Novi Papa

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Isus daje vlast! samo čitaj.
A, zašto misliš da je Isus samo tebi dao vlast da sudiš i prosuđuješ ko ja kakav hrišćanin? Zar samo ti imaš ekskluzivno pravo i monopol da postupaš po Isusovim uputama? Ne, dragi moj, mrsavkicu, i drugi hrišćani čitaju isto ovo što i ti čitaš i postupaju po Isusovim uputama i na isti način kako ti zaključuješ da su neki od njih antihristi, i oni zaključuju da si ti antihrist! E, sad, ako bi pokušali tražiti neka objektivna mjerila čiji je sud validniji i bliži istini, možemo ih tražiti jedino u broju onih koji su privrženi jednom ili drugom sudu. Hoću da kažem, ako stotinu ljudi ima identično mišljenje o nečemu, a ti jedini imaš drugačije mišljenje, onda je, i po zakonu vjerovtnoće, i po zdravoj logici vjerovatnije da si ti u krivu. Eto, tako stvari stoje, mrsavkicu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
poštovani uredniče
zakon vjerojatnoče, velikog broja na jednoj strani, zakon logike koristite negdje drugdje
samo da vam napomenem, prije potopa na zemlji je živjelo cca 8 500 000 000 osam i pol milijardi ljudi
a samo ih se 8 spasilo
zar je moguče da je noa bio u pravu kada je 120g. gradio brod na suhom, i nagoviještao potop a kiše s neba nikada do tada nije bilo ??
je, moguče je
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
poštovani uredniče
zakon vjerojatnoče, velikog broja na jednoj strani, zakon logike koristite negdje drugdje
samo da vam napomenem, prije potopa na zemlji je živjelo cca 8 500 000 000 osam i pol milijardi ljudi
a samo ih se 8 spasilo
zar je moguče da je noa bio u pravu kada je 120g. gradio brod na suhom, i nagoviještao potop a kiše s neba nikada do tada nije bilo ??
je, moguče je

Komparacija ti i nije baš smislena, jer ja nisam govorio o meteorologiji, s jedne, a s druge strane, nisam razdvojio zakon vjerovatnoće i logiku, jer u ovom slučaju korenspondiraju oboje sa primjerom koji sam naveo.
Osim toga, kako ti dođe do popisa stanovništva koje je postojalo prije potopa? Nevjerovatni ste!
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538






Ispričavam se... Našao sam papin govor za uskrs kada je govorio o uskrsenju. Citiram iz njegovog govora :

Ali milosrđe Božije može učiniti da procveta i najsuvlja zemlja.
On će dati život i osušenim kostima.


Ove reči možeš da vidiš u snimku tačnije od 12:01 do 12:15 minuta u snimku.

E sad mi reci Isabeleta da li je to nauka katoličke crkve ili Papa pokušava da unese neke bitne reforme u doktreine koje se tiču i uskrsenja. Jer ako kosti ožive to je uskrsenja na zemlji a ne isključivo na nebo kao što je bilo do sada. Ili je to samo pokušaj pape da ukaže na neke nepravilnosti koje su se protezale vekovima.

sta god da je, reforme su uvek dobre ako se menja na bolje i ako se pokusava popraviti ono sto nevalja
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Komparacija ti i nije baš smislena, jer ja nisam govorio o meteorologiji, s jedne, a s druge strane, nisam razdvojio zakon vjerovatnoće i logiku, jer u ovom slučaju korenspondiraju oboje sa primjerom koji sam naveo.
Osim toga, kako ti dođe do popisa stanovništva koje je postojalo prije potopa? Nevjerovatni ste!
Pa takav ti je nas Spedy!mozda je bio pisar u vreme Noa!drugo kad bi Noa gradio 120g-na brod,on bi na polovinu istruleo jer je od drveta bio!!!

Noe je gradio brod negde oko 35,40 godina cak i ta cifra mozda nije tacna.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Osim toga, kako ti dođe do popisa stanovništva koje je postojalo prije potopa? Nevjerovatni ste!

poštovani uredniče
da li vjerujete u usmenu predaju koja ide od početka stvaranja svijeta ?
jer
Božji narod zna mnogo više nego što je zapisano u Bibliji
potpom su bili uništeni nepokajani griješnici ali su mnoga znanja sačuvana
zar ne ?
jer mnoga od tih znanja imali su i noa i njihovi sinovi
Biblija govori da su bili spašeni
sada ste shvatili kako Božji narod zna ??
pitanje uvijek ostaje
da li vjerovati ili ne ??

usput da vam spomenem, skrenem pažnju
u Bibliji nigdje ne piše da če se u posljednje vrijeme Evanđelje propovijedati, širiti samo i jedino usmeno
jer če Biblija biti uništena radi silnih sada nepojmljivih katastrofa, kataklizma, koje če prouzorkovati lucifer a za to sve pokriviti kršćane
ali
spedy to zna već skoro 20.g
ne samo da znam nego i vjerujem u to

zamislite koliko če teže biti grešnicima koji če saznati istinu Evanđellja da shvate da li im se govori istina ili ne
jer
neče imati Bibliju i neće moći provjeriti u Božjoj Rijeći
dakle
povjerovat če na Rijeć Božjeg sluge ili neće

piše u Evanđelju kada se Isus obraća nevjernom Tomi
..tako dakle sada jer vidiš vjeruješ, ali
blago onima koji neče vidjeti a povjerovaće...
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380


"Ali milosrđe Božije može učiniti da procveta i najsuvlja zemlja.
On će dati život i osušenim kostima."



E sad mi reci Isabeleta da li je to nauka katoličke crkve ili Papa pokušava da unese neke bitne reforme u doktrine koje se tiču i uskrsenja. Jer ako kosti ožive to je uskrsenja na zemlji a ne isključivo na nebo kao što je bilo do sada.



Peko, ne znam u čemu je problem? Ne znam što ti misliš da on misli...jer, bio je jasan.
Ono što ispovjedamo u Vjerovanju: "Vjerujem u Uskrsnuće mrtvih i život vječni. Amen..."
O tome je Papa govorio na Uskrs 2013:

"Eto što je Uskrs: to je izlazak, čovjekov prijelaz iz ropstva grijeha i zla na slobodu ljubavi i dobra. Jer Bog je život, samo život, a živi čovjek njegova je slava (usp. Irenej, Adversus haereses, 4,20,5-7).
Draga braćo i sestre, Krist je umro i uskrsnuo jednom zauvijek i za sve, ali snaga uskrsnuća, taj prijelaz iz ropstva zla na slobodu dobra, mora se događati u svakom vremenu, u konkretnim prostorima našega života, u našem svagdašnjem životu. Kolike pustinje, i danas, ljudi moraju prijeći! To je prije svega pustinja koja je u nama, kada nema ljubavi prema Bogu i bližnjemu, kada nema svijesti da smo čuvari svega onoga što nam je Stvoritelj darovao i što nam daruje.
Ali, Božje milosrđe može i najsuše tlo pretvoriti u bujni vrt, ono može ponovno oživjeti usahle kosti (usp. Ez 37, 1-14).

Evo poziva koji svima upućujem: prigrlimo milost Kristova uskrsnuća! Dopustimo da nas Božje milosrđe obnovi, dopustimo da nas voli Isus, dopustimo da snaga njegove ljubavi preobrazi naš život; i postanimo oruđa toga milosrđa, kanali kroz koje će Bog moći natopiti ovu zemlju, čuvati sav stvoreni svijet i dati da procvjetaju pravda i mir.
I zato molimo Isusa uskrsloga da preobrazi smrt u život, da pretvori mržnju u ljubav, osvetu u opraštanje, rat u mir. Da, Krist je naš mir i po njemu mi molimo mir za čitav svijet..."



poštovani uredniče
da li vjerujete u usmenu predaju koja ide od početka stvaranja svijeta ?
jer
Božji narod zna mnogo više nego što je zapisano u Bibliji

Aaa!!!Ovo je iznenađenje. Znači vjeruješ da je i predaja važan dio za vjernički život? Ili samo vjeruješ u crkvenu predaju kad ti ide u prilog?:)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@izabela
usmenom predajom se i širilo Evanđelje od početka,
pa če na taj način i završiti
dok čitamo Evanđelja shvaćamo da je Isus Krist putovao i propovijedao

mnoge stvari nisu zapisanje u Bibliji a korisne su za svakog čovjeka
to znanje se također širi usmenom predajom
koliko je važna usmena predaja Evanđelista, kršćanina, propovjednika nemogu ocijeniti,
ali tvrdim da je to nepropadljivo blago

znanje koje se prenosi s koljena na koljeno u kršćanskoj crkvi nemogu biti samo ponekad u prilog nekom vjerniku
jer to je cijelina, povezana, na kojoj se sve izgrađuje
nemože nekom vjerniku ovo znanje odgovarati a ono znanje neodgovarati
jer time već dolazi do podjele, ako dolazi do podjele zajednica slabi
kada zajednica oslabi sotona je postogao pobjedu
jer pet ili deset kršćanina uvijek mogu više posla obaviti nego dvoje ili samo jedan
ali Bog ne gleda na kvantitet, nego na kvalitet vjernika
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Predanja, predanja..., jesu važna, a to se naročito može reći za ono vrijeme kada je bilo vrlo malo pismenih ljudi, ali su isto tako vrlo nepouzdana da bi se mogla uzimati kao relevantni dokazi za bilo šta.
"Koji ono dobar junak bješe,
Što jedanput britkom sabljom mene,
Pa dvadeset odsiječe glava!?"
I ovo je predanje. Šta misliš kako bi to izgledalo da ja sada u raspravi sa nekim počem tvrditi da je bilo ljudi u neka davna vremena koji su jednim zamahom sabljom, odsijecali po dvadeset glava!?
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
A, zašto misliš da je Isus samo tebi dao vlast da sudiš i prosuđuješ ko ja kakav hrišćanin? Zar samo ti imaš ekskluzivno pravo i monopol da postupaš po Isusovim uputama? Ne, dragi moj, mrsavkicu, i drugi hrišćani čitaju isto ovo što i ti čitaš i postupaju po Isusovim uputama i na isti način kako ti zaključuješ da su neki od njih antihristi, i oni zaključuju da si ti antihrist! E, sad, ako bi pokušali tražiti neka objektivna mjerila čiji je sud validniji i bliži istini, možemo ih tražiti jedino u broju onih koji su privrženi jednom ili drugom sudu. Hoću da kažem, ako stotinu ljudi ima identično mišljenje o nečemu, a ti jedini imaš drugačije mišljenje, onda je, i po zakonu vjerovtnoće, i po zdravoj logici vjerovatnije da si ti u krivu. Eto, tako stvari stoje, mrsavkicu.
zakon verovartnoće ti je doneo spedy. Pismo ne priznaje zakon čoveka.Reč je zakon.
 
Natrag
Top