Oholost i Sektaštvo

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
85% kriminala u svijetu pravi protestantska Amerika.

Kriminal je posledica etike koju Protestanti podržavaju. Profit iznad svega. Sa druge strane, zašto protestante ovde brane pripadnici zajednice koju i oni sami, tj protestanti ne posmatraju baš u naboljem svetlu?

Kriminalni gangovi koje akolite ovde pominju imaju veze sa Crkvenim učenjem tek toliko što se pojedini kriminalci izjašnjavaju kao Katolici ili Pravoslavci. Inače, i ti kriminalci, ne bi to postali da u SAD, tom "raju" slobode nije među narodom postojao animozitet prema svima koji nisu pripadali Sola Scriptura sektama. Jedan od osnovnih ciljeva Kju Klux Klana bio je i borba protiv Katolika. Ako tako postavimo stvari, šta su onda drugo mogli da rade Italijani, Francuzi, Irci, Meksikanci, Španci, Portugalci nego da se ako su im normalni poslovi nedostupni bave kriminalom. Poesbno u državi u kojoj ako nemaš novac nisi ništa. Lažno moralisanje "zakonolatora" dakle ne stoji.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kriminal je posledica etike koju Protestanti podržavaju.

Najveći kriminal je u katoličkim i pravosl. državama, a u SAD ga provode najviše doseljenici iz Meksika, Kolumbije itd.

Profit iznad svega.

Profit može biti i posljedica dobrog mentaliteta.

Sa druge strane, zašto protestante ovde brane pripadnici zajednice koju i oni sami, tj protestanti ne posmatraju baš u naboljem svetlu?

Čime ti svoje stavove dokazuješ? Svojom riječju.

Kriminalni gangovi koje akolite ovde pominju imaju veze sa Crkvenim učenjem tek toliko što se pojedini kriminalci izjašnjavaju kao Katolici ili Pravoslavci.

Statistika pokazala za SAD da su katolici najviše po zatvorima.

A Juž. Amerika najgora.
WorldViews

Latin America is the world’s most violent region. A new report investigates why.

Vašington post. Kako onda nisu najviše katolici u SAD.


Da objasnim ovaj prikaz bijelci su 64% stanovništva, a 30% zatvorenika, a hispanci 16% stanovnika, a 23% zatvorenika, crnci 12% stanovnika i čak 33% zatvorenika.
Jedan od osnovnih ciljeva Kju Klux Klana bio je i borba protiv Katolika.

Pričaš besmislice, pa najveći rasisiti su bili katol. državama, zato su Jevreji bježali u Holandiju, Dansku itd.

Ako tako postavimo stvari, šta su onda drugo mogli da rade Italijani, Francuzi, Irci, Meksikanci, Španci, Portugalci nego da se ako su im normalni poslovi nedostupni bave kriminalom.

Pa što su onda svoje države napravili kriminalnim.

Prikaz je dokazao da su crnci i katolici više zastupljeni u zatvorima s obzirom na broj stanovnika.

Bijelci su duplo manje u zatvorima, s obzirom da ih je 64% stanovništva, a 30% u zatvorima.

Ja sam svoje dokazao, a čime si ti.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Najveći kriminal je u katoličkim i pravosl. državama, a u SAD ga provode najviše doseljenici iz Meksika, Kolumbije itd.



Profit može biti i posljedica dobrog mentaliteta.



Čime ti svoje stavove dokazuješ? Svojom riječju.



Statistika pokazala za SAD da su katolici najviše po zatvorima.

A Juž. Amerika najgora.
WorldViews

Latin America is the world’s most violent region. A new report investigates why.

Vašington post. Kako onda nisu najviše katolici u SAD.


Da objasnim ovaj prikaz bijelci su 64% stanovništva, a 30% zatvorenika, a hispanci 16% stanovnika, a 23% zatvorenika, crnci 12% stanovnika i čak 33% zatvorenika.


Pričaš besmislice, pa najveći rasisiti su bili katol. državama, zato su Jevreji bježali u Holandiju, Dansku itd.



Pa što su onda svoje države napravili kriminalnim.

Prikaz je dokazao da su crnci i katolici više zastupljeni u zatvorima s obzirom na broj stanovnika.

Bijelci su duplo manje u zatvorima, s obzirom da ih je 64% stanovništva, a 30% u zatvorima.

Ja sam svoje dokazao, a čime si ti.


Gomla stvari koje veze sa temom nemaju.i posle to nije spamovanje.
Usukani Kalvinisti su dobre trgovce, ekspolatatore, i žudnju za profitom opdigli na nivo poželjnog ponašanja, sve što im je bilo potrebno da sakriju da rade protiv Boga bilo je da se kriju iza PISMA. U SAD su, jer ih je USTAV onemogućavao da nametnu KALVINIZAM za državnu veru, podmuklo onememogućavali doseljenike da samo zato što su KATOLICI budu uspešni u bilo čemu, posebno ne u onome što su postavili kao ideal. U društvu u kome je posedovanje novcas i imetka ideal vrednosti, kada su pošteni načini za sticanje istog umanjeni ostaje samo kriminal.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ne možeš da osporiš moje podatke.
Odavno ti je osporeno. Vidi ga kako se samo bezobrazno izaziva vatajuci za glavu i smeje, cime hoce reci kako smo mi budale..

I zasto bi osporavali nesto sto je vec osporeno?

Sta pokusavas ponavljanjem, nas da ubedjujes, na silu da nam nameces, ili promovises svoju nauku, odnosno bavis se reklamom???
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
E kada bi čovjek znao da je ohol i sektaš. Sektašenje je svako ponašanje koje odstupa od ponašanja Isusa i apostola, a znamo kakve su oni zakone isounjavali, šta su jeli, a šta nisu, koji dan su držali svetim.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Oholost i sektaštvo vidimo najviše u onim državama koje sam već spominjao.

Pa nije dovoljno što se sektaši odvajaju od Biblije tj. nauke, nego se sada i međusobno sektaše.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Oholost i sektaštvo vidimo najviše u onim državama koje sam već spominjao.

Pa nije dovoljno što se sektaši odvajaju od Biblije tj. nauke, nego se sada i međusobno sektaše.

1517 Luter se odvaja od Rima,

1526 - Henri VII se odvaja od Rima, ali ne pristaje uz Lutera

1536 - Kalvin ustanovljava "reforimisanu crkvu"

Gomile "crkva" radja se u 18 i 19 veku u SAD. Sve one se oslanjaju na "nauku" Biblije, i nastaju prostom deobom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
1517 Luter se odvaja od Rima,

1526 - Henri VII se odvaja od Rima, ali ne pristaje uz Lutera

1536 - Kalvin ustanovljava "reforimisanu crkvu"

Gomile "crkva" radja se u 18 i 19 veku u SAD. Sve one se oslanjaju na "nauku" Biblije, i nastaju prostom deobom.

Amin za Lutera, jer biblija kaže "IZAĐITE IZ NJE NARODE MOJ DA SE NE POMEŠATE U BEZAKONJA NJEZINA"

Kalvin pa ni jedan reformator nisu osnivali crkve niti su to imali nameru, već su to činili njihove pristalice nakon njih.
 
Natrag
Top