PayPal - kako, šta?

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pozdrav.proso je rok za isporuku na 3 artikla,jos nisu stigli,dosla su 3 a ostala 3 nisu.
vreme za isporuku isteko je vise od 5 dana.
racunao sam da je nova godina i bozic pa sam sacekao.
isao sam tamo na opciju conntact seller i tamo naveo da jos nije doslo i napisao poruku.
dobio sam odma poruku kao da sam otvorio slucaj,nzm da li radim prave korake, imao sam namjeru da samo kontaktiram prodavca da vidim zasto mi artikal nije stigao.
da li dobro radim?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
PayPal nalog u Srbiji

Došao je trenutak kada će građani Srbije biti u mogućnosti koristiti najpopularrniji servis za plaćanje putem interneta – PayPal. Dosad su postojale razne varijante otvaranja naloga ali ni jedan od njih nije imao za mogućnost da izabrana zemlja bude Srbija.

Zvaničan datum puštanja u rad ovog servisa kod nas može da se uzme 10. april 2013. godine iz razloga što se naša zemlja po prvi put našla na spisku zemalja u kojima se nudu ovaj servis. Na početku, smatram da je veoma bitno napomenuti da građani u startu rada ovog servisa neće biti u mogućnosti da servis koriste za primanje novčanih sredstava već samo kao servis sa kojim će moći da vrše plaćanja! Za punu upotrebu servisa kojim se omogućava primanje i slanje novca kako za fizička tako i pravna lica će se morati ipak još malo pričekati. U svakom slučaju, ovo je dobar početak koji će proizvode i usluge u mnogome približiti običnom čoveku.

Postupak otvaranja naloga će biti opisan u sledećem delu teksta i on se sastoji od nekoliko koraka.

  • Otvaranja PayPal naloga
  • Vezivanje PayPal naloga za Vašu platnu karticu
  • Verifikacija naloga
Otvaranje PayPal naloga

Za početak je neophodno otići na stranicu PayPal-a, izabrati u gornjem desnom uglu stranice zemlju sa padajućeg menija i zatim potvrditi na Sign Up.

paypal_01.jpg


U narednom polju, u ćeliji Individual pritisnuti dugme Open an account.

paypal_02.jpg


Uneti sve neophodne informacije u polja.

paypal_03.jpg


Da bi ste nastavili proces registracije, zbog sigurnosti, potrebno je prepisati karaktere u polje sa sigurnosne slike. Zatim pritisnuti dugme Continue.

paypal_04.jpg


Vezivanje PayPal naloga za Vašu platnu karticu

U narednom prozoru je potrebno uneti podatke sa vaše platne kartice kako bi ste povezali Vaš PayPal nalog sa Vašom platnom karticom. Credit card number je dugački broj sa prednje strane kartice. Expiration date je rok važenja kartice, dok je CSC broj koji se nalazi na poleđini kartice i sastoji se od trocifrenog broja. Nastavite pritiskom na dugme Continue.

paypal_05.jpg


Sa ovim ste završili proces otvaranja odnosno registracije naloga i njenog povezivanja sa Vašom platnom karticom.

paypal_06.jpg


Pritisnite link Go to My Account kako bi ste prešli na zadnji korak, verifikacija naloga.


Verifikacija naloga

Nakon što ste završili sa registracijom naloga i dodavanjem kartice, status Vašeg računa je neverifikovan (UNVERIFIED). Da bi ste račun aktivirali, potrebno je VERIFIKOVATI Vaš nalog pritiskom na link Get Verified na kartoteci My Account.

paypal_07.jpg


Izabrati drugu stavku, Link and confirm my debit or credit card. Nastaviti dalje pritiskom na dugme Continue.
paypal_08.jpg


U ovom koraku PayPal će Vas upitati da potvrdite Vašu izabranu platnu karticu kako bi bila verifikovana. Ovde možete dodati i drugu karticu, ali o tom potom. U ovom polju ispod Vaših podataka, PayPal će Vas obavestiti da će biti izvršena transakcija i da če Vas račun biti zadužen za $1.95 USD kako bi se utvrdila verodostojnost vlasnika platne kartice i PayPal naloga. Ta skinuta vrednost sa računa će biti vraćena u roku od 24h.

paypal_09.jpg


Da bi ste završili verifikaciju , potrebno je prvo dobiti 4-cifreni broj sa prethodno izvršene transakcije. To možete proveriti tako što će te pozvati Vašu banku i zamoliti ih da Vam izdiktiraju taj broj ili ukoliko posedujete online pristup Vašem bankovnom računu da jednostavno pročitate taj broj. On se nalazi u nazivu izvršene transakcije i u obliku je PP*1234xx. Broj 1234 predstavlja verifikacioni broj. Ulogujte se na Vaš nalog, izaberite Get Verified i unesite ga u traženo polje. Zatim potvrdite na dugme Confirm Card.

paypal_17.jpg


Ovim je izvršena verifikacija Vašeg naloga.

paypal_18.jpg


Dobit će se obaveštenje da je Vaš PayPal nalog verifikovan.

paypal_19.jpg


Tokom registracije, na email adresu će Vam stići obaveštenje da zbog sigurnosti treba još da aktivirate Vaš nalog. Potvrdite na dugme Activate My Account,

paypal_11.jpg


Unesite Vašu lozinku,

paypal_13.jpg


I Vaš nalog je aktivan!

paypal_15.jpg


Preostaje još da se izabere sigurnosna fraza koja može da Vam zatreba u slučaju da ste zaboravili lozinku kako bi se proverio Vaš identitet. Odaberite link, Set up your security questions.

paypal_07a.jpg


Sa padajućih menija izabrati željeno pitanje i u polje ispod napisati tačan odgovor. Nikad se ne zna kad Vam ovo može zatrebati.

paypal_14.jpg


Sa ovim se može reći da je završen postupak registracije i verifikacije Vašeg PayPal naloga i Vi ste spremni da ga koristite za Vašu sigurnu kupovinu preko interneta.
 
Član
Učlanjen(a)
17.10.2009
Poruka
36
Treba otvoriti "case" ili slucaj kako se kaze, da bi ako "kojim slucajem ne dobijes to" mogao da trazis refund.
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
980
Kad nesto narucis ima i svoje vrijeme kad treba da stigne ja ponekad cekam i po20 dana..
 
Učlanjen(a)
23.01.2014
Poruka
49
Kako ide placanje, posto ja platu ne primam kod intese vec u Postanskoj stedionici , moram otvoriti racun kod njih i uplacivati novac na taj racun
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Možete uzeti i jednu od kreditnih kartica na dopunu odnosno jednokratnu sa unapred određenim/uplaćenim iznosom i nju registrovati na PayPal. UniC****t banka nudi takvu karticu, npr...
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
savjet.
nemojte racun i karticu na koju vam ide plata vezati za paypal i kupovinu preko interneta.bez obzira sto kazu da je sve sigurno i da nema prevare,nemojte verovati nego se osigurajte na vreme. jer kad vam nestanu novci sa racuna onda je uzaludno trazit gde su,gubite i vreme i novac i zivce.
tako su meni predlozili u banci, tako sam i uradio, 2 racuna tekuca razdvojena i gotovo.
kada nesto zelim da kupim, uplatim na taj racun 30-40 eura i kupujem,,tako da nerizikujete cijelu platu,a i kad nemate mnogo na racunu manje para trosite i nekupujete gluposti (provereno:D)
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
savjet.
nemojte racun i karticu na koju vam ide plata vezati za paypal i kupovinu preko interneta.bez obzira sto kazu da je sve sigurno i da nema prevare,nemojte verovati nego se osigurajte na vreme. jer kad vam nestanu novci sa racuna onda je uzaludno trazit gde su,gubite i vreme i novac i zivce.
tako su meni predlozili u banci, tako sam i uradio, 2 racuna tekuca razdvojena i gotovo.
kada nesto zelim da kupim, uplatim na taj racun 30-40 eura i kupujem,,tako da nerizikujete cijelu platu,a i kad nemate mnogo na racunu manje para trosite i nekupujete gluposti (provereno:D)

Slazem se najbolje je poseban racun otvoriti i uplacivati po potrebi, nikad se ne zna, i dobra stvar je sto ne mozete otici u minus.. Da i nemojte vezivate sve moguce kartice za jedan paypal account, dovoljna je jedna.
 
Natrag
Top