Okultizam-spiritizam u Hrišćanstvu

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pošto pričate sa mrtvima, (demonima) zato imate favele i kartele, a ovi non-stop neki haos na Istoku i raskole.

Vjera u zagrobni život vas je dovela do takvog stanja.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zato se i njima Bog zgadio, pa su Hitlera proglasili Mesijom.
Da su samo to uradili, nego su još i njegov rodjendan slavili. Čini se da je njima božić 20.04.

No to me i ne čudi. Kakva vera, takav i Mesija. Trojstvo im je čas omega otpad, čas trijada bića, Duh Sveti im je sablazan, osim kada navodno daje "duh proroštva", a pečat Boga živoga im je dan... klanjaju se telu i "zdravom životu" i čitavu teologiju zasnivaju na pljuvanju Crkve, boga predstavljaju kao nekoga ko se izvinjava jer je pogrešio, trojica anđela izbačena iz apokalipse, ona preostala trojica imaju zlate american express kartice, Enoh je na gasnom gigantu čije se ime nalazi baš u engleskom nazivu njihovog "svetog" dana i njemu je i posvećen. Na pomen sunca dobijaju napade....
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vračari u odorama, Valovi svećenici, pretvaraju običnu vodu u "svetu" i ljudi piju, a nikako da postanu sveti.

Običnu so prevaraju u svetu so.

Jedu Isusa, pale svijeće da mrtvi mogu da hodaju po mraku.

Mole se kipovima i ikonama. Obožavaju hramove, pa im Bog ruši idole, crkve im pretvara u džamije.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Da su samo to uradili, nego su još i njegov rodjendan slavili. Čini se da je njima božić 20.04.

No to me i ne čudi. Kakva vera, takav i Mesija. Trojstvo im je čas omega otpad, čas trijada bića, Duh Sveti im je sablazan, osim kada navodno daje "duh proroštva", a pečat Boga živoga im je dan... klanjaju se telu i "zdravom životu" i čitavu teologiju zasnivaju na pljuvanju Crkve, boga predstavljaju kao nekoga ko se izvinjava jer je pogrešio, trojica anđela izbačena iz apokalipse, ona preostala trojica imaju zlate american express kartice, Enoh je na gasnom gigantu čije se ime nalazi baš u engleskom nazivu njihovog "svetog" dana i njemu je i posvećen. Na pomen sunca dobijaju napade....

Što drugo može i biti od onih kojima je osnivačica ravna Bogu. Isus za sebe kaže da je Istina, a oni u svojim vjerovanjima deklariraju: Spisi EGW trajan su izvor istine.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mudr 3,2: Očima se bezbožničkim čini da oni umiru i njihov odlazak s ovog svijeta kao nesreća.

Slap velica smrt.

Da vidimo da li biblija to cini:

"A poslednji će se neprijatelj ukinuti, smrt" ( 1 Korincanima 15. 26 )


"Evo vam kazujem tajnu: jer svi nećemo pomreti, a svi ćemo se pretvoriti.
Ujedanput, u trenuću oka u poslednjoj trubi; jer će zatrubiti i mrtvi će ustati neraspadljivi, i mi ćemo se pretvoriti.
Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.
A kad se ovo raspadljivo obuče u neraspadljivost i ovo se smrtno obuče u besmrtnost, onda će se zbiti ona reč što je napisana:
Pobeda proždre smrt.
Gde ti je, smrti, žalac? Gde ti je, grobe, pobeda?" ( 1 Korincanima 15. 51 - 55 )
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Šta je ovo nego spiritizam, javljanje navodno mrtvih osoba.

ЈАВЉАЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У УКРАЈИНИ

- На Васкрс 1985. године у граду Љвов ( СССР/Украјина ) служио је у Саборном храму Пресвете Богородице митрополит Јован. Народа је било око 200 душа. Присутан је био начелник милиције Иљатек у граду. Међу вернима је било много неизлечивих болесника од рака, инвалида и слепих, када се одједном у прозорском опкну појавила светлост као сунчеви зраци, а затим се постепено формирао лик, у коме су препознали Богородицу. Одушевљени народ је почео гласно да се моли, тражећи помоћ. Видећи лик Богоородице на прозорском стаклу, народ се са спољне стране трудио да уђе у цркву, узносећи гласне молитве. Власти града Љвова су молиле народ да се разиђу својим кућама и да се умире.

При томе је Богородица проговорила:Молите се и кајте се за своје грехове, јер је остало још мало времена, приближавала се беда, ватрена суша, глад, помор и друге невоље. Не слушајте оне који говоре да ће да буде мир; иде страшан рат; народ ће бежати на исток, али одатле се неће вратити. После ових невоља наступиће Страшни Божји Суд на коме ће Исус Христос судити онима који се нису покајали и осудиће их на вечне муке. Покајте се, а који нису крштени ја Вас Крштавам.“ Богородица је при томе узела воду из чаше која је стајала у цркви и руком, попрскала оне који су се молили, рекавши: “У име мога Сина Исуса Христа , покајте се и молите се, јер је остало још мало времена. Ви имате уши а не чујете, имате очи а не видите. Ја се молим Сину свом да Вас помилује, а Ви се не кајете и не молите., Журите док није касно. Сви непокајани грешници биће кажњени а за праведне Господ ће створити нови живот“.

Док је Света Богородица говорила, исцелило се доста болесних од рака, а Јелена Чарнишова, којој је доктор рекао да се не нада да ће оздравити, била је исцељена. Доктор је стајао ту и био је као окамењен. Ту је исто био и инвалид без руке који се усрдно молио. Како је била посрамљена светлост науке, када је овај инвалид ушао у храм без руке а изашао из храма са обе руке. Виђење Пресвете Богородице и исцељења су трајала три и по недеље, а народ је дању и ноћу био присутан, све док је виђење трајало.
Ово писмо добио је Отац Тадеј у Руском манастиру на маслинској гори крај Јерусалима.
Преписано из књиге "Просвети нас Господе".
Приредио старешина манастира Павловац
Јеромонах Максим Петровић.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Šta je ovo nego spiritizam, javljanje navodno mrtvih osoba.

ЈАВЉАЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У УКРАЈИНИ

- На Васкрс 1985. године у граду Љвов ( СССР/Украјина ) служио је у Саборном храму Пресвете Богородице митрополит Јован. Народа је било око 200 душа. Присутан је био начелник милиције Иљатек у граду. Међу вернима је било много неизлечивих болесника од рака, инвалида и слепих, када се одједном у прозорском опкну појавила светлост као сунчеви зраци, а затим се постепено формирао лик, у коме су препознали Богородицу. Одушевљени народ је почео гласно да се моли, тражећи помоћ. Видећи лик Богоородице на прозорском стаклу, народ се са спољне стране трудио да уђе у цркву, узносећи гласне молитве. Власти града Љвова су молиле народ да се разиђу својим кућама и да се умире.

При томе је Богородица проговорила:Молите се и кајте се за своје грехове, јер је остало још мало времена, приближавала се беда, ватрена суша, глад, помор и друге невоље. Не слушајте оне који говоре да ће да буде мир; иде страшан рат; народ ће бежати на исток, али одатле се неће вратити. После ових невоља наступиће Страшни Божји Суд на коме ће Исус Христос судити онима који се нису покајали и осудиће их на вечне муке. Покајте се, а који нису крштени ја Вас Крштавам.“ Богородица је при томе узела воду из чаше која је стајала у цркви и руком, попрскала оне који су се молили, рекавши: “У име мога Сина Исуса Христа , покајте се и молите се, јер је остало још мало времена. Ви имате уши а не чујете, имате очи а не видите. Ја се молим Сину свом да Вас помилује, а Ви се не кајете и не молите., Журите док није касно. Сви непокајани грешници биће кажњени а за праведне Господ ће створити нови живот“.

Док је Света Богородица говорила, исцелило се доста болесних од рака, а Јелена Чарнишова, којој је доктор рекао да се не нада да ће оздравити, била је исцељена. Доктор је стајао ту и био је као окамењен. Ту је исто био и инвалид без руке који се усрдно молио. Како је била посрамљена светлост науке, када је овај инвалид ушао у храм без руке а изашао из храма са обе руке. Виђење Пресвете Богородице и исцељења су трајала три и по недеље, а народ је дању и ноћу био присутан, све док је виђење трајало.
Ово писмо добио је Отац Тадеј у Руском манастиру на маслинској гори крај Јерусалима.
Преписано из књиге "Просвети нас Господе".
Приредио старешина манастира Павловац
Јеромонах Максим Петровић.
Spiritizam je samo onda ako mrvog smatras bogom po bibliji, ako od njega trazis informacije umesto od Boga. Ti neces da razumes smisao, razlog zasto je komunikacija bila zabranjena.

Vracara iz En Dora, Samuila naziva "bogom" i svi narodi su mrtve smatrali bogovima, zato je komunikacija bila zabranjena, jer to je idolopoklonstvo, a ne zato sto mrtvi nisu svesni.

Ne vredi tebi pricati ti si zaguljen!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Spiritizam je samo onda ako mrvog smatras bogom po bibliji,

Opet površno tumačenje bez dubine, da kao i za trbuh.

ako od njega trazis informacije umesto od Boga.

Ovo obavezno kopiram.

Ti neces da razumes smisao,

I sada svoje zablude pripisuješ meni. Pošto ti ne shvataš smisao teksta.

Vracara iz En Dora, Samuila naziva "bogom"

A to znači da je to demon, a ne mrtav čovjek koji se javlja kao duh.

Pa ti sam sebi uskačeš u stomak.

i svi narodi su mrtve smatrali bogovima,

Nisu samo to nego i da su duhovi umrlih.

zato je komunikacija bila zabranjena, jer to je idolopoklonstvo, a ne zato sto mrtvi nisu svesni.

Pa malo prije si sam sebe oborio.

Ne vredi tebi pricati ti si zaguljen!

Znam ja da je za tebe nauka Biblije takva. Jer kroz svoje srce i želje tumačiš Pismo.

Bibliolator i idolopoklonik Vučićeve dvojnice iz Mejna.

A Dart mu ovdje dođe kao šegrt (đavolu). Tačnije Slap je glavni i njegovi šegrti.
 
Natrag
Top