Novi Papa

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Papa nudi oprost grijeha na Twitteru i Facebooku
...

U srednjem vijeku oprost je došao na loš glas jer se mogao kupiti za novac, a tako se gradila i Bazilika sv. Petra.

Blago katolicima, sad mogu da greše do mile volje. :yea:


Ti pojma nemaš o čemu se radi. :) Ne razumiješ ili ne želiš razumjeti?


Ovo o čemu pišeš ti i starstuff jednostavno nije tocno. Papa to nije rekao. Mediji svasta pisu, oduzimaju i dodaju ili jednostavno lazu. Nista novo.
Tocna vijest se nalazi na sluzbenim stranicama Vatikana i napisana na nekoliko jezika. Svatko tko yeli moze provjeriti.

Dakle, udjeljuje se potpuni oprost svim sudionicima koji su prisutni na Svjetskom danu mladezi u Riju, pod uvjetom da se mladi ispovjedaju, Pričesti, prisutvuju Misi, izmole Vjerovanje i Očenaš na nakanu Sv. Oca Pape. Sve ovo iziskuje konkretan čin vjere i ljubavi prema Bogu, dakle, određenu duhovnu pripremu i
želju i samo tako se može očekivati milost i milosrđe Božje i ovdje na zemlji i u nebu.
Ostalim vjernicima se podjeljuje djelomičan oprost.


a.- si concede l’Indulgenza plenaria, ottenibile una volta al giorno alle solite condizioni (confessione sacramentale, comunione eucaristica e preghiera secondo l’intenzione del Sommo Pontefice) ed anche applicabile a modo di suffragio alle anime dei fedeli defunti, per i fedeli veramente pentiti e contriti, che devotamente parteciperanno ai sacri riti e pii esercizi che si svolgeranno a Rio de Janeiro.

b.- si concede l’Indulgenza parziale ai fedeli, ovunque si trovino durante il predetto incontro, ogniqualvolta, almeno con animo contrito, eleveranno fervide preghiere a Dio, concludendo con la preghiera ufficiale della Giornata Mondiale della Gioventù, e devote invocazioni alla Beata Vergine Maria, Regina del Brasile, sotto il titolo di "Nossa Senhora da Conceiçao Aparecida", nonché agli altri Patroni e Intercessori del medesimo incontro, affinché stimolino i giovani a rafforzarsi nella Fede e a condurre una vita santa.



 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ti pojma nemaš o čemu se radi. :) Ne razumiješ ili ne želiš razumjeti?


Ovo o čemu pišeš ti i starstuff jednostavno nije tocno. Papa to nije rekao. Mediji svasta pisu, oduzimaju i dodaju ili jednostavno lazu. Nista novo.
Tocna vijest se nalazi na sluzbenim stranicama Vatikana i napisana na nekoliko jezika. Svatko tko yeli moze provjeriti.

Dakle, udjeljuje se potpuni oprost svim sudionicima koji su prisutni na Svjetskom danu mladezi u Riju, pod uvjetom da se mladi ispovjedaju, Pričesti, prisutvuju Misi, izmole Vjerovanje i Očenaš na nakanu Sv. Oca Pape. Sve ovo iziskuje konkretan čin vjere i ljubavi prema Bogu, dakle, određenu duhovnu pripremu i
želju i samo tako se može očekivati milost i milosrđe Božje i ovdje na zemlji i u nebu.
Ostalim vjernicima se podjeljuje djelomičan oprost.


a.- si concede l’Indulgenza plenaria, ottenibile una volta al giorno alle solite condizioni (confessione sacramentale, comunione eucaristica e preghiera secondo l’intenzione del Sommo Pontefice) ed anche applicabile a modo di suffragio alle anime dei fedeli defunti, per i fedeli veramente pentiti e contriti, che devotamente parteciperanno ai sacri riti e pii esercizi che si svolgeranno a Rio de Janeiro.

b.- si concede l’Indulgenza parziale ai fedeli, ovunque si trovino durante il predetto incontro, ogniqualvolta, almeno con animo contrito, eleveranno fervide preghiere a Dio, concludendo con la preghiera ufficiale della Giornata Mondiale della Gioventù, e devote invocazioni alla Beata Vergine Maria, Regina del Brasile, sotto il titolo di "Nossa Senhora da Conceiçao Aparecida", nonché agli altri Patroni e Intercessori del medesimo incontro, affinché stimolino i giovani a rafforzarsi nella Fede e a condurre una vita santa.




Dobro sto se odmah ljutis? Preneo sam ono sto sam video i dao sam link za to. Nisam izmislio nista. Sta je papa rekao ili ne ili da li ga pratiti na tviteru ili ne, bas me je briga. Ono sto je meni bitno je da je papa Franja rekao da ateisti mogu u raj.smile3
 
Član
Učlanjen(a)
20.03.2013
Poruka
65
Nisi morao brisati link, kada je bio stavljen u mrtve tagove. Nije dozvoljeno postavljanje živih linkova. Ako želiš da postaviš neki link, kada ga kopiraš, stavi ga u kod plugina pod oznakom #.

Ma u redu je prijatelju. Nisam ga namerno postavio niti mi je namera to da činim u buduće ... osim link sa YouTube, kada namerno postavim ono što mi je lepo.

A ono što zelim ovde da postavim, ako zatreba, to citiram pa nam link i nije potreban.

Sve je ok, pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Dobro sto se odmah ljutis? Preneo sam ono sto sam video i dao sam link za to. Nisam izmislio nista. Sta je papa rekao ili ne ili da li ga pratiti na tviteru ili ne, bas me je briga. Ono sto je meni bitno je da je papa Franja rekao da ateisti mogu u raj.smile3


Ne ljutim se. :-(
Zlocesti novinari svasta pisu, ali ti si dobar.
:roll:
Da ti pravo kažem, nije ni mene briga, vjerovanje u potpuni oprost nije dogma, vec pobožna praksa koja ima svoje tumacenje u Bibiji, ali se uvijek naglasava da je najvaznije raspolozivost srca i duse, a ne nekakav automatski oprost.
Mislim da je pravo da milijun mladih dobije potpuni oprost ako tako vjeruju.
 
Član
Učlanjen(a)
20.03.2013
Poruka
65
Ti pojma nemaš o čemu se radi. :)


Priznajem da ne znam. :red:

Ostalim vjernicima se podjeljuje djelomičan oprost.


Uh, uh ala me zbunjuje ...čini mi se da u Novom Zavetu u jednom od jevanđelja, kada je Isus lečeći rekao " Opraštaju ti se gresi tvoji, ustani i hodi" , da su fariseji skočili na njega i rekli da huli na Boga jer je Bog jedini koji može opraštati grehe.

E sad ako to i papa može, onda sam stvarno u veikoj konfuziji. Objasni mi to ne bi li mi bilo malo lakše.

Hvala.

Inače papa, kao čovek mi se sviđa i mislim da je skroman i dobar čovek. Za sada tako deluje , onako laf je i vidim da voli ljude.
E sad...vreme je mudri starac i kazaće nam pravu istinu. :dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ne ljutim se. :-(
Zlocesti novinari svasta pisu, ali ti si dobar.
:roll:
Da ti pravo kažem, nije ni mene briga, vjerovanje u potpuni oprost nije dogma, vec pobožna praksa koja ima svoje tumacenje u Bibiji, ali se uvijek naglasava da je najvaznije raspolozivost srca i duse, a ne nekakav automatski oprost.
Mislim da je pravo da milijun mladih dobije potpuni oprost ako tako vjeruju.

Ono sto moram da priznam je da ne bih imao nista protiv da sam sad u Riu. Dobro, mozda ne bas trenutno posto kapiram da je velika guzva ali vec od sutra... Kopakabana...;)
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Uh, uh ala me zbunjuje ...čini mi se da u Novom Zavetu u jednom od jevanđelja, kada je Isus lečeći rekao " Opraštaju ti se gresi tvoji, ustani i hodi" , da su fariseji skočili na njega i rekli da huli na Boga jer je Bog jedini koji može opraštati grehe.

E sad ako to i papa može, onda sam stvarno u veikoj konfuziji. Objasni mi to ne bi li mi bilo malo lakše.

Hvala.

Inače papa, kao čovek mi se sviđa i mislim da je skroman i dobar čovek. Za sada tako deluje , onako laf je i vidim da voli ljude.
E sad...vreme je mudri starac i kazaće nam pravu istinu. :dtyste:

U redu je. Ne cudim se da ne razumijes, jer vi pravoslavci (nadam se da si pravoslavac :dtyste:) ne vjerujete u cistiliste. Vi imate nesto slicno, ako se ne varam, vi imate naucavanje o mitarstvima.
Sutra cu ti objasniti malo opsirnije, sada samo kažem da to znaci da Crkva, tj. Papa moze u posebnim prilikama podijeliti potpuni oprost pod onim uvjetima koje sam gore spomenula. Bog oprasta grijehe i kazne, a Papa samo daje/ potiče tu mogučnost u posebnim prilikama. To konkretni znaci da sada u Riju imaju na stotine mjesta centre za mlade i zupe gdje se mladi mogu ispovjedati, moliti, imati duhovne vježbe...dakle, posvetiti se Bogu na razne nacine. S ispovjedi i pricesti se želi postici da taj skup ne bude samo formalan, nego da mladi ojacaju svoju vjeru. Svjetski dan mladih se organizira svaku drugu godinu i to je skup mladih iz svih zemalja svijeta i to bude vrlo lijepo.


Starstuffe: može, Kopakabana, a li napjprije ispovjed, ne?
;)
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Dobro bre, vi vernici, pogotovu katolici, sto toliko hocete da nabijate ljudima osecaj krivice. Pusti me da uzivam na Kobakabani, imam i ja dusu.:D
 
Član
Učlanjen(a)
20.03.2013
Poruka
65
U redu je. Ne cudim se da ne razumijes, jer vi pravoslavci (nadam se da si pravoslavac :dtyste:) /
:dtyste:

.

Sutra cu ti objasniti malo opsirnije,

Kažu, vo se drži za rogove a čovek za reč, tako da čekam to objašnjenje. Odmah, već dok budes u kancelariji, reci mi da li ti lično veruješ da je Isus Hristos naš Spasitelj i da će po drugi put doći na ovu Zemlju da uzme spasene ?

Zanima me kako TI na to gledaš.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
gospodo, ljudi, braćo i sestre
do kada če vama koji tvrdite da ste kršćani,
rimski pontifex - čovjek bezakonja biti predmet rasprave,
augur idolopokloničke religije koja nikada nije imala ništa zajedničko sa kršćanstvom

nije li nama kršćanima Isus Krist glavna tema,
gdje moramo uložiti sve svoje snage
 
Natrag
Top