Patriotske, ideološke, ratne i antiratne pesme...

Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
E devedesete su nas po balkanu tresle, daj Bože nikad više...
Neki su se priklonili amo neki tamo neki nigde neki nisu pevali....
Da li nas vode samo emocije ili i neka druga osećanja...
Da li su neki "tipovi" i "tipkinje" iskreni ili koriste situaciju profitiraju...
evo par pesama/ilkakodaihnazovem ...možda su i namenske pa samim tim i neiskrene i bezvredne....

Evo Cece i Radeta Šerbedžije 1991, polovina.... Kako su se dalje ponašali znamo, nagadjamo naslućijemo....
[YOUTUBE]iIZtoQHqFq8[/YOUTUBE]

E evo jednog nekomdragog/nekomstranog lika, šta je hteo da kaže tada šta misli sada...A namerno izabrao ovaj video paket i obradu... malo provociram, iskreno...a da budem do kraja iskren i ja sam je pevao i na ekskurzijama i na sletu za ...... štafetu...
[YOUTUBE]ge7KoJxSgSc[/YOUTUBE]

E sad jedna punk verzija, komunističke pesme...Meni draga...Kao i ideja komunizma...
[YOUTUBE]6J7ri91oVcM[/YOUTUBE]

I po meni stvarno anti ratna....
[YOUTUBE]OitPqKJ5Hbk[/YOUTUBE]

i još jedna 1992....Možda ljiga, tekstualno ali lično mislim iz iskrenih emocija nastala...Nije nažalost pomogla u onim vremenima...
[YOUTUBE]BbaxAk-wC_8[/YOUTUBE]

Loše bi se osećao da i ovo nisam "ugradio" u ovu temu...al kao proročansku pesmu i još odsviranu u "grotlu"
Balkanksog vulkana...
[YOUTUBE]lukSkOU_5Mc[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
144
Evo i antiratnih i ideoloških...
Postoji li pjesnik veći koji će to ljepše reći?

[YOUTUBE]G1wTiOYkKrM[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]OtthxziaJh8[/YOUTUBE]

Ima i ovoga:

[YOUTUBE]kGoOo_zT5Sk&feature=related[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Crazy, hvala na ovom podsećanju, i danas se sećam koncerta i svega vezanog za "Rimtutituki". Ma koliko tužno bilo sve to, to je bio jedan od retkih momenata u mom životu kad sam baš bila u patriotskom raspoloženju.
Evo nečega što baš mnogo i ne volim, ali odgovara na temu.

[YOUTUBE]tcvkenhDk7k[/YOUTUBE]
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Opet bombardovanje...nekima je baš teško palo naročito onima blizu čijih su zgrada ili kuća padale bombe. Ali s druge strane onima koju su bombe praktično osetili samo prva 2-3 dana to je bila druga priča. Zezanje po ceo dan ali bukvalno u kuću gotovo da nisam ulazio...ali u retkim momentima kad sam navraćao, uglavnom da jedem, slušao se radio, Politika je bila ubedljivo najjača, tih godina uopšte... a za vreme bombardovanja se pustala "ozbiljna" muzika....među svim tim instrumentalima upadale su i patriotske pesme sveže snimane. Mislim da je prva među njima bila ova

[YOUTUBE]umS4699ajBY[/YOUTUBE]
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
144
Pre i posle sovjetskih vesti u pola 8:

[YOUTUBE]Hi4vCxexofg[/YOUTUBE]
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
evo i prepucavanja... koja nikad nisu lepa a emocije pripadaju sferi mozga koja nije poznata ko dobra za čoveka....

[YOUTUBE]7mzMkdtJedc[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]XRIcJ3yiAew[/YOUTUBE]
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Mnogo jaka pesma šteta što bend nikada nije izdao kompletnu verziju koju su redovno izvodili na koncertima :(

[YOUTUBE]2IPQ-qrz0Os[/YOUTUBE]


[YOUTUBE]_Hh6MTeHjek[/YOUTUBE]

....Sebi ruke Klintone gospodine žuti
ne diraj u srpsku zemlju bolje ti je ćuti !


yes3
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
U jbt od ovoga moze da se rikne

Pazi, kad je neko patriota ne može da ostane ravnodušan... pravo u srce ga ovako nešto pogađa yes3 Šteta što na youtube-u nema uživo verzija kad pevača publika skida sa bine i nosi ga kroz masu, a on peva sve vreme.... ma haos :)
 
Natrag
Top