PayPal - kako, šta?

Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
7
Ja sam uzeo Visa internet karticu u Komercijalnoj banci. Daju besplatno. Sa njom sam verifikovao Paypal nalog.
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2013
Poruka
22
Koliko je potrebno vreme kada se radi transakcija novca sa paypal-a na drugi nalog paypal-a . . Tacnije npr: uradio sam nekom logo za sajt i on sada treba da mi prebaci sa njegovog paypal-a 2$ i za koje vreme tih 2$ legne na moj paypal? Hvala.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pozdrav,napravio sam peypal account nedavno,danas sam dobio karticu uneo sam Na Add card broj kartice.
sta dalje,kako moj account da verifikujek,kako da prebacim novac s racuna na paypal account?
imam tamo opciju da automatski prima uplate i povlaci ,ako automatski,samo neznam kako to funkcionise i koliko je dobro.
isao sam tamo na verifikuj karticu i ako sam dobro skontao da su mi kao skinuli sa racuna 1,95$ i da trebam ootic u banku da vidim detalje transakcije i unesem neke 4 cifre koje cu tu da budu?neznam ni sam sta sam tacno uradio

moze li mi neko pomoci ili objasniti neke pocetne korake jer se bojim da nest bezezben
 
Učlanjen(a)
28.08.2009
Poruka
801
Oni ti prvi put skinu 1.95$ i iste sutradan vrate na tvoj račun - to je samo proba transakcije , trebaš otići do banke i zatražiš pin kod od 4 cifara koji je pay pal prosledio banci , kad verifikuješ nalog sa tim pin kodom možeš dalje neometano da koristiš paypal.
 
Član
Učlanjen(a)
27.02.2011
Poruka
10
pozdrav,napravio sam peypal account nedavno,danas sam dobio karticu uneo sam Na Add card broj kartice.
sta dalje,kako moj account da verifikujek,kako da prebacim novac s racuna na paypal account?
imam tamo opciju da automatski prima uplate i povlaci ,ako automatski,samo neznam kako to funkcionise i koliko je dobro.
isao sam tamo na verifikuj karticu i ako sam dobro skontao da su mi kao skinuli sa racuna 1,95$ i da trebam ootic u banku da vidim detalje transakcije i unesem neke 4 cifre koje cu tu da budu?neznam ni sam sta sam tacno uradio

moze li mi neko pomoci ili objasniti neke pocetne korake jer se bojim da nest bezezben


Ne možeš ništa zeznuti....samo traži od bankesa te transakcije 4 cifre i to upiši....ili jednostavno sačekaš izvod na k raju mjeseca, na izvodu će ti pisati PAYPAL i četverocifreni broj pored....ukucaš ga kad se loguješ na paypal i kartica je verifikovana...
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Trebo bi iza na kartici imati ta 4 broja zadnja za vertikaciju kartice ali tu ti nije kraj prilikom kupovine na netu budu te joštražili da dokažeš da si ti stvarni vlasnik ,morati ćeš im poslati skeniran neki dokument vozačku ili osobnu te se onda možda potpisati ili nešto napisati na komadiću papira očekuj to i nemoj da se brineš.S time da će te to tražiti kad ti već skinu novce sa računa ali ih neće prosljediti trgovini dok ne potvrdiš na taj način i dalje te više neće tražiti s tim da možeš sve transakcije da vidiš kod njih na njihovoj stranici pod svojim imenom.Pa bi ti bilo dobro dok ne daš te podatke da i9maš pri sebi skener jer tko zna šta će te tražiti za potvrdu dobiti ćeš poruku na svoj mail koji si prijavio kod njih i vezao karticu uz njega i s njim plaćaš uz password kad te prebace na bankovni račun paypala te ti je važno na stranicama uvijek prebaci na način plačanja u eurima da bi ti transakcija prolazila bez obzira što imaš dolare ,dinare kune.Uvijek preračunaju eure u tvoju valutu i onda ti puštaš transakciju .
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
razumeo sam.vec sam narucio par sitnica sto mi trebaju.
3 artikal su dosla.
interesuje me da li ja mogu da nesto kupim, a da unesem drugu adresu primaoca.
primer :recimo rodjak hoce da kupi neki ukrasni dio za auto,i ja mu to nadjem i platim,i u onom dijelu gde sse ide na placanje, promijenim adresu, napisem njegovu aderesu.ali da idalje moja ostane kao glavna,znaci njemu hocu poslati samo jedan artikal,a da ostale opet mogu na svoju adresu primati
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Neznam na kojoj je to stranici ali kod same kupovine moraš se registrirati i na stranici na kojoj kupuješ i ispuniti adresu dostave s imenom i prezimenom,gradom i zemljom te označavaš krticu kojom kupuješ te te kod potvrde kupnje vodi veza na tvoju banku paypal gdje klikneš na da već imaš bankovni račun, te te traži mail i password i te vršiš plaćanje.Nisam to radio ali mislim da nebi trebalo biti problema njima je bitna uplata a ona će proći jer je račun vezan na tvoju mail adresu i poslati će ti potvrdu transakcije .Samo možeš imati problem ako je podložno carini i budu tražili račun o uplati neznam hoće li vrjediti.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
imam ja nalog na ebay i paypal.
i kupovao sam vec,nego kada izaberes artikal ides na bay it now onda ti se pojavi gde ce artikal biti poslan i pojavi se koliko kosta zajedno sa postom.
po default stoji tvoja adresa koju si postavio ,ali ima opcija change addres
 
Natrag
Top