Papa antikrist ili meta Lavića, Miroljuba i antikrista?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja, bavi se Biblijom i ne miješaj nauku i kreacionizam koji nemaju nikakvih dodirnih tačaka. Kakva kreacionističa literatura, i kakva njena otkrića na polju geologije? To je, da budem blag, smiješno. Otkrili su Noinu Arku?
O upućenosti ćemo drugom prilikom.

Jurivaka, ako ti neko želi dobro - onda sam to ja, zato je moj prijateljski, čak po stvaranju bratski savet - čitaj, proučavaj, uči, jer čovek u životu može mnogo propuštati svojom uskogrudošću prema sebi samome, jer istinsko znanje je majka mudrosti, a otvoreno srce da se znanje primeni - vrata koja vode ka Bogu.

Pozdrav i svako dobro.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Gospodo moram reći što sam zapazila , ovi koji su započeli ovu temu, kao,da ih je već Božji duh uzeo, dali su oni umrli, ništa ne komentiraju ,podsjetila bi kako se tema zove :
Papa antikrist ili meta Lavića, Miroljuba i antikrista?
Lavić on je još tu , i svaka mu čast . Ovi koji su sve počeli , mislim na Slapa i Elizabetu, njih nema u raspravi , a vi se ljepo svađajte , kad se posvadite ???????????????????????????????????????
 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jurivaka, ako ti neko želi dobro - onda sam to ja, zato je moj prijateljski, čak po stvaranju bratski savet - čitaj, proučavaj, uči, jer čovek u životu može mnogo propuštati svojom uskogrudošću prema sebi samome, jer istinsko znanje je majka mudrosti, a otvoreno srce da se znanje primeni - vrata koja vode ka Bogu.

Pozdrav i svako dobro.
Učim, Laodikeja, i proučavam, samo..., po svoj prilici, iz drugačijih udžbenika od onih iz kojih ti učiš. Tako sam i naučio da je istinsko znanje o kome govoriš, samo u nauci i jedino u nauci.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Mislis da je i dalje adventista?
Ja sam 3-4 puta banovan sa njegovog sajta jer sam mu postavljao pitanja na koja nije znao odgovor.
Kada ne moze da odgovori , onda pocinje sa vredjanjem, brise postove i naziva te demonizovanim, mnogo je drzak..
Nakon toga vise nisam imao zelju da pisem tamo..

Jesi mu ti pisao?

Ja sam pitao jednog prijatelja adventistu, ko je Miroljub, on mi je rekao da je on bivsi adventista, i da je drzao predavanja u njihovoj crkvi o stvaranju.
Onda se odmetnuo i krenuo svojim putem.
Takodje se secam poziva moje rodjake, za ta predavanja, nazivali su ga adventistom tada..

Takvog čoveka ne možeš nikad za reč držati jer je ne postojan i voli šetati ni to nije problem koliko ostalo.
On posećuje Adv.crkve iima prijatelje i poslovne kolege Adv. nebiv više o njemu.
Meni je tema o papi zanimljivija jer otud ide opasnost a ne od Miroljuba.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne koristite previše veliki font u postovima! Samo badava trošite resurse sajta.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Učim, Laodikeja, i proučavam, samo..., po svoj prilici, iz drugačijih udžbenika od onih iz kojih ti učiš. Tako sam i naučio da je istinsko znanje o kome govoriš, samo u nauci i jedino u nauci.

Jedino biblija daje odgovore na suštinska pitanja ljudskog postojanja i života, i daje jedini mogući odgovor smisla života, a nauka i biblija ako se sagledavaju pošteno - nisu u nikakvom sukobu, osim ako se takav privid ubaci sa strane od nepoštenih tumača i protivnika istine.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jedino biblija daje odgovore na suštinska pitanja ljudskog postojanja i života, i daje jedini mogući odgovor smisla života, a nauka i biblija ako se sagledavaju pošteno - nisu u nikakvom sukobu, osim ako se takav privid ubaci sa strane od nepoštenih tumača i protivnika istine.
Pišeš svašta, bez imalo objektivnog pristupa stvarnosi.
Prvo, koliko procenata ljudi na planeti vjeruje u Bibliju? Niko osim hrićana, zar ne? Šta je sa tim ljudima koji ne vjeruju u Bibliju? Oni nikada neće, po tebi, shvatiti suštinu života i ljudskog postojanja?!
Drugo, odgovori koje daje Biblija o smislu života i ljudskog postojanja su metafizički a ne naučni, dakle, zasnovani su samo na pukoj vjeri i ne mogu se ničim dokazati osim vjerom, koja opet sama po sebi nije nikakav dokaz.
Treće, nauka i vjera nisu odista ni u kakvom sukobu, jer i nemaju ništa zajedničko.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da..
Onda je Jurivaka jedini spas za tebe u potpunoj promeni tvoje sadašnje ideologije, jer ti svesno ograničavač sebe u spoznaji onoga što je tako stvarno i realno kao i svet koji nas okružuje.
Kada bi krenuo putem ove spoznaje - probudio bi se i tada bi se pitao kako si bio tako nesvestan stvari koje sad poznaješ, slično kao onaj čovek u poznatoj Platonovoj priči o pećini.

Dakle, priča kaže da je živela jedna grupa ljudi u pećini celi svoj život.
Ti ljudi nikada nisu živeli izvan pećine, nikada nisu znali za neki drugi svet, ali evo jednoga dana jedan od tih ljudi koji su živeli duboko na dnu pećine uspeo je nekako da izađe iz ove pećine.
Kad odjednom, kad je izašao, pukao je pred njim horizont, sjajna priroda, pejsaži, sunce i on je bio oduševljen, iznenađen ali oduševljen.
Zastao je izustivši sledeće reči: "pa kako je moguće da sam ja celi svoj život proveo u ovoj mračnoj pećini nezajući da postoji jedan bolji svet?"
Posle kraćeg razgledanja odlučio je da se vrati nazad u pećinu i ponovo su se njegove oči prilagođavale na mrak, uskom stazom je silazio dole i mislio: "Ja moram svojim prijateljima reći da postoji jedan drugi svet, jedan lepši svet, jedan potpuniji svet, jedan bolji svet, sjajni svet"
I kad je došao dole kazao im je: "Otkrio sam nešto izvanredno, mi smo živeli u jednom nerealnom svetu"
I kada im je objasnio svoju ideju, oni su ga pogledali i kazali: "Poludeo je"
I onda su ga konačno možda i ubili, po Platonu.

Bez vere, čovek se nalazi u pećini sopstvenog uma i samoobmane - nesvestan realnosti koja se nalazi izvan sveta u kome obitava, hvaleći se stanjem u kome se nalazi.

Što se tiče vere, ona ako se primeni u pravom smislu te reči - nije vera, već realnost koju čovek lično doživljava u svom životu.
On vidi stvari duhovnim očima, oseća, ima veru koja prožima celo njegovo biće, i ima živo iskustvo sa Bogom, gde ga može čak i videti.

U tom smislu - ispričao bih samo jedno iskustvo od nekolicine drugih sličnih u kome mi se otkrio sam Gospod Isus.
Ovo sam doživeo krajem 2010 godine.

Naime, u trenutku kada sam se nalazio u svom krevetu u polusedećem položaju - čitajući jednzu knjigu duhovnog sadržaja - u uglu sobe odnosno tavanice ukazao mi se Gospod Isus Hristos, obučen u čisto belu dugačku haljinu sa zlatnim pojasom.
U tom trenutku u mom srcu se pojavila neka neopisiva nebeska radost, radost koju je teško opisati jer tako nešto na zemlji ne postoji.
Kada se okrenuo i zašao u nešto poput oblaka - ta radost je utihnula.
Ostala je radost koju mi ljudi kao Hrišćani posedujemo na zemlji, ali ta nebeska radost je nešto što će verni doživeti tek na nebu u Božjem carstvu.

Ovo iskustvo sam opisao da bih pokazao - da vera nije samo puko prazno verovanje u nešto za šta ne postoje čvrsti dokazi, već je živa vera iskustvo koje čovek doživljava u ličnom kontaktu sa Bogom i zajednici sa njim, gde se Bog čak i fizički pokazuje čoveku otkrivajući mu svoju slavnu pojavu i daje mu druga različita iskustva.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne bih komentarisao tvoj "susret sa Isusom", a što se tiče priče o čovjeku iz pećine koju si ispričao, vidiš, imam snažan utisak da si gledao u ogledalo dok si tu priču pričao.
...I po običaju, elegantno preskačeš nezgodna pitanja. Daj, Laodikeja, utješi onih preostalih oko 5,5 milijardi nehrišćana na planeti Zemlji, i reci im kako će oni spoznati suštinu svog bitka i smisao života, bez Biblije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne bih komentarisao tvoj "susret sa Isusom", a što se tiče priče o čovjeku iz pećine koju si ispričao, vidiš, imam snažan utisak da si gledao u ogledalo dok si tu priču pričao.
...I po običaju, elegantno preskačeš nezgodna pitanja. Daj, Laodikeja, utješi onih preostalih oko 5,5 milijardi nehrišćana na planeti Zemlji, i reci im kako će oni spoznati suštinu svog bitka i smisao života, bez Biblije.

Ovo je dobro pitanje koje si postavio a koje glasi: "...I po običaju, elegantno preskačeš nezgodna pitanja. Daj, Laodikeja, utješi onih preostalih oko 5,5 milijardi nehrišćana na planeti Zemlji, i reci im kako će oni spoznati suštinu svog bitka i smisao života, bez Biblije?"

Neverstvo je najveći problem čovečanstva, ali upravo vekovnim propovedanjem istine od 1 veka do danas - ljudi su se opredeljivali i opredeljuju se za Boga ili protiv njega.
Da je postojao samo jedan čovek koji bi prihvatio istinu i bio spasen - Isus bi došao da umre za tog jednog čoveka, i za njega bi bilo vredno boriti se, jer pred Bogom je i jedna duša dragocena.
Ali hvala Bogu - tokom istorije nije postojao samo jedan čovek, milioni i milioni su živeli verom u Boga i njegovu reč i umrli za tu veru.


E sad ključno pitanje: "kako će danas 5, 5 milijardi ljudi spoznati istinu?

Odgovor je taj da će sam Bog objaviti istinu u ovom vremenu preko nebeskih znakova i čuda, tako da će ljudi moći otvorenim očima i ušima da vide i čuju istinu i biće osvedočeni i pozvani da je prihvate.
Što se tiče pitanja: "šta će se dešavati sa onima koji su umrli bez vere u Boga ili u drugim religijama" opisao sam u temi koju sam pokrenuo na forumu - pod naslovom "Istina o drugoj prilici - nada za naše umrle"

Link teme:

http://serbianforum.org/threads/istina-o-drugoj-prilici-nada-za-nase-umrle.548673/

Dakle, SVI će čuti istinu o Bogu i niko neće biti izgubljen ako to sam ne želi.
U tom smislu, ja se ne bojim za tebe, jer znam da ćeš u svakom slučaju čuti istinu i gledati lično Božansko delovanje i biti osvedočen i pozvan da je prihvatiš, ne samo ti već i celo čovečanstvo.
Ja se radujem zbog toga.


Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top