj to dano od Boga, od znanosti ili od nekog trećeg?

3. Tko poučava, i od koga je tako poučena Ellen White, da se rađanjem većeg broja djece u obiteljima, "nanose zlo svojim bližnjima"? Je li joj to dano od Boga, od znanosti ili od nekog trećeg?

4. Tko poučava, i od koga je tako poučena Ellen White, da se rađanjem većeg broja djece u obiteljima, "ta djeca rađaju bolesna tjelesno i umno"? Je li joj to dano od Boga, od znanosti ili od nekog trećeg?

5. Tko poučava, i od koga je tako poučena Ellen White, da će Bog roditelje koji rode puno djece, "pozvati na odgovornost jer su postali robovi strasti i jer će mnoge generacije nositi žig njihovih tjelesnih, umnih i moralnih nedostataka"? Je li joj to dano od Boga, od znanosti ili od nekog trećeg?
---------------------------------------------------------------------
P.S. Upitajmo se ponovo - Nosi li ovo naučavanje Ellen White Božji ili sotonin pečat?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nastavlja se Stvarnoslapovo vadjenje iz konteksta tudjih reci i njihovo pogresno predstavljanje.

Da vidimo.


"S obzirom na sadašnji vaš stav prema Svedočanstvima, koja su data da vas spreče kada ste na pogrešnom putu i isprave kad ste u zabludi, da li biste se osećali potpuno slobodnim da ih primite ili odbacite, bilo delimično ili u potpunosti? Upravo oni delovi Svedočanstva koje ste najmanje skloni da prihvatite, predstavljaju ono što vam je najpotrebnije. U delu Božjem ne može da bude nikakve saradnje sa sotonom. Svedočanstva nose pečat ili Božji ili sotonin" (Ellen White, Svedočanstva za crkvu - knjiga peta, str.47-48)

Sada neka nam Stvarnoslap pokaze sledece: "GDE OVDE PISE DA JE ELLEN WHITE PEIZNALA DA NJENA SVEDOCANSTVA NOSE PECAT SOTONIN?"

Nema nigde.

Dakle, ona ovde govori o neverstvu onih koji citaju njena svedocanstva u odnosu na njihova zakljucivanja, i ta zakljucivanja mogu da idu u dva smera, ili da su svedocanstva od Boga ( sto zakljucuju oni koji u njih poveruju osvedoceni Bozjim Duhom ), ili pak od sotone ( sto zakljucuju oni kojima sotona ubacuje sumnju u svedocanstva ).

Toliko o postenju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A gdje sam ja to napisao?

Evo gde si napisao:

Evo, sama Ellen White priznaje kako su njena Svjedočanstva - ili od Boga ili od sotone - "Svedočanstva nose pečat ili Božji ili sotonin", kaže ona.

Na ovo sam ja postavio pitanje koje glasi:

Sada neka nam Stvarnoslap pokaze sledece: "GDE OVDE PISE DA JE ELLEN WHITE PRIZNALA DA NJENA SVEDOCANSTVA NOSE PECAT SOTONIN?"

I odgovorio:

Nema nigde.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Na ovo sam ja postavio pitanje koje glasi:

Sada neka nam Stvarnoslap pokaze sledece: "GDE OVDE PISE DA JE ELLEN WHITE PRIZNALA DA NJENA SVEDOCANSTVA NOSE PECAT SOTONIN?"

I odgovorio:

Nema nigde.

Još jednom. Gdje sam ja napisao da je Ellen White priznala da njena Svjedočanstva nose pečat sotonin? :) Nigdje. Nemoj me nepravedno optuživati.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Da vidimo sta kazes:

stvarnoslap: Evo, sama Ellen White priznaje kako su njena Svjedočanstva - ili od Boga ili od sotone - "Svedočanstva nose pečat ili Božji ili sotonin", kaže ona.

Prvo: Kao što vidimo, Jelena sama tvrdi da njezina Svjedočanstva "nose pečat ili Božji ili sotonin", a ne ja.

Drugo: Niti je Jelena priznala da njezina Svjedočanstva nose pečat sotonin, niti sam ja to ustvrdio i napisao. Ja sam napisao ovako: Upitajmo se ponovo - Nosi li ovo naučavanje Ellen White Božji ili sotonin pečat? Zar je svetogrđe ljude pozivati da razmišljaju i propitkuju o svemu što ih interesira?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, nego si ti to tvrdio, a ne ona.

Evo TVOJIH reci:

Evo, sama Ellen White priznaje kako su njena Svjedočanstva - ili od Boga ili od sotone - "Svedočanstva nose pečat ili Božji ili sotonin", kaže ona.

Dakle, to je tvoja izjava da je ona navodno nesto priznala.

A evo o cemu je ona pisala:

Dakle, ona ovde govori o neverstvu onih koji citaju njena svedocanstva u odnosu na njihova zakljucivanja, i ta zakljucivanja mogu da idu u dva smera, ili da su svedocanstva od Boga ( sto zakljucuju oni koji u njih poveruju osvedoceni Bozjim Duhom ), ili pak od sotone ( sto zakljucuju oni kojima sotona ubacuje sumnju u svedocanstva ).
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Ne, nego si ti to tvrdio, a ne ona.

Evo TVOJIH reci:

Evo, sama Ellen White priznaje kako su njena Svjedočanstva - ili od Boga ili od sotone - "Svedočanstva nose pečat ili Božji ili sotonin", kaže ona.

A evo sada Jeleninih riječi:

U delu Božjem ne može da bude nikakve saradnje sa sotonom. Svedočanstva nose pečat ili Božji ili sotonin. (Ellen White, Svedočanstva za crkvu - knjiga peta, str.47-48)

I? :) Što sam ja krivo citirao ili interpretirao? Ja nigdje nisam napisao da je ona priznala kako joj djela nose pečat sotonin, nego sam napisao da priznaje kako su njena Svjedočanstva - ili od Boga ili od sotone. I, pogledajmo gore, zaista je tako.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Što sam ja krivo citirao ili interpretirao? Ja nigdje nisam napisao da je ona priznala kako joj djela nose pečat sotonin, nego sam napisao da priznaje kako su njena Svjedočanstva - ili od Boga ili od sotone. I, pogledajmo gore, zaista je tako.

Pa takvo je svako svjedočanstvo ili od Boga ili od sotone. Inače Dart voli da časti sotonu sa velikim slovom S.

Ja nigdje nisam napisao da je ona priznala kako joj djela nose pečat sotonin, nego sam napisao da priznaje kako su njena Svjedočanstva - ili od Boga ili od sotone. I, pogledajmo gore, zaista je tako.

bilo bi smiješno da nije žalosno. Ovo mora da je kombinacija motiva i formalnog razmišljanja.

Ostavljam te u zabludi. besmisleno je da nekome na form. nivou razmišljanja sa lošim motivima nešto dokazujem.
 
Natrag
Top