Novi Papa

Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
citat Novosti: SKROMNI i sramežljivi argentinski kardinal Horhe Mario Bergoljo (76), koji je do sada živeo u malom stanu, sam sebi kuvaoi vozio se javnim prevozom, izabran je za novog papu. Prvi jezuit (isusovac), prvi latinoamerikanac i prvi Franjo u istoriji Katoličke crkve.Za sve kojima nije teško neka pročitaju zakletvu koju polažu sveštenici prilikom uvođenja u jezuitski red.Obred uvođenja u dužnost i zakletvu jezuita:Govori superior (nadređeni sveštenik):“Sine moj, i do sada si učio da se pretvaraš da si tobože na njihovoj strani, a zapravo nisi. Među rimokatolicima da budeš rimokatolik i čak da budeš špijun među svojom vlastitom braćom. Učio si da ne veruješ ljudima, da se ne uzdaš u ljude; među reformatorima da budeš reformator, među hugenotima hugenot, među kalvinistima kalvinist, među protestantima da budeš protestant i stekneš njihovo poverenje. Traži da propovedaš sa njihovih propovedaonica i da svom žestinom svoje prirode objaviš našu svetu religiju i papu; čak siđi tako nisko, da postaneš Jevrejin među Jevrejima, da bi se mogao osposobiti da skupiš sve informacije u korist tvog reda, kao veran papin vojnik. Učio si da tajno seješ seme neprijateljstva i zavisti među državama koje su u miru i huškaš ih da prolivaju krv. Uvuci ih u rat i stvaraj revolucije, građanske ratove u zajednicama, provincijama i zemljama koje su nezavisne i pune prosperiteta, koje uživajublagoslove u kulturi, umetnosti i naukama. Budi na strani onih koji se bore u ratu i radi potajno sa svojom braćom jezuitima, koji su možda na drugoj strani i otvoreno se suprostavljaju onoj s kojom si ti povezan. Samo tako crkva može uspešno, u tim neugodnim uslovima, privesti kraju pregovore za mir... s tim da cilj opravdava sredstva. Učio si šta je dužnost špijuna: da sakupljaš činje nice i informacije iz svih mogućih izvora. Trudi se da dobiješ poverenje porodica protestanata i jeretika svih klasa, kako trgovaca, tako i bankara, pravnika, zatim u školama i univerzitetima, parlamentima, zakonodavnim telima, sudovima i saborima. Da budeš sve za sve ljude, za papinu volju čije smo mi sluge sve do smrti. Primio si sve instrukcije još kao novajlija, pa kao novozaređeni sveštenik i kao pomoćnik biskupa, kao ispovednik i kao sveštenik, ali se još nisi opremio svime što je potrebno, da komanduješ armijom “Lojola” u službi pape. Ti moraš da služiš u pravo vreme kao instrument i izvršitelj kazne, kao što su naredili tvoji pretpostavljeni, jer ovde niko ne može raditi ko nije osvetio svoj rad krvlju jeretika, jer bez prolivanja krvi nijedan čovek ne može biti spasen. Zato, naoružajte se za svoj posao i učinite svoje spasenje sigurnim. Ti ćeš pored svoje prethodne zakletve pokornosti svom redu i odanosti papi, ponoviti za mnom:Ja (ime i prezime) sada u prisutnosti svemogućeg Boga, svete device Marije, svetog Mihajla arhanđela, svetog Jovana Krstitelja, svetih apostola, svetog Petra i svetog Pavla i svih svetaca i sakralnih hostija neba, obećavam i izjavljujem da ću, kada bude povoljna prilika, voditi nemilosrdan rat, potajno i javno, protiv svih jeretika, protestanata i liberala, kao što sam usmeren i upućen, da ću ih istrebiti sa lica zemlje i da neću poštedeti nikoga, bez obzira na starost, pol i uslove; da ću ih vešati i paliti, pustošiti, guliti kožu, daviti i pokopavati žive, parati stomake i utrobe njihovih žena i razbijati glave njihove dece o zidove, da satrem zauvek njihovu odvratnu rasu. Pošto se to ne može činiti javno, ja ću potajno upotrebljavati otrovni pehar, stisnuti konopac, čelični bodež ili olovni metak, bezobzira na čast, rang, dostojanstvo ili autoritet osobe ili osoba, ma kakvi bili njihovi uslovi života, javni ili privatni, onako kako budem u bilo koje vreme upućen od bilo kog zastupnika pape ili starešine braće po svetoj veri, po društvu jezuitskom.”
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
citat Novosti: SKROMNI i sramežljivi argentinski kardinal Horhe Mario Bergoljo (76), koji je do sada živeo u malom stanu, sam sebi kuvaoi vozio se javnim prevozom, izabran je za novog papu. Prvi jezuit (isusovac), prvi latinoamerikanac i prvi Franjo u istoriji Katoličke crkve.Za sve kojima nije teško neka pročitaju zakletvu koju polažu sveštenici prilikom uvođenja u jezuitski red.Obred uvođenja u dužnost i zakletvu jezuita:Govori superior (nadređeni sveštenik):“Sine moj,...


Nisi u toku. To je podmetačina koju je protestantima skupo naplatio Alberto Rivera, tobožnji ex isusovac, katolički svećenik i biskup...Širio je takve i druge laži koje su već odavno opovrgnute među protestantima. Eto, sektaši su ih uspjeli ubaciti među pravoslavce među kojima se još uvijek nađu vrlo raspoloženi ljudi kad je u pitanju napad na Papu i Katoličku crkvu. Nema veze, ako nije istina, samo nek se podgrije vatrica...

Dakle, Rivera je pobjegao iz ludnice u Barceloni i s lažnim ispravama propovjedao u Južnoj Americi, dok ga policija nije uhvatila kao prevaranta i kradljivca.
Izvoli, pa pročitaj:

Alberto Rivera - Wikipedia, the free encyclopedia

 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ljudi su jedina ziva bica na svetu koja tvrde da postoji bog, i jedina bica koja se ponasaju kao da ne postoji
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
uf, koliko se prašine diže oko tog ex špijuna
interesantno da ipak jako jako puno zna za nekoga tko nikada nije bio jezuita
zar ne ??
a znamo svi da jezuiti drže sve svoje aktivnosti u DEBELOJ TAJNOSTI
pa odakle onda ipak to sve rivera iznosi
tko mu je to sve došapnuo ?
neki isto tako bivši jezuita ??
ne, jer ex jezuita nema, to ne postoji, u slučaju da netko želi izaći iz tih odreda smrti, čeka ga upravo to
jednom jezuita, jezuita zauvijek i to se ne mijenja

ova igra sa tim vašim agentom je unapred isplanirana i dogovorena

tko zna, možda ga ovaj vaš novi pontifex pomiluje ??
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
A ko to od ljudi posjeduje certifikat da ocjenjuje kako ko razumije Božiju riječ? Oni koji umišljeju da imaju monopol na istinu, najviše su udaljeni od nje. Ko to od ljudi posjeduje certifikat da sudi? Oni koji sude biće osuđeni! Nisu li to Božije riječi?!
padobro moderatore. ovo je original svih sertifikata,apostolski original: pokajte se,i svaki od vas da se krsti na ime Gospoda Isusa Hrista i primićete dar svetoga duha;jer je obećanje za vas za vašu decu i za sve DALJNJE KOJE GOD POZOVE GOSPOD BOG NAŠ (dela ap.2.gl.)
ni dodato,ni oduzeto,prepis originala,pročitaj ako sumnjaš. ovo je život. dakle što ovde fali? ja ne odgovaram za druge sertifikate ovo je ono što se zove izvršenje onoga štzo je Isus zapovedio da se čini za spas duša.kako je izvršeno tako je svedočeno i tako sam ti prepisao. da li je ovo moje samo ako sam se poslužio prepisom originala?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
padobro moderatore. ovo je original svih sertifikata,apostolski original: pokajte se,i svaki od vas da se krsti na ime Gospoda Isusa Hrista i primićete dar svetoga duha;jer je obećanje za vas za vašu decu i za sve DALJNJE KOJE GOD POZOVE GOSPOD BOG NAŠ (dela ap.2.gl.)
ni dodato,ni oduzeto,prepis originala,pročitaj ako sumnjaš. ovo je život. dakle što ovde fali? ja ne odgovaram za druge sertifikate ovo je ono što se zove izvršenje onoga štzo je Isus zapovedio da se čini za spas duša.kako je izvršeno tako je svedočeno i tako sam ti prepisao. da li je ovo moje samo ako sam se poslužio prepisom originala?
OK. Ovo jeste original koji si citirao. I šta sada hoćeš da kažeš? Ja ne osporavam tu vrstu "certifikata", nego osporavam tebi, ili bilo kom živom čovjeku, da ocjenjuje i sudi ko je primio dar Svetog duha a ko nije, ko je pravi hrišćanin a ko nije, ko je antihrist a ko nije... Svi vi koji olako izričete takve sudove, osuđujete i sami sebe! To je rekao Isus, hrišćani!
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Nisi u toku. To je podmetačina koju je protestantima skupo naplatio Alberto Rivera, tobožnji ex isusovac, katolički svećenik i biskup...Širio je takve i druge laži koje su već odavno opovrgnute među protestantima. Eto, sektaši su ih uspjeli ubaciti među pravoslavce među kojima se još uvijek nađu vrlo raspoloženi ljudi kad je u pitanju napad na Papu i Katoličku crkvu. Nema veze, ako nije istina, samo nek se podgrije vatrica...

Dakle, Rivera je pobjegao iz ludnice u Barceloni i s lažnim ispravama propovjedao u Južnoj Americi, dok ga policija nije uhvatila kao prevaranta i kradljivca.
Izvoli, pa pročitaj:

Alberto Rivera - Wikipedia, the free encyclopedia



a gdje je bio rivera u 19.stoljeću ??
ako kažeš da on laže o zakletvi
Jezuitska zakletva (nešto degutantnije čovjek nemože osmisliti)

Zašto jezuiti svo ovo rade? Da li su oni svojevoljni gospodari ili teško izmanipulisani robovi, kojima je um jednostavno zarobljen, baš kao i njihova volja? Iz jezuitske zakletve iz koje (uz neznatna skraćenja) prenosimo delove, videćete da su ovi ljudi jednostavno – roboti koji kao papini vojnici samo bespogovorno izvršavaju naređenja. Ova zakletva je objavljena u knjizi “Subterranean Rome” Karlosa Dideiera i prevedena sa francuskog na engleski 1843. Objavljena je u Njujorku, a čuva se kao dokument i u Kongresnoj biblioteci u Vašingtonu.
“Kada jedan jezuita nižeg ranga prelazi u viši komandi nivo, on polaže specifičnu zakletvu i to u kapeli u prisustvu svog nadređenog i dva monaha. Zakletvu polaže pred oštricom kame (koja je uperena ka njemu), držeći u rukama krst. Monasi ponavljaju četiri reči: Iustum, Nacar, Reges, Impious – što u prevodu znači uništiti, nevernike i (jeretičke) kraljeve, vladare…
Nadređeni mu se tada obraća rečima:
“Sine moj, od sada si naučen da radiš kao licemer:....

i još jedan interesantan podatak o jezuitima otkriva njihovo pravo lice i namjere naravno
Između 1555. i 1931. Društvo isusovaca (jezuiti) bili su izbačeni najmanje iz 83 države, iz gradova, zbog učešća u političkim intrigama i podrivačkim aferama protiv državne dobrobiti (prema beleškama uglednih jezuitskih sveštenika), praktično svaka instanca proterivanja bila je zbog političkih intriga, političke infiltracije, političke subverzije i podbadanja na pobunu”, zapisao je J.E.C. Šepard, kanadski istoričar.

da nije možda i kanadski istoričar pobjegao iz ludnice ??
ili su svi pobjegli iz ludnice koji otkrivaju istinu o jezuitima
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
OK. Ovo jeste original koji si citirao. I šta sada hoćeš da kažeš? Ja ne osporavam tu vrstu "certifikata", nego osporavam tebi, ili bilo kom živom čovjeku, da ocjenjuje i sudi ko je primio dar Svetog duha a ko nije, ko je pravi hrišćanin a ko nije, ko je antihrist a ko nije... Svi vi koji olako izričete takve sudove, osuđujete i sami sebe! To je rekao Isus, hrišćani!
Isus daje vlast! samo čitaj.
kad će te anđelima suditi,a kamoli nećete suditi manjim zemnim stvarima. ispitujte duhove,pokarajte,umolite,zapretite,vadite jedne iz ognja a druge utešavajte. ovisno o potrebi. tako piše.
kako možemo znati. svaki ko govori tako kako govori jedan kardfinal,je jedan od navešćenih mnogih antihrista. nemoj moderatore praviti od Biblije jedan otpad starog gvožđa to je prekomernost onda. svaki koji nije kršten kako je zapoveđeno je u opasnosti. i ako hrišćanin ćuti,Bog ga drži odgovornim, bićekriv. ako pak kažea dotični ne posluša neće biti kriv već neposlušni. ali on je čist od njegove krvi.
pisano je,po rodovima će te ih njihovim poznati,jer ne daje rđavo drvo dobre rodove,nit dobro drvo rđavih plodova!
onaj ko je primio Duha svetoga imaće jasan vidljiv znak kakav je obećan. vrlo prosto.ono što se namjanje može očekivati za videti sila sveti Duh eto dala se jasnim znakom upravo videti. očito jer je najbitnija stvar na svetu za dušu. svet možer eći ja sumnjam u sve te proroke,možda je dopisano,tako prevedeno itd.ali Duh sveti ima silu znaka da osudi greh i ukaže na istinu,tu neće bit izgovora.
ako ja sudim drugoga a sam činim sve to onda i sebe osuđujem. reći iz najbolje namere istinu nije sud. naprotiv.
moram stalno da te podsećam na tvoju hrabrost koja je mene odmah fascinirala jer je bila jedan čas ovde veća čak i od religioznih na forumu kada si bez razmišljanja izneo neke probleme oko finansija u katoličko ja ne samo u toj ckrvi.ja sam te odmah podržao,ma kako je isabelita pokušala sa nekima to sprečiti,to baš nije vredelo,jer su ti argumenti bili za ozbiljnu analizu. i to nije bio neki greh tvoj,niti tvoj sud,samo ozbiljno pitanje za proveru.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246






Što ga nisi citirao pa da vidimo?
Od onoga što je on rekao, ti čuo i razumio, veeelika je razlika.
Palacati jezikom? Teška riječ. Ne bojiš se da ti već ne palacaš na bližnjega svoga?

Ispričavam se... Našao sam papin govor za uskrs kada je govorio o uskrsenju. Citiram iz njegovog govora :

Ali milosrđe Božije može učiniti da procveta i najsuvlja zemlja.
On će dati život i osušenim kostima.


Ove reči možeš da vidiš u snimku tačnije od 12:01 do 12:15 minuta u snimku.

E sad mi reci Isabeleta da li je to nauka katoličke crkve ili Papa pokušava da unese neke bitne reforme u doktreine koje se tiču i uskrsenja. Jer ako kosti ožive to je uskrsenja na zemlji a ne isključivo na nebo kao što je bilo do sada. Ili je to samo pokušaj pape da ukaže na neke nepravilnosti koje su se protezale vekovima.


12.01-12.15




 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top