Novi pocetak

Učlanjen(a)
09.05.2016
Poruka
15
Pozdrav drugari!

Ja sam Sasa,od juce korisnik linux mint17.3
Pre nekih osam godina prvi put sam bio upoznat sa linux-om Slackware drugar ,koji inace zivi u Nemackoj mi je objasnio neke osnovne stvari i bas me zainteresovao za linux OS.Zbog zivotnih obaveza nisam zaista imao vremena da se posvetim ucenju i do sada ga nisam ni koristio.Neke stvari su se u medjuvremenu promenile i sada sam spreman za novi pocetak.Naime za pocetak cu u nerdnih minimum dve godine imati na raspolaganju svaki dan pet sati za nova saznanja na ovu temu,konstanto ucenje kroz vezbanje.Veoma sam zeljan saznanja veoma uporan i nadam se da imam i kliker za IT.Trudicu se da sa neta poskidam i naucim sta se bude moglo.
Ako je neko raspolozen za upute jednom pocetniku bio bih veoma zahvalan,tipa na sta prvo da se fokusiram ,linkovi tutorijali sta god bi ste mi proporucili kao pocetniku svaki savet je dobrodosao.Bicu veoma aktivan ako je neko na forumu za ramenu saznanja iako sam za pocetak uskracen posto sam pocetnik ali vremenom cu se truditi da i ja nekom pomognem.
Unapred hvala svima na pomoci!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Ja sam korisnik Ubuntua,pored Win.7 i 8,oko godinu dana.Nisam se pokajao sto sam ga instalirao i ucim polako na njemu.Na pocetku koristi Softver centar za programe koji ti trebaju,a ako nesto bas ne mozes da nadjes ima Ubuntu-ov forum,gde mozes da se registrujes i da pitas za sve vrste Linux-a sta ti treba.tamo su ljudi da pomognu.Ujedno mi se svidja Linux,zato sto svaki prikljucak prihvata bez ikakvih problema i kasnije sam ponudi apdejt drajvera,da ne moras da ih trazis.Znaci:Skener,printer,telefon,web kamera,kod mene je prihvatilo bez problema.Imas i sistem setinngs,tu mozes da namestis mnoga podesavanja isto lako.Ima i na ovom forumu dosta ljudi koji koristerazne Linux-e,tako da ces imati pomoci i odavde.Inace dobro nam dosao i probacemo da zajedno naucimo sta treba.Polako.Veoma su zanimljivi ovo OS-mi i svakom bi preporucio,da ko ima Win. instalira i neki Linux.Toliko za sada.Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
09.05.2016
Poruka
15
Pozdrav jolemisa!Hvala na podrsci puno znaci u pocetku.Znas li mozda da li na linuxu mogu koristiti usb mikroskop da li ima drajvera posto je to jedini razlog sto sada moram da se vracam na Win
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Naravno da moze. Sada popularni usb mikroskopi dolaze u kompletu sa podrskom za linux. Normalno mozda nema za sve, ali obicno kad se kupuje ova spravica, na kutiji vec pise da li podrzava linux i dobijes komplet drajvere za njega, to i prodavac zna. Medjutim, ako ti vec imas ovu spravicu, onda si morao da navedes tacan model do u broj i naziv, kako bi nas dragi jolemisa mogo da pokusa da ti nadje drajvere.
Ej, a dobra ti je ovo zezancija sa tim mikroskopom, ti si ili doktor ili kanabis pocetnik, pa ce ti ovo u svakom slucaju biti potrebno.
3_512.jpg

The Plugable USB2-Micro-200X USB microscope provides up to 50X magnification optically and up to 200x and can be used on computers running Windows, Mac OS X, or Linux simply by plugging it into a spare USB 2.0 port and it requires no external power
 
Učlanjen(a)
09.05.2016
Poruka
15
Pozzz Bazlik!
hvala na odgovoru.Da veoma sturo od mene.Prvo imam disk drajver ali mi na laptopu ne radi citac zbog nekoriscenja pa sada moram da skidam sa neta ,decko koji mi je prodao kontakt sam izgubio na kutiji koju sam dobio nemam nikakav tacan broj modela .Kada sam skidao za Win posto nisam znao podatke bitno je bilo samo da je 1280*960 5x zoom i nasao sam drajvere .Da li je to dovoljno ili treba jos nesto?
 
Učlanjen(a)
09.05.2016
Poruka
15
Dodatak,zaboravih da napisem da mikroskop koristim za pravljenje sata.Naime ja sam umetnik zavrsio sam srednju umetnicku skolu smer drvorezbar i pre nekih pola godine zapoceo sam jedan izuzetno zanimljiv i veoma tezak projekat.Parvim rucni sat sa mehanickim mehanizmom i sve ce biti od drveta svi moguci delovi i oni mali zupcanici.Dimenzije se krecu u mikronima ,zubici na zupcaniku su reda velicina 0,2 milimetra.Sve se radi rucno sto daje projektu tezinu i vrednost.Ko bude zainteresovan vrlo rado cu podeliti slike da vidite kako to izgleda.
Eto malo objasnjenje za sta mi treba mikroskop:):):):)
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa cekaj nema ni ime fime nigde na modelu. Vidi, izadji na google, pa pretisni ono gore sto pise Images, zatim upisi u tragac usb microskope 1280*960 5x, i proprati sve slike, da li neki lici na taj tvoj. Ako ga detektujes onda je to to. Posle ti je vec lako kad znas tacan naziv,da proveris da li ima za linux ili da ti to odradi neki clan, ako je u mogucnosti. Znaci cepni ga u google slike prvo.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Pozzz Bazlik!
hvala na odgovoru.Da veoma sturo od mene.Prvo imam disk drajver ali mi na laptopu ne radi citac zbog nekoriscenja pa sada moram da skidam sa neta ,decko koji mi je prodao kontakt sam izgubio na kutiji koju sam dobio nemam nikakav tacan broj modela .Kada sam skidao za Win posto nisam znao podatke bitno je bilo samo da je 1280*960 5x zoom i nasao sam drajvere .Da li je to dovoljno ili treba jos nesto?

Prvo dobro dosao nam na forum!
Koliko sam ja razumeo trebaju ti drajveri za linux za taj microscop mozda
je ovo resenje tvog problema!

Kod:
http://plugable.com/products/usb2-micro-250x

Kod:
http://guvcview.sourceforge.net/downloads.html
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Kolko vidim za taj 20X - 800X USB Digital Microscope 2.0MP Endoscope Magnifier, ko da nema Linux drajvera.
Pise - Operation System Win XP,Vista,Win 7 32 bit and 64bit, a i na samoj kutiji se velica windows.

E, sad, mozda sam se ja nesto zeznuo, mozda ima i za linux neki kompaktibilni, ako upotrebljavaju slicnu skalameriju unutra. Sve u svemu, ako neko od clanova ne nadje drajver, postoji blagasna opasnost da se tvoje druzenje sa linuxom ovde zavrsi, haha...kao sto je i pocelo. Mada ako te ne mrzi instaliraj dvojni sistem, pa koristi paralelno linux i windows. Ili preko virtuelne masine instaliraj win ili ne znam kupi drugi mikroskop, sto bi sad bilo glupo. Al iskreno se nadam da ce neko da nadje drajver. To bi bilo to lepotane, ti sad sacekaj jolemisa, pa zajedno drugarski upotpunjavajte znanje, jel kolko vidim svetla buducnost je pred vama.
 
Natrag
Top