Novi pocetak

Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Kolko vidim za taj 20X - 800X USB Digital Microscope 2.0MP Endoscope Magnifier, ko da nema Linux drajvera.
Pise - Operation System Win XP,Vista,Win 7 32 bit and 64bit, a i na samoj kutiji se velica windows.

E, sad, mozda sam se ja nesto zeznuo, mozda ima i za linux neki kompaktibilni, ako upotrebljavaju slicnu skalameriju unutra. Sve u svemu, ako neko od clanova ne nadje drajver, postoji blagasna opasnost da se tvoje druzenje sa linuxom ovde zavrsi, haha...kao sto je i pocelo. Mada ako te ne mrzi instaliraj dvojni sistem, pa koristi paralelno linux i windows. Ili preko virtuelne masine instaliraj win ili ne znam kupi drugi mikroskop, sto bi sad bilo glupo. Al iskreno se nadam da ce neko da nadje drajver. To bi bilo to lepotane, ti sad sacekaj jolemisa, pa zajedno drugarski upotpunjavajte znanje, jel kolko vidim svetla buducnost je pred vama.

Da to sam i ja video da na kutiji podrzava samo windows operativne sisteme ali ko zna mozda mu se
i posreci za drajver!Ako ga linux prepeznaje onda bi iz teminala samo trebalo da ide na apdejt i to je to!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ma nisam ja zbog tebe ovo napisao Komsijo, nego tvoj post uskoci u medjuvremenu. Ipak je svaka pomoc dobrodosla, pa i ovaj stos sa apdejtom.
 
Učlanjen(a)
09.05.2016
Poruka
15
Pozz Komsija 76!Hvala na dobrodoslici i hvala na savetima sada sam preko teriminala skinuo vcview ,sta se desava. Kada ga pokerenem pali mi se kamera na laptopu, tako se palila i kada sam koristio mikroskop u Winu ali kada prikacim mikroskop komp ga uopste ne vidi a pre mi ga je video na WInu.Da li to znaci da nije to taj drajver ili?
Bazlik hvala i tebi na trudu ,u najgorem slucaju zbog posla cu instalirati Win samo zbog mikroskopa ali mint ostaje prvi OS :):):). nadam se da cu uspeti da nadjem i za mint drajvere pa da vise ne moram da se mucim
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Pozz Komsija 76!Hvala na dobrodoslici i hvala na savetima sada sam preko teriminala skinuo vcview ,sta se desava. Kada ga pokerenem pali mi se kamera na laptopu, tako se palila i kada sam koristio mikroskop u Winu ali kada prikacim mikroskop komp ga uopste ne vidi a pre mi ga je video na WInu.Da li to znaci da nije to taj drajver ili?
Bazlik hvala i tebi na trudu ,u najgorem slucaju zbog posla cu instalirati Win samo zbog mikroskopa ali mint ostaje prvi OS :):):). nadam se da cu uspeti da nadjem i za mint drajvere pa da vise ne moram da se mucim

Onda izgleda da nije to taj drajver! ako vec imas drajver za kameru onda taj ukloni!
 
Učlanjen(a)
09.05.2016
Poruka
15
Ok hvala.Nisam imao drajver za kameru pa on ostaje a ja cu smurati po guglu mozda nesto i uspem:)
 
Učlanjen(a)
09.05.2016
Poruka
15
Moze pomoc? Nasao na netu sada i odradio u terminalu sve ali ne znam da pronadjem gde mi se nalazi program koji sam skinuo .Kako da pronadjem totalni sam pocetnik...Hvala:)
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Ok hvala.Nisam imao drajver za kameru pa on ostaje a ja cu smurati po guglu mozda nesto i uspem:)

Velika je sansa da je taj microskop neki kineski koliko sam video ima dosta slicnosti tako da mozda
drajver neces ni naci!
Ali pokusaj sa proizvodjacima texon ili duratool pa tamo nesto da nadjes ako budes mogao!
na tom cd-u koji imas za microskop trebalo bi da imas ime firme ako mozes pokreni ga nekako
i pogledaj ili odnesi kod nekog drugara pa nek ti taj drajver prebaci na Usb mislim da ti je to naj jednostavnije resenje!
 
Učlanjen(a)
09.05.2016
Poruka
15
Problem resen:):):):)
Usao sam u VLC media player podesio koju kameri da mi pusta i radiiiiiiiiii. Hehehe mojoj sreci nigde kraja
Gospodo iz Microsoft-a jedno veliko DOVIDJENJA od mene!!!
Drugari hvala i izvinjavam se ako sam bio dosadan i nisam probao VLC trudicu se da se ovakve greske ne ponove,bunilo me je to sto kada prikacim mikroskop nikakv ton mi nije upozoravao da je pronadjen nov uredjaj a ni u izborniku ga nije nalazio kao sto nalazi fles ili telefon.Bitno je da sam resio problem,Hvala jos jednom svima!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Lepo ti samo prikljuci taj mikroskop i malo surfuj po netu ili na nekom forumu.nekad za kratko vreme,a nekad malo treba cekati da se pojavi apdejt za tvoje drajvere za mikroskop.Kada se pojavi,obicno u task baru,pitace te da li hoces da apdejtujes te drajvere,normalno prihvati i sacekaj.mozda ce traziti restart,Lapa,uradi to i trebalo bi da radi sve kako treba.Mogao bi opet kod nekog ko ima ispravan CD Room,da prebacic drajvere na USB i tako ih instaliras.
 
Natrag
Top