Od čega nas je Gospod izbavio i kako

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Isus je pricao i druge price ,a ne samo tu,radi jasnijeg razumevanja.
Imas pricu o sejacu i o ponasanju semena kad padne na plodno tlo,kad padne u korov ili kad padne na kemen.
U korovu seme mozda i da neki plod ,ali na tvrdoj da ne kazem kamenitoj podlozi brzo vene,gine,bez spasenja.,ili ga mozda Isus spasava? sta pise Isus?

To je drugo. Ova priča o nadničarima je najbliža našoj temi. A priča o semenu je pouka za nešto drugo. Zato je Isus i pričao razne priče da opiše različite stvari. Ne govore sve priče o istoj stvari. Ova o semenu jeste priča o radu Duha Svetoga na srcu čoveka. To "dobro tle" jeste kada deluje Duh Sveti. Ali ta priča ne govori o načinu spasenja već o promeni života pod uticajem Duha Svetoga. Priča o nadničarima ili o bludnom sinu je adekvatna našoj temi.

Inače obe govore o načinu na koji Bog spasava ali isto tako i o načinu na koji se spasenje ne dobija. Vidiš, dobra priča o nadničarima a i o starijem sinu koji je bio ljut na brata što ga je Otac ponovo primio. To je inače znaš kome upućeno prevashodno..farisjeima-samoopravdanicima koji su mislili da su najsvetiji jer se najviše drže slova propisa.

Znaš li u čemu je koren njihove zablude...gde su pogrešili pa su se zato naljutili? Oni su mislili da njiihova dela njih čini statusno u boljem položaju od onih drugih. Pošto su imali takvu lažnu predstavu oni su se razočarali jer su mislili da im njihova požrtvovanost donosi bolji status. Oni nisu shvatili da su i oni pod milošću. Da i njima treba milost. Da svojim trudom ništa ne mogu promeniti u svom statusu. Da njihov rad oni doživljavaju kao ličnu zaslugu. Međutim, i njima je kao i ovim drugima isto potrebno..potrebno je da neko organizuje rad...jer nisu oni sami organizovali rad več nadničar. To je iskustvo verujućih. Oni ne smeju da se zamore od idenja ka putu Božijim. Moraju shvatiti da su svakog trenutka zavisni od Boga i da moraju biti sa Bogom uvek..kada su otpočeli svoj hrišćanski put oslanajli su se potpuno na Boga..znali su da su sami nemoćni. E tako moraju da budu do kraja..ne treba da gledaju na svoje lične zaluge već i posle dugo godina službe da znaju da i tada apsolutno zavise od Boga i Njegove milosti . Tad neće gledati ko je kada došao k Bogu i neće se zbog toga nervirati...jer znaju da su oni svo vreme pod milošću Božijom i da im i posle 30 godina službe milost Božije treba jednako kao i onim što dođoše juče. E tada se neće buniti već se radovati što je Bog doveo i druge u spasnje.

Čim pak okrenu svoj pogled od milosti Božije i počnu da mere svoje zalsuge e tada će se razočarati.

Tako je to brate moj Zaokret.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
To je drugo. Ova priča o nadničarima je najbliža našoj temi. A priča o semenu je pouka za nešto drugo. Zato je Isus i pričao razne priče da opiše različite stvari. Ne govore sve priče o istoj stvari. Ova o semenu jeste priča o radu Duha Svetoga na srcu čoveka. To "dobro tle" jeste kada deluje Duh Sveti. Ali ta priča ne govori o načinu spasenja već o promeni života pod uticajem Duha Svetoga. Priča o nadničarima ili o bludnom sinu je adekvatna našoj temi.

Inače obe govore o načinu na koji Bog spasava ali isto tako i o načinu na koji se spasenje ne dobija. Vidiš, dobra priča o nadničarima a i o starijem sinu koji je bio ljut na brata što ga je Otac ponovo primio. To je inače znaš kome upućeno prevashodno..farisjeima-samoopravdanicima koji su mislili da su najsvetiji jer se najviše drže slova propisa.

Znaš li u čemu je koren njihove zablude...gde su pogrešili pa su se zato naljutili? Oni su mislili da njiihova dela njih čini statusno u boljem položaju od onih drugih. Pošto su imali takvu lažnu predstavu oni su se razočarali jer su mislili da im njihova požrtvovanost donosi bolji status. Oni nisu shvatili da su i oni pod milošću. Da i njima treba milost. Da svojim trudom ništa ne mogu promeniti u svom statusu. Da njihov rad oni doživljavaju kao ličnu zaslugu. Međutim, i njima je kao i ovim drugima isto potrebno..potrebno je da neko organizuje rad...jer nisu oni sami organizovali rad več nadničar. To je iskustvo verujućih. Oni ne smeju da se zamore od idenja ka putu Božijim. Moraju shvatiti da su svakog trenutka zavisni od Boga i da moraju biti sa Bogom uvek..kada su otpočeli svoj hrišćanski put oslanajli su se potpuno na Boga..znali su da su sami nemoćni. E tako moraju da budu do kraja..ne treba da gledaju na svoje lične zaluge već i posle dugo godina službe da znaju da i tada apsolutno zavise od Boga i Njegove milosti . Tad neće gledati ko je kada došao k Bogu i neće se zbog toga nervirati...jer znaju da su oni svo vreme pod milošću Božijom i da im i posle 30 godina službe milost Božije treba jednako kao i onim što dođoše juče. E tada se neće buniti već se radovati što je Bog doveo i druge u spasnje.

Čim pak okrenu svoj pogled od milosti Božije i počnu da mere svoje zalsuge e tada će se razočarati.

Tako je to brate moj Zaokret.
Sto se tice nase price ja se ne bunim da i ti ako dodjes na kraju ,zadnji dan da imas istu nadnicu kao i ja ,pa cak i vecu,jer je to stvar poslodavca .
Takodje i prica o izgubljenom sinu gde se stariji brat naljutio na Oca sto je priredio gozbu za mladjeg sina. Dal je stariji sin prihvatio Ocevu pouku ne pise,al nadam se da ce svaki normalan brat prici i pomoci i obicnom coveku a kamoli rodjenom bratu.
I to sto se drugi ljute na Boga zasto i kako on postupa sa onima koji se kaju,to je njihov problem. Toga kod Jehovinih svedoka nema i ne sme da bude.Jehovini svedoci slede stav Isusa da ce se svi na nebu radovati jednom gresniku koji se iskreno pokaje ,a kamoli ne mi na zemlji. to je velika radost i to nema cenu.Jehovini svedoci bas takve osobe i traze,pa ako si jedna od njih i meni ce biti veoma drago.,ali za veceras je dosta.laku noc.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Evo pitanje tebi...od čega smo izbavljeni? Da li to znaš? To će takođe biti vodilja ka nekom odgovoru konkretnijem..

Još ne razumeš poentu otkupa. Zaklujučak ti je brzolpet

Pročitan si Jovane. Ne možeš činjenice sakriti bježeći sa svake teme kad si "stjeran u kut", otvarajući nekoliko novih tema kako bi "zameo trag". Neće ti to upaliti. Ja ću svaki put ljudima zorno pokazati tvoja antikršćanska i antikristovska naučavanja i vrbovanja.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Pročitan si Jovane. Ne možeš činjenice sakriti bježeći sa svake teme kad si "stjeran u kut", otvarajući nekoliko novih tema kako bi "zameo trag". Neće ti to upaliti. Ja ću svaki put ljudima zorno pokazati tvoja antikršćanska i antikristovska naučavanja i vrbovanja.

Eno tamo smo...na onoj tvojoj temi..samo dokazuj...a ovde na ovoj vidim ne znaš da odgovoriš od čega smo spaseni..i to su osnove vere..mislio sam da bar to znaš..ali sada ćemo ovo u fokusu što je da vidimo o čemu pričaš o molohizmu....tamo na onoj temi.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Dakle, važno je razmeti od čega i kao nas je Gospod spsio.

Na prethodnim temama smo pomenuli da je čovek ekvivalnet za čoveka u procesu prenosa greha sa čoveka. Greh može biti prenet samo na Čoveka Isua Hrista. On ne može biti prenet na Boga jer to ne bi bilo spojivo jedno sa drugim..Bog i greh na njemu.

Sa druge strane jako je važno da shvatimo još jednu stvar u vezi samog greha. Zašto je na Hrista Čoveka prenet Adamov greh. Zašto nije trebao svaki greh pojedinačno, svakoga čoveka? Iz jednog prostog razloga. Greh svakog čoveka je u jednom grehu..Adamovom. Greh Adamov zbog kojeg i mi svi moramo umreti jer smo "obučeni" u smrtno pa smrtno mora umreti neizostavno jer samo smrt smrtnog je smrt smrti a to je život tako smo mi smrtni zbog Adamovog greha a ne zbog našeg. Adamov greh je zapravo jedinstven greh i taj greh u sebi sadrži sve ostale moguće grehe. Zašto? Zato što je Adamov greh uzrok svih naših..jednostavno. Da nije bilo Adamovog greha ne bi bilo ni jednog drugog. Adamov greh je uzrok svih i on je klica svih grehova. Ne postoji ni jedan greh koji nije povezan sa Adamovim jer u njemu su sadržani svi drugi. Zato je Hristos uzeo na sebe Adamov greh jer su u njemu svi naši gresi. Svi naši gresi su u Adamovom jednom. Tako je nama uračunat " Adamov greh (primili krivicu) a on je odgovoran za naše(učinio ih je kroz svoj).

Sa procesom spasenja je isto. Isus je Adam(Čovek) koji je živeo savršenim životom. Njegova pobeda nad grehom je pripisana onima koji su u Hristu. Nije morao da živeo milijardu života i da za svakog pojedinačno obezbedi spasenje već je Njegov jedan život bio dovoljan da nam svima može pripisati pravdu svoju. Pricip zamene i obrnutog procesa od Adama prvog.

Zato greh ne može biti pripisan Bogu već samo Čoveku. Jer mora postojati ekvivalent u ovom procesu.
 
Natrag
Top