Novi Papa

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Isabeleta : Peko, ljubiš li ti Isusa?

U kom smislu da li volim Isusa ? Sviđa mi se njegova ideologija života. Verujem da je položio žrtvu za grehe pred Bogom umesto mene. Gde je god prisutna ljubav tu je prisutan i Isus. Njegova pravila su prirodna i dobra za život. Ne voli bezbožnike i bezakonje.


Čini mi se da ti više vremena posvećuješ Papi nego Kristu.

Volim temeljnu analizu što iziskuje dosta vremena , ne volim površnost i grebanje po površini. Zato ako analiziram Vatikan i to radim temeljno može ti se učiniti da mrzim papu. I ne analiziram samo Vatikan i papu nego religije uopšte.


S pričom o "bezakonju" i "bezakonicima" uVatikanu, kompletirao si svoju sliku sektaški nastrojenog majstorabibličara. Uopće ne želim ubitivrijeme na to.
Bezakonje vrišti iz svakog ćoška na svijetu, ali ti to ne vidišili ne želiš vidjeti?
Zar si slijep ili te je Sotona zaslijepio?

Ako su mlade katolkinje i katolici nenormalni jer iskazuju svojuradost u susretu sa svojim poglavarom, blago nama. Eto, takvi smo mikatolici, svi od reda nenormalni, pa ti ostani jedini pametan: bez Crkve, bezposlušnosti, bez poniznosti, sam sa sobom i duhom...koji god da te obuzme.
Samo sam izneo jedan predlog za razmatranje,da li je Papa legalan Petrov naslednik iz razloga što je Petar doveden u Rim i ubijen a nakon toga se javlja njegov naslednik u Rimu. Znaš li koliko je Rim daleko od Jerusalima gde su bili apostoli ? Ljudi imaju običaj i dan danas da nekoga ubiju i ukradu identitet žrtve. Zato treba razmotriti Petrovu smrt i njegove naslednike koji su preuzelu duhovno vođstvo. Opravdanje da je na Petrovom grobu iznikla velika crkva po rečima Isusa : Ti si Petar i na ovoj steni sazidaću crkvu svoju može biti samo zloupotrebljen stih prema kom je naštelovan kasniji događaj oko izgradnje katedrale iznad Petrovog groba. Sličnom zloupotrebom stiha iz svetog pisma su i Jehovimi Svedoci prisvojili ime za sebe : Vi ste moji svedoci. To je takođe štelovanje prema stihu iz svetog pisama da bi izgledalo autentično ispunjenje. Niti se mislilo na crkvu kao građevinu niti na svedoke kao grupu koja se predstavlja po tom imenu.
Da bi izgradili svoju veru na čvrstim temeljima ne možemo razgovarati samo sa istomišljenicima. Recimo šta bi tebi vredelo da razgovaraš sa Antonijom DŽ kad imate isto mišljenje. Zato treba da čujete kritiku i drugu stranu i možda ono što niste ni čuli ni razmišljali. Isto važi i za mene.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
U kom smislu da li volim Isusa?

Pa, recimo koliko možeš reći da mu pripadaš i da On pripada tebi?


Volim temeljnu analizu što iziskuje dosta vremena, ne volim površnost i grebanje po površini. Zato ako analiziram Vatikan i to radim temeljno može ti se učiniti da mrzim papu. I ne analiziram samo Vatikan i papu nego religije uopšte.

Hmm, imamo različit pristup. Ja bih voljela što više produbljivati samo u svojoj vjeri i ne pada mi na pamet da se bavim s drugima.
Dosta čitam duhovnu literaturu, protestanske autore uvijek s velikim oprezom, dok su mi pravoslavni bliži. O svim drugim religijama nastojim biti samo informirana, dakle, tek osnovne stvari.
Ne vidim svrhu ni duhovnu korist da razglabam s neistomišljenicima jer ja svoju vjeru ne dam ni zašto na svijetu, niti bi me tko mogao uvjeriti u nešto drugo od onoga što vjerujem.
To ne znači da ne želim prihvatiti dobre i korisne misli pripadnika drugih vjera, dapače, koriste mi, ali samo u mjeri koliko odgovaraju istinama Katoličke Crkve.
Da me ne shvatiš krivo, uvjerena sam da sve ove rasprave koje vodimo neće nikoga uvjeriti ili razuvjeriti. Ali, može pomoći da svaki od nas stane pred Gospodina, u šutnji i molitvi, i da sam, u svojoj savjesti vidi, što od njega Gospodin očekuje i da čvrsto odluči više ljubiti Gospodina.

Hihi, zamisli kako bi to bilo divno da jedan Peko, Isabela, Laodikeja, spedy, gero, savkić...i svi forumaši, ljubimo Gospodina svim srcem, svom dušom i svim umom svojim. Bili bismo tako zahvaćeni ljubavlju da ne bismo imali više volje gubiti vrijeme na rasprave. Ali, Ljubav nije ljubljena.


Samo sam izneo jedan predlog za razmatranje,da li je Papa legalan Petrov naslednik iz razloga što je Petar doveden u Rim i ubijen a nakon toga se javlja njegov naslednik u Rimu.

Budući da je to meni/nama katolicima jasno, ostavit ću ti katolički odgovor. Budući da je papinski primat kamen spoticanja i za pravoslavce i protestante, molim da se ovo ne shvati kao propagiranje katoličkih stavova, nego je u kontekstu tvoga pitanja na kojeg odgovaram.


[h=1]Sveti Petar i primat pape[/h]


Papinski primat nije kroz povijest nikad bio upitan u samoj Crkvi, već su ga osporavali samo oni koji joj nikad i nisu pripadali ili su od nje otpali. Zbog svoje taštine nisu ga priznavali ni mnogi izopćenici, a neke su protestantske sekte otišle čak tako daleko da papu proglase antikristom.
Kad je Isus upoznao Šimuna, već mu je pri prvom susretu dao novo ime Kefa (Petar) (Iv 1,42). Na aramejskom, Isusovom jeziku, kefa znači stijena. Grčki je prijevod te riječi petra, a nastavak je za muški rod pretvara u petros, iz čega se dalje izvodi ime Petar. Važno je napomenuti da prije toga ime Kefa nije postojalo. Što navodi na zaključak da Isus to ime nije dao bez nekog dubljeg značenja, tim više što su Židovi, pa s njima i Isus, imenu pridavali veliku važnost. Novo je ime mijenjalo i status osobe. Petar je, dakle, s novim imenom dobio i novi identitet.
Značenje je pak imena Stijena apostolima ubrzo postalo sasvim jasno. Kad su bili u Cezareji Filipovoj Isus je izdvojio Petra i rekao mu: “Ti si Petar – Stijena, i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju, i Vrata pakla neće je nadvladati. Tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskog, pa što god svežeš na zemlji, bit će svezano i na nebesima, a što god razriješiš na zemlji, bit će razriješeno i na nebesima” (Mt 16,18-19). Ovo je Isus rekao pred svim apostolima dok su stajali pod golemom stijenom, visokom oko 70 metara i dugom oko 150. Važnost tog događaja, pojačana još i poprištem, apostolima je bila sasvim jasna. Isusova Crkva trebala je biti sagrađena na Stijeni koja će odoljeti svim olujama. Jedino su Petru bili dani ključevi kraljevstva nebeskog. Ključevi su u to doba bili simbol vlasti, pa kome su bili dani ključevi grada, nad njim je stekao i vlast, pa je tako i Petar dobio vlast nad svetim gradom, Crkvom Isusovom. I nitko od apostola nije zamjerio Isusu što je baš Petru dao tu vlast.
Nakon uskrsnuća Isus ponovo izdvaja Petra ispred apostola, te ga tri puta pita: “ljubiš li me više nego ovi?”, gdje su “ovi”, dakako, drugi apostoli. Na svaku pak Petrovu potvrdu Isus odgovara: “Pasi jaganjce moje!” odnosno “Pasi ovce moje!” (Iv 21,15-17). Iz konteksta je jasno da se ”ovce moje” odnosi i na prisutne apostole. Tu je sasvim jasan Petrov primat kad je riječ o duhovnoj hrani, dakle vjerskom nauku. Osim toga, Isus daje posebno obećanje Petru da će moliti za njega da ostane jak u vjeri: “sotona je dobio dopuštenje da vas može rešetati kao pšenicu, ali ja sam molio za te da tvoja vjera ne malakše” (Lk 22,31-32). Petar je dakle bio pod posebnom zaštitom Isusa Krista. Ostali je apostoli nisu imali. Juda je izdao i vjeru i Isusa, a i kasnije je kroz povijest Crkve bilo biskupa (nasljednika apostola) koji su izgubili vjeru, jer je sotoni bilo dopušteno da ih rešeta. Ali nijedan papa nije napravio niti jednu pogrešku kad je riječ o nauku vjere Kristove, iako su pape, dakako, grešnici kao i svi ostali ljudi. Nadalje, Isus daje zadaću Petru da u vjeri “učvrsti svoju braću” (Lk 22,32). Nijedan drugi apostol nije dobio takav nalog.
Čitajući Bibliju nemoguće je previdjeti vrlo jasno i očito Petrovo prvenstvo. Ono se može zamutiti jedino izvrtanjem prirodnog i gramatičkog smisla navedenih rečenica. Fundamentalisti će reći da se “na toj stijeni” ne odnosi na Petra, već na Krista. Pokazna se međutim zamjenica uvijek odnosi na najbližu prethodnu imenicu, pa se stoga “toj” mora odnositi na Petra – Stijenu, a nikako na Krista, kako bi to htjeli fundamentalisti. Dopustimo li takvo izvrtanje sasvim prirodnih i jasnih rečenica, onda Biblija gubi i vrijednost i smisao, a riječ se Božja nakazi i izvrgava poruzi.
O Petrovom primatu postoji još bezbroj drugih dokaza, ali nam skučenost prostora brani da ih sve navedemo. Zato ćemo se ograničiti na samo neke. Tako se Petar često navodi prvi (Mt 10,1-4; Mk 3,16-19; Lk 6,14-16; Dj 1,13), ponekad Biblija spominje apostole kao “njegove [Petrove] drugove” (Lk 9,32), Petar govori u ime svih apostola (Mt 18,21; Mk 8,29; Lk 12,41; Iv 6,68-69), Petar je glavni protagonist u najdramatičnijim događajima (Mt 14,28-32; Mt 17,24-27; Mk 10,23-28; Iv 18,10), na Duhove Petar prvi među apostolima propovijeda okupljenom mnoštvu (Dj 2,14-40), njegovo je i prvo ozdravljenje pošto su se ispunili Duhom Svetim (Dj 3,6-7), anđeo naređuje ženama da “posebno Petru” reknu da je Gospodin uskrsnuo (Mk 16,7), Krist se najprije ukazao Petru (Lk 24,34), Petar je predsjedao sastanku na kojem je izabran Matija, nasljednik Judin (Dj 1,13-26), Petar je primio prve obraćenike (Dj 2,41), odredio prvu kaznu (Dj 5,1-11), izopćio prvog krivovjerca (Dj 8,18-23), predsjedao prvim koncilom u Jeruzalemu (Dj 15), proglasio prve dogmatske odluke (Dj 10,46-48; 15,7-11).
Primat su kasnije zadržali i nasljednici Petrove stolice, što je jasno iz mnogih crkvenih spisa. Tako primjerice četvrti papa Klement I. (90.-100.) naređuje Korintskoj crkvi da vrati smijenjeno vodstvo (dakle, iako je u to doba još bio živ sveti Ivan apostol, Korintska se crkva ipak obraća papi, a ne njemu, da presudi u sporu); papa Viktor I. (193.-203.) izopćuje crkvu u Maloj Aziji i tako dalje. Prvenstvo su Petrovog nasljednika potvrdili i koncili u Sardici (342.), Carigradu (381.), Efezu (431.), Kalcedonu (451.) i drugi.
Sv. Bazilije Veliki, kad je napisao monaška pravila , poslao ih je na uvid Ppai i tražio odobrenje.

Crkveni zbor je od samog početka priznavao papu za vrhovnog poglavara i njegova se riječ u pitanjima vjere i morala oduvijek smatrala konačnom. Kao što je sabor u Jeruzalemu ušutio u trenutku kad je Petar proglasio dogmu, tako je i kroz stoljeća, kad god bi papa progovorio, diskusija je bila završena. Tako sveti Irenej, učenik svetog Polikarpa (koji je sâm bio učenik svetog Ivana apostola), u svojoj poznatoj obrani vjere, Protiv krivovjerja, piše: “S tom [rimskom] crkvom, zbog njezina višega porijekla, sve se druge crkve moraju složiti, dakle svi vjernici u čitavom svijetu, jer su vjerni baš po njoj posvuda sačuvali apostolsku predaju“.

Tko je glava Crkve dobro su znali čak i rimski pogani. U prvih 300 godina kršćanstva gotovo su sve pape umrle mučeničkom smrću. Rimljani su, naime, vjerovali da će ubijanjem vođe obezglaviti čitavu organizaciju. Rimski su se carevi više bojali pape nego vlastitih rivala, pretendenata na carsko prijestolje.

(Ivan Poljaković)

Sv. Petar je bio prvi, naslijedio ga je sv. Lino, zatim Anaklet, onda Klement...

Stari spis, Apostolske konstitucije, spominje da je Lina za
biskupa zaredio sveti Pavao, te da ga je Petar odredio za svoga nasljednika. U istom spisu kaže se da mu se majka zvala Klaudija Sv. Irenej Lionski (oko 135.-202.) ističe da na ovog papu misli i pisac Druge poslanice Timoteju, kad na kraju toga pisma prenosi pozdrave koje šalju »Lino, Klaudija i sva braća« (2 Tim 4 21).

Proglasio je prvih 15 biskupa, uveo je predaju palija, organizirao unutarcrkveni svećenički raspored i uveo pravilo da žene smiju ulaziti u crkvu pokrivene glave, koje je trajalo sve do 1960-ih godina.
Prema nekim izvorima (npr. Liber pontificalis) Lino je umro mučeničkom smrću. Ipak, oko toga se ne slažu svi povjesničari, budući da u to doba nije bilo progona Crkve, a ubio ga je konzul Saturnin odrubivši mu glavu 23. rujna 76. godine.Prema predaji, pokopan je na Vatikanskom brežuljku, a postoji zapis iz 7. stoljeća o nalasku natpisa uz Konfesiju svetoga Petra na kojem se vidi i ime svetoga Lina pa je prema tome bio pokopan uz svetog Petra.

 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
kada????
češ objasniti ljudima

kako je Apostol Petar mogao biti prvi papa
kada je on bio kršćanin a ne vjernik RIMOkatolikčke crkve

kako je mogao biti prvi papa kada je pontifex tek u 6.stoljeću sam sebe proglasio papumom, poglavarem svih kršćana

pitao sam te jednom nisi odgovorila nego si pobjegla
hočeš li opet ponovo zbrisati
ili?????
 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2013
Poruka
114
kada????
češ objasniti ljudima

kako je Apostol Petar mogao biti prvi papa
kada je on bio kršćanin a ne vjernik RIMOkatolikčke crkve

kako je mogao biti prvi papa kada je pontifex tek u 6.stoljeću sam sebe proglasio papumom, poglavarem svih kršćana

pitao sam te jednom nisi odgovorila nego si pobjegla
hočeš li opet ponovo zbrisati
ili?????

Nije se morao bukvalno zvati papa,da bi danas bio poznat kao prvi papa.Ono što je bitno jest,neprekinuti lanac predaje službe prvog rimskog biskupa...tako danas znamo tko je kad koga naslijedio.

Nadalje,mislim da tebi,kao i mnogima nije jasno što znači naziv RIMOkatolička,a što Katolička.
Naziv da je Crkva Katolička,što znači sveopća,odnosno univerzalna...i taj termin se počeo koristiti praktički od evanđelja kad Isus kaže da apostoli idu po svem svijetu krstiti u ime Oca i Sina i Duha Svetoga.Jer Crkva je poslana svima i samim time je sveopća,odnosno katolička.
Riječ "katolik" dolazi od grčke riječi "καθολικός", a značenje je univerzalan, sveopći. Na početku II. stoljeća, u pismu sv. Ignacija Antiohijskog, nalazi se prvi sačuvani spomen, korištenja riječi "katolički" vezano za Crkvu. Drugo rano spominjanje riječi "katolički", vezano je uz sv. Polikarpa, biskupa Smirne , koji koristi tu riječ mnogo puta. Sv. Polikarp bio je učenik apostola Ivana i prijatelj sv. Ignacija Antiohijskog. Uskoro su naziv, počeli koristiti i drugi teolozi i pisci.

Dok naziv Rimokatolički znači da imamo svoj rimski obred,koji drukčiji od »istočnih katoličkih crkava« odnosi se na 22 crkve koje pripadaju različitim istočnim liturgijskim tradicijama, te se služe aleksandrijskim, antiohijskim, armenskim, bizantskim ili kaldejskim obredom. Budući da su to »istočni« obredi, za razliku od rimskog, »zapadnog« obreda (i njemu sličnih, poput milanskog obreda), ove se crkve nazivaju »istočnima.« Katoličke su stoga što priznaju rimskog papu kao svoga poglavara.

Dakle,ispravno je reci po nicejsko carigradskom vjerovanju...."vjerujem u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu", i da parafraziram,rimskog obreda i ostalih obreda.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
dragi moj kolega ostavi se prazne priče
jer
Petar je svetkovao subotu, RIMOkatolčka crkva, pontifex i ostali svetkuju nedjelju

Petar je vjerovao u samo Jednog Jedinog Boga JEHOVU, RIMOktolička crkva ih ima ovisi o potrebi

Petru je Spasitelj Isus Krist a RIMOkatolicima je spasiteljica marija

šta je tu zajedničko Petru Kršćaninu i RIMOkatolicima idolopokonicima

ama baš ništa

dakle o kojem ti neprekinutom lancu pričaš
i
koga želiš uvjeriti u to
 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2013
Poruka
114
dragi moj kolega ostavi se prazne priče
jer
Petar je svetkovao subotu, RIMOkatolčka crkva, pontifex i ostali svetkuju nedjelju

Petar je vjerovao u samo Jednog Jedinog Boga JEHOVU, RIMOktolička crkva ih ima ovisi o potrebi

Petru je Spasitelj Isus Krist a RIMOkatolicima je spasiteljica marija

šta je tu zajedničko Petru Kršćaninu i RIMOkatolicima idolopokonicima

ama baš ništa

dakle o kojem ti neprekinutom lancu pričaš
i
koga želiš uvjeriti u to

Vjerovao je u JEHOVU?
Gdje to piše?
U Kuli stražara?

Misliš da pitanje subote ili nedjelje je najbitnija stvar na ovom svijetu?

Što se tiče Marije i njene uloge u spasenju....Što misliš,može li čovjek spasiti čovjeka?

I daj,kad pišeš o nečemu,onda iznesi neki smisleni argument,jer ovako tvoj post djeluje kao djelo čovjeka napušenog do daske.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Vjerovao je u JEHOVU?
Gdje to piše?
U Kuli stražara?
Misliš da pitanje subote ili nedjelje je najbitnija stvar na ovom svijetu?
Što se tiče Marije i njene uloge u spasenju....Što misliš,može li čovjek spasiti čovjeka?

I daj,kad pišeš o nečemu,onda iznesi neki smisleni argument,jer ovako tvoj post djeluje kao djelo čovjeka napušenog do daske.


:dtyste: Vjeruj mi da ne vrijedi raspravljati sa spedyjem. On je učenik, sljedbenik, zagovaratelj...jednog Ivana Lukića koji je dobro poznat na hrvatskim forumima, naravno u negativnom smislu. Samoprozvani prorok Božji, iscjelitelj, glasnik Neba, osnivatelj neke nove crkve koja nije priznata...pročitala sam da je završio u Vrapču.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
dragi moj kolega ostavi se prazne priče
jer
Petar je svetkovao subotu, RIMOkatolčka crkva, pontifex i ostali svetkuju nedjelju

Petar je vjerovao u samo Jednog Jedinog Boga JEHOVU, RIMOktolička crkva ih ima ovisi o potrebi

Petru je Spasitelj Isus Krist a RIMOkatolicima je spasiteljica marija

šta je tu zajedničko Petru Kršćaninu i RIMOkatolicima idolopokonicima

ama baš ništa

dakle o kojem ti neprekinutom lancu pričaš
i
koga želiš uvjeriti u to

Gospodine spedy vi ste stvarno prolupali ko crkveno zvono, crkveno zvono je za vas crvenkapica.
Sveti Petar je svetac za katolike kako ih ti nazivaš rimokatolicima. Sveti Petar je bio prvi papa i jedan od 12 apostola. Petar je bio ribar sa pravim imenom Šimun, bio je vjernik židovske vjere.

Prema evanđeljima, Petra je isus zapazio dok je lovio ribu i rekao mu: »Pođi za mnom…učinit ću te ribarem ljudi.«
Svi dobro znamo da se je Petar znao suprodstaviti Isusu, osobito se nije mogao pomiriti sa Isusovim razapinjanjem na križu. Petar je bio bačen i u zatvor pa ga je anđeo izveo iz zatvora kraj čuvara. Petar se prvi suporstavio židovskom zakonu, otišavši u kuću Rimljanina te mu navjštao evanđelje. Petrova je važna uloga bila na prvom Jeruzalemskom apostolskom saboru, kada je odlučeno da se od pogana koji prijeđu na Kršćanstvo neće tražiti da održavaju židovski zakon. Zbog svojeg boravka u Antiohiji tamošnja ga crkva vidi svojim prvim biskupom. Petar je boravio i pripovijedao u Rimu, gdje je bio i prvi biskup. Ondje je podnio i mučeništvo. Osudili su ga na smrt razapinjanja na križ. Svi dobro znamo da se nije smatrao dostojnim jednakoj smrti Isusovoj, pa je tražio svoje krvnike da križ okrenu naopako, pa je tako i učinjeno. U katoličkoj crkvi kako ti znaš reći u Rimopapskoj sveti Petar se slavi 29. lipnja. Petar se u kršćanstvu prikazuje sa ključevima u rukama, budući da mu je Isus predao ključeve kraljevstva nebeskoga. Ko će doći u to kraljevstvo ? Ja vjerujem svi po zasluzi. Petar je zaštitnik crkve, papa, urara, graditelja mostova, ribara i mnogih mjesta širom svijeta.

Pravo ime: Šimun
Početak pontifikata: oko 30-ih godina.
Kraj pontifikata: 64.-te
Umro: 64.-te u Rimu.
Nasljednik: Sv. Lino


A koliko to Bogova ima Rimokatolička crkva? Nabroji nam ih! :roll:
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
opet pitam

kako ?????

Apostol Petar može biti prvi papa kada je pontifex maximus pretpostavljam da znaš što je to
sam sebi nadjenuo titulu papum tek u 6.stoljeću, otprilike 538.g
tek tada se prvi puta u povijesti spominje titula papum

pa hajde progledaj i probudi se pa razmisli
gdje je Petar bio 538.g osim u grobu debelo mrtav
i takav da bude prvi papa ?????

pod broj dva
Apostol Petar nebi nikada bio izabran za papu
jer
je bio pravi kršćanin i slijedio je Krista svim srcem, svetkovao je subotu, poštivao je Božji Zakon 10.zapovijedi

nemoj se praviti pametna kada i sama znaš da RIMOkatolička crkva ima najmanje tri boga
a
mi kršćani samo Jednog i Jedinog JEHOVU
 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2013
Poruka
114
opet pitam

kako ?????

Apostol Petar može biti prvi papa kada je pontifex maximus pretpostavljam da znaš što je to
sam sebi nadjenuo titulu papum tek u 6.stoljeću, otprilike 538.g
tek tada se prvi puta u povijesti spominje titula papum

pa hajde progledaj i probudi se pa razmisli
gdje je Petar bio 538.g osim u grobu debelo mrtav
i takav da bude prvi papa ?????

pod broj dva
Apostol Petar nebi nikada bio izabran za papu
jer
je bio pravi kršćanin i slijedio je Krista svim srcem, svetkovao je subotu, poštivao je Božji Zakon 10.zapovijedi

nemoj se praviti pametna kada i sama znaš da RIMOkatolička crkva ima najmanje tri boga
a
mi kršćani samo Jednog i Jedinog JEHOVU

Titule mogu biti ovakve i onakve,baviš se sporednim stvarima i to selektivno.

Tako bih i ja tebe mogao priupitati zašto nisi obrezan i zašto jedeš svinjetinu?
Zašto?Kad se to kosi sa zapovijedima koje je dao Jahwe?!?

Može li odgovor konkretan?

Ti ćeš se pozvati na Novi Zavjet,zar ne?

Ali ćeš ignorirati činjenicu da je Isus Božji Sin koji ima sve što je Očevo,pa i vlast,dao apostolima svu vlast,pa i da mijenjaju običaje i da imenuju nasljednike i da na svoje nasljednike prebacuju istu onu svu vlast koju im je Isus dao od svog Oca Jahwe.

Kužiš li sada zašto nije bitna subota sama po sebi?!
Ima netko tko može promijeniti dan slavljenja Boga,jer mu je taj isti Bog dao vlast da to napravi...

A to o tri Boga okači mačku o rep?

Da li ti uopće shvaćaš što označava pojam Bog?

Probaj malo konstruktivno razmišljati i komunicirati bez tih sektaških floskula.
 
Natrag
Top